Απορίες για κατατακτήριες

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας..
ηθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς φοιτητής εκεί για να ρωτήσω μερικά πράγματα..Επίσης αν γνωρίζετε σε ποιο φωτοτυπάδικο μπορώ να βρώ σημειώσεις μαθημάτων και περασμένα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για ποια πολη μιλαμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας.
ηθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς φοιτητής εκεί για να ρωτήσω μερικά πράγματα..

Έχεις ενημερωθεί για τις προθεσμίες υποβολής αιτήσεων? Κι εγώ δίνω και η καταληκτική ημερομηνία είναι αύριο 15 Νοεμβρίου...ελπίζω να'χεις κάνει αίτηση ..εκτός και διαφέρει η ημερομηνία ανάλογα τη σχολή...σπεύσε άμεσα αν δεν έχεις απευθυνθεί στο αντίστοιχο τμήμα...

Χρειάζεται να καταθέσεις ένα επικυρωμένο..το τονίζω επικυρωμένο αντίγραφο του πτυχίου σου καθώς επίσης και επικυρωμένη αναλυτική βαθμολογία των μαθημάτων.

Τέλος, θα σου δώσουν να συμπληρώσεις και μια αίτηση με τα στοιχεία σου στο πανεπιστήμιο όπου θές να εισαχθείς...εννοείται ότι η αίτηση και τα υπόλοιπα που προανέφερα θα τα καταθέσεις στο αρμόδιο τμήμα του πανεπιστημίου που σε ενδιαφέρει..

Ελπίζω να τα γνωρίζεις αυτά..αν τα γνωρίζεις, good...αν δε τα γνωρίζεις κερνάς προφιτερόλ :P

Δε τυγχάνει να μπορώ να σε διαφωτίσω για μαθήματα γιατί εγώ δίνω σε άλλο κλάδο εξετάσεις..


Kαρά-SOS: δεν πιάνει η αναλυτική βαθμολογία σταλμένη με fax από τη σχολή σου για πρωτότυπο (δε την επικυρώνει ούτε το ΚΕΠ εκτός και δώσεις στη σχολή σου σαν αριθμό fax τηλέφωνο κάποιου ΚΕΠ)...

..αν δεν έχεις τελειώσει Αθήνα επειδή είμαι αδαής για το που έχει Θεολογίες και δεν έκανες ακόμα αίτηση τότε πρέπει να προσκομίσεις και μια υπεύθυνη δήλωση στη γραμματεία της σχολής που επιθυμείς που θα λέει ότι θα καταθέσεις ακριβές αντίγραφο του πρωτοτύπου της αναλυτικής εντός 10 ημερών..πράγμα που σημαίνει να επικοινωνήσεις με τη σχολή σου να στη στείλουν ταχυδρομικώς ή μέσω fax από ΚΕΠ, όπως προείπα...αλλά θα στα πούν και στη γραμματεία αυτά...


Επίσης αν γνωρίζετε σε ποιο φωτοτυπάδικο μπορώ να βρώ σημειώσεις μαθημάτων και περασμένα θέματα.

Δηλαδή μπορεί να βρεί κανείς σημειώσεις μαθημάτων, συγγράματα και ύλη για εξετάσεις σε φωτοτυπάδικο?

Μου μοιάζει σα να πηγαίνω στη λαϊκή να αγοράσω μια porche carrera..

Get real...

Θα στρώσεις κωλ@ρ@κι down και θα οργανωθείς...

Σου συνιστώ μέσα από το site της σχολής που σε ενδιαφέρει ή ακόμα καλύτερα όταν θα κάνεις την αίτηση (ή αν την έχεις κάνει κάνε άλλη μια βόλτα) για να ζητήσεις συνδρομή καθηγητών...η γραμματεία των τμημάτων είναι παντελώς άσχετη με συνιστώμενη βιβλιογραφία...

Επικοινώνησε τηλεφωνικά με τους καθηγητές των μαθημάτων προς εξέταση να σου προτείνουν βιβλία ή και να σου δώσουν ακόμα κάποιο βιβλίο ή σημειώσεις εάν περισσεύουν...

Έσχατη λύση να δώσεις μερικά ευρώ να αγοράσεις 3 βιβλία...(3 μαθήματα πρέπει να δίνεις λογικά, όχι περισσότερα...)

