Από 11 μέχρι 28 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές στα Πανεπιστήμια

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Απλά έχω αγχωθεί λιγάκι γτ το όνομα μου είναι στις 25/9. Δηλαδή στη κόψη του ξυραφιού.
δλδ αν κάποιο χαρτί δεν είναι σωστό για τη σίτιση κτλ κτλ... θα έχω σοβαρό πρόβλημα :P

Εκτός και αν πάω πιο νωρίς, αλλά θα με δεχθούν άλλη μέρα; :redface:
Nαι βρε, μην αγχωνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Απλά έχω αγχωθεί λιγάκι γτ το όνομα μου είναι στις 25/9. Δηλαδή στη κόψη του ξυραφιού.
δλδ αν κάποιο χαρτί δεν είναι σωστό για τη σίτιση κτλ κτλ... θα έχω σοβαρό πρόβλημα :P

Εκτός και αν πάω πιο νωρίς, αλλά θα με δεχθούν άλλη μέρα; :redface:

Το θέμα της σίτισης δεν έχει να κάνει με την εγγραφή!!!!!!
Κάνεις την εγγραφή σου , που επείγει και να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα δικαιολογητικά της κάρτας σίτισης το διορθώνεις ή το φτιάχνεις αργότερα ακόμα και μετά τη λήξη των εγγραφών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή κι εγώ έχω λίγο άγχος, να το πούμε για τελευταία (??) φορά:

Τα δικαιολογητικά εγγραφής είναι:
1. Αίτηση εγγραφής
2. Υπεύθυνη δήλωση
3. 6 φωτογραφίες έγχρωμες
4. Αντίγραφο απολυτηρίου, επικυρωμένο
5. Αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης, επικυρωμένο

Υγ. Ας απαντήσουν τα αγόρια.
Αγόρια(:P), έχει ακούσει κανείς σας αν πρέπει να υποβάλουμε κάποιο συγκεκριμένο χαρτί για να πάρουμε την αναβολή;
Εγώ είχα διαβάσει για το πιστοποιητικό περί εγγραφής στα μητρώα αρρένων, και το παρέθεσα εδώ, αλλά δεν το ξαναδιάβασα πουθενά. Ούτε στις ανακοινώσεις των σχολών.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Οι εγγραφές γίνονται με αλφαβητική σειρά :confused::confused::confused: ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σε κάποιες σχολές ναι, όχι σ΄όλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Σε κάποιες σχολές ναι, όχι σ΄όλες

στο ΑΠΘ ισχύει αυτό?? γιατί στο σαιτ της σχολής δεν λέει τίποτα τέτοιο...απλά ότι 11-28 είναι οι εγγραφές.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή κι εγώ έχω λίγο άγχος, να το πούμε για τελευταία (??) φορά:

Τα δικαιολογητικά εγγραφής είναι:
1. Αίτηση εγγραφής
2. Υπεύθυνη δήλωση
3. 6 φωτογραφίες έγχρωμες
4. Αντίγραφο απολυτηρίου, επικυρωμένο
5. Αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης, επικυρωμένο

Υγ. Ας απαντήσουν τα αγόρια.
Αγόρια(:P), έχει ακούσει κανείς σας αν πρέπει να υποβάλουμε κάποιο συγκεκριμένο χαρτί για να πάρουμε την αναβολή;
Εγώ είχα διαβάσει για το πιστοποιητικό περί εγγραφής στα μητρώα αρρένων, και το παρέθεσα εδώ, αλλά δεν το ξαναδιάβασα πουθενά. Ούτε στις ανακοινώσεις των σχολών.:confused:

Πρέπει να πάμε και ένα πιστοποιητικό γέννησης, που γράφει τον αριθμό μητρώου αρρένων. Θα μας δώσουν μια βεβαίωση την οποία θα πάμε ή στο ΚΕΠ ή στη στρατολογία (όπου περάσαμε περιοδεύοντες δηλαδή) και θα πάρουμε την αναβολή μας.

στο ΑΠΘ ισχύει αυτό?? γιατί στο σαιτ της σχολής δεν λέει τίποτα τέτοιο...απλά ότι 11-28 είναι οι εγγραφές.....

Αν το site της σχολής σου δεν αναφέρει κάτι για αλφαβητική σειρά τότε πας να γραφτείς όποια μέρα σε βολεύει από 11-28/9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια θελω την βοηθεια σας!!!!!Το τμημα μου(Βιολογικο Θεσσαλονικης) εβγαλε ανακοινωση συμφωνα με την οποια ζηταει για την εγγραφη δυο φωτογραφιες!!!Ομως παντου λενε οτι χρειαζονται εξι φωτογραφιες ακομα και το αριστοτελειο σε ανακοινωση του αυτο λεει!!!Τελικα ποσες θελει???Μαλλον δυο???Αααα και σε εμενα λεει τυπου αστυνομικης ταυτοτητας!!Αρα ασπρομαυρες εεε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παιδια θελω την βοηθεια σας!!!!!Το τμημα μου(Βιολογικο Θεσσαλονικης) εβγαλε ανακοινωση συμφωνα με την οποια ζηταει για την εγγραφη δυο φωτογραφιες!!!Ομως παντου λενε οτι χρειαζονται εξι φωτογραφιες ακομα και το αριστοτελειο σε ανακοινωση του αυτο λεει!!!Τελικα ποσες θελει???Μαλλον δυο???

