Πόσα μόρια βγάλατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Βρισκόμουν πάνω στο σοκ.
Βέβαια δεν έγραψα και στα 4 κάτω απ' τη βάση.
Δε νομίζω ότι με αδίκησαν ιδιαίτερα. Γενικά έχω ξενερώσει πάρα πολύ άσχημα γιατί έγραφα πολύ καλύτερα στα διαγωνίσματα.
Ήταν ένα γερό χαστούκι και να δω τι έφταιξε να γράψω τόσο χάλια. Ίσως με βοηθήσει η μεταγραφή. Μια απορία, αν δεχτούν τη μεταγραφή χάνω το πρώτο εξάμηνο;

Και εγω εχω μια περιεργεια ως προς το τι εφταιξε και στη δικη μου τη περιπτωση ενω και εγω ειχα κοπιασει για να γραψω.

Δεν ξερω βεβαια αν με μεταγραφη χανεις το πρωτο εξαμηνο. Καλυτερα να διαφωτισει κάποιος που να ξερει.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Με λίγο πάνω από 17800 θεωρείται ότι είναι ασφαλές να δηλώσω μόνο Νομική ΔΠΘ?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Guest 731132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το 68 και το 66 πως βγαζει 14.3 ρε μαν
13.4 βγαινει κανονικα
παιρνουνε κατι εκει στο υπουργειο;

γραψαμε ισα ακριβως στη βιολογια btw

Πράγματι δεν βγαίνουν τα νούμερα.Και στην αρχή είχα πάρει μια χαρά!!:dash1:Αλλά πέρασα απο το σχολείο και οι καθηγητές είπαν να δω αυτό που γράφει στην λίστα και εκεί γράφει 13,4. Οπότε αυτό είναι το σωστό.:'(
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Αν δεν μπορεις να πας καθολου στην σχολη που θα περασεις και θελεις να παρεις μετεγγραφη,και εχεις και πολλες πιθανοτητες, μπορεις να αρχισεις να παρακολουθεις κανονικα το πρωτο εξάμηνο με τους αλλους φοιτητες στο παμακ,απλα δεν θα εισαι κανονικα εγγεγραμμένος ,ωστε να μην χασεις πολλα.
Επειδη ελεγες οτι η σχολη απο την οποια θελεις να παρεις μετεγγραφη ειναι καινουρια,πρεπει να ψαξεις αν εχει αντιστοιχια με αυτο του παμακ


Βασικά απ' το νέο τμήμα ΔΕΟΣ θέλω να περάσω στο ΔΕΣ του Πα.Μακ. Λογικά τα μόρια της Κοζάνης τα πιάνω. Μακάρι και απ τη μεταγραφή, γιατί να πάω σε άλλη πόλη δεν μπορώ, γιατί δεν υπάρχει οικονομική άνεση. Και αν δε γίνει κάτι τέτοιο απλά θα ξαναδώσω γιατί έχω ανοιχτούς λογαριασμούς με τις πανελλήνιες, χε χε! :hehe:
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά απ' το νέο τμήμα ΔΕΟΣ θέλω να περάσω στο ΔΕΣ του Πα.Μακ. Λογικά τα μόρια της Κοζάνης τα πιάνω. Μακάρι και απ τη μεταγραφή, γιατί να πάω σε άλλη πόλη δεν μπορώ, γιατί δεν υπάρχει οικονομική άνεση. Και αν δε γίνει κάτι τέτοιο απλά θα ξαναδώσω γιατί έχω ανοιχτούς λογαριασμούς με τις πανελλήνιες, χε χε! :hehe:

Τοτε αν περασεις κοζανη,και εχεις καποια μορια απο τα κριτηρια μετεγγραφης,καλυτερα οπως σου ειπα να αρχισεις κανονικα την παρακολουθηση στο παμακ μαζι με τους αλλους.
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Guest 731132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το κανείς.
Παιδιά να βάλετε ότι θέλετε εσείς στο μηχανογραφικό για πρώτες επιλογές και μην ακούτε κάποιους που λένε η Ιατρική είναι χάλια,η Νομική είναι χάλια κλπ. Βάλτε αυτό που πιστεύετε ότι σας ταιριάζει και αψηφίστε τους υπόλοιπους.Πιθανόν κάποιοι απο αυτούς να θέλουν να δηλώσουν αυτές τις σχολές και να το λένε νομίζοντας πως έτσι θα μπούνε οι ίδιοι.Βλακώδης συλλογισμός δηλαδή!! :):hmm: Μην επηρεάζεστε! Καλό καλοκαίρι σε οοοοολους!!!

