Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

TzirisN

Νεοφερμένος

Ο TzirisN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε ;) να ρωτησω και κατι αλλο.....αν εισαι πολυ αδυνατος θα σε κοψουν; γιατι τωρα τελευταια ειχα κρυωσει και εχω χασει 4 κιλα και φοβαμαι μη με κοψουν γι' αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Καλημέρα,
ήθελα να σας ρωτήσω , σε ποιες περιοχές θα πάνε οι υποψήφιοι για τις εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη?
ή που μπορώ να δω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε ;) να ρωτησω και κατι αλλο.....αν εισαι πολυ αδυνατος θα σε κοψουν; γιατι τωρα τελευταια ειχα κρυωσει και εχω χασει 4 κιλα και φοβαμαι μη με κοψουν γι' αυτο....
https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=16698&Itemid=847
δες στο τελος της προκυρηξης καπου λεει για το δεικτη μαζας σωματος κανε την πραξη με τα κιλα που εισαι το πρωι και το υψος που σε μετρησαν στο τμημα και αν εισαι μεσα στα ορια που λεει τοτε εισαι οκ
Καλημέρα,
ήθελα να σας ρωτήσω , σε ποιες περιοχές θα πάνε οι υποψήφιοι για τις εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη?
ή που μπορώ να δω?
https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=17454&Itemid=847
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ερμης23

Νεοφερμένος

Ο ερμης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
https://www.neolaia.gr/2012/07/30/vaseis-2012-anodos-anamenete-se-stratiotikes-astinomikes-sholes/
χθεσινό δημοσίευμα.Νομίζω σιγά σιγά εκεί που όλοι έλεγαν για εκτόξευση των βάσεων(ειδικά για την αστυφυλάκων) τώρα φτάσαμε να μιλάμε για μια πολύ λογική άνοδο 1000 μορίων και κάτι παραπάνω.Νομίζω πως για την αστυφυλάκων η βάση δεν θα ξεπεράσει τα 15000 μόρια.Τι πιστεύεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis2012

Νεοφερμένος

Ο antonis2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!! Μια ερωτηση : ας πουμε οτι καποιος βλεπει τις βασεις αυριο και περναει σε καποια απο τις 2 σχολες της αστυνομιας!!

Ποιες 8α πρεπει να ειναι οι ενεργειες του ετσι ωστε να μαθει σε ποια περιοχη παει και ποτε θα πρεπει να βρισκεται εκει ?

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manossam

Νεοφερμένος

Ο manossam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά είναι εύκολο στο συγκεκριμένο θέμα να σχολιάσουμε για το κλείσιμο των σχολών αστυνομίας για τα επόμενα δυο χρονιά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
:/:Σε ψηφισθέν νομοσχέδιο στις 22-01-2013 το οποίο οδεύει προς δημοσίευση σε ΦΕΚ στο άρθρο 34 με τίτλο "Θέματα ΑΕΙ" και στην παράγραφο 23 υπάρχει η ακόλουθη αναφορά:
23. Κατά το σχολικό έτος 2012-2013 οι εξετάσεις εισαγωγής ιδιωτών στη Σχολή Αστυφυλάκων και στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας θα πραγματοποιηθούν κανονικά και οι επιτυχόντες θα εγγραφούν στις οικείες σχολές κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KM / GJJ

