Από lower σε Proficiency

stellinaaA

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Για πες την αποψη σου.Πως σου φανηκε,τι σε δυσκολεψε,τι θεματα εκθεσης επεσαν,αν εδωσες και Μισιγκαν πως σου φανηκε και σε σχεση με αυτο;
ηταν εύκολα μονο το παρτ 1 στο USE ΌΠΟΥ δεν ήξερα το μισό λεξιλόγιο και το 3 κειμενο λιγάκι τα ακοθστηκα ηταν εθκολα και οι εκθέσεις το ίδιο : michigan δεν έδωσα να σου πω εσύ

ηταν εύκολα μονο το παρτ 1 στο USE ΌΠΟΥ δεν ήξερα το μισό λεξιλόγιο και το 3 κειμενο λιγάκι τα ακοθστηκα ηταν εθκολα και οι εκθέσεις το ίδιο : michigan δεν έδωσα να σου πω εσύ
δεν παρατήρησα το supervisor πριν και μπερδεύτικα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω εδωσα Michigan Proficiency και αυριο δινω Cambridge Proficiency.
Καλη μας επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
https://assets.cambridge.org/97805217/54460/sample/9780521754460ws.pdf

στην σελίδα 18 λέει κάπου ότι τα όρια E-D-C-B-A καθορίζονται με βάση τις επιδόσεις όλων των μαθητών, τις αποδόσεις των μαθητών σε σύγκριση με παλαιότερες γενίες , κλπ... πολύ χρήσιμο φυλλάδιο για όσους δεν έχουν δώσει fce...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Yπαρχει για καθε εξεταταση παρομοιο φυλλαδιο;)
Βασικα λαμβανουν μερος πολλοι παραμετροι οπως την επιοδοση υποψηφιων σε συγκεκριμενο paper,σε συγκεκριμενο items,τη συνολικη επιδοση ολοων των υποψηφιων,τις γνωμες των εξεταστων κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Πάω β'γυμνασίου και δίνω για lower FCE τα πηγαίνω πολύ καλά και στα ακουστηκα και στα προφορικά είναι τα καλύτερά μου. Το θέμα είναι πως του χρόνου τον Μαιο θέλω να δώσω Proficiency του Michigan η αν είναι τον Δεκέμβρη της Α Λυκείου γιατί οι γονείς μου μου λένε πως στο Λύκειο να κάνω μόνο μία ξένη γλώσσα :/:,αλλά εγώ κάνω και γαλλίκα όπου τοθ χρόνου θα δώσω Β1 και δεν θέλω να τα σταματήσω λίγο πρίν το επίπεδο lower . Πιστεύετε πως υπάρχει πιθανότητα να πάρω το Proficiency κάνοντας και λίγα εντατικά τώρα τον Ιούνιο και λίγο τον Ιούλιο??:hmm::hmm:
Αν είσαι αρκετά καλή και διαβάζεις με σύστημα,πιστευω δεν θα εχεις πρόβλημα!Εγω στη ηλικια σου εδωσα FCE,περυσι CAE και φέτος ECPE και CPE...Το CPE είναι αρκετά δύσκολο για να δωσεις αμέσως μετα από Lower,εκτος και αν είσαι πολύ καλός...αλλα με το ECPE δεν θα έχεις προβλημα.....λιγη προσπαθεια στο λεξιλόγιο που είναι δύσκολο και στα προφορικα που είναι λίγο περίπλοκα!!!:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!:clapup:
λοιπον...θελω να μου δωσετε μερικες πληροφοριες σχετικα με το fce του cambrigde γιατι προκειτε να δωσω του χρονου...το ξερω ειναι γελοιο να αγχώνομαι απο τωρα αλλα φοβαμε μηπως δεν το περασσω...βεβαια ρωτησα τους καθηγητες μου απο το φροντηστηριο για να μου πουν την γνωμη τους και αν εχω τις απαραιτητες γνωσεις για να το παρω και μου ειπαν πως θα το παρω στα σιγουρα...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πολλα για αυτο το πτυχιο οποτε πλζζζ αν μπορειτε δωστε μου καποιεςπληροφοριες και δικες σας γνωμες!!! :bounce: ευχαριστωωωω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πραγματικα δεν ειναι κατι ακατορθωτο.Λιγη προσοχη στα κειμενα και στο ακουστικο και θα σκισεις!

Για οτιδηποτε αλλο,μην διστασεις να ρωτησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χαχ!δηλαδη ειναι σχετικα ευκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Έχω πάρει και εγώ το FCE. Σίγουρα είναι πιο απαιτητικό από τα άλλα lower αλλά αν έχεις κάποιες βάσεις στα αγγλικά δεν είναι κάτι ακατόρθωτο. Προσωπικά έβαζα στοίχημα ότι δε θα το πάρω γιατί στο φροντιστήριο δεν είχαμε κάνει και τρελή προετοιμασία για Cambridge αλλά τελικά ήταν πιο εύκολο απ'ότι νόμιζα! Όταν θα κάνεις κάποια Past Papers θα το διαπιστώσεις και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυυυ! :))) :D!!!γενικα τα past papers βοηθανε πολυ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
ναι,
γιατί έτσι κάνεις εξάσκηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
;) ωραια γιατι εχω αγχωθει αρκετα μπορω να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βασικα τα reading πως ακριβως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ασε που αρκετα πραγματα απο τα παστ πειπερς επαναλαμβανωνται,ειδικα στο Use οf Εnglish.Μην μασας και προχωρα ακαθεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
;) ωραια γιατι εχω αγχωθει αρκετα μπορω να πω...

μην αγχώνεσαι βρε :D
απλά σοβαρότητα θέλει και συνεχή εξάσκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ευχαριστω για τις συμβουλεςς!:D :D :D
Στο reading στο δινει ενα κειμενο και απο κατω ερωτησεις και πρεπει να τις βρεις μεσα στο κειμενο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι ερωτησεις να ξερεις ειναι ΠΑΝΤΑ με τη σειρα του κειμενου στο πρωτο παρτ,αν εννοεις αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar!!!

Νεοφερμένος

Η sugar!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αχαα...! θενκςςςς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellinaaA

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μην ανυσηχεις για τπτ εγω περσυ ανυσηχο0σα και το πηρα σχεδον με Β τα κειμενα θελουν προσοχη και μεθοδο και πρπρ ν εισ γρηγορη στα υπολοιπα μηπως δεν σε φτασει ο χρονος γιατι πρεπει ν τ περασεις και σε αλλη κολλα . Κατα τα αλα σο0 προτεινω να κανεις πριν τα Past papers και βιβλιο με θεματα που θα μπορουσαν να πεσουν γιατι ειν δυσκολοτερα απο των εξετασεων και σε προτετοιμαζουν και για τα πιο δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
κανένα site με tests από Listening επιπέδου Proficiency Cambridge ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top