Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ρε παιδια ποτε ειναι τα αθληματα για αστυφυλακων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostoul

Νεοφερμένος

Ο nikostoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Είναι πολυ αυστηροι με τον δεικτη μαζας σωματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ναι ειναι..και περσι εκει ειχαν κοψει πολλους γενικα και σε στρατιωτικες σχολες..ειναι αυστηροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
παιδια καλημερα!ξερει κανεις ποσα χρονια θα ειναι η σχολη αστυφυλακων φετος??εχει βγει κατι επισημο?η διαταγη που θα λεει ποιες σχολες θα κλεισουν (αν θα κλεισουν)ποτε περιπου θα βγει?ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Είναι πολυ αυστηροι με τον δεικτη μαζας σωματος?

Στις αστυνομικές σχολές δεν είναι τόσο αυστηροί όσο στις στρατιωτικές σχολές , για παράδειγμα σου φέρνω εμάς την φετινή εξέταση όπου ο γιατρός στο Μέγαρο της Θεσσαλονίκης είπε σε ένα παλικάρι λίγο εύσωμο '' είσαι γεματούλης το γνωρίζεις πιστεύω '' Απάντησε το παλικάρι '' ναι το γνωρίζω '' και απάντησε ο γιατρός '' ωραία να κάνεις δίαιτα όμως οκ ; '' και τον πέρασε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
ναι ειναι..και περσι εκει ειχαν κοψει πολλους γενικα και σε στρατιωτικες σχολες..ειναι αυστηροι..

οπου δεικτης μαζας σωματος εστι τι; :redface:

στα ψυχομετρικα τεστ τι ακριβως κανουν περιπου; εχω διαβασει οτι βαζουν καποιες ερωτησεις-παγιδες και κοβονται αρκετοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
οπου δεικτης μαζας σωματος εστι τι; :redface:


"Ο Δείκτης μάζας σώματος (ΔΜΣ) είναι ένας αριθμός που προκύπτει από το βάρος και το ύψος κάποιου και χρησιμοποιείται ευρέως από γιατρούς και άλλους επιστήμονες της υγείας για να προσδιορίσει τη συχνότητα του ελλιπούς βάρους, του υπέρβαρου και της παχυσαρκίας στους ενήλικες. Ο ΔΜΣ είναι ένας αξιόπιστος δείκτης του σωματικού λίπους για τους περισσότερους ανθρώπους και χρησιμοποιείται για να προσδιορίσει κατηγορίες βάρους που μπορούν να οδηγήσουν σε προβλήματα υγείας. Ο ΔΜΣ δεν είναι ακριβής σε αθλητές και πολύ μυώδεις ανθρώπους (οι μύες ζυγίζουν περισσότερο από το λίπος), καθώς μπορεί να κατηγοριοποιήσει κάποιον σε υψηλότερο ΔΜΣ παρότι έχει υγιή επίπεδα σωματικού λίπους. Επίσης, δεν είναι ακριβής σε εγκύους και θηλάζουσες γυναίκες και σε σωματικά αδύναμους ανθρώπους".

https://www.eufic.org/article/el/rid/eufic-bmi-calculator/


εχω διαβασει οτι βαζουν καποιες ερωτησεις-παγιδες και κοβονται αρκετοι...

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Φιλε εχεις περασει εσυ τα ψυχοτεχνικα?
Η αληθεια φετος εκοβαν αρκετους και πιστευω εγω το συστημα αυτο των ερωτησεων ειναι τελειος ηλιθιο.Δηλαδη περνανε παιδια που εχουν προβλημα και μενουν στην απο εξω οι φυσιολογικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
"Ο Δείκτης μάζας σώματος (ΔΜΣ) είναι ένας αριθμός που προκύπτει από το βάρος και το ύψος κάποιου και χρησιμοποιείται ευρέως από γιατρούς και άλλους επιστήμονες της υγείας για να προσδιορίσει τη συχνότητα του ελλιπούς βάρους, του υπέρβαρου και της παχυσαρκίας στους ενήλικες. Ο ΔΜΣ είναι ένας αξιόπιστος δείκτης του σωματικού λίπους για τους περισσότερους ανθρώπους και χρησιμοποιείται για να προσδιορίσει κατηγορίες βάρους που μπορούν να οδηγήσουν σε προβλήματα υγείας. Ο ΔΜΣ δεν είναι ακριβής σε αθλητές και πολύ μυώδεις ανθρώπους (οι μύες ζυγίζουν περισσότερο από το λίπος), καθώς μπορεί να κατηγοριοποιήσει κάποιον σε υψηλότερο ΔΜΣ παρότι έχει υγιή επίπεδα σωματικού λίπους. Επίσης, δεν είναι ακριβής σε εγκύους και θηλάζουσες γυναίκες και σε σωματικά αδύναμους ανθρώπους".

https://www.eufic.org/article/el/rid/eufic-bmi-calculator/

ηξερα τι ειναι ο δεικτης μαζας, απλα δεν θυμομουν πως εβγαινε... να υποθεσω οτι το φυσιολογικο ειναι απο 20 μεχρι 25;

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. :)

παντως εγω εχω διαβασει σε ενα εντυπο που μου δωσαν για τα ψυχομετρικα τεστ οτι βαζουν ορισμενες ερωτησεις - παγιδες "για να μειωθει ο ηδη μεγαλος αριθμος υποψηφιων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
19-27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.