Νεοφερμένος

Ο KM / GJJ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Επαγγελματική αποκατάσταση. Μην παρασύρεστε εύκολα. Σκεφτήκατε τις συνέπειες; Είδα ότι πάρα πολλοί από εσάς θέλετε να πάτε στα ματ και με μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι και κάποιες κοπέλες (αν είναι δυνατόν) θέλουνε να πάνε στα ματ και στα εκαμ. Και δεν είναι απαραίτητο να θες να πας στα ματ. Αν έχουν ελλείψεις, χωρίς να θες να πας, σε παίρνουν με το ζόρι. Έχετε μιλήσει ποτέ με ματατζή; Όχι με τους γνωστούς ματατζήδες-ζώα. Με κάποιον ο οποίος είναι πρώτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετά ματατζής. Δε θα πιστεύετε αυτά που θα ακούσετε. Σας αρέσει να χτυπάτε τους Έλληνες συμπατριώτες σας; Κανένας από εσάς δεν προέρχεται από ΄΄τζάκι΄΄ και πλούσιες οικογένειες, γιατί αν ήταν έτσι δε θα είχατε κανένα ενδιαφέρον να γίνετε μπάτσοι. Προέρχεστε όλοι απ’το λαό. Γιατί θέλετε να βρεθείτε απέναντί του με το να φυλάτε τους προδότες; Πριν μερικά χρόνια μας παρακαλάγανε να μπούμε στην αστυνομία και δεν πήγαινε κανένας. Πηγαίνανε μόνο οι καυλωμένοι-βλαμμένοι και όσοι δεν είχανε στον ήλιο μοίρα. Λόγω οικονομικής κρίσης βέβαια είναι πολύ δελεαστική η μονιμότητα και ο σίγουρος μισθός, αλλά για 1.000 ευρώ να γίνετε και εσείς προδότες; Δεν αξίζει. Ήξερα διάφορους, οι οποίοι ενώ αρχικά ήταν άνεργοι και πέρνανε 200 ευρώ χαρτζιλίκι απ’το μπαμπά για να βγάλουνε το μήνα ή κάποιοι άλλοι που δουλεύανε δεξιά κι αριστερά, στη συνέχεια μπήκαν στην αστυνομία και κατεβαίνανε στις πορείες και χτυπάγανε τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ τους επειδή τόλμησαν να διαμαρτυρηθούν για την οικονομική τους εξαθλίωση. Το νόμισμα όμως έχει 2 πλευρές. Όταν βγαίνει η στολή και είσαι μόνος σου στο δρόμο χωρίς βοήθεια, χωρίς γκλοπ, χωρίς ασπίδα, χωρίς ασύρματο να φωνάξεις ενισχύσεις, ποτέ δεν ξέρεις ποιός θα θυμηθεί τη φάτσα σου και για πότε θα βρεθείς απ’τη μιά στιγμή στην άλλη κάτω, αναίσθητος και αιμόφυρτος χωρίς να ξέρεις από πού σου ήρθε. Πολλά τέτοια περιστατικά. Πάρα πολλά. Αυτά όμως δεν τα βγάζουν στα κανάλια. Μήπως για να μην αποθαρρύνονται τα 18χρονα που θέλουν να μπούνε στις μπατσοσχολές; Αυτά που ανέφερα δεν ισχύουν μόνο για τα ματ αλλά για όλες τις υπηρεσίες της αστυνομίας. Η αστυνομία στην τελική έχει ένα δύσκολο και σεβαστό έργο, αλλά όταν εναντιώνεσαι στο λαό και προστατεύεις τυφλά και άβουλα τους προδότες με συνέπεια να γίνεσαι και εσύ προδότης, είναι πολύ λεπτή η γραμμή που έχει να περάσει κάποιος ώστε το θανάσιμο μίσος από σκέψη να γίνει πράξη. Για σκεφτείτε και τους κατά καιρούς πυροβολισμούς σε διάφορα αστυνομικά τμήματα. Επαγγελματική αποκατάσταση. Η συγκεκριμένη δουλειά την προσφέρει αλλά φέρνει μαζί της και πολλές άσχημες συνέπειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καλησπερα,
ειμαι καινουρια εδω και δεν γνωριζω αμα γραφω στο σωστο θεμα(που μαλλον δεν γραφω αλλα τελως παντων χεχε:) )
θα ηθελα λοιπον,αν θα μπορουσε καποιος να μου πει,αν υπαρχει τροπος να μπω αστυνομια με υψος 1,60
γνωριζω πως πρεπει να εισαι 1,70
αλλα αυτο ισχυει ακομα και για τον εγκληματολογο π.χ?

ευχαριστω εκ των προτερων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
καλησπερα,
ειμαι καινουρια εδω και δεν γνωριζω αμα γραφω στο σωστο θεμα(που μαλλον δεν γραφω αλλα τελως παντων χεχε:) )
θα ηθελα λοιπον,αν θα μπορουσε καποιος να μου πει,αν υπαρχει τροπος να μπω αστυνομια με υψος 1,60
γνωριζω πως πρεπει να εισαι 1,70
αλλα αυτο ισχυει ακομα και για τον εγκληματολογο π.χ?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Δεν παίζει ρόλο που θέλεις να πας. Πρώτα μπαίνεις Αστυφυλάκων ή Αξιωματικών οι οποίες ως ελάχιστο ύψος για άνδρες αλλά και για γυναίκες έχουν το 1,70.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εχε γεια ονειρο

ευχαριστω για την απαντηση παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φοκιας

Νεοφερμένος

Ο φοκιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι..αυτοι που περασαν φετος το 2013 σε αστυνομικες σχολες και θα μπουν στην σχολη το 2015 ..μπορουν αυτα τα 2 χρονια που θα καθονται να δουλεψουν καπου νομιμα? ( να ειναι ασφαλισμενοι εννοω κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι..αυτοι που περασαν φετος το 2013 σε αστυνομικες σχολες και θα μπουν στην σχολη το 2015 ..μπορουν αυτα τα 2 χρονια που θα καθονται να δουλεψουν καπου νομιμα? ( να ειναι ασφαλισμενοι εννοω κτλ)
Ελα φιλε περασες αστυφυλακων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φοκιας

Νεοφερμένος

Ο φοκιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ελα..οχι εγω ρωταω για τον ξαδερφο μου..αξιωματικων εχεις περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
ελα..οχι εγω ρωταω για τον ξαδερφο μου..αξιωματικων εχεις περασει
αν ρωτας αν εχω περασει αξιωματικων.Στην αστυφυλακων περασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φοκιας

Νεοφερμένος

Ο φοκιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οχι λεω αυτος περασε αξιωματικων...ξερεις τωρα αν μπορειτε να δουλεψετε νομιμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
οχι λεω αυτος περασε αξιωματικων...ξερεις τωρα αν μπορειτε να δουλεψετε νομιμα?
οχι ,δεν ξερω φιλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Για εγκληματολογια που ειπώθηκε παραπανω, πρεπει να περάσεις πρώτα απο αξιωματικών, και κατα επέκταση να συγκεντρώνεις τις προϋποθέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aael2017

Νεοφερμένος

Ο aael2017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά ήθελα να μάθω αν χρειάζονται κάποια ιδιαίτερα προσόντα για γίνει κάποιος ματατζης?(αφού τελειώσει αστυφυλάκων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top