Τί να πώ κι εγώ που θα δώσω μια περιουσία για 6 μαθήματα δεδομένου ότι δήλωσα παραπάνω απο 1 τμήματα...

Καλό διάβασμα ...

Άντε και να σκίσουμε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έκανα αίτηση και τα ξέρω αυτά που λες...
Μίλησα και με καθηγητές γιατι άλλη ύλη έλεγε το site και άλλη η γραμματεία...
Φυσικά και θα διαβάσω απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τα θέματα..Τα μαθήματα είναι αρκετά θεωρητικά και εγώ προέρχομαι από οικονομικό τμήμα...
Εσύ σε ποια σχολή δίνεις??

Για ποια πολη μιλαμε;


Αθήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Έκανα αίτηση και τα ξέρω αυτά που λες...


:thumbup: Είπα να στα γράψω για παν ενδεχόμενο...πάει το προφιτερόλ δηλαδής ? :worry:



Μίλησα και με καθηγητές γιατι άλλη ύλη έλεγε το site και άλλη η γραμματεία...

Να δείς τί μπάχαλο κοτζάμ Γεωπονικό Πανεπιστήμιο...

1. Στο site του Γ.Π.Α. και για τα περισσότερα τμήματα δεν είχε καν τα μαθήματα για τις κατατακτήριες εξετάσεις...το θεωρούσαν δεδομένο να τα ξέρεις!

2. Ύλη ανύπαρκτη και όπου υπήρχε ήταν γενική και αόριστη...

3. Βιβλιογραφία ανύπαρκτη με εξαίρεση ένα τμήμα..

4. Έχουν μείνει ακόμα στο ακαδημαϊκό έτος 05-06...

Σταυροκοπήθηκα που υπήρχαν τα τηλέφωνα της γραμματείας κάθε τμήματος...αλλιώς για να τους βρώ θα τραγουδούσα το "δώσε ένα χεράκι Νώντα..11.8.80"..




Φυσικά και θα διαβάσω απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τα θέματα..

Είναι κάτι σαν εξεταστική του ιδίου του τμήματος...σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας θα κυμανθούν τα θεματάκια..βέβαια από σχολή σε σχολή υπάρχει μια μικρή απόκλιση σκεπτικών..

Μεγάλο ρόλο, ίσως να παίζει η σχολή από την οποία έχεις αποφοιτήσει λόγω των γνωστών συντεχνιακών διαφορών και προκαταλήψεων...

Πιθανολογώ, δηλ. τα θέματα κατατακτηρίων εξετάσεων πτυχιούχων Τ.Ε.Ι. να είναι μεγαλύτερης δυσκολίας, χωρίς να παίρνω κι όρκο ...μπορεί η ύλη να είναι η ίδια αλλά δε θα πειστώ ποτέ ότι θα αντιμετωπιστώ με την ίδια εύνοια (αν τεθεί θέμα ευνοϊκότητας) όσο ένας πτυχιούχος Α.Ε.Ι..

keyword: αλληλεγγύη..

Ίσως, να φταίει και η καχύποπτη φύση μου...

Εκτός πια, και τα θέματα είναι κοινά οπότε μόκο...αλλά αν είναι κοινά γιατί βγάζουν ξεχωριστή ύλη για το καθένα?

Κι εσύ ΤΕΙτζού ?

Μόνο αν μπορέσεις να βρείς κάποιον που χει περάσει το μάθημα και ζητιανέψεις για παλιότερα θέματα...

Δεν είμαι αυτής της τακτικής, πάντως..

Θα εκτιμήσεις περισσότερο τον εαυτό σου όταν η επιτυχία σου χτυπήσει τη πόρτα με το μέγιστο των κόπων σου..

Εκτιμώ την μέριμνα μου να μη κάνω καμιά παραχώρηση στην ευκολία όταν πρόκειται για ζητήματα γνώσης..



Tα μαθήματα είναι αρκετά θεωρητικά και εγώ προέρχομαι από οικονομικό τμήμα...
Εσύ σε ποια σχολή δίνεις??

1. Γεωπονικής Βιοτεχνολογίας (Γενική Μικροβιολογία, Γενετική, Φυσιολογία Φυτών)

2. Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (Γενικα Μαθηματικά Ι, Φυσιολογία Φυτών και Γενική και Ανόργανη Χημεία)

3. Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής (Γενικά Μαθηματικά Ι, Φυσική, Γενική και Ανόργανη Χημεία)

Σύνολο 6 μαθήματα (γιατί υπάρχουν και κοινά) ...

