Αποτελέσματα ΕCCE/ECPE May 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Nα ξερεται πως για να εισαι καλος στο speaking και να μπορεις να μαθεις καλυτερα την αμερικανικη ή αγγλικη προφορα πρεπει να εχεις και την καταληλλη δασκαλα για αυτο!εχω αρκετους φιλους που το φροντιστηριο τους δεν εχει ξενες δασκαλες αλλα μονο ελληνιδες και φανηκε να τους δυσκολεψε λιγο το speaking στις εξετασεις!εγω ευτυχως ειχα αμερικανιδα για το speaking η οποια με βοηθησε πολυ και για αυτο περασα τοσο ανετα στο οραλ=P
Το εγγραψα αυτο γιατι λενε ολοι πως δεν μπορουν το speaking και πως εγινε σφαγη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Pass
Low Pass
Low Pass
Pass
:up::up::up: Νομιζω οτι περσι ειχες κοπει μονο για ενα βαθμο!! Αδικια!
-----------------------------------------
Nα ξερεται πως για να εισαι καλος στο speaking και να μπορεις να μαθεις καλυτερα την αμερικανικη ή αγγλικη προφορα πρεπει να εχεις και την καταληλλη δασκαλα για αυτο!εχω αρκετους φιλους που το φροντιστηριο τους δεν εχει ξενες δασκαλες αλλα μονο ελληνιδες και φανηκε να τους δυσκολεψε λιγο το speaking στις εξετασεις!εγω ευτυχως ειχα αμερικανιδα για το speaking η οποια με βοηθησε πολυ και για αυτο περασα τοσο ανετα στο οραλ=P
Το εγγραψα αυτο γιατι λενε ολοι πως δεν μπορουν το speaking και πως εγινε σφαγη!!
Εγω εκανα ιδιαιτερα με ελληνιδα και μιλουσμε κατα 75% ελληνικα αλλα δεν δυσκολευτικα καθολου( HP πηρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζοταν το Speaking Και για αυτο εγινε ετσι!
Πιστευω πως απο του χρόνου θα υπαρξει καλυτερη αξιολογηση.
Παντως τα παλια καλα ΗΡ στο προφορικο του ECPE καλο ειναι να τα ξεχάσουμε.
Οι κλιμακες εγιναν πολυ αυστηρότερες και πλέον βαθμολογείσαι με μεγαλυτερη ακρίβεια και απο δυο ατομα κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pumyra

Νεοφερμένος

Η Pumyra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Nα ξερεται πως για να εισαι καλος στο speaking και να μπορεις να μαθεις καλυτερα την αμερικανικη ή αγγλικη προφορα πρεπει να εχεις και την καταληλλη δασκαλα για αυτο!εχω αρκετους φιλους που το φροντιστηριο τους δεν εχει ξενες δασκαλες αλλα μονο ελληνιδες και φανηκε να τους δυσκολεψε λιγο το speaking στις εξετασεις!εγω ευτυχως ειχα αμερικανιδα για το speaking η οποια με βοηθησε πολυ και για αυτο περασα τοσο ανετα στο οραλ=P
Το εγγραψα αυτο γιατι λενε ολοι πως δεν μπορουν το speaking και πως εγινε σφαγη!!

Ίσως ισχύει και αυτο...Προσωπικά η καθηγήτρια που είχα στα λίγα ιδιαίτερα που έκανα δεν ήταν ελληνίδα και λόγω της δουλειάς μου, μιλάω αρκετά με συνεργάτες σε Αγγλία, Αμερική και Γαλλία (στα αγγλικά...), formal, και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα επικοινωνίας. Παρ'όλα αυτά, στα προφορικά είχα... BF, για αυτό και παραξενεύτηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
:up::up::up: Νομιζω οτι περσι ειχες κοπει μονο για ενα βαθμο!! Αδικια!

Ναι για ενα κωλοβαθμο.

