[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πού κολλάει το δικό μου μηχανογραφικό με το όλο θέμα;:confused:
λολ;
Ξαναδιάβασε το ποστ μου και μετά ειρωνέψου, κι αν δεν έχεις να πεις κάτι σχετικό απλά μην απαντάς ^^

εστω και για την φιλη σου:down:

πρεπει να ειστε απολυτα σιγουροι για τους κωδικους σας...για το μηχανογραφικο σας προκειται:down:

δεν ειρωνευομαι..την αληθεια λεω οτι η επιπολαιοτητα παει συννεφο...Μετα γκρινιαζετε οτι φταιει το συστημα αν κανετε καμια μ@λ@κι@ (γενικα αναφερομαι)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... θέλω να ρωτήσω επειδή θα στείλω τη mammy μου στο σχολείο τη δευτέρα για τους βαθμούς, μπορεί να πάρει και τον κωδικό μου;; άκουσα ότι δε γίνεται, ..... θα χρειαστεί και τον κωδικό από τα πρόχειρα μηχανογραφικά που κάνουμε;; ο κωδικός αυτός είναι έτοιμος τελικά ή τον επιλέγουμε εμείς;; αν τον επιλέγουμε εμείς, πόσα ψηφία πρέπει να 'χει;..
Για να πάρει άλλος τον κωδικό κανονικά χρειάζεται επίσημη εξουσιοδότηση (αστυνομία ή ΚΕΠ). ΔΕν χρειάζεται κωδικός από πρόχειρα. Ο κωδικός που δίνει το σχολείο χρειάζεται μόνο για την τελική κατέθεση. Εμείς τον επιλέγουμε, όσα ψηφία θέλουμε, αλλά αν έχει λίγα γράφει "αδύναμος", με 8 είσαι καλά νομίζω.
Γιε, αυτό της είπα κι εγώ, απλά ρωτάω αν υπάρχει τρόπος να το τσεκάρει από τώρα μην το' χει έγνοια.]
Δεν νομίζω ότι μπορεί να το τσεκάρει πιο πριν. Ο κωδικός αυτός είναι της μιας χρήσης: μόνο για την οριστική κατάθεση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εστω και για την φιλη σου:down:

πρεπει να ειστε απολυτα σιγουροι για τους κωδικους σας...για το μηχανογραφικο σας προκειται:down:

δεν ειρωνευομαι..την αληθεια λεω οτι η επιπολαιοτητα παει συννεφο...Μετα γκρινιαζετε οτι φταιει το συστημα αν κανετε καμια μ@λ@κι@ (γενικα αναφερομαι)...

Ναι βλέπεις...όταν οι μαθητές είναι μες στο άγχος, φυσικά πρέπει να επωμιστούν από πάνω και ευθύνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εστω και για την φιλη σου:down:

πρεπει να ειστε απολυτα σιγουροι για τους κωδικους σας...για το μηχανογραφικο σας προκειται:down:

δεν ειρωνευομαι..την αληθεια λεω οτι η επιπολαιοτητα παει συννεφο...Μετα γκρινιαζετε οτι φταιει το συστημα αν κανετε καμια μ@λ@κι@ (γενικα αναφερομαι)...

Μα δεν το ξέχασε τελείως, δε χάθηκε και ο κόσμος.
Και ναι, εννοείται ότι κάπου τα γράψαμε, όταν το έγραφε δεν ήταν σίγουρη και πανικοβλήθηκε. Χαλάρωσε με τον κακό λόγο στο στόμα. Απαπα
Ή το ένα ή το άλλο θα' ναι. Εσύ κοίτα το δικό σου μηχανογραφικό κι άσε τους άλλους.
Το σύστημα πού κολλάει πάλι. Ό,τι να' ναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgreen

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
SOS
Το πρωί πήγαμε με τη κολλητή μου να πάρουμε τον κωδικό. Εγώ οκ, το έβαλα, το έγραψα και το έστειλα σε έμπειστο άτομο σε περίπτωση που το ξεχάσω ή γίνει κάτι.
Η κολλητή μου η έξυπνη δε θυμάται τι ακριβώς έβαλε, για την ιστορία, έβαλε έναν αριθμό τηλεφώνου και λέει δε θυμάται αν έβαλε στο τέλος 16 ή 17 και θέλω να ρωτήσω γίνεται κάπου εμείς να επαληθεύσουμε τον κωδικό μας; ή να δούμε αν όντως είναι αυτός χωρίς να οριστικοποιήσουμε το μηχανογραφικό; Κάπου να το σιγουρέψουμε; Δεν το' χω ψάξει το θέμα, οπότε όποιος ξέρει ας μου πει.


