Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φίλε πιο εύκολο να πας στη NASA παρά ΕΥΠ δες εδώ https://www.nis.gr/portal/page/portal/NIS/Faqs
άσε που βγαίνει σε τυχαία χρονικά διαστήματα προκύρηξη ανάλογα με τις ανάγκες τους. πχ μπορεί να βγεί σε 5 χρόνια ή και σε 2,ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timosftw

Νεοφερμένος

Ο timosftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γεια σας παιδεια..ηθελα να ρωτισω για να μπεις αστυφυλακων πρεπει να εχει δεικτη μαζας σωματος κατω απο 25??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
για τα αγορια ναι φιλε κατω απο 25 δεικτη μαζας σωματος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
για τα αγορια ναι φιλε κατω απο 25 δεικτη μαζας σωματος..

Αν και δεν θυμάμε να έλεγε τπτ στην προκύρηξη για ΔΜΣ στην αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timosftw

Νεοφερμένος

Ο timosftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
τελικα τι γινετε..εγω ειμαι 27 δεικτη μαζας σωματος..πρεπει να κανω κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metallurgy

Νεοφερμένος

Ο metallurgy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Και μενα με βγαζει 27.εχουμε προβλημα παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
παιζει να ισχυει και για τα κοριτσια ο δμσ μεχρι 25?
και ρε παιδια θελω τη συμβουλη σας... λεω να παω αστυνομια...αξιωματικων κυριως,αλλα θα δηλωσω και αστυφυλακων. ειμαι 1.74 οποτε δεν τιθεται θεμα υψους,πολυτεκνη κιολας οποτε μαλλον παω με το 10 τοις εκατο..
αλλα φοβαμαι τα αθληματα γιατι δεν ειναι και το καλυτερο μου.επισης δεν ειμαι σιγουρη οτι θελω αυτη τη σχολη...ειχα κατα νου και αλλες αλλα επειδη και τα μεγαλυτερα μου αδερφια ειναι στην αστυνομια,νομιζω οτι θα μου ταιριαζει... απ τη μια εχει τοσα θετικα,απ την αλλη χανεις τη φοιτητικη σου ζωη και η εκπαιδευση ειναι αυστηρη..μπορει να κανω και λαθος,τι λετε και εσεις? τωρα ειμαι 2α λυκειου,αν ξεκινησω τρεξιμο και προπονηση το καλοκαιρι λετε να τα καταφερω? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JunKa

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το 10% δεν είναι για τους πολύτεκνους, είναι για άλλο πράμα.Το ότι είσαι πολύτεκνος σήμαινει οτι πήγαινεις σε ειδική κατηγορία και όχι στην γενική σειρά.Το ότι είναι τα αδέρφια σου ή ο μπατσανάκης σου είναι αστυνομικοί δεν σημαινει τιποτα, τη δουλεια που θες να κανεις και που σου αρεσει ειναι προσωπικη επιλογη.Σίγουρα κάθε επάγγελμα έχει τα θετικά του και τα αρνητικα του, επισης βλεπω οτι εχεις αμφιβολιες, και ειμαι σιγουρος οτι μεχρι να φτασει η ωρα να κανεις το μηχανογραφικο σου θα εχεις βρει ποιο επαγγελμα σε χαρακτιριζει.Επισης για να εχεις τετοια αβεβαιοτητα για το αθληματα πρεπει να εχεις παραπανισια κιλα, εαν ναι καλο θα ηταν να κανεις κατι γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αν έχεις θέληση όλα γίνονται.Κοίτα εσύ καλλιέργησε την ιδέα μέσα σου για το αν θα πας αστυνομία,μάθε πως θα είναι η ζωή ενός αστυνομικού και μετά αποφασίζεις,έχεις ακόμα καιρό....εκμεταλλεύσου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το 10% δεν είναι για τους πολύτεκνους, είναι για άλλο πράμα.Το ότι είσαι πολύτεκνος σήμαινει οτι πήγαινεις σε ειδική κατηγορία και όχι στην γενική σειρά.Το ότι είναι τα αδέρφια σου ή ο μπατσανάκης σου είναι αστυνομικοί δεν σημαινει τιποτα, τη δουλεια που θες να κανεις και που σου αρεσει ειναι προσωπικη επιλογη.Σίγουρα κάθε επάγγελμα έχει τα θετικά του και τα αρνητικα του, επισης βλεπω οτι εχεις αμφιβολιες, και ειμαι σιγουρος οτι μεχρι να φτασει η ωρα να κανεις το μηχανογραφικο σου θα εχεις βρει ποιο επαγγελμα σε χαρακτιριζει.Επισης για να εχεις τετοια αβεβαιοτητα για το αθληματα πρεπει να εχεις παραπανισια κιλα, εαν ναι καλο θα ηταν να κανεις κατι γι αυτο.

