Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
οι βάσεις θα πέσουν στις στρατιωτικές ?
ποιος να ξερει! διαβαζε εσυ να γραψεις κοντα στη βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azor

Νεοφερμένος

Ο azor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ας βαλουν πιο πολλες θεσεις στο επα.λ ρε παιδια.....Ειναι πολυ μουφα αυτο που γινεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fofo07

Νεοφερμένος

Η foteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γειας παιδια ειμαι κανουργια .θελω πολυ να γινω αστυνομικος και για αυτο θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαστε τριτεκνη και εγω ειμαι η τελευταια ισχυει για μενα οτι η τριτεκνη μπαινουν με λιγοτερα μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
γειας παιδια ειμαι κανουργια .θελω πολυ να γινω αστυνομικος και για αυτο θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαστε τριτεκνη και εγω ειμαι η τελευταια ισχυει για μενα οτι η τριτεκνη μπαινουν με λιγοτερα μορια?
Ισχύει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gwgw_fg

Νεοφερμένος

Η gwgw_fg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερει καποιος την διαδικασια για το 10% γιατι θελω να ειμαι ξανα θποψηφια για την αστυφυλακων......:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερει καποιος την διαδικασια για το 10% γιατι θελω να ειμαι ξανα θποψηφια για την αστυφυλακων......:thanks:
θα πας τον φλεβαρη(αργοτερα βγαινουν οι ακριβες προθεσμιες) στο σχολειο σου να συμπληρωσεις την μια αιτηση και μετα το καλοκαιρι θα θα ξανακανεις το μηχανογραφικο αν εχεις περασει τις δοκιμασιες.υπαρχει και ενα θεμα στο σαιτ που τα λεει ποιο αναλυτικα για το 10%.ποσα μορια εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fofo07

Νεοφερμένος

Η foteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σε ευχαριστω για την απαντηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να μπω αξιωματικών αστυνομίας, βέβαια είναι ανεβασμένη η βάση αλά η προσπάθεια μετράει. Φέτος δίνω και μακάρι να μπω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gwgw_fg

Νεοφερμένος

Η gwgw_fg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
θα πας τον φλεβαρη(αργοτερα βγαινουν οι ακριβες προθεσμιες) στο σχολειο σου να συμπληρωσεις την μια αιτηση και μετα το καλοκαιρι θα θα ξανακανεις το μηχανογραφικο αν εχεις περασει τις δοκιμασιες.υπαρχει και ενα θεμα στο σαιτ που τα λεει ποιο αναλυτικα για το 10%.ποσα μορια εχεις?
16812 εβγαλα αλλα φοβαμαι με το 10% μηπως ανεβουν.............αντε να περασει ο καιρος να δω αν θα περασω γιατι ειμαι παρα πολυ φοβησμενη........ευχαριστω παντως:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinio

Νεοφερμένος

Η katerinio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
16812 εβγαλα αλλα φοβαμαι με το 10% μηπως ανεβουν.............αντε να περασει ο καιρος να δω αν θα περασω γιατι ειμαι παρα πολυ φοβησμενη........ευχαριστω παντως:no1:
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gwgw_fg

Νεοφερμένος

Η gwgw_fg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια .. κ εγω ηθελα να παω παλια αστυνομια ... (7/10 παιδια τρελενονται μεχρι τα 13 τους με τους αστυνομικους και την στολη) ... αλλα μετα το ξανασκεφτικα ! Αν θες (να το πω στα ισα) κατι ξεκουραστω μπορεις να πας και να καθεσε ολη μερα μεσα σε ενα γραφειο στο δημο και να λες οτι κατι κανεις ... επισης χωρις να θελω να πανικοβαλω .. αλλα βλεπουμε γινετε αυτην την εποχη.... και μπορεις να σε κλαινε !!! Γι' αυτο προτιμοτερο αμα θελει καποιος να προσφερει στον συνανθρωπο του να γινει τραυματιοφορεας παρα αστυνομικος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

