Απουσίες Γ' Λυκείου

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αν οι κατευθύνσεις είναι πρωί, μπορείς να πηγαίνεις μόνο στις κατευθύνσεις. Εγώ θα το κάνω αυτό, γιατί οι καθηγητές στην κατεύθυνση είναι καλοί. ;)

Στο δικο μου σχολειο δεν λεει και τιποτα να πηγαινω ουτε και κατεθυνση..Οι μαθητες δεν ενδιαφερονται και ουτε βεβαια οι καθηγητες που τους νοιαζει να πουν δυο-τρεις βλακειες να τελειωσουν την υλη!Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα στα περισσοτερα σχολεια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ασε εγω εχω 75 απουσιες και ο διευθυντης δεν μου δινει τις 50 επιπλεον..Η κατασταση ειναι δραμα!

γιατί δεν σου τις δίνει? :( νομίζω αν έχεις βγάλει πάνω από δεκαπέντε μισό δικαιούσαι αυτές τις 50 επιπλέον!!! Τουλάχιστον έτσι ξέρω εγώ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γιατί δεν σου τις δίνει? :( νομίζω αν έχεις βγάλει πάνω από δεκαπέντε μισό δικαιούσαι αυτές τις 50 επιπλέον!!! Τουλάχιστον έτσι ξέρω εγώ!!! :)

Για την ακριβεια μου ειπε οτι μπορω μονο να τις παρω με χαρτι που βεβαιωνει την εισαγωγη μου σε δημοσιο νοσοκομειο!Επισης τονισε να μην το επιχειρησω γιατι υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να μην τις παρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για την ακριβεια μου ειπε οτι μπορω μονο να τις παρω με χαρτι που βεβαιωνει την εισαγωγη μου σε δημοσιο νοσοκομειο!Επισης τονισε να μην το επιχειρησω γιατι υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να μην τις παρω!
Βασικά δεν φταίει ο διευθυντής που δεν σου τις δίνει. Ετσι είναι ο νόμος! Αφού προσκομισεις χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο, το θέμα συζητιεται στον σύλλογο καθηγητών όπου έστω και ένας καθηγητής να πει πως δεν συμφωνεί με το να πάρεις 50+ απουσίες δεν τις παιρνεις. Δηλαδή, απλά σου παρουσίασε την κατάσταση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ουτε εγω χρησιμοποιησα τις +50 απουσιες,οπως και οι περισσοτεροι πιστευω. Αυτες χρησιμοποιουνται συνηθως, οταν υπαρχει οντως σοβαρος λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βασικά δεν φταίει ο διευθυντής που δεν σου τις δίνει. Ετσι είναι ο νόμος! Αφού προσκομισεις χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο, το θέμα συζητιεται στον σύλλογο καθηγητών όπου έστω και ένας καθηγητής να πει πως δεν συμφωνεί με το να πάρεις 50+ απουσίες δεν τις παιρνεις. Δηλαδή, απλά σου παρουσίασε την κατάσταση. :P

Φετος ψηφιστηκε νομος που σου επιτρεπει να παρεις τις επιπλεον 50 με χαρτι απο ιδιωτικο γιατρο!!(https://didefth.gr/docs/a2864_foitisi.pdf)Παντως ειναι περιεργο οτι υπηρχαν δυο παιδια στο σχολειο μου που επειδη ειχαν λιγες παραπανω απουσιες απο τις 114 πηραν το μπονους των απουσιων και μαλιστα χωρις κανενα χαρτι απο γιατρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Φετος ψηφιστηκε νομος που σου επιτρεπει να παρεις τις επιπλεον 50 με χαρτι απο ιδιωτικο γιατρο!!(https://didefth.gr/docs/a2864_foitisi.pdf)Παντως ειναι περιεργο οτι υπηρχαν δυο παιδια στο σχολειο μου που επειδη ειχαν λιγες παραπανω απουσιες απο τις 114 πηραν το μπονους των απουσιων και μαλιστα χωρις κανενα χαρτι απο γιατρο...