Αν λέει 2 σημαίνει ότι για την εγγραφή θέλει 2. Οι άλλες θα σου χρειαστούν για κάποιες άλλες κάρτες που θα βγάλεις αργότερα μέσα στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδια θελω την βοηθεια σας!!!!!Το τμημα μου(Βιολογικο Θεσσαλονικης) εβγαλε ανακοινωση συμφωνα με την οποια ζηταει για την εγγραφη δυο φωτογραφιες!!!Ομως παντου λενε οτι χρειαζονται εξι φωτογραφιες ακομα και το αριστοτελειο σε ανακοινωση του αυτο λεει!!!Τελικα ποσες θελει???Μαλλον δυο???Αααα και σε εμενα λεει τυπου αστυνομικης ταυτοτητας!!Αρα ασπρομαυρες εεε???

μηπως ειναι για την σιτιση αυτο? Αν οχι τοτε 2 φωτο θα θελει , μπορεις να παρεις και κανα τηλεφωνο για να το σιγουρεψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!Θα βγαλω εγω να εχω 6 και εχει ο θεος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!Θα βγαλω εγω να εχω 6 και εχει ο θεος!!!!

Θα τις χρειαστείς και τις υπόλοιπες σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Οι εγγραφές γίνονται με αλφαβητική σειρά :confused::confused::confused: ???
Στη δική μου τη σχολή, ναι.
Δες στο site της σχολής σου για να σου λυθεί η απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πρέπει να πάμε και ένα πιστοποιητικό γέννησης, που γράφει τον αριθμό μητρώου αρρένων. Θα μας δώσουν μια βεβαίωση την οποία θα πάμε ή στο ΚΕΠ ή στη στρατολογία (όπου περάσαμε περιοδεύοντες δηλαδή) και θα πάρουμε την αναβολή μας.

Ωραία. Ευχαριστώ.
Να σου πω, εγώ δηλαδή θα πρέπει να κατέβω από την περιοχή που σπουδάζω-στο ΚΕΠ της περιοχής μου (100 ευρώ έξοδα:confused:, κι άλλα τόσα να γυρίσω), για να δώσω το χαρτί που θα πάρω από τη σχολή;;; Δε γίνεται να το στείλω από το ΚΕΠ εκεί που σπουδάζω, στο ΚΕΠ εκεί που μένω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ωραία. Ευχαριστώ.
Να σου πω, εγώ δηλαδή θα πρέπει να κατέβω από την περιοχή που σπουδάζω-στο ΚΕΠ της περιοχής μου (100 ευρώ έξοδα:confused:, κι άλλα τόσα να γυρίσω), για να δώσω το χαρτί που θα πάρω από τη σχολή;;; Δε γίνεται να το στείλω από το ΚΕΠ εκεί που σπουδάζω, στο ΚΕΠ εκεί που μένω;:worry:

Προφανώς ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ωραία. Ευχαριστώ.
Να σου πω, εγώ δηλαδή θα πρέπει να κατέβω από την περιοχή που σπουδάζω-στο ΚΕΠ της περιοχής μου (100 ευρώ έξοδα:confused:), για να δώσω το χαρτί που θα πάρω από τη σχολή;;; Δε γίνεται να το στείλω από το ΚΕΠ εκεί που σπουδάζω, στο ΚΕΠ εκεί που μένω;:worry:

Εννοείται ότι μπορείς αρκεί να έχεις μαζί σου το χαρτί που σου έδωσαν όταν πέρασες περιοδεύων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Η σιτιση χρειαζεται 2 φωτογραφιες.Μηπως μπερδεψες τις ανακοινωσεις αξα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Οι εγγραφές που ακουώ απο τους περισσοτερους γίνονται αλφαβητικά ...μπηκα στη σχολη και έγγραφε 27/9 οι εγγραφες για την γενικη σειρα και ΕΚ εκτος τους Κυπριους...¨ομως 210 ατομα σε μια μέρα ...; Αν ξέρει κανεις τι παίζει με εγγραφες στο Φυσικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Οι εγγραφές που ακουώ απο τους περισσοτερους γίνονται αλφαβητικά ...μπηκα στη σχολη και έγγραφε 27/9 οι εγγραφες για την γενικη σειρα και ΕΚ εκτος τους Κυπριους...¨ομως 210 ατομα σε μια μέρα ...; Αν ξέρει κανεις τι παίζει με εγγραφες στο Φυσικό...
οταν γινονται εγγραφες ετσι ειναι πιο ευκολο για ολους. ξαναεξηγησα πως γινεται, μαζευονται ολοι σε ενα μεγαλο αμφιθεατρο, συμπληρωνουν τα χαρτια τους υπο την καθοδηγηση καποιου ανθρωπου απο τη γραμματεια και τελος, τα παραδιδουν. δεν κραταει πανω απο μια ωρα ολη η διαδικασια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
παιδια.να ρωτήσω κάτι? στο σαιτ της σχολής δεν αναφερει κατι για δελτίο επιτυχίας για την εγγραφή...μήπως το θεωρούν αυτονόητο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top