ΥΓ: Η παράθεση έγινε καταλάιος δεν στόχευε κάποιον,απλά δεν ξέρω πώς να την σβήσω :P
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Κανεις δεν θα σου πει τιποτα αν πας απλα στις διαλεξεις,απλα δεν θα μπορεις να πας στα εργαστηρια ακομα(αν εχει)
Το λεω γιατι συνηθως η μετεγγραφη αργει,και μπορει να χασεις ολοκληρο το πρωτο εξαμηνο,οποτε καλυτερα να παρακολουθεις απο την αρχη.
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πράγματι δεν βγαίνουν τα νούμερα.Και στην αρχή είχα πάρει μια χαρά!!:dash1:Αλλά πέρασα απο το σχολείο και οι καθηγητές είπαν να δω αυτό που γράφει στην λίστα και εκεί γράφει 13,4. Οπότε αυτό είναι το σωστό.:'(


πραγματικα τραγικοι ρε φιλε πως ακριβως καταφεραν να το κανουν αυτο; δε φτανει που βαλανε τετοια θεματα ακομα και μετα το τελος των πανελληνιων ακομα βρισκουν τροπους να μας γ@μανε την ψυχολογια
και παλι ειναι εξαιρετικα μορια μην σε παρει απο κατω<3
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά οι πανελλαδικές είναι η αρχή της ενίληκης ζωής σας. Δεν κρίνονται οι γνώσεις σας - όπως φάνηκε με το 10,1 στην ιστορία όταν μελετώ εδώ και χρόνια ιστορικά βιβλία από τη σύγχρονη περίοδο και τον Πελλοπονησιακό Πόλεμο του Θουκυδίδη με μετάφραση Ελευθερίου Βενιζέλου σε καθαρεύουσα :rant:. Οπότε καταλαβαίνετε.

Α και για τους καχύποπτους στα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου έγραφα καθαρό 20 :mpinelik:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Είναι επίσημο.Στασιμότητα και πτώση σε όλα τα πεδία.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κι εμένα αοθ ο πρώτος βαθμολογητής με έβαλε 48 κι άλλος 29. Ντα φακ
Λογικά λόγω της θεωρίας στο Β' θέμα. Τα έγραφες όπως ήταν μέσα στο βιβλίο ή τα έγραφες με ''δικά σου λόγια''; Αν απέδωσες το ίδιο νόημα, δε μπορεί να σου κόψει κανονικά, αλλά φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις:P
Κι εμένα όπως είδατε παραπάνω, Έκθεση ο ένας μου έβαλε 58 κι ο άλλος 78! Γελάνε και οι πέτρες. Ευτυχώς μπήκε στη μέση και ο τρίτος βαθμολογητής και δεν μέτρησε καθόλου το 58 της αρχικομπλεξάρας :lol:
Είχα πέρσυ συμμαθήτρια που ο ένας της είχε βάλει ή 46 ή 49 και ο άλλος 78:hehe:
Παιδιά οι πανελλαδικές είναι η αρχή της ενίληκης ζωής σας. Δεν κρίνονται οι γνώσεις σας - όπως φάνηκε με το 10,1 στην ιστορία όταν μελετώ εδώ και χρόνια ιστορικά βιβλία από τη σύγχρονη περίοδο και τον Πελλοπονησιακό Πόλεμο του Θουκυδίδη με μετάφραση Ελευθερίου Βενιζέλου σε καθαρεύουσα :rant:. Οπότε καταλαβαίνετε.

