Γενικό -  Απορίες για την Α' Λυκείου

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εξάωρα, 2 εβδομάδες κατάληψη, 3μερη... τέλεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι 33 ώρες συνολικά, όχι 34. Οπότε 2 εξάωρα.
Αυτό λέμε τόση ώρα:whistle::whistle::whistle:

Η Α' Λυκείου έχει 33 ώρες, η Β' έχει 34 ή 35 και η Γ' έχει 31.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Για μένα ο μέσος όρος μπορεί να είναι 5 ώρες, για εσένα 2 ώρες. Εξαρτάται από το άτομο, από τους καθηγητές, από τα μαθήματα που θα έχεις κάθε μέρα...

Δηλαδή, δεν μπορεί κανείς να μου αναφέρει, πόσο χρόνο, χρειάζεται κατά προσέγγιση κάποιος. Μάλιστα.
Θα το διατυπώσω αλλιώς, αλλά και πάλι δεν θα μου απαντάτε: Πόση ώρα διαβάζατε εσείς στην Α' Λυκείου, σε μια μέση μέρα (χωρίς διαγωνίσματα ή επιπλέον εργασίες) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Στην Β η θεωρητικη κατευθυνση εχει μια ωρα παραπανω απο τους αλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Στην Β η θεωρητικη κατευθυνση εχει μια ωρα παραπανω απο τους αλλους...
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστι, η θεωρητική κάνει κάθε μέρα 7ωρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$Johnny$

Νεοφερμένος

Ο $Johnny$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ΠΩς περασαν τα χρονια ... 1η Λυκειου ( χεσε μεσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστι, η θεωρητική κάνει κάθε μέρα 7ωρο:P
Υeah!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$Johnny$

Νεοφερμένος

Ο $Johnny$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στη α΄λυκειου σε δημοσια σχολεια καθε μαθητης διδασκεται μια ξενει γλωσσα !
Αυτο ισχυει στα ιδιωτικα ?? ή ειναι αναγκαστικο να κανεις δυο !!!!!!!!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Δηλαδή, δεν μπορεί κανείς να μου αναφέρει, πόσο χρόνο, χρειάζεται κατά προσέγγιση κάποιος. Μάλιστα.
Θα το διατυπώσω αλλιώς, αλλά και πάλι δεν θα μου απαντάτε: Πόση ώρα διαβάζατε εσείς στην Α' Λυκείου, σε μια μέση μέρα (χωρίς διαγωνίσματα ή επιπλέον εργασίες) ;

Δεν ξέρω. Τώρα θα πάω πρώτη λυκείου. :P Ένα 2-3ωρο. (?)

Στη α΄λυκειου σε δημοσια σχολεια καθε μαθητης διδασκεται μια ξενει γλωσσα !
Αυτο ισχυει στα ιδιωτικα ?? ή ειναι αναγκαστικο να κανεις δυο !!!!!!!!!!!:/:

Εξαρτάται το ιδιωτικό. Συνήθως κάνουν 2 ξένες γλώσσες, τα περισσότερα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δηλαδή, δεν μπορεί κανείς να μου αναφέρει, πόσο χρόνο, χρειάζεται κατά προσέγγιση κάποιος. Μάλιστα.
Θα το διατυπώσω αλλιώς, αλλά και πάλι δεν θα μου απαντάτε: Πόση ώρα διαβάζατε εσείς στην Α' Λυκείου, σε μια μέση μέρα (χωρίς διαγωνίσματα ή επιπλέον εργασίες) ;