Το άλλο που ακόμα δε βγήκε το πρόγραμμα εξετάσεων και οι ημερομηνίες?

Δηλ ξεκίνα μ@λ@κΑ να διαβάζεις τόνους σελίδων και να μη ξέρεις τη σειρά των μαθημάτων και το πότε...

1-20 Δεκεμβρίου οι εξετάσεις...

Καραγκιόζηδες...λές και έχουμε σκληρό δίσκο αντί μυαλό...

Συγχύστηκα, πάω να φάω μια Crunch...

Τί μαθήματα δίνεις εσύ, μικρή κι απαίσια Αμελούμπα ?

Ελπίζω όταν θα δίνεις exams να μοιάζει με τη ταινία "Fabuleux destin d'Amelie Poulain" και να ανταμειφθείς όπως σου αξίζει...

Εγώ είμαι λίγο απαισιόδοξος (εκ φύσεως) κι ας έχω κάποιες εκλάμψεις απροσδιόριστης χαράς, at times..

H ογκωδέστατη ύλη μου'χει κάτσει στο λαιμό και δεν έχω μια πηγή να διαβάσω...και κάθε πηγή είναι πιο ογκώδης από τη προηγούμενη..:help:

Πλάκωσε και κατάληψη σήμερα και ήθελα να καταθέσω και κάτι τελευταία χαρτιά...

Φοβάμαι θα πέσει παλούκωμα και θα τη κάνω για Καρπάθια να κλέψω τη καριέρα του βρυκόλακα...!! (σνιφ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μου έφτιαξες το κέφι αβάπτιστε..(θέλεις να γίνω η νονά σου??):P
Λοιπόν..Εγώ δίνω...
Ερμηνεία Ιερών Κανόνων, Βιβλική Ιστορία & Φιλοσοφία της Θρησκείας..
Στο συγκεκριμένο τμήμα τα πράγματα είναι πολύ συντεχνιακά..Η ύλη είναι συγκεκριμένη αν και υπήρχαν διαφορές σε αυτά που σου έλεγαν στην γραμματεία και στην ύλη που είχε το site...Ήδη έσκασα 22 ευρώ για ένα βιβλίο που τελικά δεν χρειάζεται..Ευτυχώς που δεν είχα ξεκινήσει να το διαβάζω γιατί ήταν και 400 και σελίδες..:whistle:
Επίσης τα βιβλία δεν μπορείς να τα βρείς όλα έξω..Τα δίνουν οι καθηγητές από τα γραφεία τους..Πήγα πριν και πήρα το σωστό για το ένα μάθημα και πλήρωσα 20 ευρώ...
Ευτυχώς ξέρουμε πότε γράφουμε..12 & 13 Δεκεμβρίου..Δύο μαθήματα την μια μέρα και ένα την επόμενη..
Εγώ είμαι από ΑΕΙ...Εχω τελειώσει το Ναυτιλιακό του Πανεπιστημίου Πειραιώς και φυσικά καμμία σχέση..Αλλά θέλω και ένα καθηγητικό τμήμα για την παιδαγωγική επάρκεια..Διάλεξα αυτό γιατί νόμιζα δεν θα έχει ανταγωνισμό αλλά την πάτησα γιατί έχουν πάρα πολλές αιτήσεις...:(
Αλλά δεν πειράζει..θα το προσπαθήσουμε...
Εσύ ξεκίνησες διάβασμα??Εγώ κάτι ψιλά..και δουλευω κιόλας και άστα να πάνε...Είμαι μια χαρούμενη κοπέλα στα πρόθυρα υπερκόπωσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μου έφτιαξες το κέφι αβάπτιστε..

Θα σου πάρω λατέρνα, κάνε κέφι και κέρνα ..τα ναζάκια σου άσʼ τα, με τη γάμπα σου σπάσʼ τα
κι όλα εγώ τα σπασμένα τα πληρώνω για σένα ! :kissing:


θέλεις να γίνω η νονά σου??

Θέλω νονά φραγκάτη,όμως...να μ'έχεις με τις ταυτότητες μου τίγκα στο καράτι, τα Κωνσταντινάτα μου τα χρυσά... και δώρα βαρβάτα τώρα που 'ρχονται Χριστούγεννα (μια LCD Philips 37'' HD TV και PS3 με το μεγάλο το δίσκο)

Και να με αγαπάς γιατί είμαι αγαπησιάρικο βαφτηστήρι, αμέ αμέ!

