Από 11 μέχρι 28 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές στα Πανεπιστήμια

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Όντως,αυτό σκέφτομαι,και παραπάνω θα τα βγάλω να είμαι σίγουρη...Φωτό όντως πρέπει να θέλουν πολλές...Νομίζω είναι 6 για την εγγραφή και θέλουν εξτρά για τα υπόλοιπα...Θα πάω να βγάλω 12 να έχω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια επειδη εγω εδωσα πανελληνιες για δευτερη φορα σε αλλο ομως σχολειο(επειδη μετακομισα) απο που θα παρω αυτη την βεβαιωση προσβασης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Όχι, δεν τρολλάρω..
Υπεύθυνες δηλώσεις -τουλάχιστον στην Κέρκυρα- πουλάνε σχεδόν σε κάθε περίπτερο, ενώ 1000% θα βρεις σε περίπτερα που είναι έξω/κοντά από ΕΛΤΑ. Τώρα αν σε κάποιες άλλες περιοχές είναι διαφορετικά, δεν μπορώ να το γνωρίζω. :)

Σε ποιο αιώνα ζείτε εκεί στην Κέρκυρα;
Υπεύθυνες δηλώσεις αγοράζαμε από βιβλιοπωλεία/περίπτερα πριν 10+ χρόνια.

Μπορείς να τυπώσεις από τον υπολογιστή σου :
https://www.google.com/#hl=en&output...pw.r_qf.&fp=4c5ca94259600d8c&biw=1600&bih=740

https://www.hri.org/info/help/YPDHL.pdf
https://www.auth.gr/admin/admin_docs/resources/YPEY8YNH_DHLWSH.pdf

"Ως το 2001 η υπεύθυνη δήλωση έπρεπε να συνταχθεί σε ειδικό έγγραφο και να καταβληθεί τέλος χαρτοσήμου. Το 2001 καταργήθηκε το τέλος χαρτοσήμου στην υπεύθυνη δήλωση. Υπουργική απόφαση ορίζει ποια στοιχεία οφείλει να περιέχει κάθε υπεύθυνη δήλωση. Η κάθε δημόσια αρχή οφείλει να διαθέτει δωρεάν τα σχετικά έντυπα στους πολίτες για υπεύθυνες δηλώσεις που απευθύνονται σε αυτήν."
https://el.wikipedia.org/wiki/Υπεύθυνη_δήλωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
  • Αίτηση για εγγραφή.
  • Τίτλο απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
  • Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
  • Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
  • Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β' (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης................................................

    1.που το βρισκω?
    2.το αυθεντικο απολυτηριο θα παω?
    3.την κανω μονος?
    4.οκ
    5.το απολυτηριο ειναι παλι?δεν καταλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
  • Αίτηση για εγγραφή.
  • Τίτλο απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
  • Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
  • Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
  • Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β' (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης................................................

    1.που το βρισκω?
    2.το αυθεντικο απολυτηριο θα παω?
    3.την κανω μονος?
    4.οκ
    5.το απολυτηριο ειναι παλι?δεν καταλαβα...

Το απολυτηριο φωτοανιγραφω θα το επεικηροσης σε καποιο κεπ ,την βεβαιοση προσβασης την περνεις απο το λυκειο που εδωσες εξετασεις ,την αιτηση πας στην σχολη και την κανεις μονος σου δεν ειναι και καμοια δυσκολη υποθεση μην σκας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εννοεις πρεπει να παω στο λυκειο???

δεν υποτιθεται οτι ξεμπερδεψα με αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εννοεις πρεπει να παω στο λυκειο???

Την βεβαιωση την πηρες μαζι με το απολυτηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ααα ναι οκ να σαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virtus

Νεοφερμένος

Η virtus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Yπάρχει καμιά αίτηση έτοιμη για να μην την φτιάξουμε από την αρχή? Υπεύθυνη δήλωση έχω σε doc.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
αυτή η ερώτηση πρέπει να έχει διατυπωθεί πολλακίς αλλά τέλος πάντων :P
την αίτηση και την υπεύθυνη δήλωση μας τη δίνει η γραμματεία της σχολής όταν πάμε για εγγραφή ή πρέπει να την προμηθευτούμε από κάπου αλλού νωρίτερα ???
πείτε μου όποιος γνωρίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αυτή η ερώτηση πρέπει να έχει διατυπωθεί πολλακίς αλλά τέλος πάντων :P
την αίτηση και την υπεύθυνη δήλωση μας τη δίνει η γραμματεία της σχολής όταν πάμε για εγγραφή ή πρέπει να την προμηθευτούμε από κάπου αλλού νωρίτερα ???
πείτε μου όποιος γνωρίζει :)

τις δίνει η γραμματεία της σχολής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virtus

Νεοφερμένος

Η virtus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Με εξουσιοδότηση σε τρίτο πρόσωπο μπορούμε να κάνουμε εγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Με εξουσιοδότηση σε τρίτο πρόσωπο μπορούμε να κάνουμε εγγραφή?