Κι εγώ τώρα θα πάω Α' Λυκείου, το πολύ να ασχοληθώ 1 ώρα αν δεν υπάρχουν διαγωνίσματα. Τον υπόλοιπο χρόνο της μέρας λύνω ασκήσεις από βοηθήματα (μαθηματικά, χημεία, φυσική). Γενικά δεν μου φαίνεται δύσκολη τάξη, επανάληψη του Γυμνασίου είναι βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Τώρα θα πάω πρώτη λυκείου. :P Ένα 2-3ωρο. (?)
Μα, αφού δεν ξέρεις,και δεν έχεις πάει στη πρώτη λυκείου πώς γίνεται να μου απαντάς προηγουμένως ότι "(Στην Α Λυκείου) μπορεί κάποιος να θέλει και 2 μπορεί να θέλει και 5 ώρες" ; Ας απαντούμε παρακαλώ μόνο σε ότι ξέρουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια εγω στην πρωτη λυκειου δεν διαβαζα και πολυ.ισως επειδη για εμενα δεν υπηρχε το ενδεχομενο να ασχοληθω με αλγεβρα,γεωμετρια,φυσικη.ομως οπως και να εχει,δεν μπορει καποιος να πει ποσο διαβασμα χρειαζεται.αυτο εξαρταται καθαρα απο τον καθενα!αλλος μπορει να χρειαζεται 1 ωρα αλλος 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μα, αφού δεν ξέρεις,και δεν έχεις πάει στη πρώτη λυκείου πώς γίνεται να μου απαντάς προηγουμένως ότι "(Στην Α Λυκείου) μπορεί κάποιος να θέλει και 2 μπορεί να θέλει και 5 ώρες" ; Ας απαντούμε παρακαλώ μόνο σε ότι ξέρουμε :)

Παράδειγμα έδωσα, έλεος. Διάβαζε καλύτερα τα ποστ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Μα, αφού δεν ξέρεις,και δεν έχεις πάει στη πρώτη λυκείου πώς γίνεται να μου απαντάς προηγουμένως ότι "(Στην Α Λυκείου) μπορεί κάποιος να θέλει και 2 μπορεί να θέλει και 5 ώρες" ; Ας απαντούμε παρακαλώ μόνο σε ότι ξέρουμε :)

Δε χρειάζεται να έχεις πάει πρώτη Λυκείου για να ξέρεις ότι οι ώρες διαβάσματος είναι σχετικές και διαφορετικές για τον κάθε άτομο.Ισχύει για όλους και σε όλες τις τάξεις.Περιμένεις να σου πει ο καθένας ένα νούμερο;Σου λέω εγώ.Τρία.Σε βοήθησα;Δε νομίζω.
Ανάλογα το άτομο και τις απαιτήσεις που έχει ο ίδιος από τον εαυτό του πάνε και οι ώρες διαβάσματος.Δε σε ξέρω και δεν μπορώ να σου πω πόση ώρα θα σου παίρνει τη μέρα για να καταλάβεις το ΘΜΚΕ και την ΑΔΜΕ ή να μάθεις μιάμιση σελίδα ιστορία.Αυτά τα λίγα.Μην το παιδεύεις και πολύ.Θα το διαπιστώσεις σύντομα;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Exactly! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να έχεις πάει πρώτη Λυκείου για να ξέρεις ότι οι ώρες διαβάσματος είναι σχετικές και διαφορετικές για τον κάθε άτομο.Ισχύει για όλους και σε όλες τις τάξεις.Περιμένεις να σου πει ο καθένας ένα νούμερο;Σου λέω εγώ.Τρία.Σε βοήθησα;Δε νομίζω.
Ανάλογα το άτομο και τις απαιτήσεις που έχει ο ίδιος από τον εαυτό του πάνε και οι ώρες διαβάσματος.Δε σε ξέρω και δεν μπορώ να σου πω πόση ώρα θα σου παίρνει τη μέρα για να καταλάβεις το ΘΜΚΕ και την ΑΔΜΕ ή να μάθεις μιάμιση σελίδα ιστορία.Αυτά τα λίγα.Μην το παιδεύεις και πολύ.Θα το διαπιστώσεις σύντομα;)!

