Απουσιολόγοι

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Και βέβαια νοιάζομαι για τους συμμαθητές μου και σε καμια περίπτωση δεν τους ενθαρρύνω να κάνουν κοπάνες!Αλλά δε θεωρώ και τόσο τραγικό να κάνει κανείς μια κοπάνα στα θρησκευτικά ή στο σχέδιο ας πούμε..Δε θα αφήσει κενά όπως στα μαθηματικά πχ.Στη κατευθυνση που έχω το απουσιολόγιο εγώ σπάνια έως ποτέ κάνει κάποιος.Στην επιλογή που πάλι το έχω εγώ γίνεται χαμώς!Αλλά εφόσον η καθηγήτρια δεν παίρνει χαμπάρι δε βάζω απουσίες..:PΘέλω να πω οτι το σχολείο δεν είναι μόνο μάθημα.Πέρα απο τις εγκυκλοπαιδικές γνώσεις στο σχολείο μαθαίνεις να χτίζεις φιλίες.Και οι φίλοι στηρίζουν ο ένας τον άλλον.Όλα χρειάζονται.Και οι κοπάνες και οι βλακείες και όλα.Τα πάντα με μέτρο βέβαια.(άποψη μου πάντα)
Απο την άλλη καταλαβαίνω οτι είσαι πολύ υπεύθυνο άτομο και για αύτο πράττεις έτσι.Πρέπει να σε έχουν μεγάλο άχτι οι κοπανατζήδες πάντως..:P:P(Χωρίς πλάκα πρέπει να είσαι γερό καρύδι για να αντέξεις το δούλεμα κάποιων φασίστων όταν είσαι τόσο τυπικός με το απουσιολόγιο.)

(ευτύχως που δεν είμαστε στο ίδιο σχολείο γιατι τότε θα είχα μείνει απο απουσίες..:P:PΑργώ πάντα τη πρώτη ώρα αν και ξυπνάω απο τις 7!:zilia:)

Δεν υποννόησα ότι δε νοιάζεσαι για τους συμμαθητές σου κ.λπ., απλώς έκανα μια παρατήρηση για το τί πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο:). Βέβαια, έχεις κι εσύ τη δική σου κρίση, και σαφώς θα πράξεις ανάλογα.:D

A, εγώ είμαι χέστρα:P, και δεν κάνω κοπάνες!

Α, μεγάλο άχτι πρέπει να μ' έχουν, αλλά έχουν καταλάβει τόσα χρόνια ότι μένω ανυποχώρητος σε αυτό το ζήτημα...

Ευχαριστώ για τη φιλοφρόνηση:).

A, στις αργοπορίες είμαι ελαστικός. Οι απουσίες μπαίνουν και μισή, ή και αργότερα, αν λείπουν πολλοί:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
η αληθεια και εγω ειμαι πολυ ελαστικος απο το πρωι,κανω οτι βαριεμαι και αργω να το συμπληρωσω ετσι πολλοι προλαβαινουν και ερχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α, εμένα με αφήνουν κανονικά να περιμένω μέχρι όποτε μου κατέβει να το πάω στην έδρα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpis13

Νεοφερμένος

Η Ελπιδα ή Ελπις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
EΙμαι και εγω απουσιολογος στο τμημα μου και πραγματικα προσπαθω να γλιτωνω τα παιδια απο τις απουσιες η βλακεια ομως ειναι πως οι δασκαλοι αργοτερα μου φωναζουν ''γιατι δεν του εβαλες απουσια;'' ''δεν τον ειδα κυριε(ψεμα)'' και να πεταγεται το χαζο που με ανταγωνιζεται ''αφου ειναι χαζο κοριτσι κυριε...'' τι να του πεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δεν υποννόησα ότι δε νοιάζεσαι για τους συμμαθητές σου κ.λπ., απλώς έκανα μια παρατήρηση για το τί πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο:). Βέβαια, έχεις κι εσύ τη δική σου κρίση, και σαφώς θα πράξεις ανάλογα.:D

A, εγώ είμαι χέστρα:P, και δεν κάνω κοπάνες!

Α, μεγάλο άχτι πρέπει να μ' έχουν, αλλά έχουν καταλάβει τόσα χρόνια ότι μένω ανυποχώρητος σε αυτό το ζήτημα...

Ευχαριστώ για τη φιλοφρόνηση:).

