Απορίες για τα ΤΕΙ

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια συγνωμη για την ασχετη ερωτηση μου αλλα δεν ηξερα που να ρωτησωω.. μπηκα σε ενα αλλο θεμα που ελεγαν διαφορα παιδια που περασαν.. και οσοι περασαν σε τει ελεγαν τη σχολη και διπλα α η β εξαμηνο! και καποιος ειπε οτι περνας στο α η στο β εξαμηνο αναλογα με τα μορια που εβγαλες! δεν ξερω αν εγινα κατανοητη αλλα μπορει καποιος να μου το εξηγησει? πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
παιδια συγνωμη για την ασχετη ερωτηση μου αλλα δεν ηξερα που να ρωτησωω.. μπηκα σε ενα αλλο θεμα που ελεγαν διαφορα παιδια που περασαν.. και οσοι περασαν σε τει ελεγαν τη σχολη και διπλα α η β εξαμηνο! και καποιος ειπε οτι περνας στο α η στο β εξαμηνο αναλογα με τα μορια που εβγαλες! δεν ξερω αν εγινα κατανοητη αλλα μπορει καποιος να μου το εξηγησει? πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!

Σε καποια ΤΕΙ που δεν εχουν τις απαραιτητες υποδομες για να κανουν εργαστηρια στο α εξαμηνο ολοι οσοι περασαν (π.χ. Κοινωνικη Εργασια Κρητης) αναλογα με το με ποσα μορια μπηκες κατατασσεσαι και σε α ή β εξαμηνο !! Καποιοι που μπηκαν με λιγα μορια .με βαση ή λιγο παραπανω αρχιζουν τις σπουδες τους απο το εαρινο εξαμηνο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Σε καποια ΤΕΙ που δεν εχουν τις απαραιτητες υποδομες για να κανουν εργαστηρια στο α εξαμηνο ολοι οσοι περασαν (π.χ. Κοινωνικη Εργασια Κρητης) αναλογα με το με ποσα μορια μπηκες κατατασσεσαι και σε α ή β εξαμηνο !! Καποιοι που μπηκαν με λιγα μορια .με βαση ή λιγο παραπανω αρχιζουν τις σπουδες τους απο το εαρινο εξαμηνο!!

Δεν ισχύει φυσικά κάτι τέτοιο..Γινόταν πριν χρόνια αλλά ο σκοπός ήταν διαφορετικός και όχι η έλλειψη υποδομών.

Όλοι οι φοιτητές κατατάσσονται στο Α ''χειμερινό'' εξάμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthraxos

Νεοφερμένος

Ο Anthraxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπερα...Θα μπορουσε καποιος να μου πει με λιγα λογια πως λειτοργει ενα τει..οι απουσιες κτλ...και αν μπορει να παραθεσει και την πηγη στην οποια βρηκε τις αντιστοιχες πληροφοριες η και ακομα να γραψει την πηγη εδω και να τις βρω μονος μου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Καλησπερα...Θα μπορουσε καποιος να μου πει με λιγα λογια πως λειτοργει ενα τει..οι απουσιες κτλ...και αν μπορει να παραθεσει και την πηγη στην οποια βρηκε τις αντιστοιχες πληροφοριες η και ακομα να γραψει την πηγη εδω και να τις βρω μονος μου :p

τα εργαστήρια έχουν παρουσίες, μπορείς να κάνεις μέχρι δύο, αν κάνεις τρίτη κόβεσαι και πρέπει να το ξαναπαρακολουθήσεις το επόμενο εξάμηνο (οι απουσίες δεν πάνε με την ώρα σαν το σχολείο :P)
οι θεωρίες δεν έχουν υποχρεωτικές παρουσίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τι γινεται αν αναβαλεις ενα εξαμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τι γινεται αν αναβαλεις ενα εξαμηνο?

Αποπομπή από τη σχολή και 5.000€ πρόστιμο!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top