Φίλε καλά το είπε είναι στην κατηγορία 10% που είναι οι πολύτεκνοι και υπάρχει η κατηγορία 4% που είναι οι τρίτεκνοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σας ξερετε αν εχει βγει εγκυκλιος για αστυφυλακων ???
Εχω βρει εγκυκλιο εδω https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=3029&Itemid=510
αλλα λεει οτι ειναι Προκήρυξη για την εισαγωγή υποψηφιου στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας κατά το ακαδημαϊκό έτος 2010-2011 ισχυει και για τους αστυφυλακες??? αμα ειναι ευκολο και με βοηθησετε γιατι λεει οτι πρεπει να την συμπληρωσεις μεχρι 9-4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ακριβώς αυτό που είπε ο φίλος μου fss720 ... μάθε πραγματικά αν το θέλεις και μπορείς να το κάνεις ... έχω παράδειγμα μια φίλη που μέχρι προχθές ήθελε αξιωματικών ... ε σήμερα θέλει παιδαγωγικό γιατί μπήκε στον κόπο να μάθει πώς είναι εκεί μέσα και πραγματικά θέλει να είσαι ''άντρας'' στις γυναίκες αναφέρομαι για να επιβιώσεις εκεί μέσα ... άποψη μου :) εύχομαι να κάνεις σωστή επιλογή , έχεις ακόμα έναν χρόνο , σκέψου το !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γεια σας ξερετε αν εχει βγει εγκυκλιος για αστυφυλακων ???
Εχω βρει εγκυκλιο εδω https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=3029&Itemid=510
αλλα λεει οτι ειναι Προκήρυξη για την εισαγωγή υποψηφιου στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας κατά το ακαδημαϊκό έτος 2010-2011 ισχυει και για τους αστυφυλακες??? αμα ειναι ευκολο και με βοηθησετε γιατι λεει οτι πρεπει να την συμπληρωσεις μεχρι 9-4
αυτη η προκηρυξη ισχυει για τους αστυνομικους.οχι για τους ιδιωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
την προκήρυξη να την περιμένετε τώρα μετά το Πάσχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω τελικα στο σχολειο μας εδωσαν εντελως ακυρα πραγματα.Δυστηχως δν εχω scanner να δειτε τι ακριβως λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις και την ενθαρρυνση..
ωστοσο,ακομα αναποφασιστη ειμαι..δεν εχω καταληξει σε καποια αλλη σχολη,απλα σκεφτομουν εναλλακτικες.
κατεβασα εναν οδηγο σπουδων απο τη σελιδα της αστυνομιας και ειδα τα μεν μαθηματα στην αστυφυλακων και τα δε στην αξιωματικων.η αξιωματικων ειναι καπως πιο θεωρητικη,με περισσοτερα μαθηματα που αφορουν το δικαιο...ειναι και 2 χρονια παραπανω απ την αστυφυλακων.
δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε πιο πανω,αλλα νομιζω πως αν εισαι πολυτεκνος σιγουρα δεν περνας με τη γενικη σειρα,αλλα με το 10 τοις εκατο.
επισης,ναι,εχω καποια παραπανω κιλα αλλα οχι σε σημειο να θεωρουμαι παχια.λιγη κρατη ειναι αρκετη για τα χασω,δεν μιλαω καν για διαιτα. απλα εχω ενα θεμα με το τρεξιμο κυριως,το σιχαινομαι! δεν εχω ασχοληθει ποτε,μονο με το κολυμπι εχω ασχοληθει αρκετα χρονια.
εε και επειδη ξερω οτι οι περισσοτεροι κοβονται στα αθληματα,εχω μια ανασφαλεια..
κατι αλλο,αν καποιος περασει αλλα κοπει στα αθληματα,τι γινεται στη συνεχεια? πρεπει να ξαναδωσει πανελληνιες ή περναει στην αμεσως επομενη σχολη που εχει δηλωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στην επόμενη επιλογή του πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metallurgy

Νεοφερμένος

Ο metallurgy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια βλεπω οτι βγηκε το προγραμμα πανελληνιων..καταρχασ καλη επιτυχια σε οσους δινουν.και επεισης ειδα οτι η αστυνομικη ακαδημια περνει συνολικα 1650 ατομα(λογικα αστυφυλάκων και αξιωματικων).το μειωσανε αρκετα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σε διπλό ταμπλό παίζουμε φιλε χα00αχ0αχ0αχ0χα. Καλά που δεν πήγε πιο κάτω να λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metallurgy

Νεοφερμένος

Ο metallurgy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μου λεει 1 φιλος αστυνομικος οτι τοσο ειχε το 2004 που μπηκε..νταξει παιδια δυσκολο ειναι εγω 250 μορια παραπανω ειμαι με το 10% τωρα θα δουμε ....παιζουμε double trouble
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top