Δεν γνωρίζω τους νόμους γι'αυτό και ό,τι λέω πάνω σε αυτό το θέμα, το λέω με κάθε επιφύλαξη..θα προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες να ενημερωθώ...:) σίγουρα είχαν πάνω απο 114??? κι αν είχαν μήπως απλά τους διέγραψαν κάποιες απουσίες ώστε να μη μείνουν στην ίδια τάξη?? Αν πάλι ξεπέρασαν το όριο και τους έδωσαν τις +50 ,τότε ναι είναι αδικία...:mad: Αν έχεις βρει νόμο σχετικό με τις απουσίες που να ισχύει τότε ή ενημέρωσε κάποιο καθηγητή σου που να έχεις περισσότερη οικειότητα μαζί του για να κάνετε κάτι (π.χ.να μιλήσει με τον διευθυντή) ή συζήτησε το με κάποιον γνωστό (φίλο,συμμαθητή,φροντιστήριο) που να γνωρίζει τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω τους νόμους γι'αυτό και ό,τι λέω πάνω σε αυτό το θέμα, το λέω με κάθε επιφύλαξη..θα προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες να ενημερωθώ...:) σίγουρα είχαν πάνω απο 114??? κι αν είχαν μήπως απλά τους διέγραψαν κάποιες απουσίες ώστε να μη μείνουν στην ίδια τάξη?? Αν πάλι ξεπέρασαν το όριο και τους έδωσαν τις +50 ,τότε ναι είναι αδικία...:mad: Αν έχεις βρει νόμο σχετικό με τις απουσίες που να ισχύει τότε ή ενημέρωσε κάποιο καθηγητή σου που να έχεις περισσότερη οικειότητα μαζί του για να κάνετε κάτι (π.χ.να μιλήσει με τον διευθυντή) ή συζήτησε το με κάποιον γνωστό (φίλο,συμμαθητή,φροντιστήριο) που να γνωρίζει τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις...:)

Μιλησα με τον ιδιο τον διευθυντη και μου ειπε οτι δεν του εχει σταλει η εγκυκλιος!!Παντως τα αλλα παιδια ειχαν πανω απο τις 114 απουσιες...Τι να πω..ΕΛΛΑΔΑΡΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μιλησα με τον ιδιο τον διευθυντη και μου ειπε οτι δεν του εχει σταλει η εγκυκλιος!!Παντως τα αλλα παιδια ειχαν πανω απο τις 114 απουσιες...Τι να πω..ΕΛΛΑΔΑΡΑ!
Επειδή ζεις στην «Ελλαδάρα» γίνεται αυτό το αίσχος με τις απουσίες. Μαθητές 18 ετών, έτοιμοι να βγούνε στην κοινωνία, προσπαθούν να δικαιολογήσουν ψευδώς τις απουσίες τους...

Εγώ στη θέση σου θα ντρεπόμουν για τη δήλωσή μου, πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Όντως ρε παιδιά.114 απουσίες έχετε και θέλετε και άλλες.Ας μη τα ισοπεδώνουμε όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Επειδή ζεις στην «Ελλαδάρα» γίνεται αυτό το αίσχος με τις απουσίες. Μαθητές 18 ετών, έτοιμοι να βγούνε στην κοινωνία, προσπαθούν να δικαιολογήσουν ψευδώς τις απουσίες τους...
Κάτι παρόμοιο είχα γράψει πριν λίγα χρόνια, όταν ήμουν μαθητής της Γ λυκείου:
12/03/ 2011
Είμαι στη Γ΄ λυκείου. Το σκέφτηκα αρκετά, προβληματίστηκα και τελικά πήρα την απόφαση μου:
Δεν θα σταματήσω να πηγαίνω στο σχολείο τον τελευταίο καιρό.
Έχω κάνει ως τώρα μόνον 10 αδικαιολόγητες απουσίες και σκοπεύω να χρησιμοποιήσω σταδιακά μόνον τις 40 αδικαιολόγητες που μου μένουν (εκτός αν αρρωστήσω πραγματικά). Έχω τη δυνατότητα (λόγω οικογενειακού περιβάλλοντος) να βρω όσα δικαιολογητικά απουσιών θέλω (και από γονείς και από γιατρούς και από νοσοκομεία, ακόμα και για Η1Ν1). Όμως δεν θα το κάνω και θα πηγαίνω στο σχολείο μέχρι την τελευταία μέρα, ακόμα και στα μαθήματα γενικής παιδείας.
Ο λόγος: Δεν μπορώ να δεχθώ στη συνείδηση μου αυτό το θέατρο και την κοροϊδία με τη δικαιολόγηση απουσιών. Αισθάνομαι πάρα πολύ άσκημα να δώσω ένα ψεύτικο δικαιολογητικό σε έναν καθηγητή που το ξέρει ότι είναι ψεύτικο και να το δέχεται, ενώ κι εγώ ξέρω ότι το ξέρει και αυτός ξέρει ότι ξέρω ότι το ξέρει κλπ. Νομίζω ότι θα κατεβαίνω σε ένα βρώμικο σκοτεινό πηγάδι χωρίς πάτο, μαζί με το γιατρό που έγραψε το ψεύτικο χαρτί, τον καθηγητή που παίζει το ρόλο του και το παίρνει και όλη την υπόλοιπη κοινωνία που γνωρίζει το ψέμα και το επαινεί.
Ξέρω ότι οι περισσότεροι (μάλλον σχεδόν όλοι) διαφωνείτε μαζί μου, αλλά θέλησα να γράψω την άποψη μου. Εκτός από το ηθικό και συναισθηματικό μέρος που ανέφερα, έχω και επιχειρήματα, τα οποία θα παραθέσω αν το απαιτήσει η συζήτηση.
Το τι "άκουσα" φαίνεται από τα μηνύματα που ακολούθησαν. Την απόφασή μου αυτή την κράτησα. Δεν δικαιολόγησα ούτε μία απουσία. Πήγαινα σχολείο ως την τελευταία ημέρα. Μάλλον αυτό δεν ήταν σε βάρος της μελέτης μου καθώς τελικά, καλούτσικα τα πήγα στις πανελλήνιες.

