Απορίες για στράτευση

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
μια ιδέα είναι η θητεία μάγκες.. παραφιλολογία για το τίποτα!! :D
μια καφρίλα στην ν-οστή δύναμη εφόσον αντιμετωπίσεις όλη τη θητεία σαν μια τρέλα-κατασκήνωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reaper2194

Νεοφερμένος

Ο Reaper2194 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μια απορια. τα δικαιολογητικα λογω σπουδων που σ δινει η γραμματεια της σχολης για την αναβολη πως θα την παρω απο τη στιγμη π η σχολη μ ειναι κλειστη (απεργιες καταληψεις λογω διαθεσημοτητας) και ουτε βλεπω να ανοιγει στο κοντινο μελλον?? μην μ ρθει κανα χαρτι σπιτι και τρεχω παλι...
ας μου απαντησει καποιος αν γνωριζει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μια απορια. τα δικαιολογητικα λογω σπουδων που σ δινει η γραμματεια της σχολης για την αναβολη πως θα την παρω απο τη στιγμη π η σχολη μ ειναι κλειστη (απεργιες καταληψεις λογω διαθεσημοτητας) και ουτε βλεπω να ανοιγει στο κοντινο μελλον?? μην μ ρθει κανα χαρτι σπιτι και τρεχω παλι...
ας μου απαντησει καποιος αν γνωριζει κατι.

Μέχρι τα 20, δε σου έρχεται τίποτα ;)
Δηλαδή όλοι αυτοί που δε περνάνε πουθενά και θέλουν να ξαναδώσουν, πάνε στρατό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γίνεται να αλλάξεις το σώμα που διάλεξες στην 3η λυκείου;
Είχα διαλέξει πεζικό αλλά θέλω αεροπορία... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μέχρι τα 20, δε σου έρχεται τίποτα ;)
Δηλαδή όλοι αυτοί που δε περνάνε πουθενά και θέλουν να ξαναδώσουν, πάνε στρατό; :confused:

Εμενα ηρθε και ειχε και ημερομηνια καταταξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Μέχρι τα 20, δε σου έρχεται τίποτα ;)
Δηλαδή όλοι αυτοί που δε περνάνε πουθενά και θέλουν να ξαναδώσουν, πάνε στρατό; :confused:
μπορουν να παρουν με το απολυτηριο λυκειου αναβολη 2 χρονια για να ξαναδωσουν για καποια ανωτερη /ανωτατη σχολη.

Γίνεται να αλλάξεις το σώμα που διάλεξες στην 3η λυκείου;
Είχα διαλέξει πεζικό αλλά θέλω αεροπορία... :/
νομιζω οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γίνεται να αλλάξεις το σώμα που διάλεξες στην 3η λυκείου;
Είχα διαλέξει πεζικό αλλά θέλω αεροπορία... :/

Αυτά που διαλέξαμε στην Γ‘ δεν είναι δεσμευτικά. Απόδειξη το 80% των στρατευσίμων που δηλώνει ναυτικό και αεροπορία και δεν παίρνουν ούτε τους μισούς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτά που διαλέξαμε στην Γ‘ δεν είναι δεσμευτικά. Απόδειξη το 80% των στρατευσίμων που δηλώνει ναυτικό και αεροπορία και δεν παίρνουν ούτε τους μισούς. ;)

Βασικα επιθυμια ειναι, δν σημαινει οτι θα σε παρουν ντε και καλα. Απλα κανεναν που δηλωσε ΣΞ εθελοντικα δν τον εβαλαν με το ζορι Ναυτικο/Αεροπορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όλη η νομοθεσία που πρέπει να γνωρίζουν οι στρατεύσιμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Γίνεται να αλλάξεις το σώμα που διάλεξες στην 3η λυκείου;
Είχα διαλέξει πεζικό αλλά θέλω αεροπορία... :/

Αυτο που δήλωσες απλά τυπικό είναι.
Δεν έχει καμία σχέση με το που θα σε βάλουν μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλησπερα μου ηρθε πριν λιγες μερες ενα χαρτι απο τον στρατιο για να παρουσιαστω στις 20 του μηνα. Οποτε χρειαζομε τη βεβεωση εγγραφης για να παρω αναβολη. Σημερα πηρα την βεβαιωση αλλα δεν γραφει για στρατιωτικη χρηση και ετσι δεν την δεχονται και η γραμματεια μου ειπε οτι το χαρτι αυτο μπορω να το παρω απο την επομενη παρασκευη. Οποτε τι κανω ? Εχουν στειλει σε καποιον αλλο πρωτοετη χαρτι απο το στρατο ?

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 23-28 προήλθαν από άλλο νήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ε που είναι το πρόβλημα; Η επόμενη Παρασκευή είναι 17 του μηνός, άρα προλαβαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ έλαβα για παρουσιάση στο ΚΕΠΒ Θήβας 23/01. Η γραμματεία μου έχει ήδη χορηγήσει το χαρτί που χρειάζεται, οπότε μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα πάω στο ΚΕΠ και θα πάρω την αναβολή μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ έλαβα για παρουσιάση στο ΚΕΠΒ Θήβας 23/01. Η γραμματεία μου έχει ήδη χορηγήσει το χαρτί που χρειάζεται, οπότε μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα πάω στο ΚΕΠ και θα πάρω την αναβολή μου. :)


Λεει η βεβαιωση για στρατιωτικη χρηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Εγώ πέρσι είχα περάσει στο ιστορικό και πήρα χαρτί για τον στρατό και όλα κομπλέ. Φέτος που ξαναέδωσα και πέρασα σε άλλη σχολή, πρέπει να ξαναπάρω χαρτι απο τη νέα σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μπες στο stratologia.gr βαλε τα στοιχεια σου και δες αν ισχυει ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ πέρσι είχα περάσει στο ιστορικό και πήρα χαρτί για τον στρατό και όλα κομπλέ. Φέτος που ξαναέδωσα και πέρασα σε άλλη σχολή, πρέπει να ξαναπάρω χαρτι απο τη νέα σχολή;

Όχι,από ΑΕΙ σε ΑΕΙ ή από ΤΕΙ σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ είναι ίδια πανεπιστημιακή βαθμίδα,οπότε ισχύει η αρχική αναβολή!! Μόνο από ΙΕΚ σε ΤΕΙ ή ΑΕΙ γίνεται καινούρια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stergi21

Νεοφερμένος

Ο stergi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ειμαι γεννημενος το 1995 και πρωτοετης φοιτητης,για να παρω την 10ετη αναβολη στρατιωτικης θητειας λογω σπουδων πρεπει να προσκομισω τωρα τα δικαιωλογητικα ή μολις μου ερθει το χαρτι για να παρουσιαστω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Νομιζω οτι τα δικαιολγητικα τα προσκομιζεις οταν σου ερχετε το χαρτι αλλα καλυτερα να δωσει την απαντηση καποιος που ξερει σιγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Με ποιόν τρόπο μπορώ να ξαναπάρω αναβολή από τον στρατό; Έχω τελειώσει τις σχολές κλπ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top