Eιχα:
P
BF
LP
LP
Για αυτο και στεναχωριεμαι ιδιαιτερα για τα παιδια που κόπηκαν τωρα.:(
Ειναι πραγματικα κρίμα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
εγω ακομα να μαθω ρε φουστη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afroula12

Νεοφερμένος

Η Afroula12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν και συμφωνω μαζι σας, νομιζω πως πανω απ'ολα θελουν να δουνε αν μπορεις να επικοινωνησεις ανετα και να εχεις μια ροη.. μπορεις να κανεις λαθη αρκει να μπορεις να τα καταλαβεις και μετα να τα διορθωνεις... αυτο εισεπραξα εγω απο τα προφορικα φετος , το θεμα ειναι να μπορεις να επικοινωνησεις και να "αλληλεπιδρασεις" με τους γυρω σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν και συμφωνω μαζι σας, νομιζω πως πανω απ'ολα θελουν να δουνε αν μπορεις να επικοινωνησεις ανετα και να εχεις μια ροη.. μπορεις να κανεις λαθη αρκει να μπορεις να τα καταλαβεις και μετα να τα διορθωνεις... αυτο εισεπραξα εγω απο τα προφορικα φετος , το θεμα ειναι να μπορεις να επικοινωνησεις και να "αλληλεπιδρασεις" με τους γυρω σου...

Το θεμα ειναι να επιτευχθει το communication target.

Και φυσικα να αλληλεπιδρας και με υποψηφιο και μονος σου και με τον εξεταστή σου.Δηλ. να εχεις Interactive Communication!;)

Wait ενα λεπτο να σας δειξω το mark scheme του ECPE Oral Test!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
μαρεσει που μας λεγανε οτι ειναι ελαστικοι...ολα τα παιδια low pass πηρανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
γιατι καποια παιδια μπορουν ηδη να βλεπουν τα αποτελεσματα τους (ecpe) και με τον 6ψηφιο κωδικο τους στον ορφεα??????????????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
τεο στο χα ξαναγραψει αλλα δεν ησουν μέσα!!γιατί δεν δημιουργείς ένα καινούριο θέμα για να γράφουν τα παιδία τα αποτελέσματά τους απόecpe ecce fce cpe??μια πρόταση έκανα γιατί είχες γράψει (αρκετά πιο νωρισ) να γράψουμε τα αποτελέσματά μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tnsdms

Νεοφερμένος

Ο tnsdms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζοταν το Speaking Και για αυτο εγινε ετσι!
Πιστευω πως απο του χρόνου θα υπαρξει καλυτερη αξιολογηση.
Παντως τα παλια καλα ΗΡ στο προφορικο του ECPE καλο ειναι να τα ξεχάσουμε.
Οι κλιμακες εγιναν πολυ αυστηρότερες και πλέον βαθμολογείσαι με μεγαλυτερη ακρίβεια και απο δυο ατομα κιόλας!
και στην δικη μου περιπτωση στα προφορικα τα πηγα τελεια...μιλουσα πολυ ανετα και επικοινωνιακα δεν κολλαγα και με πολυ σωστες γραμματικα και συντακτικα προτασεις...περιμενα hp ή στην χειροτερη pass και πηρα lp...βεβαια αυτο δεν αλλαζει το αποτελεσμα αλλα πρεπει να το αναφερω...ή επεσα σε τσεκουρια βαθμολογητες ή εχει αυξηθει το επιπεδο δυσκολιας...πρωτη φορα εδινα και δενηξερα το προηγουμενο format αλλα ακουγα για ποσοστα επιτυχιας 90-95%...οποτε κατι παιζει...
τεολ20 μπορεις να βρεις τα ποσοστα επιτυχιας για τις φετινες εξετασεις???ειτε συνολικα ειτε στα προφορικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
θυμαται κανεις το ποσοστο που κοβοταν παλια στα προφορικα? θυμαμαι ηταν πολυ μικρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afroula12

Νεοφερμένος

Η Afroula12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζοταν το Speaking Και για αυτο εγινε ετσι!
Πιστευω πως απο του χρόνου θα υπαρξει καλυτερη αξιολογηση.
Παντως τα παλια καλα ΗΡ στο προφορικο του ECPE καλο ειναι να τα ξεχάσουμε.
Οι κλιμακες εγιναν πολυ αυστηρότερες και πλέον βαθμολογείσαι με μεγαλυτερη ακρίβεια και απο δυο ατομα κιόλας!