A, στις αργοπορίες είμαι ελαστικός. Οι απουσίες μπαίνουν και μισή, ή και αργότερα, αν λείπουν πολλοί:P.

Ωωω κρίμα...χάνεις!!:P:PΆμα έχεις καλή παρέα περνάς πολύ ωραία!!:D:PΚαι δεν είσαι χέστρα!!Πολλοί λίγοι αντέχουν τον ψυχολογικό πόλεμο που σου κάνουν τα άλλα παιδιά όταν είσαι καλός μαθητής και τυπικός στο θέμα του απουσιολογίου.Έχεις κότσια.:D




(Βασικά και εγω στη πρώτη γυμνασιού δεν ήθελα να κάνω ουτε μια απουσία!(nerd:P)Τώρα έχω χάσει το λογαριασμό..:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντέχω:gym:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είμαι κι εγώ απουσιολόγος και όποτε μπορώ καλύπτω τους πάντες. Και φυσικά είμαι εναντίον καθέ φασίστα καθηγητη. Το να είσαι υπερόπτης σαν απουσιολόγος ειναι εναντίον σου. Ο καθένας θα μπορούσε να είναι στη θέση μου. Τα σχολεία είναι δικά μας και εμείς πρέπει να εχουμε τον πρώτο λόγο σαυτά. Τώρα αν τον έχουμε αλλο πράγμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδιά κάθε απουσιολόγος είναι διαφορετικός! ο δικος μου πχ είναι φοβερό παιδί! (αν και λέει πολλές βλακείες!) άσε που σβήνει και απουσίες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ρουφιανοδουλειά.......προτιμώ να την κάνουν άλλοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ωωω κρίμα...χάνεις!!:P:PΆμα έχεις καλή παρέα περνάς πολύ ωραία!!:D:PΚαι δεν είσαι χέστρα!!Πολλοί λίγοι αντέχουν τον ψυχολογικό πόλεμο που σου κάνουν τα άλλα παιδιά όταν είσαι καλός μαθητής και τυπικός στο θέμα του απουσιολογίου.Έχεις κότσια.:D


(Βασικά και εγω στη πρώτη γυμνασιού δεν ήθελα να κάνω ουτε μια απουσία!(nerd:P)Τώρα έχω χάσει το λογαριασμό..:()

Ευχαριστώ:thanks:.
Και στο διάλειμμα περνάς καλά με καλή παρέα:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ευχαριστώ:thanks:.
Και στο διάλειμμα περνάς καλά με καλή παρέα:D.

Άλλη γλύκα έχει το απαγορευμένο..:who::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ήμουν στην α' και λιγο στη β' γυμνασίου...και το σιχάθηκε η ψυχή μου. Τώρα μακρία και αγαπημένοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ήμουν και τις 3 χρονιές απουσιολόγος στο γυμνάσιο και συνεχίζω να είμαι και στην Α΄Λυκείου. Είμαι υποχρεωμένη να βάζω στους συμμαθητές μου απουσίες ακόμα κι αν δεν θέλω γιατί αυτή είναι η δουλειά του απουσιολόγου. Στην πραγματικότητα δε διαθέτει καμιά εξουσία και δεν έχει το δικαίωμα να βάλει απουσίες αν δεν πάρει διαταγή απ' τον καθηγητή. Όσοι δεν κράτησαν ποτέ απουσιολόγιο δεν μπορούν να καταλάβουν την αμηχανία αυτών των παιδιών όταν οι συμμαθητές τους παρακαλούν να τους σβήσουν απουσίες.Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι είναι πολύ άσχημο να τους ζαλίζεις με κολακείες προκειμένου να πετύχεις το σκοπό σου. Τέλος δεν πρέπει ποτέ να θεωρηθεί ένας απουσιολόγος αθώος ή χαζός αν "παραμελήσει" λίγο τα καθήκοντά του. Η πράξη αυτή πρέπει να αποδίδεται στην αλληλεγγύη μεταξύ των συμμαθητών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου!!!!Κι εγώ είμαι απουσιολόγος!!!Στην πραγματικότητα οι απουσιολόγοι εκτελούν εντολές του καθηγητή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα δε διαθέτει καμιά εξουσία και δεν έχει το δικαίωμα να βάλει απουσίες αν δεν πάρει διαταγή απ' τον καθηγητή.

