[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vaggoschalk

Νεοφερμένος

Ο vaggoschalk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
να ρωτησω κατι? ωραια βγηκε η βαθμολογια (καποιοι) υποβαλαμε το μηχανογραφικο . οταν το υποβαλεις σου δινει εναν αριθμο προτοκολλου. αυτο τι ειναι? και επησεις χρειαζετε οπωσδηποτε εκτυπωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
να ρωτησω κατι? ωραια βγηκε η βαθμολογια (καποιοι) υποβαλαμε το μηχανογραφικο . οταν το υποβαλεις σου δινει εναν αριθμο προτοκολλου. αυτο τι ειναι? και επησεις χρειαζετε οπωσδηποτε εκτυπωση?

Κράτα ενα αντίγραφο στον υπολογιστή σου, δε χάνεις τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γεια σας. Έχω βγάλει 19232 μόρια για 1ο πεδίο και η μόνη σχολή για την οποία ενδιαφέρομαι είναι η Νομική Θεσσαλονίκης και η αντίστοιχη των πολιτικών επιστημών. Απ'ό,τι φαίνεται τη Νομική την πιάνω. Όσον αφορά το μηχανογραφικό, είναι ανάγκη να δηλώσω παραπάνω απ'αυτές τις δυο σχολές ; Ρωτώ ,διότι ο καθηγητής στο φροντιστήριο, με τον οποίο έκανα το πρόχειρο μηχανογραφικό , μου πρότεινε να δηλώσω γύρω στις 14 σχολές -ακόμη και ένα ΤΕΙ-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Όσες σχολές θες εσύ βάζεις. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αυτό ξέρω και'γω.Απλώς,μου φάνηκε πολύ ακραίο να δηλώσω παραπάνω από 3,4 σχολές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εάν είναι σίγουρο ότι περνάς στην πρώτη σου επιλογή (ή στη δεύτερη), δεν υπάρχει λόγος να δηλώσεις πάνω από 2-3 σχολές.
Ό,τι σε ενδιαφέρει βάζεις.

Εάν σε ενδιαφέρει περισσότερο η Νομική, δήλωσε τις 3 Νομικές, ή τις 2 της βόρειας Ελλάδας.
Απ' ό,τι βλέπω κάνεις αναφορά στο τμήμα πολιτικών επιστημών (στη Θεσσαλονίκη, φαντάζομαι, οπότε θέλεις να πας εκεί συγκεκριμένα), στο οποίο σίγουρα περνάς (όπως και στη Νομική) με τα μόρια που έχεις. Δήλωσε αυτά τα 2 και είσαι μια χαρά.

Θεωρώ άκρως χαζομάρα να βάζουν 500 σχολές στο μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
συμμςτεχω με 10% // ο Κωδικός ΥΠΔΒΜΘ Μονάδας τι ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greg-floydized

Νεοφερμένος

Ο Greg-floydized αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
τι γίνεται οταν δηλωνουμε σχολές που έχουν ειδικό μάθημα αλλά διαφορετικό συντελεστη?
Θελω δηλαση γερμανική φιλολογία που εχει 2 συντελεστή και ευρωπαϊκών που έχει 1...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ας μου απαντησει καποιος?ειναι ο κωδικος που ειχαμε στο καρτελακι στις πανελληνιες?δεν τον παιρνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενα_94