Και να μη ξεχνάς να με ταράζεις στα φιλιά...:galliko:


..Εγώ δίνω Ερμηνεία Ιερών Κανόνων, Βιβλική Ιστορία & Φιλοσοφία της Θρησκείας..


Πόσοι είναι οι Ιεροί Κανόνες..ρωτάω για να δώ αν βγαίνει η ύλη γρήγορα...

Βιβλική ιστορία? Νώε, Δαυίδ και τέτοια? Ε ρε ιστοριούλες..έχει μέσα και για προιστορικά ζώα? Θα λέει και για μένα σε κάποιο κεφάλαιο λογικά !!

Η φιλοσοφία της Θρησκείας είναι άπαιχτο μάθημα...

Μήπως έπρεπε να δήλωνα κι εγώ Θεολογία ? :worry:


Στο συγκεκριμένο τμήμα τα πράγματα είναι πολύ συντεχνιακά..


Δεν έχεις πρόβλημα από τη στιγμή που είσαι πτυχιούχα ΑΕΙ...

Εγώ μόλις έμπαινα σε καθε γραμματεία (γιατί πήγα σε 3 διαφορετικές μιας και τα τμήματα δε συστεγάζονταν) και έλεγα ότι ήμουν απόφοιτος Τ.Ε.Ι. με κοιτούσαν κάπως...

Και είχα κάνει και μπάνιο απ'το πρωί..!

Θα τους θάμπωσε η ομορφιά μου, standard (και η ανεπιτήδευτη ευγένεια μου!!)


Η ύλη είναι συγκεκριμένη αν και υπήρχαν διαφορές σε αυτά που σου έλεγαν στην γραμματεία και στην ύλη που είχε το site

Πάλι καλά που δεν είχαν βγάλει στο site για ύλη, καμιά συνταγή μουσακά ή το δωδεκάλογο του καλού χριστιανού!


...Ήδη έσκασα 22 ευρώ για ένα βιβλίο που τελικά δεν χρειάζεται..Ευτυχώς που δεν είχα ξεκινήσει να το διαβάζω γιατί ήταν και 400 και σελίδες..:whistle:

Άχου το...ράπισε τους...γύρνα το πίσω...δε μπορείς να το επιστρέψεις?


Επίσης τα βιβλία δεν μπορείς να τα βρείς όλα έξω..Τα δίνουν οι καθηγητές από τα γραφεία τους..

Έτυχε να το διαπιστώσω αυτό και έφαγα ολική πίκρα...και δε τους βρίσκει ούτε η Νικολούλη...το παίζουν φίρμες οι σαφρακιασμένοι!


Ευτυχώς ξέρουμε πότε γράφουμε..12 & 13 Δεκεμβρίου..Δύο μαθήματα την μια μέρα και ένα την επόμενη..

Εγώ δε ξέρωωωωωωωωωωω....1-20 Δεκ....διαφωτιστικό? Πώς το κόβεις?

Αρχόντισα της Σμύρνης είσαι εσύ...


Εγώ είμαι από ΑΕΙ...Εχω τελειώσει το Ναυτιλιακό του Πανεπιστημίου Πειραιώς και φυσικά καμία σχέση..Αλλά θέλω και ένα καθηγητικό τμήμα για την παιδαγωγική επάρκεια..Διάλεξα αυτό γιατί νόμιζα δεν θα έχει ανταγωνισμό αλλά την πάτησα γιατί έχουν πάρα πολλές αιτήσεις...:(


Μελλοντική μου δασκάλα :bigarmhug



Αλλά δεν πειράζει..θα το προσπαθήσουμε...

Γράψε κάπου στη κόλλα "ζήτω ο Χριστόδουλος" να το σιγουρέψεις!


Εσύ ξεκίνησες διάβασμα??Εγώ κάτι ψιλά..και δουλευω κιόλας και άστα να πάνε...


Έχω αρχίσει επιχείρηση φρεσκαρίσματος στον απειροστικό λογισμό (Παράγωγοι, Ολοκληρώματα, Διαφορικές εξισώσεις) - από ένα κορυφαίο σύγγραμα που δανείστηκα - όπου ανέκαθεν ήμουν γάτος...

Δυστυχώς, πρέπει να συγκεντρώσω βιβλία και για τα υπόλοιπα μαθήματα γιατί οι σημειώσεις από το ΤΕΙ δε με ικανοποιούν...αν και καλύπτυν την ύλη...