Ναι, αλλά αν λείπει κάποιος και ο καθηγητής δε σου έχει πει να τους βάλεις απουσία και εσύ δε του έχεις βάλει, και το δει μετά, θα σου πει "γιατί δεν έβαλες του τάδε απουσία";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι εσύ κακός μαζί τους, αφού και 150 απουσίες να τους βάλεις, θα τις σβήσει ο υπεύθυνος καθηγητής και θα τους περάσει, ειλικρινά δεν αξίζει. Και βασικά συγκεκριμένα για τη Γ' Λυκείου ένας απουσιολόγος πρέπει να είναι πολύ ρουφιάνος για να μην κάνει λούφα τις απουσίες όσων περισσότερων μπορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δε γίνομαι κακός με κανέναν, ποιος στο είπε αυτό;

Αν ο άλλος έχει πραγματικά ανάγκη να πάει κάπου, και όχι για να πάει να κάνει ερωτοδουλειές ή να πιει καφέ, και το ζητήσει όμορφα, τότε γιατί να μην κάνει ο απουσιολόγος ό,τι μπορεί (αλλά όχι να εκτεθώ και ανεπανόρθωτα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σου λέω το "αξίζει να μείνουν" είναι άστοχο, γιατί τελικά θα περάσουν και το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mumfy

Νεοφερμένος

Η Mumfy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Από που να πιάσω και που να τελιώσω....
Έλεος με αυτήν την ιστορία περι του απουσιολογίου Έλεος Έλεος.....
Από το γυμνάσιο ήμουν πάντα 2η απουσιολόγος σταθερά και χαλαρά... και δεν θέλω να πώ ψέματα ήθελα για 1 χρόνο να ήμουν απουσιολόγος κανονική 1η. Έτσι και έγινε...Για την πρώτη λυκείου ήμουν 1η απουσιολόγος...Έλεος το τι τράβηξα...Δεν ξέρετε τι ένιωθα όταν ερχόταν η στιγμή να έβαζα απουσία σε φίλους μου..... Τι να έκανα όμως που καθόταν ο καθηγητής από πάνω ή έλεγε το ονόματα ή και εγώ δεν θυμάμαι τι και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα...Μου λέγαν τα παιδιά να σβήσω καμία απουσία ή να μην βάλω και τα σχετικά...Αλλά οι καθηγητές νομίζετε ότι δεν βλέπουν ποιος λείπει... Άντε σε καμία περίπτωση να έλεγα ότι δεν είδα ότι έλειπε........ Ευτυχώς που φέτος είμαι 2 για ακόμα μία φορά και για γενική παιδεία και για κατεύθυνση... Το απουσιολόγιο δεν μου λείπει καθόλου.... Το ακουμπώ μόνο όταν λείπει ο 1ος απουσιολόγος και μόνο τότε..... επιπλέον θα ήθελα να επισημάνω ότι οι απουσιολόγοι μπορεί να φαίνονται παιδιά σπασικλάκια και όλα τα σχετικά ότι διαβάζουν όλη την ημέρα και τα λοιπά άλλα υπάρχουν και πολλές εξαιρέσεις... Για παράδειγμα εγώ.... Εμένα με λέγαν φυτό και σπασικλάκι και και και και... .Αλλά εγώ μόνο για 2 ώρες ανοίγω τα βιβλία και αυτά το πρωί 5-7 ή 4 -7 αναλόγως τα διαβάσματα γιατι θέλω να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου και τίποτα περισσότερο..... Το μεσημέρι και στο κενό μου είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή ή ακούω μουσική..........
εγώ είμαι 2η αλλά έχουμε το σύστημα μία βδομάδα η μία, μία βδομάδα η άλλη με την 1η απουσιολογο(που ειναι κ κολλητή μου:P) κ 2-3 φορές δεν είχα βάλει απουσία.. γιατί το ξέχασα:xixi: αλλά οι καθηγητές δεν το πρόσεξαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ το απουσιολόγιο! Ανατριχιάζω όταν πρέπει να το αναλάβω! Μια φορά ήταν η σειρά μου(οι προηγούμενοι έλειπαν στη παρέλαση την τελική πρόβα) και το πάσαρα με τρόπο στον επόμενο! Μπρρ! Μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω! Είμαι κάτι τέτοιο στα καλλιτεχνικά αλλά αυτή δε βλέπει τίποτα οπότε τη γλιτώνει η μισή τάξη!(ειδικά αγόρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top