Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Παιδιά επειδή είμαι παθών σας λέω (σε όσους ξαναδώσετε) ότι η δεύτερη χρονιά δεν έχει καμιά σχέση με τη πρώτη και θα περάσει πολύ πιο ξεκούραστα! Καταρχάς δε θα έχετε σχολίο το οποίο σημαίνει 2 πράγματα :περισσότερος ελεύθερος χρόνος και καθόλου άγχος για το σχολείο (βαθμούς, κλπ). Επίσης επειδή είναι η 2η χρονιά σίγουρα έχετε μια γεύση για το τί παίζει σε κάθε μάθημα οπότε θα είναι πολύ πιο εύκολο να τα μάθετε και μάλιστα πολύ καλά. Τέλος, αν οργανώσετε σωστά το διάβασμα και τα φροντιστήριά σας θα διαπιστώσετε πως και η ύλη θα βγαίνει γρήγορα και αποτελεσματικά (δλδ ό.τι διαβάζετε θα το καταννοείτε πλήρως) και θα έχετε αρκετό ελεύθερο χρόνο για να κάνετε ό,τι σας χαλαρώνει. Ευχομαι καλό κουράγιο σε όσους το πάρουν απόφαση να ξαναδώσουν και καλή επιτυχεία στις σχολές τους σε όσους δε ξαναδώσουν!:)


:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδια καλη δυναμη ευχομαι,οι πανελληνιες περισσοτερο ψυχοφθορα διαδικασια ειναι παρα δυσκολη,ευτυχως δεν θα ξαναδωσω αλλα αν αποτυγχανα δεν θα ειχα το κουραγιο να δωσω για δευτρεη φορα,τι να πω???εχετε ΚΟΤΣΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
παιδια καλη δυναμη ευχομαι,οι πανελληνιες περισσοτερο ψυχοφθορα διαδικασια ειναι παρα δυσκολη,ευτυχως δεν θα ξαναδωσω αλλα αν αποτυγχανα δεν θα ειχα το κουραγιο να δωσω για δευτρεη φορα,τι να πω???εχετε ΚΟΤΣΙΑ


ονειρα εχουμε ...απλα..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
θελει μαγκια να ξαναδωσεις οπως λεει και ο Φιλιππος Πλιατσικας σε ενα τραγουδι :no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
συγνωμη αλλα διαφωνω ως προς αυτο


εαν εννοεις οτι ονειρο σου αποτελει η καλλιεργεια του πνευματος τοτε σου λεω οτι αυτη επιτυγχανεται και χωρις τα πανεπιστημια,αν παλι θεωρεις οτι με την επιτυχια σε σχολη της προτιμησης σου εχεις-αυτοματα-κατακτησει ενα καλυτερο μελλον διαφωνω,νομιζω εδω δεν χρειαζεται να επιχειρηματολογησω περισσοτερο
τελος αν η καταρτιση σε εναν κλαδο ή επαγγελμα σε κανει ονειρευεσαι μια επιτυχημενη επαγγελματικη αποκατασταση σου λεω οτι κανεις διαβαζοντας 40-50 βιβλια δεν εγινε επιστημονας.

κατα την αποψη μου το πανεπιστημιο προσφαιρει απλα ενα ''καλο πακετο'' εξειδικευσης-φοιτιτηκης ζωης-καλυτερων προοπτικων-ευρυτερη πνευματικη καλλιεργια,ολα αυτα σε μετριο βαθμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
δεν 8α το μετανοιωσεις αμα σαρεσει και η κτηνιατρικη :)
ο θειος μου δεν ειχε περασει ιατρικη και πηγε κτηνιατρικη και καλοπερναει:D
μπραβο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Απέτυχα στα ΗΜΜΥ ΑΠΘ και στους μηχανολόγους μηχανικούς του ΑΠΘ.Η βάσεις στα πολυτεχνεία του ΑΠΘ και γενικά ανά την Ελλάδα ήταν όργιο και πίκρα.Η σιγουρία και η χαρά ότι θα περνούσα σε μια από τις δυο χάθηκαν.Τώρα είμαι αναγκασμένος να πάω πολιτικός μηχανικός στην Ξάνθη.
Όμως θα ξαναδώσω και το 18,808 θα γίνει 19,100+ δεν πτοούμε ασχέτως αν χάσω άλλο έναν χρόνο απο τη ζωή μου, ΗΜΜΥ ΑΠΘ θα πάω και τίποτα δε θα με εμποδίσει.

Όσοι δε περάσατε εκεί που θέλατε ξαναδώστε με πείσμα ,επιθυμία και απόλυτη προσήλώση στον στόχο σας θα τα καταφέτετε.


