Απορίες και πληροφορίες για τα ΙΕΚ

Daimonas

Νεοφερμένος

Ο Daimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για να γραφτώ σε ΙΕΚ α'εξάμηνο μπορώ να το κάνω το Φλεβάρη ή πρέπει να περιμένω τον Σεπτέμβρη δηλαδή σχεδόν 1 χρόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Για να γραφτώ σε ΙΕΚ α'εξάμηνο μπορώ να το κάνω το Φλεβάρη ή πρέπει να περιμένω τον Σεπτέμβρη δηλαδή σχεδόν 1 χρόνο?

Βγαίνουν κάποιες ειδικότητες και τον Φεβρουάριο, αλλά είναι πολύ λίγες σε σχέση με το Σεπτέμβριο. Να έχεις το νου σου από μέσα Ιανουαρίου για ανακοινώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daimonas

Νεοφερμένος

Ο Daimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Βγαίνουν κάποιες ειδικότητες και τον Φεβρουάριο, αλλά είναι πολύ λίγες σε σχέση με το Σεπτέμβριο. Να έχεις το νου σου από μέσα Ιανουαρίου για ανακοινώσεις.

Αυτό ισχύει για δημόσια Ι.Ε.Κ. υπουργείου,δημόσια Ι.Ε.Κ. Ο.Α.Ε.Δ,ιδιωτικά Ι.Ε.Κ. η για όλα?
Ευχαριστώ κιόλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αυτό ισχύει για δημόσια Ι.Ε.Κ. υπουργείου,δημόσια Ι.Ε.Κ. Ο.Α.Ε.Δ,ιδιωτικά Ι.Ε.Κ. η για όλα?
Ευχαριστώ κιόλας :)

Τίποτα! Για τα δημόσια ΙΕΚ ισχύει σίγουρα, υποθέτω και για τα ιδιωτικά. Για τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ δεν ξέρω δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konanik215

Νεοφερμένος

Η konanik215 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειμαι θετικη κατευθυνση ..το ονειρο μου ειναι η ιατρικη..δυστυχως δεν ειμαι καλη μαθητρια και ουτε εχω τα οικονομικα για φροντιστηρια..εχω καταληξει στο να μη δωσω πανελληνιες..αν και χημεια βιολογια τα παω σχετικα καλα + τη μαθηματικη σκεψη ..βαριεμαι ομως να διαβασω..σκεφτομαι να παω σε ενα δημοσιο ιεκ για Β.Φαρμοκοπιου η Β.Νοσιλευτικης..Εσεις τι γνωμη εχετε?υπαρχει καποιος στη ιδια κατασταση?Αξιζει να παω ΙΕΚ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Θεωρω πως ειναι καλυτερο απο το να σε ΑΕΙ σε αντικειμενο που δε σου αρεσει. Ψαξε ομως καλα τι παιζει με τα επαγγελματικα δικαιωματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
ειμαι θετικη κατευθυνση ..το ονειρο μου ειναι η ιατρικη..δυστυχως δεν ειμαι καλη μαθητρια και ουτε εχω τα οικονομικα για φροντιστηρια..εχω καταληξει στο να μη δωσω πανελληνιες..αν και χημεια βιολογια τα παω σχετικα καλα + τη μαθηματικη σκεψη ..βαριεμαι ομως να διαβασω..σκεφτομαι να παω σε ενα δημοσιο ιεκ για Β.Φαρμοκοπιου η Β.Νοσιλευτικης..Εσεις τι γνωμη εχετε?υπαρχει καποιος στη ιδια κατασταση?Αξιζει να παω ΙΕΚ?