είναι απλά γελοίο να φοβάσε μήπως δέν περάσεις με αυτά τα μόρια,
περνάς άνετα και σε όποιο τδα θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδια .. κ εγω ηθελα να παω παλια αστυνομια ... (7/10 παιδια τρελενονται μεχρι τα 13 τους με τους αστυνομικους και την στολη) ... αλλα μετα το ξανασκεφτικα ! Αν θες (να το πω στα ισα) κατι ξεκουραστω μπορεις να πας και να καθεσε ολη μερα μεσα σε ενα γραφειο στο δημο και να λες οτι κατι κανεις ... επισης χωρις να θελω να πανικοβαλω .. αλλα βλεπουμε γινετε αυτην την εποχη.... και μπορεις να σε κλαινε !!! Γι' αυτο προτιμοτερο αμα θελει καποιος να προσφερει στον συνανθρωπο του να γινει τραυματιοφορεας παρα αστυνομικος !

συμφωνώ μαζί σου φίλε μου ! Αλλά η έτσι όπως φτάσαμε , προτιμούμε να δουλεύουμε υπό τέτοιες συνθήκες και να έχουμε έναν μισθό των 800 ευρώ παρά να προσπαθούμε καθημερινά να βρούμε για δουλειά ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTAKII

Νεοφερμένος

Η ΓΙΩΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στις γυναικες πιστευω το μονο προβλημα ειναι το υψος..!!
εγω ειμαι ακομα 3η γυμνασιου αλλα μου αρεσει παρα πολυ οτι εχει σχεση με την αστυνομια και κυριοτερα..με εκαμ,ματ και ειδικοι φρουροι...
βεβαια ενα καλο προτερημα ειναι οτι ειμαι 1.75 :)
Για να περασει ομωσ καποιος στα ματ ή εκαμ ποια ειναι η διαδικασια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Στις γυναικες πιστευω το μονο προβλημα ειναι το υψος..!!
εγω ειμαι ακομα 3η γυμνασιου αλλα μου αρεσει παρα πολυ οτι εχει σχεση με την αστυνομια και κυριοτερα..με εκαμ,ματ και ειδικοι φρουροι...
βεβαια ενα καλο προτερημα ειναι οτι ειμαι 1.75 :)
Για να περασει ομωσ καποιος στα ματ ή εκαμ ποια ειναι η διαδικασια??

Στην ΕΚΑΜ δεν περνάνε κορίτσια.Νομίζω το ίδιο ισχύει στα ΜΑΤ αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Enzoloras

Νεοφερμένος

Ο Enzoloras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στις γυναικες πιστευω το μονο προβλημα ειναι το υψος..!!
εγω ειμαι ακομα 3η γυμνασιου αλλα μου αρεσει παρα πολυ οτι εχει σχεση με την αστυνομια και κυριοτερα..με εκαμ,ματ και ειδικοι φρουροι...
βεβαια ενα καλο προτερημα ειναι οτι ειμαι 1.75 :)
Για να περασει ομωσ καποιος στα ματ ή εκαμ ποια ειναι η διαδικασια??
Απ'ότι ξέρω ''ζωηρή'' μικρούλα μέχρι τώρα καμία γυναίκα δεν έχει υπηρετήσει ΜΑΤ ή Ε.Κ.Α.Μ., χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει κάποια απαγόρευση! Άλλωστε,για όλα τα πράγματα υπάρχει η πρώτη φορά! :) Αρκεί να έχεις τα κότσια να θες να πας εκεί!
Υ.Γ. Οι Ειδικοί Φρουροί δεν είναι Υπηρεσία, αλλά βαθμός, και μάλιστα ο χαμηλότερος στην Αστυνομία και ο μόνος που δεν αποκτάται με το σύστημα των Πανελληνίων,αλλά με προκηρύξεις κάθε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas1987

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις αλλα και μερικα παραπονα αφου πρωτα ευχαριστησω οοοολους αυτους που δινουν απαντησεις στα ερωτηματα που καινε τους μαθητες.Ειμαι λιγακι δεινοσαυρος για εδω μεσα και μπορω να σας πω οτι θα ημουν πολυ ευτυχης αν ειχα ενα τετοιο εργαλειο οταν εδινα Πανελληνιες.