Νεοφερμένος

Η ελενα_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ναι, ο κωδικος που ειχαμε στο καρτελακι και απο κατω ενας κωδικος που ειχες ορισει εσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Θα αναλύσω λίγο το πρόβλημά μου,όχι για να βρεθεί λύση(το έχω ψάξει χίλιες φορές,δε θα βρω τώρα λύση),απλά γιατί θέλω να το πω!!Λίγο πολύ για όλους μας υπάρχει μία σχολή που είναι στο μυαλό μας αυτό που λέμε "η σχολή των ονείρων μου"...Είτε είναι εφικτή είτε όχι.Για μένα αυτή η σχολή τυχαίνει να είναι οι ΗΜΜΥ της Ξάνθης.Και η μεγαλύτερη ειρωνεία,θεωρώ,είναι να πιάνεις τη σχολή των ονείρων σου και να μην μπορείς να πας..Οικονομικοί λόγοι με αναγκάζουν αυτή τη στιγμή να σπουδάσω στην Αθήνα (όπως και πολλούς ακόμα φέτος) ,με αποτέλεσμα,αν δεν πιάσω το αντίστοιχο τμήμα στο ΕΜΠ,να πρέπει να συμβιβαστώ με άλλες σχολές που,ναι μεν με ενδιαφέρουν,αλλά καμία σύγκριση (π.χ.Μαθηματικό Αθήνας...)..Δεν ξέρω τώρα πόσο νόημα έχει αυτό που λέω,δεδομένου πως ήξερα όλη τη χρονιά ότι πρέπει να πάω στην Αθήνα,δεν είναι κάτι που μου προέκυψε τώρα...Χθες όμως που προσπαθούσα να φτιάξω το μηχανογραφικό μου κι έβαλα τους ΗΜΜΥ Ξάνθης 7η επιλογή,δηλ απλά και μόνο να υπάρχει στο μηχανογραφικό,έχοντας ουσιαστικά αποκλείσει τις πιθανότητες αφού έχω βάλει νωρίτερα σχολές της Αθήνας που τις πιάνω σίγουρα,δεν μπορούσα καθόλου.. Δεν ξέρω αν το έχετε νιώσει,αλλά ένιωθα να πνίγομαι!!Σκεφτόμουν ότι θα 'ταν χίλιες φορές καλύτερο να μην την έπιανα καθόλου,να μπορούσα να το πάρω απόφαση ότι δεν γίνεται...Τώρα νιώθω σαν κάποιος να με κοροϊδεύει,να παίζει με τα νεύρα μου!!Αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος,πρέπει να το οριστικοποιήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ναι ειναι ενα απαισιο συναισθημα, που λογω συνθηκων περιοριζεσαι και αναγκαζεσαι να παρατησεις τα ονειρα σου.

Αν επιτρεπεται, αθηνα μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ναι ειναι ενα απαισιο συναισθημα, που λογω συνθηκων περιοριζεσαι και αναγκαζεσαι να παρατησεις τα ονειρα σου.

Αν επιτρεπεται, αθηνα μενεις?
Όχι,μένω σε ένα χωριό,της Κορινθίας,1μιση ώρα απ' την Αθήνα...
Ναι,όπως το λες,απαίσιο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Θα αναλύσω λίγο το πρόβλημά μου,όχι για να βρεθεί λύση(το έχω ψάξει χίλιες φορές,δε θα βρω τώρα λύση),απλά γιατί θέλω να το πω!!Λίγο πολύ για όλους μας υπάρχει μία σχολή που είναι στο μυαλό μας αυτό που λέμε "η σχολή των ονείρων μου"...Είτε είναι εφικτή είτε όχι.Για μένα αυτή η σχολή τυχαίνει να είναι οι ΗΜΜΥ της Ξάνθης.Και η μεγαλύτερη ειρωνεία,θεωρώ,είναι να πιάνεις τη σχολή των ονείρων σου και να μην μπορείς να πας..Οικονομικοί λόγοι με αναγκάζουν αυτή τη στιγμή να σπουδάσω στην Αθήνα (όπως και πολλούς ακόμα φέτος) ,με αποτέλεσμα,αν δεν πιάσω το αντίστοιχο τμήμα στο ΕΜΠ,να πρέπει να συμβιβαστώ με άλλες σχολές που,ναι μεν με ενδιαφέρουν,αλλά καμία σύγκριση (π.χ.Μαθηματικό Αθήνας...)..Δεν ξέρω τώρα πόσο νόημα έχει αυτό που λέω,δεδομένου πως ήξερα όλη τη χρονιά ότι πρέπει να πάω στην Αθήνα,δεν είναι κάτι που μου προέκυψε τώρα...Χθες όμως που προσπαθούσα να φτιάξω το μηχανογραφικό μου κι έβαλα τους ΗΜΜΥ Ξάνθης 7η επιλογή,δηλ απλά και μόνο να υπάρχει στο μηχανογραφικό,έχοντας ουσιαστικά αποκλείσει τις πιθανότητες αφού έχω βάλει νωρίτερα σχολές της Αθήνας που τις πιάνω σίγουρα,δεν μπορούσα καθόλου.. Δεν ξέρω αν το έχετε νιώσει,αλλά ένιωθα να πνίγομαι!!Σκεφτόμουν ότι θα 'ταν χίλιες φορές καλύτερο να μην την έπιανα καθόλου,να μπορούσα να το πάρω απόφαση ότι δεν γίνεται...Τώρα νιώθω σαν κάποιος να με κοροϊδεύει,να παίζει με τα νεύρα μου!!Αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος,πρέπει να το οριστικοποιήσω...