Πάντως μπράβο μας. Εμείς οι νέοι είμαστε άξιοι συνεχιστές του έργου των γονιών μας. Από μικροί μάθαμε στο ψέμα και τη λαμογιά και σίγουρα θα τους ξεπεράσουμε. Αυτή είναι η Ελλάδα μας . . .



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ας έκανε το σχολείο σωστά την δουλειά του να μην υπήρχαν αυτά τα φαινόμενα με τις απουσίες.
Εφόσον δεν το κάνει όμως ο καθένας έχει δικαίωμα να εξαντλήσει όλες τις απουσίες και να δικαιολογήσει όσες το δυνατόν περισσότερες.
Αν πας με το σταυρό στο χέρι σ'αυτή την χώρα δύσκολα θα επιβιώσεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Ας έκανε το σχολείο σωστά την δουλειά του να μην υπήρχαν αυτά τα φαινόμενα με τις απουσίες.
Εφόσον δεν το κάνει όμως ο καθένας έχει δικαίωμα να εξαντλήσει όλες τις απουσίες και να δικαιολογήσει όσες το δυνατόν περισσότερες.
Αν πας με το σταυρό στο χέρι σ'αυτή την χώρα δύσκολα θα επιβιώσεις.;)

Ωχ αμάν πια με αυτή την καραμέλα.Όλο το σχολείο κατηγορείτε.Το σχολείο δε φταίει για τα δύσκολα θέματα στο τέλος.Συνεπώς ούτε και για τις αποτυχίες των μαθητών.Όπως είχε πει αν θυμάμαι καλά ο Δίας,οι καθηγητές του σχολείου κάνουν ότι μπορούν με το περιορισμένο χρόνο που διαθέτουν.Δηλαδή και οι καλύτεροι να ήταν δεν έχουν το χρόνο να μας προετοιμάσουν πλήρως.

Και το θέμα δεν είναι οι 114 απουσίες.Εδώ πολλοί μαθητές αγωνίζονται για να πάρουν + 50.Έλεος δηλαδή.Εδώ άλλοι μαθητές που δεν τις χρησιμοποίησαν τις 114 μπόρεσαν και έγραψαν άριστα.Αυτό λέει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ωχ Θεέ μου, εφιάλτης οι απουσίες της Γ λυκείου! Μέχρι και φέτος κάτι μέρες πριν την 25η είδα στο όνειρό μου ότι μετρούσα αν μου φτάνουν οι μέρες να κάνω απουσίες μέχρι τις Πανελλήνιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν πας με το σταυρό στο χέρι σ'αυτή την χώρα δύσκολα θα επιβιώσεις.
Μάλλον, λόγω αυτής της νοοτροπίας η χώρα δυσκολεύεται να επιβιώσει.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ωχ αμάν πια με αυτή την καραμέλα.Όλο το σχολείο κατηγορείτε.Το σχολείο δε φταίει για τα δύσκολα θέματα στο τέλος.Συνεπώς ούτε και για τις αποτυχίες των μαθητών.Όπως είχε πει αν θυμάμαι καλά ο Δίας,οι καθηγητές του σχολείου κάνουν ότι μπορούν με το περιορισμένο χρόνο που διαθέτουν.Δηλαδή και οι καλύτεροι να ήταν δεν έχουν το χρόνο να μας προετοιμάσουν πλήρως.
Καραμέλα ξεκαραμέλα είναι η αλήθεια ή μήπως στα δημόσια λύκεια γίνεται σωστή προετοιμάσια;:hmm:
Για να επιβιώσεις και να γράψεις καλά στις πανελλήνιες ώστε να επιτύχεις πρέπει καλώς ή κακώς να κάνεις ιδιαίτερα/φροντιστήριο επειδή στο λύκειο οι καθηγητές ξύνονται και λίγοι είναι αυτοί που πραγματικά ενδιαφέρονται αφιλοκερδώς.
Για μένα προσωπικά η γ λυκείου ήταν χάσιμο πολύτιμου χρόνου εκτός απ'τα διαλείμματα/κενές ώρες/εκδρομές.
Θα προτιμούσα να πήγαινα να έκανα 2-3 ώρες και όχι 6-7 και μετά να ξέσκαγα με τους φίλους μου για καφέ ή τρέχω στο γήπεδο,επειδή δεν γίνεται να διαβάζεις 15 ωρες την ημέρα.