Ερωτησεις:

1.Ποιος ειναι ο μισθος των Αστυφυλακων-Αξιωματικων-Αρχιφυλακων-Υπαστυνομων ?? ( Μιλαω για τα καθαρα χρηματα,μαζι με τα επιδοματα)

2.Ειμαι τελειοφοιτος ΑΕΙ Πληροφορικης.
α)Γνωριζει κανεις πως γινεται η προσληψη των ατομων στην Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος?
β)Εχει το πτυχιο μου καποια επιπτωση στον μισθο?
γ)Μπορω να γινω Αρχιφυλακας λογω πτυχιου?
δ) Βγαινει προκυρηξη για τους Αξιωματικους ΕΛ.ΑΣ κατα την οποια μπαινουν απο ξεχωριστη κατηγορια Πτυχιουχοι ΑΕΙ? Αν ναι...για ποσα ατομα?

Προφανως δεν περιμενω να μπει καποιος μεσα και να αρχισει να πυροβολαει απαντησεις απλα πιστευω οτι πρεπει να φτιαχτει ενα θεμα στο οποιο να υπαρχουν πιο δομημενες οι πληροφοριες για την ΕΛ.ΑΣ γιατι σε καποια αλλα θεματα εχουν φτασει τις 250 σελιδες και δεν προκειται κανεις ποτε να διαβασει ολα αυτα εκ των οποιων περισσοτερα απο τα μισα ειναι OFF_TOPIC και καπως ετσι φτανω στα παραπονα.

Παραπονα:

1.Τα ενημερωτικα Forum δεν υπαρχουν για να κανουμε φιλους-πλακα-συζητηση περι ανεμων και υδατων.Υπαρχουν επειδη καποιοι εχουν την ευγενεια και τον χρονο να απαντησουν στις ερωτησεις μας και αντιστοιχως εμεις στις δικες τους.Οσοι θελουν να πιασουν την κουβεντα ας ανταλλαξουν τηλεφωνα.Πρεπει οταν η ερωτηση καλυφθει το θεμα να κλειδωνει.

2.Οι απαντησεις του τυπου "Αν θες να γινεις αστυνομικος για τα λεφτα καλυτερα να μην γινεις καθολου" καλυτερα να μην ποσταρονται καν καθως δεν προσφερουν τιποτα,δεν εχουν κανενα νοημα και νομιζω οτι ειναι και εντελως εκτος κλιματος σε σχεση με τις μερες που ζουμε.

Λυπαμαι αν εγινα δυσαρεστος,ελπιζω το θεμα να απαντηθει και να λυσει ολων μας τις αποριες. Παρακαλω πολυ ΜΗΝ ΤΟ ΓΕΜΙΣΕΤΕ SPAM!!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
στα ματ giwtakii μπορείς να μπείς, αλλα γυναίκες υπάρχουν μόνο στην υποδιέυθηνση ΥΜΕΤ(με την μπλέ στολή)


στις διμοιρίες με τα πράσινα δέν υπάρχουν γυναίκες γιατί και οι συνθήκες και το περιβάλλον εκεί είναι πολύ δύσκολες για μια γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
στα ματ giwtakii μπορείς να μπείς, αλλα γυναίκες υπάρχουν μόνο στην υποδιέυθηνση ΥΜΕΤ(με την μπλέ στολή)


στις διμοιρίες με τα πράσινα δέν υπάρχουν γυναίκες γιατί και οι συνθήκες και το περιβάλλον εκεί είναι πολύ δύσκολες για μια γυναίκα.
Και να πας δεν προκειται να αντεξεις και θα το καταλαβεις μονη σου. Και δεεν εννοω ψυχικη η σωματικη αντοχη αλλα γυναικολογικα θεματα τα οποια δεν προλαβαινεις εκεινη την ωρα να τα (κανονισεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top