Απουσίες

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
χαμηλοτερο απο 15???!!!:'(:'(:'(:'(:'(:'(γιατιιιιιιι?
6>4 αυτο διαβαζεται "6 μεγαλυτερο του 4". Σωστα;;;;

Αρα ΜΟ>15 "μεσος ορος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ του 15".
Ετσι;


Ουτε ανισωσεις δεν ξερω πια; :'( Αν και βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
6>4 αυτο διαβαζεται "6 μεγαλυτερο του 4". Σωστα;;;;

Αρα ΜΟ>15 "μεσος ορος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ του 15.
Ετσι;


Ουτε ανισωσεις δεν ξερω πια; :'( Αν και βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι σωστο.



Σωστά τα λέει ο chris :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios93

Νεοφερμένος

Ο Stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ εχω καπου στις 10 απο κοπάνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rika

Νεοφερμένος

Η Ρικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ εχω καπου στις 10 απο κοπάνες...
αααα καλα και εγω το ιδιο...ειμαι πολυ επαναστατικη!!:sman:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpi_richie

Νεοφερμένος

Η elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γιατι περνουμε απουσιες στην αποχη και την καταληψη?
δηλαδη αυτοι που κανουν καταληψη 20 μερες μενουν?
αυτο ακουσα για τις απουσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Στην αποχή ίσως παίρνουν γιατί δεν είναι απόφαση όλων...κάποια παιδιά είναι έξω.. και οι άλλοι μέσα άρα γίνεται κανονικά μάθημα..

Στην κατάληψη δεν γίνεται να μπαίνουν απουσίες... βασικά δεν είναι λογικό από την στιγμή που οι καθηγητές υποτίθεται πως είναι απ'έξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατι περνουμε απουσιες στην αποχη και την καταληψη?
δηλαδη αυτοι που κανουν καταληψη 20 μερες μενουν?
αυτο ακουσα για τις απουσιες
Εγω που εχω ζησει 3 καταληψεις παντως, σε καμια δεν πηρα απουσια! :P Πως να παρω δηλαδη, αφου οι καθηγητες και ο διευθυντης δεν ηταν μεσα στο σχολειο. Μια χρονια μαλιστα ειχαν σκισει τα απουσιολογια... :P

Στην αποχη αντιθετα μπαινουν απουσιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpi_richie

Νεοφερμένος

Η elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δηλαδη σημερα πηρα ε?-.-
ωραια πηγα στις 12=(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki_lala

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ είμαι Γ Λυκείου και εχώ 26 απουσίες....Αλλά τις εχώ κάνει για ηλίθιους λόγους...Αν και είμαι μαθητρία του 19....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Θεωρείτε σωστό το να βάζουν οι καθηγητές στους μαθητές,απουσίες και να τους ζητούν να παραμείνουν μέσα στην αίθουσα;
Είναι νόμιμο; Είναι δίκαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Άμα θες σήκω και φύγε. Εξάλλου την έχεις πάρει την απουσία σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είναι παράλογο. Απουσία=Απών/-ούσα. Οπότε, σηκώνεσαι και φεύγεις, και άν τού γουστάρει του διδάσκοντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εδω παιζει ρολο, ποσο ανοιχτομυαλος ειναι ο πατερας σου και η μανα σου (ή γενικα ο κηδεμονας σου)

για μενα, παιρνεις απουσια σηκωνεσαι και φευγεις (χωρις σοου, ή σαν βαρβαρος, αλλα ως πολιτισμενος ανθρωπος) και αμα σου πει κατι, ενω εσυ (το τονιζω) εισαι ευγενικος/η τοτε λες "με συγχωρειτε εχω απουσια" και πας να φυγεις
στην χειροτερη θα το πει στο διευθυντη
(που δεν νομιζω, αν φυγει πολιτισμενα να υπαρξει τετοιο θεμα) και του θα του πει? πηρε απουσια και δεν εμεινε μεσα?
θα τον πιασεις στο φιλοτιμο , οτι οκ , εκανες ενα λαθος και δεχτηκες την τιμωρια
ε αν ειναι κολλημενος και ο διευθυντης (μιλαμε για πολυ γκαντεμια) θα καλεσει τη μανα σου, να της πει τι? οτι του εβαλλα απουσια και δεν καθισε μεσα? θα γελοιοποιηθει

τονιζω ομως οτι για ολα αυτα χρειαζεται ευγενεια και σεβασμος
αν τραμπουκιζεσαι με τον καθηγητη, σκασε και κατσε μεσα γιατι φταις και τα παθαινεις

και επισης,,,αυτο το "ΓΙΑΤΙ, ΤΙ ΕΚΑΝΑ" το θυμαμαι σε εμας, οποιος το ελεγε (ενω ξεραμε ολοι οτι αυτος εκανε την βλακεια) τον θεωρουσαμε και λιγο χαζο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θεωρείτε σωστό το να βάζουν οι καθηγητές στους μαθητές,απουσίες και να τους ζητούν να παραμείνουν μέσα στην αίθουσα;
Είναι νόμιμο; Είναι δίκαιο;
βγαίνεις από την τάξη και τελειώνει η υπόθεση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τί έκανε ο μαθητής...αν απλώς μίλησε με το διπλανό του πιστεύω ότι αν είναι να πάρει απουσία να βγει έξω...αν πάλι ο μαθητής τραμπουκαλεύεται τον καθηγητή πιστεύω ότι το σωστό είναι να πάρει απουσία και να μείνει μέσα να ακούσει το μάθημα...trust me,δεν υπάρχει καλύτερη τιμωρία...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δεν εξαρτάται από τιποτα. Οποιος ξερει το νομο καταλαβαινει τι πρεπει να κανει. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οταν παιρνεις απουσία είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ/Η να πας στο διευθυντη κι εκείνος να σου αναθέσει μια εργασία να κάνεις για εκείνη την ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Δεν εξαρτάται από τιποτα. Οποιος ξερει το νομο καταλαβαινει τι πρεπει να κανει. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οταν παιρνεις απουσία είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ/Η να πας στο διευθυντη κι εκείνος να σου αναθέσει μια εργασία να κάνεις για εκείνη την ωρα.
Ναι ο νόμος είναι ένας και λέει αυτό που είπες...εγώ τη γνώμη μου για το τί θα έπρεπε να ισχύει είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Χαζομάρα είναι και το κάνουν πιο πολύ για να σε ξεφτιλίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Σε εμας λένε παίρνεις απουσία αλλά άμα θέλεις μπορείς να παρακολουθησεις το μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Δεν εξαρτάται από τιποτα. Οποιος ξερει το νομο καταλαβαινει τι πρεπει να κανει. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οταν παιρνεις απουσία είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ/Η να πας στο διευθυντη κι εκείνος να σου αναθέσει μια εργασία να κάνεις για εκείνη την ωρα.

επειδη νομους και εμεις διαβαζουμε
και επειδη οταν μας κρατουσαν παραπανω στο σχολασμα, πηγα τον νομο σχολειο (αστικο κωδικα νομιζω), να! τον εχει γραμμενο τον νομο ο αλλος

απλα συμπεριφερεσαι λογικα και δικαια

τι σε νιαζει ο νομος, μηπως θα του κανεις αγωγη ή καταγγελια? γιατι αν οχι, ουτε που τον ενδιαφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top