Απουσιολόγοι

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 770 μηνύματα.
5 χρόνια έσπασαν τα νεύρα μου με τα απουσιολόγια :mad: Λυπάμαι όποιον αναγκάζουν να το πάρει (εφόσον δεν την έχει δει κάπως και δεν την έχει ψωνίσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koulianof 11

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος Κούλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγω παντως ειμαι απουσιολογος στο τμημα μου και διαβαζω μιση με 2 ωρες την μερα, αναλογως τι εχω. Ποτε δεν ενιωσα το συναισθημα οτι αν βαλω απουσια στους φιλους μου θα στεναχωρηθω. Ποτε δεν μου λενε τιποτα. Κανενας στην ταξη δεν με λεει φυτο παντως........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εγώ είμαι απουσιολόγος από την 1η γυμνασίου, καθώς δεν μπορώ να πω ότι δεν διάβαζα. Εκτός αυτού όταν διαβάζεις και προσπαθείς να είσαι άριστος δεν μπορεί ο καθένας να σε λέει θερμοκήπιο και γενικότερα όλα τα συναφή. Πάντως δεν θεωρώ πως ο χρόνος καθορίζει εάν το διάβασμα είναι πλήρες ή όχι. Έχω γνωρίσει πολλά παιδιά τα οποία διαβάζουν 3 ώρες και είναι πάρα πολύ καλοί μαθητές. Αυτό εξαρτάται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σε όλους !
Πιστευω πως εχει διαμορφωθει μια εντελώς λάθος αντιληψη για τους απουσιολογους, ισως να υπαρχουν απουσιολογοι ασχημοι χαρακτηρες ή βαθμοθήρες, αλλα εγω ευτυχως δεν εχω ποτε γνωρισει ουτε εχω υπαρξει . Ειμαι απουσιολογος απο την 1η γυμνασιου συνεχομενα για 4 χρονια, ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα με συμμαθητες μου για τις απουσιες ακομα και με κολλητους μου. Οι καθηγητες βλεπουν ποιοι λειπουν και συμπληρωνουν. Ειναι κουραστικο να εισαι απουσιολογος ομως ειμαι υποχρεωμενη, οπως και ο καθενας στη θεση μου, να κρατω το απουσιολογιο και να τηρω τους κανονισμους. Κατα καιρους ειχα κοντρες με συμμαθητες μου, κακους μαθητες, οι οποιοι με ελεγαν φυτο κτλ, αυτο δεν ισχυει δεν βυθιζομαι στο διαβασμα για ωρες, 2 ωρες το πολυ την ημερα για το σχολειο και μετα τα φροντιστηρια, λιγοι ομως μπορουν να το χωνεψουν αυτο. Το να εισαι απουσιολογος, ειναι και αυτο μια εμπειρια, που με τον δικο της τροπο μου εχει μαθει πολλα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σε όλους !
Πιστευω πως εχει διαμορφωθει μια εντελώς λάθος αντιληψη για τους απουσιολογους, ισως να υπαρχουν απουσιολογοι ασχημοι χαρακτηρες ή βαθμοθήρες, αλλα εγω ευτυχως δεν εχω ποτε γνωρισει ουτε εχω υπαρξει . Ειμαι απουσιολογος απο την 1η γυμνασιου συνεχομενα για 4 χρονια, ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα με συμμαθητες μου για τις απουσιες ακομα και με κολλητους μου. Οι καθηγητες βλεπουν ποιοι λειπουν και συμπληρωνουν. Ειναι κουραστικο να εισαι απουσιολογος ομως ειμαι υποχρεωμενη, οπως και ο καθενας στη θεση μου, να κρατω το απουσιολογιο και να τηρω τους κανονισμους. Κατα καιρους ειχα κοντρες με συμμαθητες μου, κακους μαθητες, οι οποιοι με ελεγαν φυτο κτλ, αυτο δεν ισχυει δεν βυθιζομαι στο διαβασμα για ωρες, 2 ωρες το πολυ την ημερα για το σχολειο και μετα τα φροντιστηρια, λιγοι ομως μπορουν να το χωνεψουν αυτο. Το να εισαι απουσιολογος, ειναι και αυτο μια εμπειρια, που με τον δικο της τροπο μου εχει μαθει πολλα. ;)