Α και για τους καχύποπτους στα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου έγραφα καθαρό 20 :mpinelik:
Εξαρτάται αν σας έβαζαν δύσκολα για να σας προετοιμάσουν ή αν σας έβαζαν βατά έως εύκολα για να γράφουν όλοι και να μη χαλάει η ψυχολογία σας. Δε νομίζω ότι παίχτηκε κάτι τέτοιο με εσένα. Απλά το ανέφερα γιατί είχα στο σχολείο συμμαθητές που ισχυρίζονταν οτι έγραφαν 20 στη πληροφορική στο φροντιστήριο σε ''παλούκια'' και ''εξωγήινα'' θέματα που τους έβαζαν και τους είχε δημιουργηθεί η επιθυμία να σπουδάσουν το αντικείμενο αυτό και εν τέλει στις πανελλήνιες έγραψαν ή 9 ή 10 και κατέληξαν να μισούν το μάθημα. Που θέλω να καταλήξω; Όλα είναι σχετικά και όλα παίζουν ρόλο. Λίγο το διάβασμα, λίγο το φροντιστήριο και οι ασκήσεις-θέματα που έχουν δουλευτεί, λίγο η τύχη από τους βαθμολογητές και τα θέματα που έπεσαν...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Πατωσα....

Αρχαία 11.6
Ιστορία 7.1
Λατινικά 13.9
Έκθεση 12.6

Συνολικά 11.045

Δεν περνάω πουθενά......

Γεια και πάλι :)

Ευχαριστώ για τα likes και τα sad faces στο πρώτο μου μήνυμα.. είστε πολύ καλοί <3

Τώρα είμαι καλύτερα, αρχίζω και το αποδέχομαι..


Ουσιαστικά πιο πολύ σοκαρίστηκα επειδή:

Ιστορία πήρα 9.1 και είχα απόκλιση 15 μόρια (3 μονάδες). Ο πρώτος έβαλε 7 (!!!!!!), ο δεύτερος 10 και ο τρίτος 9,1. Το θέμα είναι ότι είμαι 100% σίγουρος πως το γραπτο μου αξίζει τουλάχιστον 14.5, δεν ξέρω από ΠΟΥ, ΑΠΟ ΠΟΥ βρήκαν και έκοψαν, αλλά τέλος πάντων, το καταπίνω.

Αρχαία μου έβαλαν και οι δύο 57 (11,4). Μεγάλη απογοήτευση, περίμενα τουλάχιστον 15.7 και ακόμα δεν ξέρω πώς με έριξαν τόσο.

Λατινικά πάλι είχα απόκλιση 10 μόρια (δεν ξέρω πώς είναι αυτό δυνατόν βέβαια στα λατινικά) και τελικό πήρα 11.6 που δεν με ικανοποιεί αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το περίμενα..

Έκθεση πήρα 17.7, με τον ένα βαθμολογητή να μου βάζει 18.5 και τον άλλο 17 ή 17 και κάτι, δεν θυμάμαι, αλλά δεν ένιωσα χαρά, γιατι 1) το περίμενα και 2) είχα απογοητευτεί από τα άλλα 3.

Τι να πω... είμαι λίγο καλύτερα και εννοείται θα βγω σήμερα, αλλά και πάλι νιώθω αδικημένος.. αυτά..

Αποφάσισα να εστιάσω σε εσας τους δυο απο τα σημερινά .
GFireP, λυπάμαι που τα αποτελέσματα δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών σου . Ενίοτε συμβαίνει και δυστυχώς οταν έχεις ελπίδες, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να τις βλέπεις να γίνονται θρύψαλα μπροστά στα μάτια σου . Σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να φανείς δυνατός να αποδεχτείς το αποτέλεσμα . Δεν λέω οτι δεν θα το σκέφτεσαι και οτι δεν θα σε επηρεάζει για κάποιον καιρό . Θεωρώ οτι είσαι πολύ έξυπνο παιδί με ξεχωριστό χαρακτήρα και σίγουρα πολλά να προσφέρεις οτι και εαν κάνεις στην ζωή σου . Περιπτώσεις σαν τις δικές σου δεν με κάνουν να αναρωτιέμαι τι δεν πήγε καλά για εσένα αλλα τι δεν πάει καλά με το εκπαιδευτικό μας σύστημα .

