Απορίες για την Πυροσβεστική

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καποιος που να εχει περάσει πυροσβεστικη να τον ρωτήσω 2 3 πράγματα ευχαριστώ
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πεις πως είναι η ζωή μέσα στην σχολή; Αναφέρομαι στην σχολή πυροσβεστών όχι στην αξιωματικών πυροσβεστικης
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ενδιαφερσαι πραγματικα για πυροσβεστικη ή απλα ρωτας ετσι;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σαν σχολή από αυτά που ακούγονται είναι αρκετά χαλαρά, πιο χαλαρά και από αστυφυλάκων. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική επιλογή επαγγέλματος για τα δεδομένα της Ελλάδας. Μεγάλη κοινωνική αποδοχή και καλός μισθός για την εποχή αυτή. Έχει βέβαια την επικινδυνότητα του επαγγέλματος.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σαν σχολή από αυτά που ακούγονται είναι αρκετά χαλαρά, πιο χαλαρά και από αστυφυλάκων. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική επιλογή επαγγέλματος για τα δεδομένα της Ελλάδας. Μεγάλη κοινωνική αποδοχή και καλός μισθός για την εποχή αυρή. Έχει βέβαια την επικινδυνότητα του επαγγέλματος.
Αστυφυλάκων είμαι φέτος μας τρίζουν αρκετά τα δόντια θα έλεγα σε σχέση με αυτά που έχω ακούσει...από μεταθέσεις πως είναι;
Έχεις κανένα άτομο μέσα στην σχολή;
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αστυφυλάκων είμαι φέτος μας τρίζουν αρκετά τα δόντια θα έλεγα σε σχέση με αυτά που έχω ακούσει...από μεταθέσεις πως είναι;
Έχεις κανένα άτομο μέσα στην σχολή;
Για κάποιον που είναι Αθηναίος καμία μετάθεση. Για κάποιον από Θεσσαλονίκη τρία χρόνια Αθήνα και δύο χρόνια νησί άμα θέλει να ελπίζει μόνιμη θέση στον τόπο του. Για επαρχία τρία χρόνια Αθήνα και δυο χρόνια νησί και μετά μετάθεση κάθε έξι χρόνια μέχρι να μαζέψεις τα κατάλληλα μόρια για να μείνεις οριστικά στον τόπο σου. Ααα και άμα κάνεις τρία παιδιά νομίζω μένεις στον τόπο σου μόνιμα χωρίς καμία μετάθεση (με κάποιες αμφιβολίες γι' αυτό)
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Για κάποιον που είναι Αθηναίος καμία μετάθεση. Για κάποιον από Θεσσαλονίκη τρία χρόνια Αθήνα και δύο χρόνια νησί άμα θέλει να ελπίζει μόνιμη θέση στον τόπο του. Για επαρχία τρία χρόνια Αθήνα και δυο χρόνια νησί και μετά μετάθεση κάθε έξι χρόνια μέχρι να μαζέψεις τα κατάλληλα μόρια για να μείνεις οριστικά στον τόπο σου. Ααα και άμα κάνεις τρία παιδιά νομίζω μένεις στον τόπο σου μόνιμα χωρίς καμία μετάθεση (με κάποιες αμφιβολίες γι' αυτό)
Κατάλαβα αν και νομίζω ότι παίζουν πιο πολύ μεταθέσεις σε σχέση με την αστυνομία ακόμη και για τους Αθηναίους...μέσα στην σχολή το κλίμα πως είναι ξέρω γω βαράς προσοχή συνέχεια σε ανώτερους σαν τις στρατιωτικές και έχει επιθεωρήσεις συνέχεια;
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Όχι, είναι αρκετά πιο χαλαρά. Καμία σχέση με τις στρατιωτικές. Είναι σαν την αστυφυλάκων και ίσως και λίγο πιο χαλαρά.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Θα ήθελα ένα άτομο που είναι μέσα στην σχολή και γενικά στο σώμα αν μπορεί να μου στείλει για να τον ρωτήσω μερικά πράγματα για την πυροσβεστική
 
Top