Συμφωνω απολυτα! Ημουν εναν χρονο και θα ξανα ημουν αλλα τεσπα δνε ειναι αυτο το θεμα μας.... Ναι σε καποιους καθηγητες μπορουσα να τους καλυπτω αλλα σε καποιους αλλους ποτε! Επισης εινια κουραστικο διοτι αν καποιος ξεχασει να υπογραψει πρεπει να τον βρεις, να προσεχεις να μην παθει τιποτα, να φευγεις τελευταια απο την ταξη την τελευταια ωρα αν ο καθηγητης αργησει να υπογραψει απουσιολογιο και βιβλιο υλης κλπ κλπ κλπ:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ακριβως! και κατα την γνωμη μου το αγχος του απουσιολογου θα πρεπει να ειναι να τελει σωστα την αρμοδιοτητα του οσο και αν την εχει και μετα να καλυπτει συμμαθητες, που προσωπικα δεν μου εχει συμβει και δεν φανταζομαι κανενας συμμαθητης μου να εχει αυτη την απαιτηση απο εμενα..;):P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
6 χρονια ημουν
μου βγηκε ο ψυχη , ο καθηγητης τους πεταγε εξω, εγω ακουγα τη μουρμουρα
αυτοι αργουσαν να μπουν στο μαθημα, εγω ακουγα τη μουρμουρα
αυτοι εβαζαν τζην στη γυμναστικη παλι ακουγα τη μουρμουρα
ε απο εκει και περα, αυτοεκπληρουμενη προφητεια
αν στα πρηζουν ολη μερα με τις απουσιες τους ερχεται η ωρα να τους βαλλεις και προσωπικα το εχω χαρει (οχι για φιλαρακια, για τον κυριο οχλο)
"ουτως ή αλλως τη γκρινια την ακουσα προκαταβολικα, παρε και με εσκασες τοσο καιρο " :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγώ έχω συναντήσει 2 είδη απουσιολόγων....Αυτοί που είναι κομπλεξικοί και ανταγωνιστηκοί και χαίρονται να σου βάζουν απουσίες και αυτοί που είναι μαθηταράδες αλλά και οι καλύτεροι στην παρέα και είναι και γαμώ τα παιδιά γιατί συνδιάζουν και τα δύο..!! Ένας απ'τους καλύτερους φίλους μου ήταν το 2ο είδος..!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Ημουν μια χρονια 2η απουσιολογος.Δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο,ειχαμε συμφωνησει με την πρωτη να μοιραζομαστε τις αρμοδιοτητες-ειχε νωρις φροντηστηριο και το πηγαινα στο σχαλασμα,τοο εγραφα που και που-αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι τιμητικο.Αλλα επειδη ειναι αγχωτικό(μια φορα χαθηκε,και πηγε η καρδια μου στην κουλουρη)φροντιζω να βγαζω γυρω στο 18,5.Παιρνω πολυ καλους βαθμους στα φιλολογικα που με ενδιαφερουν,στα αλλα 15-16,κι ετσι δεν ειμαι ουτε τριτη απουσιολογος και δεν ανησυχω καθοοοοοοοοοολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τραγικό το απουσιολόγιο. Κάθεσαι και προσπαθείς να βγάλεις έναν καλό βαθμό και σαν ανταμοιβή έχεις την γκρίνια των καθηγητών αν δεν βάζεις απουσίες ή την γκρίνια των μαθητών αν βάζεις απουσίες. Παίζει να είμαστε η μόνη χώρα που έχει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ημουν μια χρονια 2η απουσιολογος.Δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο,ειχαμε συμφωνησει με την πρωτη να μοιραζομαστε τις αρμοδιοτητες-ειχε νωρις φροντηστηριο και το πηγαινα στο σχαλασμα,τοο εγραφα που και που-αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι τιμητικο.Αλλα επειδη ειναι αγχωτικό(μια φορα χαθηκε,και πηγε η καρδια μου στην κουλουρη)φροντιζω να βγαζω γυρω στο 18,5.Παιρνω πολυ καλους βαθμους στα φιλολογικα που με ενδιαφερουν,στα αλλα 15-16,κι ετσι δεν ειμαι ουτε τριτη απουσιολογος και δεν ανησυχω καθοοοοοοοοοολου
Είναι λίγο γελοίο, το να ισχυρίζεσαι ότι φροντίζεις να βγάζεις μέσο όρο 18,5 για να μην αναλάβεις καθήκοντα απουσιολογίου. Μπορείς κάλλιστα να βγάζεις μέσο όρο 20 (αν μπορείς φυσικά) και να ξεκαθαρίσεις εξαρχής στο διευθυντή τη θέση σου. Τόσο απλά. Κανένας δεν σε εξαναγκάζει για κάτι τέτοιο. Οπότε θα μου επιτρέψεις να έχω τις αμφιβολίες μου για αυτήν την σκόπιμη πτώση του μέσου όρου σου. (Όχι πως με αφορά, αλλά αφου αποφάνθηκες, είχα το δικαίωμα να απαντήσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Λολ, έχοντας τον μεγαλύτερο γενικό μέσο όρο στην τάξη με έπρηζαν οι καθηγητές να πάρω το απουσιολόγιο. Τελικά συμφωνήθηκε να το πάρω το 2ο τετράμηνο και στο 1ο ένα άλλο παιδί. ΝΑΙ ΚΑΛΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Λολ, έχοντας τον μεγαλύτερο γενικό μέσο όρο στην τάξη με έπρηζαν οι καθηγητές να πάρω το απουσιολόγιο. Τελικά συμφωνήθηκε να το πάρω το 2ο τετράμηνο και στο 1ο ένα άλλο παιδί. ΝΑΙ ΚΑΛΑ.