Μου'δωσε κι ένας καθηγητής ενός εργαστηρίου που πήγα και τον βρήκα μετά απο επικοινωνία μέσω mail μαζί του, ένα τευχάκι που καλύπτει το 60% της ύλης -απ' ο,τι είπε- στη Φυσιολογία Φυτών συγκεκριμένα ...

Ξεκινάω με αυτά και next week (γιατί αυτή τη γουίκ είναι υπο κατάληψη η Σχολή) θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με τους καθηγητές των μαθημάτων για να μου συστήσουν τι να αγοράσω γιατί δεν έχω και πολύ καιρό...

Αγχώθηκα τώρα...πάω να πιώ λίγο χυμό ανανά να δροσιστώ..



Είμαι μια χαρούμενη κοπέλα στα πρόθυρα υπερκόπωσης...


Στην υγειά σου χαρούμενη Amelie που η παιδαγωγική προς το παρόν μόνο σε αμελεί...αλλά όχι για πολύ :clapup: :beer:

Υ.Γ. Να διαβάζουμε μαζί γιατί νιώθω μια απέραντη μοναξιά ...? :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θέλω νονά φραγκάτη,όμως...να μ'έχεις με τις ταυτότητες μου τίγκα στο καράτι, τα Κωνσταντινάτα μου τα χρυσά... και δώρα βαρβάτα τώρα που 'ρχονται Χριστούγεννα (μια LCD Philips 37'' HD TV και PS3 με το μεγάλο το δίσκο)

Και να με αγαπάς γιατί είμαι αγαπησιάρικο βαφτηστήρι, αμέ αμέ!
Kαι να μη ξεχνάς να με ταράζεις στα φιλιά...:galliko:

Φραγκάτη δεν είμαι δυστηχώς αλλά ο καλός μου είνια techno maniac οπότε τα καλύτερα γκατζετάκια θα σου παίρνω...
Φιλια και αγάπες όσα θές..Τσάμπα είναι άλλωστε...:P


Πόσοι είναι οι Ιεροί Κανόνες..ρωτάω για να δώ αν βγαίνει η ύλη γρήγορα...

Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί ακόμα το συγκεκριμένο εν το διάβασα...Αλλά είναι πολλοί μάλλον και αλλάζουν και από Οικουμενική σε οικουμενική..:hmm:

Βιβλική ιστορία? Νώε, Δαυίδ και τέτοια? Ε ρε ιστοριούλες..έχει μέσα και για προιστορικά ζώα? Θα λέει και για μένα σε κάποιο κεφάλαιο λογικά !!

Σε αναφέρει στο κεφάλαιο για τους Χεττίτες.....Σε σκότωσε ο αδελφός σου για να σου φάει το θρόνο...Αδικημένε μου εσύ...:vava:

Η φιλοσοφία της Θρησκείας είναι άπαιχτο μάθημα...

Πάω στοίχημα ότι αν σου δώσω να διαβάσεις τα δύο βιβλία της ύλης με τις ολοσέλιδες προτάσεις και τα ακαταλαβίστικα θα αλλάξεις γνώμη στην στιγμή...Αυτό που όλοι οι καθηγητές πανεπιστημίου θέλουν να γράφουν συγγράματα δεν το καταλαβαίνω..Αφού δεν το έχουν τι το παλεύουν??:hmm:


Μήπως έπρεπε να δήλωνα κι εγώ Θεολογία ? :worry:

Φυσικά και έπρεπε....Διότι εγώ απο φυσιολογία φυτών, φυσικές και χημειες μαύρα μεσάνυχτα...:giveup:


Πάλι καλά που δεν είχαν βγάλει στο site για ύλη, καμιά συνταγή μουσακά ή το δωδεκάλογο του καλού χριστιανού!

Αυτό το αποφύγαμε αλλά την σύγχιση όχι....

Έτυχε να το διαπιστώσω αυτό και έφαγα ολική πίκρα...και δε τους βρίσκει ούτε η Νικολούλη...το παίζουν φίρμες οι σαφρακιασμένοι!

Στην Θεολογική είναι φίρμες και οι βοηθοί...:wall:


Εγώ δε ξέρωωωωωωωωωωω....1-20 Δεκ....διαφωτιστικό? Πώς το κόβεις?