Με τόσα μόρια το σκέψου και το 10% παντως... Mε τη φετινή του 10% εμπαινες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παθών και εγω φίλε μου, εχασα ΗΜΜΥ απθ για 15 μορια :(
και τωρα θα παω στην ξανθη με μιση (αν οχι το ενα τεταρτο) καρδια...
Για να ξαναδωσω δεν το πολυσκεφτομαι, μαλλον θα ξαναπροσπαθησω με το 10%
Κουραγιο αυτο εχω να πω μονο...:no1:

τι να παω ρε φίλε..και εγώ για 196 μόρια.΄΄Τα αγαθά κόποις κτώντα΄΄ όπως λέγανε κάποιοι σοφοί.Θα ξαναδοκιμάσουμε, αν αυτό ειναι το ονειρό μας θα τα καταφέρουμε.Ελπίζω με συτηματικό διάβασμα και με δεδομένο τον ελεύθερο χρόνο που θα διαθέτουμε θα τα καταφέρουμε.Εγώ θα είμαι πάντως στο forum για ασκήσεις , απορίες και σχόλια ελπίζω να κάνουν το ίδιο και όσοι θελήσουν να ξαναδώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οσοι ξαναδωσετε θα μας βριετε στο πλευρο σας!σε ο,τι φυσικα μπορουμε να βοηθησουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μηχανολων μιχανικων στην κοζανη,αλλα θα παρω μεταγραφη για ΕΜΠ καθως εχω αλλα δυο αδελφια!

η κοζανη(το τμημα μηχ-μηχ) σημειωσε ρεκορ ανοδου φτανοντας τα 17980 (ανοδος 791 μοριων) και απο κει που ειναι 980 περιπου μορια διαφορα με την περσυνη βαση ,τηνφετινη την επιασα για περιπου 180
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Συγχαρητήρια ,απ' ότι είδα στον οδηγό σπουδών του ΕΜΠ η σχολή έχει πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
μηχανολων μιχανικων στην κοζανη,αλλα θα παρω μεταγραφη για ΕΜΠ καθως εχω αλλα δυο αδελφια!

η κοζανη(το τμημα μηχ-μηχ) σημειωσε ρεκορ ανοδου φτανοντας τα 17980 (ανοδος 791 μοριων) και απο κει που ειναι 980 περιπου μορια διαφορα με την περσυνη βαση ,τηνφετινη την επιασα για περιπου 180

Έλα ρε συνάδελφε!!!

Παιδιά κουράγιο, άλλη μια χρονιά είναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Να μπω και 'γω στο κλαμπ! Εγώ ήθελα Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑΠΕΙ αλλά δεν έπιασα τα απαιτούμενα μόρια! Λέω να ξαναδώσω γιατί το θέλω πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Να μπω και 'γω στο κλαμπ! Εγώ ήθελα Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑΠΕΙ αλλά δεν έπιασα τα απαιτούμενα μόρια! Λέω να ξαναδώσω γιατί το θέλω πολύ!

Σε ποια σχολη περασες;;(αν επιτρεπεται:):))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλημερα και απο εμενα. Εγω ηθελα εφαρμοσμενο μαθηματικο Κρητης, δεν το επιασα γιατι ανεβηκε υπερβολικα. Πιανω Πολ. εργων υποδομης Πατρα και δεν ξερω τι να κανω.. Ειμαι σε απογνωση ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Καλημερα και απο εμενα. Εγω ηθελα εφαρμοσμενο μαθηματικο Κρητης, δεν το επιασα γιατι ανεβηκε υπερβολικα. Πιανω Πολ. εργων υποδομης Πατρα και δεν ξερω τι να κανω.. Ειμαι σε απογνωση ........

Kριμα ρε φιλε μου:(:(νομιζω οτι κανεις δεν περιμενε μια τοσο μεγαλη ανοδο...ξεπερασε και την αποσταση ασφαλεια που ειχες.

Η σχολη που περασες δεν σε ενδιαφερει καθολου...μηπως ειναι μια καλη ευκαιρια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Kριμα ρε φιλε μου:(:(νομιζω οτι κανεις δεν περιμενε μια τοσο μεγαλη ανοδο...ξεπερασε και την αποσταση ασφαλεια που ειχες.

Η σχολη που περασες δεν σε ενδιαφερει καθολου...μηπως ειναι μια καλη ευκαιρια;;;

Λογικα θα παω σε αυτη τη σχολη. Το να δωσω παλι δεν θελω. Θεωρω οτι αδικηθηκα, επειδι 3 απο τα 6 γραπτα μου περασαν απο 3ο εξεταστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Παιδια ψάξτε και για καμια αμοιβαια μεταγγραφη ,πολλα γινονται !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top