:-*

Λοιπόν, επειδή μόλις οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου, αυτό που μπορεί να κάνει για δοκιμή είναι το εξής:
1) Ας κάνει ένα πρόχειρο μηχανογραφικό ("Θέλω να συμπληρώσω το μηχανογραφικό μου δελτίο").
2) Μετά ας κάνει μια "πρόχειρη" οριστικοποίηση ("Θέλω να υποβάλω - οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό δελτίο μο"). Δεν υπάρχει ανησυχία ως προς αυτό, εφόσον ο Κωδ. ασφαλείας ζητείται στο 1ο βήμα της οριστικοποίησης και μετά (από τα επόμενα βήματα) μπορεί άνετα να βγει από την εφαρμογή(το έκανα αρκετές φορές πριν το υποβάλλω τελικά...άγχος...:P). Απλούστατα, όποιος κωδικός την εισαγάγει στη διαδικασία της οριστικοποίησης, αυτός είναι ο σωστός!
Ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή μόλις οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου, αυτό που μπορεί να κάνει για δοκιμή είναι το εξής:
1) Ας κάνει ένα πρόχειρο μηχανογραφικό ("Θέλω να συμπληρώσω το μηχανογραφικό μου δελτίο").
2) Μετά ας κάνει μια "πρόχειρη" οριστικοποίηση ("Θέλω να υποβάλω - οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό δελτίο μο"). Δεν υπάρχει ανησυχία ως προς αυτό, εφόσον ο Κωδ. ασφαλείας ζητείται στο 1ο βήμα της οριστικοποίησης και μετά (από τα επόμενα βήματα) μπορεί άνετα να βγει από την εφαρμογή(το έκανα αρκετές φορές πριν το υποβάλλω τελικά...άγχος...:P). Απλούστατα, όποιος κωδικός την εισαγάγει στη διαδικασία της οριστικοποίησης, αυτός είναι ο σωστός!
Ελπίζω να βοήθησα :)

Ααααααααααααααααααχου. Μπράβοοοοοο. :redface:
Βοήθησες πολύύύύ. Σ' ευχαριστώ πολύ, να' σαι καλά.:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι αν χασει ή ξεχασει καποιος τον κωδικο του μπορει να παει παλι στο σχολειο και να δωσει εναν καινουργιο, δεν ειναι τιποτα επιβεβαιομενο απλα υποθετω πως δε υπαρχει λογος να μην γινεται αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Για να πάρει άλλος τον κωδικό κανονικά χρειάζεται επίσημη εξουσιοδότηση (αστυνομία ή ΚΕΠ). ΔΕν χρειάζεται κωδικός από πρόχειρα. Ο κωδικός που δίνει το σχολείο χρειάζεται μόνο για την τελική κατέθεση. Εμείς τον επιλέγουμε, όσα ψηφία θέλουμε, αλλά αν έχει λίγα γράφει "αδύναμος", με 8 είσαι καλά νομίζω.

Δίαααααααααααα!!!!!!!! χίλια ευχαριστώώώώώ!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εχω μια απορια.Ο κωδικος αυτος ειναι ο κωδικος του δελτιου που μας εδωσαν για τις πανελληνιες Ή Οχι.βοηθηστε λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
εχω μια απορια.Ο κωδικος αυτος ειναι ο κωδικος του δελτιου που μας εδωσαν για τις πανελληνιες Ή Οχι.βοηθηστε λιγο
Οχι ειναι αλλος που θα τον συνθεσεις εσυ στο σχολειο σου ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ στον Η/Υ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Απορια!!! αυτο το μηχανογραφικο https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/mhxanografiko_gel_epalb_110614.pdf γιατι πρεπει να το εκτυπωσουμε αφου θα το υποβαλλουμε ηλεκτρονικα στην σελιδα examsminedu.gr και οχι χειρογραφα οπως τις αλλες χρονιες..επισης μεχρι ποτε εχουμε προθεσμια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
[..]