Και το θέμα δεν είναι οι 114 απουσίες.Εδώ πολλοί μαθητές αγωνίζονται για να πάρουν + 50.Έλεος δηλαδή.Εδώ άλλοι μαθητές που δεν τις χρησιμοποίησαν τις 114 μπόρεσαν και έγραψαν άριστα.Αυτό λέει κάτι...
Τι λέει; Ρώτα την πλειοψηφία που "έπιασαν" αρκετά μόρια τι έκαναν με τις απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
...
Τι λέει; Ρώτα την πλειοψηφία που "έπιασαν" αρκετά μόρια τι έκαναν με τις απουσίες.


Δε με ενδιαφέρει τι έκαναν.Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν πολλά παιδιά που σκοπεύουν να πηγαίνουν σχολείο.Επίσης ξέρω περιπτώσεις μαθητών που έγραψαν άριστα χωρίς τις 114 απουσίες.Είτε είναι η πλειοψηφία είτε όχι δε με απασχολεί.Αυτό που μετράει είναι ότι υπάρχουν τέτοιοι και ζουν ανάμεσα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δε με ενδιαφέρει τι έκαναν.Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν πολλά παιδιά που σκοπεύουν να πηγαίνουν σχολείο.Επίσης ξέρω περιπτώσεις μαθητών που έγραψαν άριστα χωρίς τις 114 απουσίες.Είτε είναι η πλειοψηφία είτε όχι δε με απασχολεί.Αυτό που μετράει είναι ότι υπάρχουν τέτοιοι και ζουν ανάμεσα μας.
Σύμφωνα με τον τρόπο σκέψης σου ξέρω παιδιά που πέρασαν σε υψηλόβαθμες σχολές μή κάνοντας φροντιστήριο-ιδιαίτερο so;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνειτε τοσο με την ΝΟΜΙΜΗ δικαιολογηση απουσιων...προσωπικα το σχολειο μια τετοια περιοδο που εχεις τελειωσει την υλη και θες να κανεις επαναληψη δεν σου προσφερει τιποτα απλα σου τρωει τον χρονο...εφ οσον το κρατος και το συστημα μου δινει την δυνατοτητα να κανω απουσιες για ποιο λογο να μην της κανω...και παω και τις δικαιολογω κανονικα και οι καθηγητες ξερουν οτι διαβαζα...αλλα το μονο που διαφωνω στην ολη υποθεση ειναι τα χαρτια νοσοκομειου που πανε για επιπλεον απουσιες...ειναι απαραδεκτο απ οποια μερια και αν το δει κανεις...και σχετικα με το γεγονος οτι σε προετοιμαζουν καλα μερικοι καθηγητες το δεχομαι αλλα αμα θελουμε να τα λεμε ολα με το ονομα τους στο δημοσιο δεν θα επρεπε να με υποχρεωνουν να αγοραζω βοηθηματα που κανουν 25 ευρω το καθενα για να μπορω οχι να κανω επιπλεον ασκησεις αλλα για να μπορω να παρακολουθησω στο μαθημα...αυτο δεν το δεχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Σύμφωνα με τον τρόπο σκέψης σου ξέρω παιδιά που πέρασαν σε υψηλόβαθμες σχολές μή κάνοντας φροντιστήριο-ιδιαίτερο so;

χαχαχαχαα...Προφανώς θα αστειεύεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top