Ζήτησα να μου πει ο καθένας πόση κατα μέσον όρο ώρα θέλει για να διαβάσει κάποιος (συγκεντρωμένος) όλα τα μαθήματα που είχε στην Α'Λυκείου. Και βέβαια με βοηθά το νούμερο πο αναφέρεις. Αν μου αναφέρουν και άλλοι ένα νούμερο, θα καταλάβω μέσες-άκρες το διάβασμα που χρειάζεται...
Για να το κάνω μια παρομοίωση, είναι σαν να θες να βάψεις το σπίτι σου και να ρωτάς το κόστος, το οποίο είναι πάλι σχετικό (εξαρτάται από τα υλικά που θα χρησιμοποιήσεις, την επιφάνεια που θα βάψεις κλπ). Αν όμως σου πουν 5-6 άτομα το πόσο πλήρωσαν για μια παρόμοια εργασία, και σου αναφέρουν π.χ. τα υλικά που χρησιμοποίησαν και το εμβαδόν της επιφάνειας που έβαψαν, θα μπορέσεις να εκτιμήσεις το πιθανό κόστος ή τέλος πάντων θα μπορείς να έχεις υπόψιν σου ένα εύρος τιμών...
Ας κλείσει εδώ το θέμα, ας μην το παιδεύουμε που λες και εσύ, απλά εγώ ζήτησα μια πληροφορία για την μελέτη του σχολείου και το κάναμε Μεσανατολικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ζήτησα να μου πει ο καθένας πόση κατα μέσον όρο ώρα θέλει για να διαβάσει κάποιος (συγκεντρωμένος) όλα τα μαθήματα που είχε στην Α'Λυκείου. Και βέβαια με βοηθά το νούμερο πο αναφέρεις. Αν μου αναφέρουν και άλλοι ένα νούμερο, θα καταλάβω μέσες-άκρες το διάβασμα που χρειάζεται...
Για να το κάνω μια παρομοίωση, είναι σαν να θες να βάψεις το σπίτι σου και να ρωτάς το κόστος, το οποίο είναι πάλι σχετικό (εξαρτάται από τα υλικά που θα χρησιμοποιήσεις, την επιφάνεια που θα βάψεις κλπ). Αν όμως σου πουν 5-6 άτομα το πόσο πλήρωσαν για μια παρόμοια εργασία, και σου αναφέρουν π.χ. τα υλικά που χρησιμοποίησαν και το εμβαδόν της επιφάνειας που έβαψαν, θα μπορέσεις να εκτιμήσεις το πιθανό κόστος ή τέλος πάντων θα μπορείς να έχεις υπόψιν σου ένα εύρος τιμών...
Ας κλείσει εδώ το θέμα, ας μην το παιδεύουμε που λες και εσύ, απλά εγώ ζήτησα μια πληροφορία για την μελέτη του σχολείου και το κάναμε Μεσανατολικό !

Για την πρώτη λυκείου πρέπει να διαβάζεις κάθε μέρα 1 ώρα 32 λεπτά 6 δεύτερα και 56 κλάσματα δευτερολέπτου, αλλιώς θα βγάλεις κάτω από 18. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ο καθενας διαβαζει αναλογα με τις αναγκες του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Για την πρώτη λυκείου πρέπει να διαβάζεις κάθε μέρα 1 ώρα 32 λεπτά 6 δεύτερα και 56 κλάσματα δευτερολέπτου, αλλιώς θα βγάλεις κάτω από 18. :eek:

Σε παρακαλώ γίνε πιο συγκεκριμένη, κυρία Εξυπνοπούλου. Το κλάσμα του δευτερολέπτου μπορεί να είναι και 1/2 και 1/100 και 1/1000. :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:



*(δεν ζητώ να μου πείτε πόσο πρέπει να διαβάζω, αλλά πόσο διαβάζατε εσείς στην Α'Λυκείου... πόσες φορές θα το πω :(:(:(:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
*(δεν ζητώ να μου πείτε πόσο πρέπει να διαβάζω, αλλά πόσο διαβάζατε εσείς στην Α'Λυκείου... πόσες φορές θα το πω :(:(:(:()

Και τι ακριβώς θα επιτύχεις εσύ με αυτό; :P

Αφού λέμε πως πάει ανάλογα με τον καθένα. Θα βρεις ίσως διαφορές στον καθένα οπότε μπορεί να μην έχει νόημα. Ένας μπορεί να πει μισή ώρα, ένας άλλος τρεις. Τι θα συμπεράνεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top