ααα ενταξει τοτε...
στα ψυχομετρικα τεστ τι σε ρωτανε περιπου; μπορει καποιος να μου περιγραψει την διαδικασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ααα ενταξει τοτε...
στα ψυχομετρικα τεστ τι σε ρωτανε περιπου; μπορει καποιος να μου περιγραψει την διαδικασια;
Σας βαζουν αρχικα ολα τα παιδια σε ενα μεγαλο δωματιο και σας λενε να ζωγραφησετε εναν αντρα και μια γυναικα ( για να δουν αμα κανεις ολα τα μερη,χερια ποδια κτλπ) και να γραψετε δυο πραγματα για τον εαυτο σας και μια περιγραφη που θα εκανε καποιος για εσας πχ ενας φιλος, συγγενης (πρεπει να γραψεις αρνητικα και θετικα γιατι αλλιως αμα δουνε πως γραφεις μονο θετικα ή μονο αρνητικα σε κωβουν).Και μετα σας χωριζουν σε ομαδες των 10-15 ατομων μπενετε σε μια αιθουσα και σας κανουν καποιες ερωτησεις βασησμενες σε αυτα που εχετε γραψει για τον εαυτο σας.Και σας ρωτανε γιατι επιλεψατε τις αστυνομικες σχολες..εχει μια μικρη αναμονη ( εγω περιμενα 5μισι ωρες) αλλα αμα εισαι σοβαρος και δεν μασας τα λογια σου σε περνανε ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
... εχει μια μικρη αναμονη ( εγω περιμενα 5μισι ωρες)
α, μικρη... :P

... και σας λενε να ζωγραφησετε εναν αντρα και μια γυναικα ( για να δουν αμα κανεις ολα τα μερη,χερια ποδια κτλπ)
και δηλαδη ποια ειναι τα κριτηρια για να περασεις εδω...; :hmm:μου φαινεται σχετικα ευκολο. οταν λες να ζωγραφισουν να το κανουν δηλαδη σαν σκιτσογραφια ή σαν πραγματικη απεικονηση π.χ. σαν πορτρετο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Οτι ναναι μωρε εναν αντρα και μια γυναικα οπως το σκεφτεσε..πολυ ευκολα περνας απο αυτα...το θεμα ειναι στην συνεντευξη που σας παιρνουν και σας ρωτανε καποια πραγματα εκει ειναι μην σκαλωσεις..εκει κωβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Οτι ναναι μωρε εναν αντρα και μια γυναικα οπως το σκεφτεσε..πολυ ευκολα περνας απο αυτα...το θεμα ειναι στην συνεντευξη που σας παιρνουν και σας ρωτανε καποια πραγματα εκει ειναι μην σκαλωσεις..εκει κωβουν
οκ. ευχαριστω για τις απαντησεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostoul

Νεοφερμένος

Ο nikostoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ξερουμε κανενα νεο οσο αφορα τις βασεις???? που θα κυμαινονται????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
ξερουμε κανενα νεο οσο αφορα τις βασεις???? που θα κυμαινονται????
φιλε μου για τη βαση των αστυφυλακων καμια εφημεριδα δεν εχει δωσει εκτιμηση ακριβως ποσο θα ανεβει..απλα αναφερουν οτι θα ανεβει λογω μειωμενων θεσεων..εγω εκτιμω λοιπον οτι η βαση θα φτασει 15000 μορια και ισως να ανεβει κι αλλο..η αξιωματικων λενε οτι θα ανεβει τουλαχιστον 200 μορια δηλαδη θα παει στο 18700..να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Για τους Δοκιμους Αστυφυλακες, το δευτερο ετος που ειναι πρακτικη εκπαιδευση γινεται στην πολη που ειναι η σχολη ή σε μεταθετουν αλλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisK13

Νεοφερμένος

Ο giannisK13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια θελώ να ρωτησω καποια συγκεκριμενα πραγματα και θελω συγκεκριμενες απαντησεις. Ποιος ειναι ο μισθος ενος αξιωματικου αστυνομιας? Ποιος ενος αστυφυλακα?Ποιος ενος αστυνομικου? Ποιες ειναι οι βασεις για αυτες τις 2 σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisTraceurPk

Νεοφερμένος

Ο ChrisTraceurPk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά,μήπως ξέρει κανένας αν λειτουργεί Σχολή Αστυφυλάκων στην Αθήνα...??? Αν ναι,σε ποια διεύθυνση??? Αν κάποιος ξέρει σίγουρα ν μ απαντήσει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top