Από lower σε Proficiency

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aπιαστο ονειρο ενος φερελπη νεου ειναι να περασει το Cambridge CPE...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Το αdvanced πιστεύω πως είναι μια "πατάτα".Εγώ σου λέω να πας κατευθείαν για proficiency!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το οτι είναι πατατα είναι!
Υπαρχει μόνο για τα $$$!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Το οτι είναι πατατα είναι!
Υπαρχει μόνο για τα $$$!
Μες στο μυαλό μου είσαι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειδες εε...:P

Τα μεγαλα πνεύματα συναντιούνται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν νομίζω ο φροντιστής να μην μου επιτρέψει να πάω κατ' ευθείαν για prof ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι ρε συ γιατι να μην σε επιτρεψει?

Αν σου πει οχι,τότε ζητα του να κανεις ενα Mock Exam για να του αποδειξεις πως εισαι καλός και εχεις δυνατότητες ή πεστου και στα ίσια πως αν δεν θελει να δωσεις θα πας σε αλλο φροντηστηριο!

Να δεις τότε πως θα ταρακουνηθεί!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Οχι ρε συ γιατι να μην σε επιτρεψει?

Αν σου πει οχι,τότε ζητα του να κανεις ενα Mock Exam για να του αποδειξεις πως εισαι καλός και εχεις δυνατότητες ή πεστου και στα ίσια πως αν δεν θελει να δωσεις θα πας σε αλλο φροντηστηριο!

Να δεις τότε πως θα ταρακουνηθεί!:)

ΟΚ:D

Σιγά μην χάσει μαθητή αυτός και ειδικά εμένα.Γείτονες είμαστε. :xixi:

OFF TOPIC: teol20 ενδιαφέρεσαι να σπουδάσεις κάτι σχετικό με τις ξένες γλώσσες;:P Γιατί είσαι πολύ active σε αυτό το section.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΟΚ:D

Σιγά μην χάσει μαθητή αυτός και ειδικά εμένα.Γείτονες είμαστε. :xixi:

OFF TOPIC: teol20 ενδιαφέρεσαι να σπουδάσεις κάτι σχετικό με τις ξένες γλώσσες;:P Γιατί είσαι πολύ active σε αυτό το section.:)

Toτε δεν υπαρχει προβλημα ρε συ ΟΚ θα δεχτει να σε κανει μαθημα!;)

Οfftopic: Οχι δεν τρελενομαι για τις ξένες γλώσσες...:P
Απλα τα εχω σαν χόμπυ και μου αρεσει να βοηθάω το κοινωνικό συνολο εδω στο ischool!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Aφού όλο εκεί ποστάρεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mην βγουμε και οφ-τοπικ τωρα!

Ειπαμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Και να μην θέλει ο καθηγητής-τρια να δώσεις κατευθειαν proficiency πας σε άλλο φροντιστήριο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Παιδιά φέτος πήρα το lower (άργησα να αρχίσω αγγλικά) και σκέφτομαι σοβαρά την επόμενη χρονιά να δώσω για proficiency.Πιστεύω ότι έχω τις δυνατότητες γιατί και στο φροντιστήριο είμαι πάντα ένα επίπεδο πιο πάνω.Ο λόγος που θέλω να δώσω φέτος το proficiency είναι ότι αν το αφήσω για του παραχρόνου δεν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω γιατί θα έχω και το διάβασμα για τις πανελλήνιες και τα φροντιστήρια.Κάτι που πιστεύω ότι θα επηρεάσει και την απόδοση μου.Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν γίνεται κάποιος μαθητής που έχει το lower να πάει για proficiency ή πρέπει υποχρεωτικά να δώσει το advanced πρώτα;
εγώ τον Μάιο είχα δώσει λουερ και μέσα σε 5 μήνες πήρα προφ...δλδ το νοεμβριο, πότε διναμε...
με κανονικό διάβασμα *έκανα βέβαια και καλοκαιρινό*...
όλα γίνονται:iagree:
αααα.....και το λουερ δν το πήρα και με κανένα Α....
το καμπριτζ με σι....και μισιγκαν με Β
άρα μπορείς να το κάνεις όχι σε 1 χρόνο αλλά και λιγότερο....
μόνο που ίσως να μν έχεις τόσο χρόνο γιατί είσαι λίγο μεγάλος...
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....:jumpy:
-----------------------------------------
Ευχαριστώ!Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο με λεξιλόγιο;
Words you need ...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τιποτα ρε καλα μου παιδια δεν ειναι ακατόρθωτο!

Ολα ειναι εφικτα σε αυτην την ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellinaaA

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πάω β'γυμνασίου και δίνω για lower FCE τα πηγαίνω πολύ καλά και στα ακουστηκα και στα προφορικά είναι τα καλύτερά μου. Το θέμα είναι πως του χρόνου τον Μαιο θέλω να δώσω Proficiency του Michigan η αν είναι τον Δεκέμβρη της Α Λυκείου γιατί οι γονείς μου μου λένε πως στο Λύκειο να κάνω μόνο μία ξένη γλώσσα :/:,αλλά εγώ κάνω και γαλλίκα όπου τοθ χρόνου θα δώσω Β1 και δεν θέλω να τα σταματήσω λίγο πρίν το επίπεδο lower . Πιστεύετε πως υπάρχει πιθανότητα να πάρω το Proficiency κάνοντας και λίγα εντατικά τώρα τον Ιούνιο και λίγο τον Ιούλιο??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
xμμμ τα ιδια σχεδια εχω και εγω...για τα αγγλικα..γαλλικα νοπ!μπλαχ...τεσπα...να σου πωω.. λοιπον και ες του χρονου δινω lower αλλα ή michigan ή cambridge οχι edexcl ...να σου πω και εγω αυτο για τα καλοκαιρια σκεφτηκα αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειναι πολλοι εκεινοι με με κανεναν ενδιαμεσο χρονο σε λοουερ και προφ πηραν το μισιγκαν ή το καιμπριντζ..edexcl ναι γτ ειναι πολυ πιο ευκολο και οπως και να το κανουμε ουτε michigan oyte cambridge ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δινω αυριο FCE δυσκολα ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι και δυσκολο.Αμα εχεις διαβασει θα τα πας τελεια!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellinaaA

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δινω αυριο FCE δυσκολα ειναι??
εγώ που έδωσα σήμερα δεν μου φανεικε δύσκολο εσύ πως πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για πες την αποψη σου.Πως σου φανηκε,τι σε δυσκολεψε,τι θεματα εκθεσης επεσαν,αν εδωσες και Μισιγκαν πως σου φανηκε και σε σχεση με αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top