Απορια!!! αυτο το μηχανογραφικο https://www.minedu.gov.gr/publication...alb_110614.pdfγιατι πρεπει να το εκτυπωσουμε αφου θα το υποβαλλουμε ηλεκτρονικα στην σελιδα examsminedu.gr και οχι χειρογραφα οπως τις αλλες χρονιες..επισης μεχρι ποτε εχουμε προθεσμια??

το εκτυπώνεις για δική σου διευκόλυνση, για να έχεις όλες τις σχολές συγκεντρωμένες και να μπορείς να κάνεις δοκιμές, χωρίς να είσαι συνεχώς στο pc. οι κωδικοί είναι μέχρι 23/6, ενώ η οριστικοποίηση του μηχανογραφικού έως 28/6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ρε παιδια εχουν απεργια οι βαθμολογητες των ειδικων μαθηματων;ρε τι θα κανω αν αργησουν να βγουν οι βαθμολογιες;στα ελληνικα ξερω πανω-κατω που κυμαινομαι,ολα κρινονται απο τα ειδικα και φοβαμαι οτι θα αργησω πολυ με το μηχανογραφικο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πολυ πιθανό να έχουμε παραταση υποβολης των μηχαογραφικων.
Ειναι λιγο impossible να εξυπηρετήσει ο server 10.000 άτομα την μέρα και σιγουρα θα εχουμε breakdown.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πολυ πιθανό να έχουμε παραταση υποβολης των μηχαογραφικων.
Ειναι λιγο impossible να εξυπηρετήσει ο server 10.000 άτομα την μέρα και σιγουρα θα εχουμε breakdown.

Ειδικά τις 3 τελευταίες μέρες της προθεσμίας υποβολής.Ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών τότε θα κάνουν μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Το ολο θεμα με το ηλεκτρονικο μηχανογρφικο δεν θα χει ως αποτελεσμα να βγουν νωριτερα οι βασεις? (Τουλαχιστον να βγει και κατι καλο απ ολο αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
λογικά ναι, αλλά και οι πανελλήνιες ξεκίνησαν νωρίς με την ίδια προοπτική για τ' αποτελέσματα.. οπότε μηδένα πρό του τέλους μακάριζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το ολο θεμα με το ηλεκτρονικο μηχανογρφικο δεν θα χει ως αποτελεσμα να βγουν νωριτερα οι βασεις? (Τουλαχιστον να βγει και κατι καλο απ ολο αυτο)

Με απαραίτητη προυποθεση να τα ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ με το μηχανογραφικο και να μη πρεπει να μπαινουμε στις 3 το βραδυ για να εχει συνελθει ο σερβερ. Ασε που η Αννουλα δε θελει να τους πληρωνει Ιουλιο, οποτε ΔΕ θα βγουν στο 1ο μισο του Αυγουστου. Και τι κερδίσαμε μετά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το ολο θεμα με το ηλεκτρονικο μηχανογρφικο δεν θα χει ως αποτελεσμα να βγουν νωριτερα οι βασεις?
Η κοινή λογική αυτό λέει. Όμως είσαι σίγουρος ότι η κοινή λογική ισχύει στο υπουργείο παιδείας του Ελλαδιστάν?
Με απαραίτητη προυποθεση να τα ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ με το μηχανογραφικο και να μη πρεπει να μπαινουμε στις 3 το βραδυ για να εχει συνελθει ο σερβερ. Ασε που η Αννουλα δε θελει να τους πληρωνει Ιουλιο, οποτε ΔΕ θα βγουν στο 1ο μισο του Αυγουστου. Και τι κερδίσαμε μετά?
Πάντως, μέχρι τώρα ο σερβιτόρος στέκεται όρθιος και δυνατός. Αν στην πορεία γκρεμοτσακιστεί δεν ξέρω. Το θέμα της Αννούλας ήταν να τελειώσουν πριν τον Ιούλιο οι δουλειές των καθηγητών για να μην πληρώσει έξτρα επιτροπές και υπερωρίες. Με το ηλεκτρονικό μηχανογραφικό τα κατάφερε. Για τις βάσεις δεν χρειάζονται οι καθηγητές, θα τις βγάλουν από το υπουργείο χωρίς υπερωρίες. Επίσης, είναι πιθανό να παραταθεί μερικές μέρες η προθεσμία για την οριστική υποβολή του μηχανογραφικού , αφού έτσι κι αλλιώς δεν τους κοστίζει τίποτα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Μας κόβω τους μισούς να το υποβάλλουμε το μηχανογραφικό μετά τα μεσάνυχτα :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top