Το κόβω απολύτως διαφωτιστικό........:alljumpy:

Υ.Γ. Να διαβάζουμε μαζί γιατί νιώθω μια απέραντη μοναξιά ...? :smoke:

Λοιπόν....Θα βάζουμε καθημερινούς στόχους και θα πρέπει να τους πετύχουμε αλλιως θα κυνηγάει ο ένας τον άλλο και θα είμαστε και υπόλογοι σε όλους τους συμφορουμήτες μας....:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Φιλια και αγάπες όσα θές..Τσάμπα είναι άλλωστε...:P

Του έρωτος φιλιά? Δε το'χω κάνει με νονά !

Και να τα χρέωνες το πολύ να σου'δινα κανα μουστοκούλουρο...είμαι θεόστεγνος! :redface:


Σε αναφέρει στο κεφάλαιο για τους Χεττίτες.....Σε σκότωσε ο αδελφός σου για να σου φάει το θρόνο...Αδικημένε μου εσύ...:vava:


You see dead ppl..? :confused:

Join the club!! :panwkatw:


Άβαντες Βοιωτοί Θεσσαλοί Μάγνητες Τέμμικες
Αθαμάνες Βρύγες Θράκες Μακεδόνες Τελχίνες
Αιγαίοι Γέτες Ιλλυριοί Μινύες Τυρρηνοί
Αιγύπτιοι Γραίοι Ιταλιώτες Μινώοι
Αίθικες Δάκες Ίωνες Μήδοι Ύαντες
Αινιάνες Δαναοί Κάδμειοι Μύσοι
Αίμονες Δόλοπες Κάρες Μολοσσοί Φιλισταίοι
Αιολείς Δραβίδες Καύκωνες Μυρμιδόνες Φθίοι
Αιτωλοί Δρύοπες Κεφαλλήνες Παφλαγόνες Φλεγύες
Ακράγαντες Δωριείς Κουρήτες Φοίνικες
Άονες Εθνικοί Κρήτες Πελασγοί Φρύγες
Αργείοι Εκτήνες Κυρηναίοι Περραιβοί Φωκείς
Άριοι Επειοί Κυλικράνες Πέρσες Χετταίοι
Αρκάδες Ετεοκρήτες Λαπίθες Πίεροι Χεττίτες
Αρκτάνες Ετρούσκοι Λέλεγες Σικελοί Αραμαίοι
Αχαιοί Θεσπρωτοί Λακροί Σιναΐτες

Από όλα αυτά διάλεξες να με ταυτίσεις με Χεττίτη?

Κι εσύ είσαι Παφλαγόνα, τότενε..:tongue:


Πάω στοίχημα ότι αν σου δώσω να διαβάσεις τα δύο βιβλία της ύλης με τις ολοσέλιδες προτάσεις και τα ακαταλαβίστικα θα αλλάξεις γνώμη στην στιγμή...

Είχαν πέσει στα χέρια μου τα θρησκευτικά Λυκείου και είχα τσεκάρει τη φιλοσοφία των θρησκειών..what an obsession!

Μη λές τη λέξη στοίχημα, βγάζω σπιθουρομπίρμπιλα :wall: ..είναι ακόμα τόσο νωπό..:no: :no:


Αυτό που όλοι οι καθηγητές πανεπιστημίου θέλουν να γράφουν συγγράματα δεν το καταλαβαίνω..Αφού δεν το έχουν τι το παλεύουν??:hmm

Σου λέει, εδώ μέχρι και η Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου έβγαλε βιβλίο...εγώ που είμαι και καθηγητάρα δε θα βγάλω ?

Επιχείρημα όχι αστεία !

Το κόβω απολύτως διαφωτιστικό........:alljumpy:

Βολταίρος και Μοντεσκιέ: όοολεεε όοοοολε...


Λοιπόν....Θα βάζουμε καθημερινούς στόχους και θα πρέπει να τους πετύχουμε αλλιως θα κυνηγάει ο ένας τον άλλο και θα είμαστε και υπόλογοι σε όλους τους συμφορουμήτες μας....:beer:

Μιλάς με Εκπαιδευτή Όπλων και Αξ/κό Βολής...θα σε πηγαίνω 50/50 από βολή σε βολή !

Άμα δε πετυχαίνεις το στόχο δηλ θα το ρίχνουμε στο γύρω γύρω όλοι ?

Δε με πιάνεις δε με πιάνεις? γκντουπ...καταραμένο σκαμπώ!


