Απουσίες Γ' Λυκείου

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
:D δε θα πας και σε γυναικολογο. Μπορείς να πας σε οποιοδήποτε αρκεί να έχει αδεια ασκήσεως επαγγελματος και να κατέχει θέση εργασίας . Αν πας στο νοσοκομείο θέλεις ειδική σφραγίδα απο το νοσοκομείο. Οπότε καλύτερα ιδιώτη Ανάλογα με την ειδικότητα που θα πας θα σου βάλουν μια αντίστοιχη πάθηση. Επειδή απο πλευράς βίο ηθικής αυτο δεν είναι σωστό απο πλευράς ιατρού προτίμησε ιατρο γνωστό! Αν ένας αρνηθεί να σου δώσει μη τον παρακαλας δεν έχει άδικο πήγαινε σε άλλον.

Ακόμα και απο οδοντιατρο/ορθοδοντικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ακόμα και απο οδοντιατρο/ορθοδοντικο;

Ναι , αν θέλει μπορει να σου δώσει δε θα σου βάλει φυσικα αιτιολογία γριπωδη συνδομη αλλα κατι σχετικό με την ειδικότητα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Πηγή και διευκρίνηση. Αν μπορείς.

μας το ειπε η υπευθυνη τμηματος σχολειο... αν και δεν το εψαξα γιατι πιστευω οτι ισχυει με τετοια υπουργαρα που ειχαμε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω 55 απουσίες δηλαδή έχω να κάνω 109 ακόμα..κάθε βδομάδα έχουμε 31 ώρες=απουσίες άρα με δεδομένο ότι δε θα κάνουμε μάθημα 1 μαη(7 απουσίες),4 μαη(6 απουσίες),7 μαη(7 απουσίες) και ότι τα σχολεία ανοίγουν μετά το Πάσχα στις 23 του Απρίλη και κλεινουν 18 μαη τότε μπορώ να λειψω όλες τις μέρες μετά το Πάσχα και μ μένουν και 5 απουσίες..έχω κάποιο λάθος στ συλλογισμό μ;γιατί παιδιά που έχουν λιγότερες απουσίες λένε ότι μπορούν να λείψουν λιγότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω 55 απουσίες δηλαδή έχω να κάνω 109 ακόμα..κάθε βδομάδα έχουμε 31 ώρες=απουσίες άρα με δεδομένο ότι δε θα κάνουμε μάθημα 1 μαη(7 απουσίες),4 μαη(6 απουσίες),7 μαη(7 απουσίες) και ότι τα σχολεία ανοίγουν μετά το Πάσχα στις 23 του Απρίλη και κλεινουν 18 μαη τότε μπορώ να λειψω όλες τις μέρες μετά το Πάσχα και μ μένουν και 5 απουσίες..έχω κάποιο λάθος στ συλλογισμό μ;γιατί παιδιά που έχουν λιγότερες απουσίες λένε ότι μπορούν να λείψουν λιγότερο...

Πρώτον δεν έχεις να κάνεις 109 απουσίες ακόμα. Είναι 65 (περίπου) δικαιολογημένες και 50 αδικαιολόγητες. Δηλαδή έχεις να κάνεις καμιά 60ρια ακόμα. Επίσης γιατί να μην κάνουμε μάθημα 4 και 7 Μαϊού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θεωρει πως θα εχουμε εκλογες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μα θα γίνουν εκλογές,έτσι δεν είπαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α, νόμιζα πως πέρασε το παραμύθι. Αν είχαμε εκλογές θα το ξέραμε. Δεν θα το μαθαίναμε μια εβδομάδα πριν γίνουν.

Μα θα γίνουν εκλογές,έτσι δεν είπαν;

Ναι μας είπαν ότι θα γίνουν κάποτε αλλά η ημερομηνία αιωρείται στον αέρα για να δούνε πότε θα τους βολέψει πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μα θα γίνουν εκλογές,έτσι δεν είπαν;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πρώτον δεν έχεις να κάνεις 109 απουσίες ακόμα. Είναι 65 (περίπου) δικαιολογημένες και 50 αδικαιολόγητες. Δηλαδή έχεις να κάνεις καμιά 60ρια ακόμα. Επίσης γιατί να μην κάνουμε μάθημα 4 και 7 Μαϊού?

