[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν γίνεται από το σπίτι,τότε γιατί έλεγαν να πάμε στο σχολείο αρχικά; :hmm:
Τι να σ πω;;; δεν ξέρω!!! πάντως είναι σίγουρο και καθηγητές μας το είπαν στο σχολείο μου!!! όποιος θέλει όμως μπορεί να το οριστικοποιήσει από το σχολείο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Χμμ,νομίζω την βρήκα την απάντηση.Εδώ λέει το εξής:

Η τελική επιλογή του χρήστη, καταχωρείται ηλεκτρονικά στην Κεντρική Υπηρεσία του
Υπουργείου μέσω της διαδικασίας υποβολής-οριστικοποίησης.Ο υποψήφιος προσέρχεται στην Σχολική Μονάδα. Εκεί ο επιλεγμένος αρμόδιος ζητά από τον υποψήφιο να ορίσει συγκεκριμένο κωδικό ασφαλείας (password), γνωστό μόνο στον ίδιο τον υποψήφιο, με την χρήση του οποίου και μπορεί να οριστικοποιήσει το Μηχανογραφικό του δελτίο.Εν συνεχεία ο υποψήφιος εισέρχεται στο σύστημα (είτε από το σπίτι του είτε από τη Σχολική του Μονάδα) και με την χρήση του προαναφερόμενου κωδικού, προχωρεί στην οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού του Δελτίου.


Άρα,αυτό που γίνεται είναι ότι πάμε στο σχολείο,φτιάχνουμε έναν κωδικό που θα γνωρίζουμε μόνο εμείς και όταν είμαστε έτοιμοι οριστικοποιούμε το Μηχανογραφικό,ανεξαρτήτως γεωγραφικού μήκους ή πλάτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,060 μηνύματα.
Αν γίνεται από το σπίτι,τότε γιατί έλεγαν να πάμε στο σχολείο αρχικά; :hmm:
Το αρχικό σχέδιο ήταν να γίνεται η οριστικοποίηση μόνο στο σχολείο. Ύστερα βρήκαν τη λύση να δίνει το σχολείο μόνον τον κωδικό και ο υποψήφιος να κάνει μόνος του την οριστικοποίηση και το άλλαξαν. Πάντως, αν κάποιος δεν έχει υπολογιστή ή δεν ξέρει, μπορεί να τα κάνει όλα στο σχολείο. Στο λύκειο μου, όταν κάποιος πηγαίνει για κωδικό, του κάνουν σεμινάριο στο εργαστήριο πληροφορικής και του λένε ότι μπορεί να το συμπληρώσει και εκεί ή να ζητήσει όποια βοήθεια θέλει.

Υ.Γ. Σε 23h και 30min θα ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Dias μη γράφεις τις ώρες σε όλα τα θέματα που παρακολουθείς!! Έχω κατα-αγχωθεί μιλάμε!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα τώρα.Τον κωδικό οριστικοποίησης,μας τον δίνει το σχολείο ή τον φτιάχνουμε εμείς όταν πάμε στο σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τον τελευταιο κωδικο τον φτιαχνεις εσυ αφου πας στο σχολειο. Ειναι ο κωδικος οριστικοποιησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αυτο εβγαλαν στις ειδησεις οτι πρεπει να κανεις μεχρι αυριο για το μηχανογραφικο (οχι δλδ να το οριστικοποιησεις, αλλα να κανεις ενα προχειρο για να εχεις τον 2ο κωδικο). Φυσικα μπορεις να συμπληρωσεις 5-6 προχειρα μηχανογραφικα και να κρατησεις τελικα τον κωδικο του μηχανογραφικου που σε ενδιαφερει.

Ελπιζω να βοηθησα. ;)

Όντως πρέπει να το κάνουμε μέχρι αύριο?Πω πάλι που το είδα,δεν πρέπει να το γνωρίζει πολύς κόσμος και οι περισσότεροι περιμένουν να μπουν μια και καλή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εντάξει.Το σχολείο πρέπει να μας δώσει κάποιου άλλου είδους κωδικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μεχρι αυριο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,060 μηνύματα.
Όντως πρέπει να το κάνουμε μέχρι αύριο?...
Δεν γράφει πουθενά κάτι τέτοιο. Όποτε θέλουμε (μέσα στις προθεσμίες) θα κάνουμε μηχανογραφικό (πρόχειρο ή οριστικό).Και στο σχολείο ορίζεις κωδικό οριστικοποίησης, άσχετα με το αν έχει κάνει ή όχι πρόχειρο. Διορίες: ΚΩΔΙΚΟΣ ΩΣ 23/6 - ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΩΣ 28/6.
Υ.Γ. Σε 23 ώρες θα ξέρουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα φτιαξεις εσυ ο.τι κωδικο θελεις, και θα τον σημειωσει και το σχολειο.