να πιέσεις τον εαυτό σου να διαβάσεις, έστω και λίγο. δώσε πανελλήνιες να δεις πως θα τα πας έχοντας όμως υπόψιν κι άλλες σχολές πέρα από την ιατρική. ε, αν δεν τα καταφέρεις, πήγαινε εν τέλει στα ΙΕΚ. για όλη υπάρχει λύση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis92

Νεοφερμένος

Ο Fotis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά κοιτάξτε τι βρήκα μόλις. Ας το κοιτάξουν όσοι ειναι απόφοιτοι ΙΕΚ Ακμή, μπορεί να τους φανεί χρήσιμο!
https://www.newsbomb.gr/oikonomia/er...in-agora-ergasias-gia-apofoitoys-toy-iek-akmh
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giolada

Νεοφερμένος

Η giolada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι καινούργιο μέλος και θέλω να μάθω εάν γίνεται σε ΙΕΚ το 2ο έτος να το συνεχίσεις σε άλλη πόλη. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis92

Νεοφερμένος

Ο Fotis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πιστεύω ότι εάν υπάρχει η ειδικότητα σου σε άλλη πολη ότι μπορείς. Καλύτερα όμως ρώτησε στην γραμματεία του ΙΕΚ που φοιτάς για σιγουριά. Εδώ δύσκολο να λάβεις έγκυρη απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σπουδάζει κανείς? Αξίζει ? Ειναι υψηλά τα δίδακτρα ? :hmm:
Το σκέφτομαι πολύ καιρό αλλά φοβάμαι να δώσω τόσα λεφτά και μετά να καταλάβω πως δεν άξιζε :worry:

Σημείωση Διαχειριστή: το μήνυμα προήλθε από συγχώνευση με το θέμα "Εικονοληψία σε ΙΕΚ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fotini1995

Νεοφερμένος

Η fotini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα...Γνωρίζει κάποιος εάν τα δημόσια ιεκ θα κάνουν πρακτική φέτος στο τμήμα μαγειρικής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Λιγο αργα, αλλα οποιος ενδιαφερεται, το ΙΕΚ ΑΚΜΗ ειναι πολυ καλo στο χωρο, αλλα η σχολη κομμωτικης Αμαραντος ειναι απλα απο τις τοπ σχολες σε αυτα τα επαγγελματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Λίγο αργά; :hehe: Αν η κοπέλα σπουδάζει από τότε τώρα θα κάνει την πρακτική της, δυο χρόνια πέρασαν δεν νομίζω να περίμενε τόσο για πάει να σπουδάσει. Από την στιγμή που δεν της έδωσαν αρκετές πληροφορίες, φαντάζομαι έψαξε μόνη της και βρήκε κάποιο ιεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Λίγο αργά; :hehe: Αν η κοπέλα σπουδάζει από τότε τώρα θα κάνει την πρακτική της, δυο χρόνια πέρασαν δεν νομίζω να περίμενε τόσο για πάει να σπουδάσει. Από την στιγμή που δεν της έδωσαν αρκετές πληροφορίες, φαντάζομαι έψαξε μόνη της και βρήκε κάποιο ιεκ.

Γενικα γραφω, αν ενδιαφερεται και καποιος αλλος να εχει μια εικονα μιας και εχω απο πρωτο χερι! Εσυ, αν επιτρεπεται σπουδαζεις κατι? Πας Λύκειο, τι ακριβως κανεις? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αν πας ΕΠΑΛ και μετα θες να πας ΙΕΚ εισαι υποχρεωμενος να πας μονο σε ειδικοτητα σχετικη με τον τομεα σου ή σε οποια σε ενδιαφερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να επιλέξεις οποιαδήποτε ειδικότητα επιθυμείς, ανεξάρτητα απ' την ειδικότητα προέλευσής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cerveza

Νεοφερμένος

Η Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ακριβως ισχυει αυτο που ειπε η lysippe.. ο,τι θελεις μπορεις να επιλεξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν πας ΕΠΑΛ και μετα θες να πας ΙΕΚ εισαι υποχρεωμενος να πας μονο σε ειδικοτητα σχετικη με τον τομεα σου ή σε οποια σε ενδιαφερει?
Σε όποια σε ενδιαφέρει. Από οτι ξέρω οι επαλ κερδίζουν καποια εξαμηνα αν η ειδικοτητα ειναι σχετικη με το πτυχιο του επαλ.Ξεκινανε απο γ΄ εξάμηνο.Παντως πληροφοριακά τα ιδιωτικά ΙΕΚ ειναι τάξεις ανώτερα απο τα δημοσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top