μαρεσει που μας λεγανε οτι ειναι ελαστικοι...ολα τα παιδια low pass πηρανε


οχι ρε συυ.. εγω π.χ πηρα HP... και πολλοι γνωστοι μου το ιδιο ή P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
μαρεσει που μας λεγανε οτι ειναι ελαστικοι...ολα τα παιδια low pass πηρανε
οντως! σκατα ελαστικοι! εμειναν 5 παιδια απτο φρο μου κ ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα ειχαν bf κ στα προφορικα...! αφου την προηγουμενη φορα ειμουν ο μονος με hp oral κ τωρα πηρα lowpass σκεφτειτε! αλλα και στο writing επισης! πηρα lowpass ενω περιμενα highpass! ειχα γραψει και πολλα και σωστα και ωραια! δεν ξερω γτ μ εβαλαν lp....τεσπα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΕΡΑΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ειχα περασει καμία φορα στο φροντηστηριο... χαχα!!!
Ομως το προφορικο που ηταν το αγαπημενο μου BF...
Ευτυχως πηρα Writing και Listening Pass και περασα!!!
Περασα για πρωτη φορα το GCVR με LP!!!
Το συστημα στα προφορικα ειναι ΧΑΛΙΑ!!!!!
Ο ένας απο τους δυο εξεταστες ειχε χειροτερη προφορα απο εμας!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!
Τα προφορικα του Cambridge ειναι πολυ καλυτερα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
στο writing και γω περιμενα pass!το θέμα αυτο το χαμε γράψει και στο φροντιστήριο(παρόμοιο) και πηρα Lowpass!δεν με πείραξε απλά +φωνώ με όσα λετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pumyra

Νεοφερμένος

Η Pumyra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να επιτευχθει το communication target.

Και φυσικα να αλληλεπιδρας και με υποψηφιο και μονος σου και με τον εξεταστή σου.Δηλ. να εχεις Interactive Communication!;)

Wait ενα λεπτο να σας δειξω το mark scheme του ECPE Oral Test!;)

...Μα αυτό υπήρχε! Να φανταστείτε ότι το άτομο με το οποίο εξεταζόμουν μαζί, δεν ήξερε ότι είχε αλλάξει ο τρόπος εξέτασης των προφορικών (παραξενεύτηκε που μας φώναξαν μαζί και δεν πρόλαβα να της εξηγήσω όλες τις φάσεις), και μάλιστα για τον λόγο αυτό, βοηθούσα τη συζήτηση στο να την κατευθύνω ώστε να πάρουμε μια απόφαση, να παρουσιάσουμε και να στηρίξουμε αυτό που επιλέξαμε κλπ!!! Και δεν περίμενα καθόλου να κοπώ σε αυτό το κομμάτι!!! Τί να κάνουμε? Δεν πειράζει, next time!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατι ειναι μεμονωμενοι υποψηφιοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
δε νομιζω οτι ειναι τυχαιο που αλλαξαν το συστημα στα προφορικα φετος
το μονο που δε θελαν ηταν να βοηθησουν τους υποψηφιους μαλλον...
-----------------------------------------
Γιατι ειναι μεμονωμενοι υποψηφιοι...

εγω δεν ειμαι μεμονωμενος και τα βλεπω απο χτες στον ορφεα
το ιδιο και οι συμμαθητες μου

ισως καποια φροντιστηρια τα μπερδεψανε...πολυ περιεργο για μια τοσο οργανωμενη διαδικασια στη HAU:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top