Δεν ειμαι σιγουρη οτι πρεπει να γινει μεχρι σημερα, αυτο ακουσα και γω...παντως δε χανεις και τπτ να συμπληρωσεις ενα προχειρο μηχανογραφικο που μπορει να τροποποιηθει οποια στιγμη θελεις. Απλα νμζ το concept ειναι ο καθε εξεταζομενος να εχει αποθηκευμενο ενα προχειρο για να αποκτησει το 2ο κωδικο. Αλλα η προθεσμια μπορει να ειναι ραδιο αρβυλα.

Εχω την αμυδρη αισθηση οτι ο Dias θελει να με αγχωσει λιιιιιιιιιιιιιγο παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θα φτιαξεις εσυ ο.τι κωδικο θελεις, και θα τον σημειωσει και το σχολειο.

Δεν ειμαι σιγουρη οτι πρεπει να γινει μεχρι σημερα, αυτο ακουσα και γω...παντως δε χανεις και τπτ να συμπληρωσεις ενα προχειρο μηχανογραφικο που μπορει να τροποποιηθει οποια στιγμη θελεις. Απλα νμζ το concept ειναι ο καθε εξεταζομενος να εχει αποθηκευμενο ενα προχειρο για να αποκτησει το 2ο κωδικο. Αλλα η προθεσμια μπορει να ειναι ραδιο αρβυλα.


Ας κάνουμε ένα πρόχειρο να είμαστε καλυμμένοι μην γίνει καμιά στραβή....;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν γράφει πουθενά κάτι τέτοιο. Όποτε θέλουμε (μέσα στις προθεσμίες) θα κάνουμε μηχανογραφικό (πρόχειρο ή οριστικό).Και στο σχολείο ορίζεις κωδικό οριστικοποίησης, άσχετα με το αν έχει κάνει ή όχι πρόχειρο.
Υ.Γ. Σε 23 ώρες θα ξέρουμε...