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ερωτηση ενος ξανθου: Την αιτηση κ την υπευθυνη δηλωση που τα βρισκω?:P


Λοιπόν την αίτηση στη γραμματεία θα έχει ένα πάκο εκεί με διάφορα χαρτιά, εσύ θα πάρεις για την αίτηση και την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την εκτυπώσεις από ένα βιβλιοπωλείο και να την έχεις συμπληρώσει πριν πας για να μην χάνεις ώρα εκεί, θα είναι κ άλλα πρωτάκια οπότε θα τα βρεις όλα.

*Μην κάνεις τσιγκουνιές στις υπ. δηλώσεις, πάρε 4-5 έτσι κ αλλιώς κατά τη φοιτητική σου ζωή θα χρησιμοποιήσεις πολλές από δαύτες!
**Κλασσικά γράφεις τα στοιχεία σου με ΚΕΦΑΛΑΙΑ και από κάτω "Δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν είμαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα."
***Αν έχεις τη δυνατότητα την υπ. δήλωση την εκτυπώνεις και από το σπίτι σου!
Άντε με το καλό έχω πολύ άγχος για το πρώτο μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Λοιπόν την αίτηση στη γραμματεία θα έχει ένα πάκο εκεί με διάφορα χαρτιά, εσύ θα πάρεις για την αίτηση και την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την εκτυπώσεις από ένα βιβλιοπωλείο και να την έχεις συμπληρώσει πριν πας για να μην χάνεις ώρα εκεί, θα είναι κ άλλα πρωτάκια οπότε θα τα βρεις όλα.

*Μην κάνεις τσιγκουνιές στις υπ. δηλώσεις, πάρε 4-5 έτσι κ αλλιώς κατά τη φοιτητική σου ζωή θα χρησιμοποιήσεις πολλές από δαύτες!
**Κλασσικά γράφεις τα στοιχεία σου με ΚΕΦΑΛΑΙΑ και από κάτω "Δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν είμαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα."

Άντε με το καλό έχω πολύ άγχος για το πρώτο μάθημα
Aαα ωραια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiazxk

Νεοφερμένος

Η anastasiazxk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το απολυτήριο και η βεβαίωση πρόσβασης δεν είναι το ίδιο???Γιατί έχω ένα χαρτί που λέει απολυτήριο γεν.λυκ. και από κάτω έχει τους βαθμούς μου γενικής παιδείας και κατεύθυνσης και επίσης τον βαθμό απόλυσης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το απολυτήριο και η βεβαίωση πρόσβασης δεν είναι το ίδιο???Γιατί έχω ένα χαρτί που λέει απολυτήριο γεν.λυκ. και από κάτω έχει τους βαθμούς μου γενικής παιδείας και κατεύθυνσης και επίσης τον βαθμό απόλυσης!!

Όχι το απολυτήριο και η βεβαίωση δεν είναι το ίδιο χαρτί.
Το Απολυτήριο γράφει πάνω Απολυτήριο και η Βεβαίωση -> Βεβαίωση πρόσβασης και δεν εχει φωτογραφία με τα κάλλη σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
με λιγα λογια μπορει να μου πει καποιος τι πρεπει να εχω μαζι μου την μερα που θα παω για την εγγραφη γιατι εχω μπερδευτει λιγακι...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
με λιγα λογια μπορει να μου πει καποιος τι πρεπει να εχω μαζι μου την μερα που θα παω για την εγγραφη γιατι εχω μπερδευτει λιγακι...ευχαριστω

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Αίτηση για εγγραφή. (Η οποία δίδεται από το Τμήμα)
Τίτλος απόλυσης ή πτυχίου ή αποδεικτικό του σχολείου του οποίου αποφοίτησε ή νομίμως επικυρωμένο ή ακριβές αντίγραφο του τίτλου (μπορεί να φέρει και το πρωτότυπο ).
Υπεύθυνη Δήλωση «ότι δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη Σχολή ή Τμήμα Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι.»
8 Φωτογραφίες τύπου Αστυνομικής Ταυτότητας.
Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας (Φωτοτυπία)
Αντίγραφο επικυρωμένο της βεβαίωσης πρόσβασης στην 3βάθμια εκπαίδευση (για τους επιτυχόντες του ενιαίου Λυκείου).
Εάν ήταν εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ το Αποφοιτήριό του.

https://mbg.duth.gr/undergraduate/introduction/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Καλά, 8 φωτογραφίες τι θα τις κάνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top