ναι σιγουρα ειναι αδικο ολο αυτο..ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις που αναγκαζονται να επιλεξουν αλλη σχολη στην πολη τους λογω αποστασης και λογω οικονομικων προβληματων...την περιπτωση της φοιτητικης εστιας δεν τη σκεφτηκες :hmm: ? θα γλιτωνατε πολλα εξοδα...αλλα σκεψου και το αλλο..εγω(και πολλα αλλοι απο επαρχια) που δεν εχουμε τη δυνατοτητα να φοιτησουμε σε καποια σχολη στην πολη μας ειτε γιατι δεν λειτουργει καμια ειτε γιατι ειναι υποβαθμισμενα τμηματα θα αναγκαστουμε να επιβαρυνουμε τσ δικους μας με ενοικια και ολα τα αλλα εξοδα!δηλαδη υπαρχουν δυο οψεις του νομισματος..απο τη μια να αφηνεις τη σχολη και να φοιτεις στην πολη σου σε κατι που δεν σε ενδιαφερει και πολυ,μη επιβαρυνοντας τσ δικους και απο την αλλη να φοιτεις σε αλλη πολη εκει που θες αλλα οι δικοι σου να φτανουν στο αμην για να σε σπουδασουν..αστα να παμε ειμαστε ολοι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
ναι σιγουρα ειναι αδικο ολο αυτο..ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις που αναγκαζονται να επιλεξουν αλλη σχολη στην πολη τους λογω αποστασης και λογω οικονομικων προβληματων...την περιπτωση της φοιτητικης εστιας δεν τη σκεφτηκες :hmm: ? θα γλιτωνατε πολλα εξοδα...αλλα σκεψου και το αλλο..εγω(και πολλα αλλοι απο επαρχια) που δεν εχουμε τη δυνατοτητα να φοιτησουμε σε καποια σχολη στην πολη μας ειτε γιατι δεν λειτουργει καμια ειτε γιατι ειναι υποβαθμισμενα τμηματα θα αναγκαστουμε να επιβαρυνουμε τσ δικους μας με ενοικια και ολα τα αλλα εξοδα!δηλαδη υπαρχουν δυο οψεις του νομισματος..απο τη μια να αφηνεις τη σχολη και να φοιτεις στην πολη σου σε κατι που δεν σε ενδιαφερει και πολυ,μη επιβαρυνοντας τσ δικους και απο την αλλη να φοιτεις σε αλλη πολη εκει που θες αλλα οι δικοι σου να φτανουν στο αμην για να σε σπουδασουν..αστα να παμε ειμαστε ολοι :hmm:
Ναι ναι,για πολλούς από μας είναι έτσι τα πράγματα φέτος,δυστυχώς...Την περίπτωση της εστίας που λες την έχω σκεφτεί χίλιες φορές,μιας και νομίζω πως έχω σίγουρα τις προϋποθέσεις για εστία,αλλά και πάλι...Στην Αθήνα δε γλιτώνω μόνο το ενοίκιο,γλιτώνω διάφορα,δεδομένου ότι θα μένω στη θεία μου...Δεν μπορώ ρε παιδιά,θα σκάσω...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
σε πολλους συμβαινου αυτα.εγω νατασουλα ανηκω στην αλλη κατηγορια οπως ειπε η christina.μενω λακωνια και το πιθανοτερο ειναι οτι θα παω στη ροδο.λακωνια φανταζομαι ξερεις πως πανεπιστημια αστα να πανε.
το καταλαβαινω πως οι γονεις μου αν και μου λενε να παω σφιγγονται πολυ για να τα καταφερουν.για φαντασου τι εξοδα θα εχουμε.οι δικοι μου θα επιβαρυνθουν παρα πολυ και εγω θα αισθανομαι(ηδη) αρκετα ασχημα γι αυτο.ολοι λιγο πολυ δυστυχως αυτη την εποχη σε καποια Απο τις δυο κατηγοριες θα ανηκουμε:/:και σε καταλαβαινω νατασουλα γιατι και εγω πριν βγουν τα αποτελεσματα σκεφτομουνα πως αν δεν πιανω τη σχολη μου δεν θα αντεξω να παω σε αλλη.
ελπιζω να περασεις στο αντιστοιχο της αθηνας ΕΜΠ ωστε να εισαι χαρουμενη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ναι ναι,για πολλούς από μας είναι έτσι τα πράγματα φέτος,δυστυχώς...Την περίπτωση της εστίας που λες την έχω σκεφτεί χίλιες φορές,μιας και νομίζω πως έχω σίγουρα τις προϋποθέσεις για εστία,αλλά και πάλι...Στην Αθήνα δε γλιτώνω μόνο το ενοίκιο,γλιτώνω διάφορα,δεδομένου ότι θα μένω στη θεία μου...Δεν μπορώ ρε παιδιά,θα σκάσω...:eek:

Προλαβαίνεις έστω και πίσω-πίσω να το συζητήσεις με τους δικούς σου για την εστία. Αφού αυτή η σχολή είναι το όνειρο σου, μην το αφήσεις. Τα έξοδα σου θα είναι μηδαμινά στην εστία. Κρίμα είναι.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι ναι,για πολλούς από μας είναι έτσι τα πράγματα φέτος,δυστυχώς...Την περίπτωση της εστίας που λες την έχω σκεφτεί χίλιες φορές,μιας και νομίζω πως έχω σίγουρα τις προϋποθέσεις για εστία,αλλά και πάλι...Στην Αθήνα δε γλιτώνω μόνο το ενοίκιο,γλιτώνω διάφορα,δεδομένου ότι θα μένω στη θεία μου...Δεν μπορώ ρε παιδιά,θα σκάσω...:eek:

Ειναι λυπητερο που πιανεις την σχολη που θελεις αλλα δεν μπορεις να πας,παντως σκεψου την περιπτωση της εστιας ξανα,δεν νομιζω να ειναι ακριβη πολη η Ξανθη και τα εξοδα σου θα ειναι λιγα.
Αν υπαρχει η δυνατοτητα να κανουν καποιες περισσοτερες θυσιες οι γονεις σου για σενα τοτε πανε ημμυ!
Σκεψου καποια βοηθεια απο συγγενεις κτλ,μην εγκαταληψεις ακομα το ονειρο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
αφηστε τα παιδια....εγω ξερω μια κοπελα που περυσι ηθελε πολυ να περασει νομικη..και επιανες της θρακης και πολυ ανεση..αλλα πηγε φιλολογικο θεσσαλονικης γιατι θα εμενε σε κατι συγγενεις εκει αφου οι γονεις της δεν μπορουσαν να αντεξουν να πληρωνουν και ενοικια :hmm: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top