Μα νομίζω μπορείς να το αρνηθείς εντελώς.
Εγώ αυτό έκανα στην κατεύθυνση, στην ερευνητική και στο επιλογής που να μην έχω 4 διαφορετικά, είπαμε έστω ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Είμαι φέτος απουσιολόγος και το απαιχθάνομαι τελείως! Συνεχώς πρέπει να μετράω και να ξαναμετράω και να προσπαθώ να διαπιστώσω ποιοι λείπουν και πού είναι και να ακούω τη γκρίνια μαθητών που τους έβαλα απουσια...Εντωμεταξύ, άλλοι καθηγητές γκρινιάζουν όταν βάζω αμέσως απουσίες και δεν περιμένω και άλλοι γκρινιάζουν που περιμένω!
Και να με πηγαίνουν κιόλας στον διευθυντή και κλπ κλπ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα δε μ'αρέσει η ιδέα να χώνω απουσίες.
Δε μ'αρέσει η ιδέα να παρακαλάω τους καθηγητές να μου υπογράψουν.
Και δε θέλω να γίνω απουσιολόγος αν βγάλω καλό βαθμό.
(Η Απουσιολόγος μας έχει βγάλει 18,2 και η δεύτερη 19 ακριβώς αλλά για κάποιο λόγο η δεύτερη δεν ήθελε να μπει και τη βάλανε αναπληρωματική).
Είναι αγχωτικό,σπαστικό,και φεύγεις απο παντού τελευταίος.:|.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaretrela

Νεοφερμένος

Η mariaretrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είχα ξαναγράψει,αλλά με διαφορετικά μυαλά τότε.Όσο περισσότερο βιώνω την δευτεροβάθμια εκπαίδευση καταλαβαίνω πως το απουσιολόγιο ήταν απλά μια άτυχη στιγμή στην όλη πορεία μου μέχρι σήμερα.Πραγματικά δεν δείχνει τίποτα μα τίποτα.Να κοιτάτε να έχετε βάσεις και τίποτα άλλο.Το απουσιολόγιο και τα συναφή είναι απλά πρόσκαιρες και ασήμαντες επιβραβεύσεις! :D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
2τερη χρονια.... Δεν αντεχεται.... Τωρα που ειδα και πως ειμαι οταν πεφτουν και οι αποβολες;;; ΜΑΚΡΙΑ! Παιδια εσεις που θελετε να γινεται απουσιολογοι ξανα-ξανα-ξανα-ξανα σκεφτείτε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο είναι για τις ψηλές!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ρε απουσιολογοι το ξερατε πως αμα δεν γραψετε καποια ονοματα στο απουσιολογιο τοτε δεν εχετε καμια ευθυνη εσεις?διοτι εσεις κανονικα απλα γραφετε και ο καθηγητης εξεταζει ποιοι λειπετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
ημουν απουσιολογοσ.... μεγαλυτερη ρετσινια και βαρος δεν υπαρχει.... νομιζω τ πλ μεχρι τη 2α γυμνασιου οι απουσιολογοι ειναι συνηθως υπεροπτες και αλαζονες...επειδη νομιζουν οτι κ καλα ειναι οι καλυτεροι κτλ κτλ ;ρ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top