[κακία] Τί σημαίνουν τα αρχικά Τ.Ε.Ι. ?
Τελικά είμαστε ίσοι
Τί σημαίνουν τα αρχικά Α.Ε.Ι. ?
Αρχίδι@ είμαστε ίσοι [/κακία]



:book: <== διάβασμα διάβασμα ! λολ :whistle: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παφλαγόνα??

Πως σου κατέβηκε αυτό πάλι????

Και δεν με φοβήζεις με τα όπλα..
κάνω σκοποβολή από πιτσιρίκη και ξέρω εξαιρετικό σημάδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Παφλαγόνα?? Πως σου κατέβηκε αυτό πάλι????


Παφλαγόνα ναι, είσαι μια Παφλαφόνα ναι ναι, Παφλαγόνα, ακριβώς!

Για να μάθεις να με λές Χεττίτη..

Χάθηκε ένα "Μυρμιδόνας", ένα "Ακράγαντας", ένα "Φιλισταίος" ρε αδερφέ!


Και δεν με φοβήζεις με τα όπλα..
κάνω σκοποβολή από πιτσιρίκη και ξέρω εξαιρετικό σημάδι..

Χέθτηκα...

Έχεις κάνει νυχτερινή σκόπευση με διόπτρα και σκοποβολή με 200 φ/λ ταχυβολία ?

Με τι όπλο έχεις κάνει σκοποβολή?

Σφεντόνα για σπουργίτια, φυσοκάλαμο, πλαστικά αστεράκια Νίντζα, ψεύτικα πιστόλια για απόκριες, έκανες μπάλα τη χαρτοπετσέτα και τη πετούσες στο σκουπιδοκάλαθο, κάρφωνες το κεφτεδάκι στο τηγάνι ?

https://www.avatarity.com/search.php?sch=AMELIE&oper=or

Have a look..

Πώς πάει το reading?

Εγώ μόλις τέλειωσα το κεφάλαιο των πραγματικών συναρτήσεων μιας ή περισσότερων μεταβλητών κι αυτό το διάβασα όσο ήμουν στη τουαλέτα !!

Έτσι και πέσει καμιά υπερβολική συνάρτηση με sin h x, cos, tan kai cot την έκατσα...έχω πήξει...



Δε μπορώ να διαβάσω...δεεεε μπορώώωωωωωωωω, θέλω σέξ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σκοποβολή έχω κάνει με αεροβόλο και καραμπίνα οπότε τρέμε.....

Και εγώ λίγα διάβασα πάντως το Σ/Κ....

Αυτό με την τουαλέτα να το κοιτάξεις.......Εγώ πάλι διαβάζω στο μετρό....Με κοιτάνε όλοι σαν ζόμπι...

Και κομμένο το σεξ..Μην αποπροσανατολίζεσαι από το στόχο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπέρα,

θα ήθελα να μου πείτε τι γνωρίζετε για τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Έστω οτι περνάω πληροφορική σε ένα ΤΕΙ, γίνεται να πάω μέσω των εξετάσεων αυτών πληροφορική/ΗΜΜΥ σε ΑΕΙ; Τι προσόντα απαιτούνται για τις εξετάσεις αυτές; Είναι για όλους; Είναι δύσκολες;


Δεν ξέρω τίποτα για αυτές, απλά άκουσα οτι ένας πέρασε θεολογία και τελείωσε φυσικό μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων.

Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες. Απο τα λιγα ομως που γνωριζω ειναι πολυ δυσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Kανείς δεν ξέρει τίποτα παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

ioannaki

Νεοφερμένος

Η ioannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει πως ειναι ψιλογελοιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guystyle

Νεοφερμένος

Ο guystyle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε την υλη των κατατακτηριων για θεολογια αθηνας.ειμαι αποφοιτος αει.ξερετε μηπως ποσες θεσεις ειναι περιπου?

προσοχη:της θεολογιας θελω οχι της κοινωνικης θεολογιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε μια συζητιση φετος με καθηγιτη κατι μας ειχε πει για 80 θεσεις ανα δυο χρονια, δεν ξερω βεβαια αν ισχιει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guystyle

Νεοφερμένος

Ο guystyle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
με τη καμια.ουτε η νομικη δε δινει τοσες θεσεις που οι φοιτητες υπερβαινουν τους 400.και θα μπουν απο κατατακτηριες 80 ατομα?με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top