Ioannaion , νομίζω οτι είπες πολλά λέγοντας λίγα . Δεν θα σου πω be happy γιατί καταλαβαίνω οτι όσο και να θες η κατάσταση δεν στο επιτρέπει . Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι σφίξιμο δοντιών, μια ματιά τριγύρω και θα καταλάβεις οτι είναι βαρύ χτύπημα αλλά οσο αποφασίζεις να σταθείς στα πόδια σου και να διατηρήσεις την επιμονή και την πυγμή σου ολα θα πάνε καλά .
Να έχεις υπ'όψιν σου οτι οι καταστάσεις ξεχνιούνται με τον καιρό,οχι οι αποφάσεις που παίρνουμε όμως .

Οποιοσδήποτε απο τους δυο νιώσει την ανάγκη να ξεσκάσει λέγοντας τις σκέψεις του,να το κάνει όποτε θέλει είτε ως καινούριο θέμα είτε προσωπικά . Να είστε σίγουροι οτι πολλά παιδιά περνάνε αυτό που περνάτε ή το έχουν περάσει και άλλα τόσα θα βρεθούν στην ίδια κατάσταση . Το να μοιράζεσαι αυτές τις σκέψεις & τους προβληματισμούς είναι πολύ υγιεινό πρωτίστως για εσάς αλλα και για τους υπόλοιπους . Έχετε την στήριξη όλων μας .

Όσοι γράψατε τέλεια νομίζω οτι το μπράβο μου δεν είναι απαραίτητο,σας το δίνω ωστόσο . Συγχαρητήρια για τον κόπο σας.Προς το παρών απολαύστε το καλοκαίρι που έρχεται και με το καλό προετοιμαστείτε για το επόμενο στάδιο για εσας . Να θυμάστε την σημερινή αγωνία σας κατα την διάρκεια των σπουδών σας και μην ξεχάσετε ποτέ πόσο προσπαθήσατε για να φτάσετε εκεί που θα φτάσετε και πόσο το ήθελαν και άλλα παιδιά που δεν το κατάφεραν . Αυτό θα σας βοηθήσει να τιμάτε την ευκαιρία που σας δίνεται να σπουδάσετε αλλα και να μην τα παρατάτε στις δυσκολίες που θα εμφανιστούν μπροστά σας .
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Λογικά λόγω της θεωρίας στο Β' θέμα. Τα έγραφες όπως ήταν μέσα στο βιβλίο ή τα έγραφες με ''δικά σου λόγια''; Αν απέδωσες το ίδιο νόημα, δε μπορεί να σου κόψει κανονικά, αλλά φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις:P

Είχα πέρσυ συμμαθήτρια που ο ένας της είχε βάλει ή 46 ή 49 και ο άλλος 78:hehe:

Εξαρτάται αν σας έβαζαν δύσκολα για να σας προετοιμάσουν ή αν σας έβαζαν βατά έως εύκολα για να γράφουν όλοι και να μη χαλάει η ψυχολογία σας. Δε νομίζω ότι παίχτηκε κάτι τέτοιο με εσένα. Απλά το ανέφερα γιατί είχα στο σχολείο συμμαθητές που ισχυρίζονταν οτι έγραφαν 20 στη πληροφορική στο φροντιστήριο σε ''παλούκια'' και ''εξωγήινα'' θέματα που τους έβαζαν και τους είχε δημιουργηθεί η επιθυμία να σπουδάσουν το αντικείμενο αυτό και εν τέλει στις πανελλήνιες έγραψαν ή 9 ή 10 και κατέληξαν να μισούν το μάθημα. Που θέλω να καταλήξω; Όλα είναι σχετικά και όλα παίζουν ρόλο. Λίγο το διάβασμα, λίγο το φροντιστήριο και οι ασκήσεις-θέματα που έχουν δουλευτεί, λίγο η τύχη από τους βαθμολογητές και τα θέματα που έπεσαν...

Ξεκινούσαν από εύκολα σε πολύ δύσκολα. Το βιβλίο δεν το ήξερα απλώς το έβλεπα μπροστά μου όταν έγραφα!!!
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top