Αφού ισχύουν οι +50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε τότε θα αναγκαστώ να πάω 2 μέρες στο σχολείο. I guess I'll have to deal with that. :/:


Αφού ισχύουν οι +50

Λέμε δεν είναι σίγουρο αυτό. Αν εσύ τώρα πας και κάνεις 50 απουσίες έξτρα, χωρίς να ρωτήσεις κανέναν με την ιδέα ότι υπάρχουν 50 ξόφαλτσες τότε be my guest.

Εμείς τους παρακαλάμε, πέρσι άφησαν μια κοπέλα τρίτη λυκείου γι αυτό το λόγο. Δεν έχω καμία διάθεση να στείλω τη μάνα μου να παρακαλάει τις κατουρημένες ποδιές του κάθε υπαλληλίσκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αφού ισχύουν οι +50

Χαρτί από νοσοκομείο και μετά αποδοχή αυτού από τον σύλλογο γονέων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Σε εμάς δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα πέρυσι για αυτό το έχω σίγουρο..ρωτούσα παιδιά και μου λέγανε ότι ούτε καν θυμούνται να πήγανε χαρτί γιατρού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι παρατυπίες κόβονται σιγά σιγά. Συνέπειες της κατοχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σε εμάς δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα πέρυσι για αυτό το έχω σίγουρο..ρωτούσα παιδιά και μου λέγανε ότι ούτε καν θυμούνται να πήγανε χαρτί γιατρού..

Απλά κράτα μια πισινή και εσύ. Τουλάχιστον αύριο ρώτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σε εμάς, τελικά, είπανε πως δέχονται την ιατρική βεβαίωση, και θα την εγκρίνουν αν, και μόνο αν, δεν τους δει κάποιος από τον σύλλογο σε καμιά καφετέρια ή να βολτάρουν σε κάνα πεζόδρομο. Ανακεφαλαιώνοντας, φέτος ο διευθυντής απαγόρεψε το χαρτί γιατρού σε όσα παιδιά κάνουν ιδιαίτερα-φροντιστήριο κοντά σε καφετέριες και πεζοδρομους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εμάς δεν μας δίνουν τις +50 απουσίες. Βασικά, με το ζόρι μας αφήνουν να δικαιολογήσουμε τις απουσίες που έχουμε κάνει γιατί δε θέλουν να τις κρατήσουμε για το τέλος. Πέρσυ αυτό έκαναν πολλά παιδιά και τον Μάι το σχολείο ήταν άδειο. Επειδή όμως έχουμε "καλό όνομα" και ο διευθυντής θέλει να είναι γεμάτο το σχολείο, μας πρήζει με τις απουσίες. >.>

Έχω 18 μέχρι στιγμής (12 δικ. και 6 αδικ.) αλλά δεν ξέρω πότε θα σταματήσω να πηγαίνω στο σχολείο. :/ Έχουμε κιόλας μερικούς πολύ καλούς τους οποίους θέλω να παρακολουθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια με τις απουσιες γτ εχω μπερδευτει.Εχω 55 συνολικα απο τις οποιες οι 42 ειναι δικαιολογημενες.Ημουν αρρωστος οποτε ελειπα μια εωδομαδα ολολκηρη αλλα οι απουσιες ειναι δικαιολογημενες απο γιατρο.Δηλαδη η μαμα μου εχει δικαιολογησει τρεις μερες και οι αλλες ειναι δικαιολογημενες απο γιατρο.ΠΟσες ακομα μπορω να κανω;;;Μια μου λενε οτι να μην ανησυχω αφου εχω περιθωρια και η μαμα μου μπορει να δικαιολογησει ακομα 7 μερες και εχω και αδικαιολογηες και μια ακουω οτι δεν πρεπει να ξεπεραστει το οριο των 114 απουσιων .... Εσεις τι λετε ??? τι ισχύει ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ισχύει ότι δεν πρέπει να ξεπεράσεις τις 114. Δηλαδή έχεις 22 δικαιολογημένες και 36 αδικαιολόγητες να κάνεις. Με άλλα λόγια 58. Δηλαδή 8 μέρες μπορείς να μην πας σχολείο και θα είσαι ακριβώς στο όριο. (και εγώ ήμουν μια εβδομάδα άρρωστος και μου είπαν αυτο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top