Εγω γραφω αυτο που ακουσα. Αν το ραδιο-αρβυλα ειναι οντως αληθεια, καλα θα κανουμε να μη βρεθουμε προ-τετελεσμενου γεγονοτος. Γι αυτο το εγραψα εδω. Ουτως η αλλως αν ενας υποψηφιος δεν ειναι ευχαριστημενος με τις επιλογες του μπορει να τροποποιησει ανα πασα στιγμη το προχειρο μηχανογραφικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κατι μου λεει οτι παρ'οτι οι βαθμοι δεν ανακοινωθηκαν την πεμπτη δεν θα δοθει καμια παραταση...το υπουργειο συνεχιζει να λεει σε ολες του τις ανακοινωσεις οτι οι ημερομηνιες δεν αλλαζουν...και καταφερε αυτο που ηθελε μηχανογραφικα πριν τις βαθμολογιες...ετσι μας μενουν μονο 8 το πολυ ημερες να φτιαξουμε 100.000 υποψηφιοι μηχανογραφικα...πολυ λιγος χρονος πιστευω...αληθεια με τι σειρα θα δηλωσετε τις σχολες σας??? εγω εχω δηλωσει 20 αει του 3ου πεδιου με λιγο μπερδεψουα σειρα...και δεν ξερω μπορει να την ξανααλλαξω...
εβαλα ιατρικες πρωτα μετα οδοντιατρικες μετα κτηνιατρικη θεσσαλονικης μετα φαρμακευτικες αθηνας θεσσαλονικης μετα κτηνιατρικη καρδιτσας(αυτο μπορει να το ξανααλλαξω) φαρμακευτικη πατρας μετα ολες τις βιολογιες και μοριακη βιολογια... και τελευταια ως μπαλαντερ την νοσηλευτικη αθηνας...αν και μαλλον θα βαλω και καμια αλλη γιατι αμα κατσει καμια στραβη και ανεβουν στις τελευταιες λογω μεγαλης ζητησης οι βασεις μπορει να μην μπω και πουθενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η Κτηνιατρικη δεν ειναι πιο κατω απο τη Φαρμακευτικη? Γιατι τοτε μαλλον δεν εχει πολυ νοημα να δηλωνεις ΚΑΙ τη Φαρμακευτικη (μπορει να κανω λαθος και να εχεις δικιο).
Εγω παλι απο 3ο πεδιο...μονο 5 ΑΕΙ...ισως 6 αν τελικα δηλωσω και Οδοντιατρικη...και μετα απο 4ο πεδιο τα 2 ΑΕΙ που με ενδιαφερουν...λιτο μηχανογραφικο θα κανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Η Κτηνιατρικη δεν ειναι πιο κατω απο τη Φαρμακευτικη? Γιατι τοτε μαλλον δεν εχει πολυ νοημα να δηλωνεις ΚΑΙ τη Φαρμακευτικη (μπορει να κανω λαθος και να εχεις δικιο).
Εγω παλι απο 3ο πεδιο...μονο 5 ΑΕΙ...ισως 6 αν τελικα δηλωσω και Οδοντιατρικη...και μετα απο 4ο πεδιο τα 2 ΑΕΙ που με ενδιαφερουν...λιτο μηχανογραφικο θα κανω:P
Δίκιο έχεις η Κτηνιατρική ειναι πάντα πιο κατω απο την Φαρμακευτική οπότε ειτε δηλώσει φαρμακευτικές έιτε όχι...το ίδιο και το αυτό,,,,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ δήλωσα (στο πρόχειρο) 12 σχολές και έβαλα ακριβώς τις σχολές π ήθελα με την σειρά που ήθελα!!! δηλ. χωρίς να λάβω υπόψη τις περσινές-προπέρσινες κτλ βάσεις...
Έβαλα για παράδειγμα τν ψυχολογία περίπου 10η κάτω από φιλολογίες...
Πιο συγκεκριμένα πρώτα-πρώτα έβαλα νομικές, μετά φιλολογίες ("καθαρές"), ιστορικά-αρχαιολογικά, 1 ψυχολογία και κάτι άλλες σχολές π τις έβαλα έτσι...
τώρα βλακεία έκανα;;; θα δείξει... θα το σκεφτώ βέβαια και άλλο και αναλόγως θα δω τι θα αλλάξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κοιταξτε το ξερω αλλα προτιμω να μπω κτηνιατρικη θεσσαλονικης απ'οτι φαρμακευτικη αθηνας...προφανως αμα μπω κτηνιατρικη κακως δηλωσα την φαρμακευτικη και αμα μπω τελικα σε καποια ιατρικη κακως δηλωσα ολες τις υπολοιπες...τις εβαλα απλα με σειρα προτιμησης ουτε τα μορια μου ξερω και αν και εχω δει και τις βασεις δεν με πολυενδιαφερουν δεν θα κατσω να κανω τοσο μεγαλη διατριβη αυτες μ'αρεσουν με αυτη την σειρα...σιγουρα δεν ειναι προτυπο μηχανογραφικου γι'αυτο ρωτησα για να δω το σκεφτικο και στους υπολοιπους που κανουν μηχανογραφικα...

Δίκιο έχεις η Κτηνιατρική ειναι πάντα πιο κατω απο την Φαρμακευτική οπότε ειτε δηλώσει φαρμακευτικές έιτε όχι...το ίδιο και το αυτό,,,,,,,


ααα...εσυ εισαι κτηνιατρικη θεσσαλιας αν μπορεις στειλε μου σε π.μ πως σου φαινεται αν σου αρεσουν τα μαθηματα...αν ειχες στοχο την ιατρικη και τελικα πηγες κτηνιατρικη και αν εγινε αυτο εισαι ευχαριστημενος??και πως το βλεπεις ευκολα μπορεις να μεταπηδησεις στην ιατρικη απο εκει με κατατακτηριες???και η καρδιτσα σαν πολη πως ειναι αμα ειναι να την δηλωσω πιο πανω απο τις φαρμακευτικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top