Απορίες για κατατακτήριες

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν πάω φροντιστήριο. Το χα ψάξει βέβαια το θέμα αλλά δεν υπήρχαν φροντιστήρια που οργάνωναν τμήματα για εμάς λόγω έλλειψης ατόμων για να κάνουν γκρουπ.
Και από συναδέλφους μου που δώσανε προηγούμενα έτη, δεν χρειάστηκε να κάνουν. Εξάλλου τι να σου κάνει το φροντιστήριο? Ανατομία? Οφείλεις να την ξέρεις όλη. Φυσιολογια? Οφείλεις να έχεις γνώσεις από όλα. Ίσως μόνο βιοχημεία να αξίζει (για να οργανώσει κάπως το χάος) αλλά και αυτήν μια ζωή μόνος μου την διάβαζα.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν πάω φροντιστήριο. Το χα ψάξει βέβαια το θέμα αλλά δεν υπήρχαν φροντιστήρια που οργάνωναν τμήματα για εμάς λόγω έλλειψης ατόμων για να κάνουν γκρουπ.
Και από συναδέλφους μου που δώσανε προηγούμενα έτη, δεν χρειάστηκε να κάνουν. Εξάλλου τι να σου κάνει το φροντιστήριο? Ανατομία? Οφείλεις να την ξέρεις όλη. Φυσιολογια? Οφείλεις να έχεις γνώσεις από όλα. Ίσως μόνο βιοχημεία να αξίζει (για να οργανώσει κάπως το χάος) αλλά και αυτήν μια ζωή μόνος μου την διάβαζα.
Ανατομια κ φυσιοκογια? Αυτα τα μαθηματα εξετάζονται στις κατατακτηριες ιατρικης θεσσαλονικης? Ζηλευω.. Εδω στο ηρακλειο εχουμε την κλασικη τριαδα χημεια βιοκογια φυσικη, μαθηματα που δεν ειχα στη σχολη μου δυστυχώς.
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Οι οδοντίατροι αυτά εξαταζονται. Και μεταξύ τους.
Οι πτυχίουχοι από άλλες σχολές βιολογία φυσική στατιστική νομίζω.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Οι οδοντίατροι αυτά εξαταζονται. Και μεταξύ τους.
Οι πτυχίουχοι από άλλες σχολές βιολογία φυσική στατιστική νομίζω.
Ααα, για καποιο λογο νμζα οτι εχεις τελειωσει ιατρικα εργαστηρια :). Ειπα κ εγω που πηγε η στατιστικη που τη θυμομουν σιγουρα οτι εξεταζοταν....
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αα χάχα όχι όχι.
Αλλά πλέον η πανδημία δεν σε αφήνει να βάλεις σε μια σειρά τα πράγματα. Να οργανωθείς λίγο.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Χαχα κ μενα με σκάλωσε στην αρχη ο John xD

Καλή επιτυχία μάγκες...
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα. Καλή δύναμη και κουράγιο και με την πανδημία. Και υγεία πάνω από όλα.
Α. Π. Θ. στοχευω (ιατρική) . Δεν ξέρω αν μπορούν να πάνε τόσο μέσα στην άνοιξη η καλοκαίρι. Ειδικά εμείς που εισαγομαστε στο Δ εξάμηνο, θα χάσουμε το έτος αν πάνε τόσο μακριά..
Γενικώς άνω κάτω με την πανδημία..
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, καλή επιτυχία και σε εσένα εύχομαι .....Ναι τώρα μόνο υγεία, όλα τα άλλα έπονται.
Ωχ κατάλαβα, δύσκολο αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις! Μπαίνετε Δ΄αμέσως ε; Ναι σίγουρα δεν σας συμφέρει.
Εμείς (κοινωνική εργασία) μπαίνουμε στο Β εξάμηνο, και σίγουρα αν πάνε άνοιξη καλοκαίρι χάνουμε ένα χρόνο, είναι μειονέκτημα αλλά με βάση το γιατί θέλω να μην γίνουν Δεκέμβρη δεν με πειράζει :redface: Ισχύει καλή καραντίνα από αύριο (και για εμάς στην Αθήνα), και μεταξύ μας δεν το βλέπω να τελειώνει τέλη του μήνα, προβλέπω μέσα Δεκέμβρη! Καλή μας υπομονή!

