[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
παιδια το οριστικοποιησα πριν λιγα λεπτα.για να δω αν ολα ειναι καλα δηλαδη εχει οριστικοποιηθει να παω παλι οριστικοποιηση και να δω τι θα μου βγαλει μετα;;;;
ή κατι αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πας ξανα στην οριστικοποιηση,μπαινεις με τους κωδικους σου,και σου δειχνει ενα pdf.
Αν ισχυει το παραπανω,εισαι ετοιμη!
Μην ξεχασεις και τον αριθμο πρωτοκολλου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Πας ξανα στην οριστικοποιηση,μπαινεις με τους κωδικους σου,και σου δειχνει ενα pdf.
Αν ισχυει το παραπανω,εισαι ετοιμη!
Μην ξεχασεις και τον αριθμο πρωτοκολλου!;)
οκ το εκανα/
τι εννοεις να μην το ξεχασω;που θα μου χρειαστει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απλα σε κατοχυρωνει οτι οριστικοποιησες μηχανογραφικο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Απλα σε κατοχυρωνει οτι οριστικοποιησες μηχανογραφικο!;)
Αν εχει αριθμό πρωτοκόλλου και βγάζει το pfd στην δημιουργία μηχανογραφικού πάει να πει ότι οριστικοποιήθηκε;;; Παιδιά έπαθα σοκ το πρωί καθώς έκανα το μηχανογραφικό κόλλησε ο υπολογιστής του σχολείου!!!!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acr

Νεοφερμένος

Ο acr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια οριστηκοποιησα το μηχανογραφικο και μου εμφανισε αριθμο προτοκολου αλλα οταν παταω εκτυπωση και εξοδος δεν κανει τιποτα ουτε μου το εμφανιζει σε μορφη pdf τι να κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaLefkada

Νεοφερμένος

Η ElenaLefkada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά δεν έχω δηλώσει ειδική κατηγορία 23ώρες πριν την λήξη της προθεσμίας για την κατάθεση του μηχανογραφικού. Και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι ανήκω. Έχω αδερφό που τυπικά θεωρείται ενεργός φοιτητής (κοινωνικό κριτήριο), δεδομένου ότι ούτε πτυχίο έχει πάρει ακόμη, ούτε μεταπτυχιακό ή διδακτορικό κάνει. Δε χρωστάει κάποιο μάθημα..σπουδάζει όμως από τον Φεβρουάριο του 2004. έχω ελπίδες αν τρέξω πρωί πρωί στη δευτεροβάθμια να κάνω αίτηση κτλ ή πιστεύετε ότι επειδή έχει ξεπεράσει τον προβλεπόμενο χρόνο σπουδών (4 + 2 χρόνια) , ότι δεν παίζει..? είμαι απελπισμένη.... SOS!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
αν σπουδαζει στν πολη σου δεν ανηκεις σε ειδικη κατηγορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
https://24wro.blogspot.gr/2012/07/blog-post_9364.html

Τι θέλει να πει ο ποιητής; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

Για να το πω ευγενικα, μ*λ*κιες θελει να πει ο ποιητης. Προκειμενου να παρουν views αυτοι-οι-να-μην-πω-τι, λενε οτι μας αναγκαζουν να βαλουμε ως κωδικο (αυτον που στην πραγματικοτητα δημιουργησαμε μονοι μας) για το μηχανογραφικο τον αριθμο του κινητου μας. Παλι καλα που δεν ειπαν οτι χρησιμοποιειται ο ταχυδρομικος κωδικας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αυτο οντως ειναι μεγαλη μαλακια,οταν ειχα παει να δημιουργησω τον κωδικο μου τον Μάιο επρεπε να τον γραψουμε σε ενα χαρτι μαζι με το ονομα μας και απο οτι εβλεπα ολα τα παιδια εβαζαν το κινητο τους για κωδικο...
Με λιγα λογια αν ηθελα μπορουσα να μαθω τον αριθμο που εχει ο καθε υποψηφιος στο καρτελακι του και να του κανω εγω το μηχανογραφικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaLefkada

Νεοφερμένος

Η ElenaLefkada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σπούδαζε στην Πάτρα.. τώρα όμως έχει επιστρέψει.. εγώ ούτως η άλλως δεν ενδιαφέρομαι για κάποια σχολή στην Πάτρα. Απλά θέλω να επωφεληθώ από παραπάνω μόρια ενδεχομένως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
αν δεν εισαι ικανος ουτε εναν κωδικο της προκοπης να δημιουργησεις ,τοτε καλα να παθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δουλειά δεν είχε ο διάβολος πείραζε τα μηχανογραφικά.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaLefkada

Νεοφερμένος

Η ElenaLefkada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ας με βοηθήσει κάποιος.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ας με βοηθήσει κάποιος.... :(
Ρώτησες στο σχολείο σου γι αυτο που λες;;; είναι περίεργα τα πράγματα με τις ειδικές κατηγορίες και μπορεί να σε μπερδέψουμε χειρότερα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaLefkada

Νεοφερμένος

Η ElenaLefkada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρώτησες στο σχολείο σου γι αυτο που λες;;; είναι περίεργα τα πράγματα με τις ειδικές κατηγορίες και μπορεί να σε μπερδέψουμε χειρότερα...:(

όχι... να σκεφτείς το συνειδητοποίησα τυχαία σήμερα το απόγευμα όπου έτσι χάζευα τις ειδικές κατηγορίες και λέω ΩΠΑ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
όχι... να σκεφτείς το συνειδητοποίησα τυχαία σήμερα το απόγευμα όπου έτσι χάζευα τις ειδικές κατηγορίες και λέω ΩΠΑ! :redface:
δεν ξέρω αν γίνεται... πάντως έδιναν προθεσμίες μέχρι την προηγούμενη παρασκευή για κωδικούς και δικαιολογητικά όσων βρίσκονταν σε ειδικές κατηγορίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaLefkada

Νεοφερμένος

Η ElenaLefkada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν ξέρω αν γίνεται... πάντως έδιναν προθεσμίες μέχρι την προηγούμενη παρασκευή για κωδικούς και δικαιολογητικά όσων βρίσκονταν σε ειδικές κατηγορίες....

:( γιατί σ'εμένα? θα εξαντλήσω κάθε πιθανότητα πηγαίνοντας αύριο δευτεροβάθμια! ευχαριστώ πάντως!!! καληνύχτα κ θα ενημερώσω αύριο για τις εξελίξεις!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Μέχρι αύριο η οριστικοποίηση των μηχανογραφικών

Ως τις 5 Ιουλίου 2012, οι υποψήφιοι στις πανελλαδικές εξετάσεις θα πρέπει να οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο για την εισαγωγή στις σχολές και τα τμήματα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.



Οπως ανακοίνωσε το υπουργείο Παιδείας, απεστάλη ήδη εγκύκλιος στα σχολεία, προκειμένου να διευκολυνθούν οι υποψήφιοι για τη σημαντική αυτή διαδικασία της οριστικοποίησης των μηχανογραφικών δελτίων, τονίζοντας ότι δεν θα δοθεί παράταση.
Με την εγκύκλιο οι διευθυντές παρακαλούνται να βοηθήσουν τους υποψηφίους στη διαδικασία οριστικοποίησης του μηχανογραφικού, ενώ αναφέρονται ειδικές τηλεφωνικές γραμμές και διεύθυνση e-mail στις οποίες μπορούν να απευθυνθούν για να επιλύσουν τεχνικά θέματα.


Με την εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας, «Παρακαλούνται οι Διευθυντές των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων να εντοπίσουν μέσω της εφαρμογής των Ηλεκτρονικών Μηχανογραφικών Δελτίων (exams.minedu.gov.gr) τους υποψηφίους της Σχολικής τους Μονάδας, οι οποίοι δεν έχουν οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό τους δελτίο και να επικοινωνήσουν άμεσα μαζί τους, ενημερώνοντάς τους για την προθεσμία οριστικοποίησης του μηχανογραφικού δελτίου, που λήγει στις 5 Ιουλίου 2012, επισημαίνοντας ότι πέραν αυτής της προθεσμίας η οριστικοποίηση δεν θα γίνεται δεκτή από το σύστημα».


Για τεχνικά θέματα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα: 2103442044, 2103443856, και 2103442934, ή μέσω μηνύματος στην ηλεκτρονική διεύθυνση: examshd@minedu.gov.gr.
Πηγή
---------------------------------------------------
Πάντως τα παραπάνω τηλέφωνα ισχύουν και οι άνθρωποι εκεί είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί.....σήμερα πήρα τηλέφωνο γιατί προέκυψε ένα πρόβλημα με το μηχανογραφικό της ξαδέλφης μου και ενώ αρχικά όταν πήρα στις 11-12 όλα ήταν κατειλλημένα...αλλά το απόγευμα που ηρέμησαν τα πράγματα μπόρεσα και έπιασα σειρά και ο κύριος ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικός και είχε όλη την καλή διάθεση να με βοηθήσει....χαίρομαι για αυτό που θα πώ αφου δεν το έχουμε συνηθίσει για τα ελληνικά δεδομένα αλλά......ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
οπότε αν προκύψει κάποιο πρόβλημα να πάρετε τηλέφωνο και θα σας βοηθήσουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top