Έκανα μία κοιλιά αυτές τις ημέρες και έχω αγχωθεί και τρέχω να συμμαζέψω όσα μπορώ ....
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ανατομία, Φυσιολογία, Βιοχημεία.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, πώς πάτε με το διάβασμά σας; :bigarmhug

Προχωράτε στην ύλη, σας έχει επηρεάσει η χαλάρωση της καραντίνας; :give_rose:Εμάς ακόμα δεν έχει βγει ανακοίνωση περί αναβολής αλλά προς εκεί οδεύουμε κατά την γραμματεία.

Πάντως το τμήμα το οποίο αποφοίτησα, ματαίωσε τις εξετάσεις, κάτι που μου φαίνεται παράλογο βέβαια!
 

Dunedain

Νεοφερμένος

Ο Dunedain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εκτός θέματος παιδιά, πιστεύετε θα διεξαχθούν κατατακτήριες φέτος? Ελπίζω να μην προετοιμαζόμαστε άδικα τόσο καιρό... :(:(
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Dunedain

Νεοφερμένος

Ο Dunedain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Το ξέρω οτι τώρα κάνουμε μια τελείως υποθετική συζήτηση αλλά πιστεύεις να γίνει σύντομα αυτό? :bleh::bleh:
Ναι θα γινει, τα κυβερνητικα καναλια προβαλουν συνεχεια τα προβληματα των καφετεριων και εστιατοριων.
ε το ποτε? 2 εβδομαδες μετα τα λυκεια και τα καταστηματα.

ΥΓ. Δεν ξερω γιατι εβαλες 2 φατσουλες να με κοροιδευουν, μια δεν ηταν αρκετη ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκτός θέματος παιδιά, πιστεύετε θα διεξαχθούν κατατακτήριες φέτος? Ελπίζω να μην προετοιμαζόμαστε άδικα τόσο καιρό... :(:(
Πράγματι είμαστε εκτός θέματος αλλά ας ελπίσουμε ότι αυτά τα μηνύματα που δεν αναφέρονται στα ΙΕΚ, θα μεταφερθούν!

Χθες άκουσα στην τηλεόραση τον Υφυπουργό Παιδείας,΄Αγγελο Συρίγο ο οποίος είπε ότι μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιών της χειμερινής εξεταστικής περιόδου, θα συμβουλευτούν τους γιατρούς και αν συμφωνήσουν, θα προγραμματιστούν να γίνουν μέσα σ΄αυτό το διάστημα.
 

Sokratis Mitropoulos

Νεοφερμένος

Ο Sokratis Mitropoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, μετά τις τελευταίες δηλώσεις του υπουργείου παιδείας για τις κατατακτήριες που αρκέστηκαν σε όσα ήδη φανταζόμασταν και ήταν μια άκρως τυπική απάντηση δυστυχώς, τι φαντάζεστε ότι θα γίνει; Υπάρχει καμία περίπτωση να γίνουν φέτος;
Η νομική Θεσσαλονίκης έχει τόσο μεγάλο ανταγωνισμό δίνουν τόσα πολλά παιδιά έχει ένα από τα δυσκολότερα μαθήματα για φοιτητές που δεν έχουν καμία επαφή με το αντικείμενο της νομικής αυτό του διεθνούς δικαίου που πραγματικά απορώ αν κάποιος κατέχει πλήρως αυτό το μάθημα ειδικά που το έχουν στο πρώτο εξάμηνο σε παιδιά που μόλις βγήκαν από πανελλήνιες αλλά και σε εμάς που θελουμε να περάσουμε και δεν ξέρουμε τίποτα από δίκαιο πόσο μάλλον το διεθνές δίκαιο.
Η εισαγωγή στην επιστήμη του δικαίου παλεύεται και λογικό μάθημα σε εγκλιματίζει καταλλήλως το Συνταγματικό και αυτό πολύ σωστό γιατί πιστεύω είναι ένα από τα σημαντικότερα πράγματα και μακάρι όλοι ήξεραν το Σύνταγμα μας και γενικότερα το Σύνταγμα κάθε χώρας τους σαν πολίτες αυτής, το Δημόσιο διεθνές όμως το θεωρώ παρά πολύ απαιτητικό και δυσνόητο για κάποιον που δεν έχει επαφή με το αντικείμενο κι αν έχει όμως πάλι διαπιστώνεται δύσκολο προς κατανόηση και λύση των πρακτικών!
Δεν μπορεί ο καθένας να φιλτράρει τα πάντα με νομικό συλλογισμό και να έχει στο μυαλό του πράγματα που μαθαίνεις μέσα στη σχολή στη διάρκεια των σπουδών σου.
Επειδή έφυγα από το θέμα όμως είναι κάποιος άλλος που περνάει το ίδιο; Τι θα γίνει με εμάς;
Αρχίζω και πιστεύω ότι έκλεισαν τους φοιτητές σε μια γυάλα (αυτή της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης) και θεωρούνται πλέον ασφαλείς από πολλές απόψεις πέρα από την πανδημία άσχετα που βολεύει παρά πολλούς αυτός ο τρόπος ξεχνώντας τις όποιες οδυνηρές συνέπειες.....
Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι πρέπει να γίνει ένας πανικός με επιστροφή φοιτητών στα σπίτια τους στις σχολές στα αμφιθέατρα την ώρα που πεθαίνουν συνάνθρωποι μας αλλά τουλάχιστον να υπάρξει μια μέριμνα για αυτούς που θέλουν να ξενοικιασουν ή να πάρουν τα πράγματα τους ή να κάνουν την πρακτική τους να την συνεχίσουν..
Γενικώς είναι τόσα πολλά όλα όσα θέλω να γράψω που μια δημοσίευση δεν είναι δυνατόν να τα χωρέσει!
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αναμένω και εγώ να δώσω. Δυστυχώς δεν έχω γνώσεις νομικές για να σε βοηθήσω πάνω σε αυτό..
Κουρασμένος και εγώ με την όλη κατάσταση, ψυχολογικά κυρίως. Ανούσιες ανακοινώσεις χωρίς να λένε κάτι συγκεκριμένο. Γενικώς πιστεύω ότι όσο απόμακρυνομαστε από Ιανουάριο και Φεβρουάριο τόσο πιο δύσκολο να γίνουν. Πάμε κατευθείαν για Δεκέμβριο 2021. Υπομονή και πάλι υπομονή.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Καλά αν ακυρωθούν και πάνε για το '21 θα γίνει Η ΣΦΑΓΗ.

Αφενός οι μεν θα προετοιμάζονται για 2 συναπτά έτη (ή και 3, εάν κάποιος ξαναδίνει) αφετέρου οι συμμετέχοντες και κατά συνέπεια, ο ανταγωνισμός, θα αγγίξει δυσθεώρητα ύψη.

Κουράγιο :(
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μάλλον πάει και ο Φεβρουάριος. Και όπως φαινεται και οι επόμενοι μήνες. Θα γίνουν Απρίλιο? Μαιο? Ιουνίο? Φθινόπωρο? Ότι και να γίνει χάνεται το εαρινό εξάμηνο στο οποίο κατάτασσονται οι επιτυχόντες.
Κούραση, θλίψη.
Αδιαφορία από το υπουργείο. Η ανακοίνωση "θα γίνουν όταν ανοίξουν τα πανεπιστήμια" πως μπορεί να χαρακτηριστεί δηλαδή? Αφού τα ΑΕΙ μάλλον δεν θα ανοίξουν μέχρι το φθινόπωρο.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Σε αψαρτογραφητα νερά κινούμαστε όλοι αυτή τη στιγμή, κ όσοι θέλουν να δώσουν τώρα κ όσοι πάνε για του χρόνου όπως εγώ.Μπαινοντας στη λογική της ΝΔ ή όποια δεν έχει καμία όρεξη να πληρώνει σε τόσα άτομα τις σπουδές τους πάνω σε δεύτερο ή τρίτο πτυχίο, πιστεύω ότι θα χαρούν εκεί μέσα κιόλας να μας ανακοινώσουν ότι θα δώσουμε όλοι μαζί το Δεκέμβρη. Αν συμβεί αυτό θα γίνεις της ποπης από ανταγωνισμό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top