Απορίες για κατατακτήριες

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Ευχαριστώ Foko!!
Γιάννη τα είδα τα άρθρα που παραθέτεις αλλά δυστυχώς είναι λάθος το σημείο που αναφέρεται ότι υπάρχουν ακόμη τμήματα που δέχονται με βαθμό πτυχίου. Πήρα τηλ στο ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Σκέφτομαι να δώσω κατατακτηριες στην ψυχολογία πανταχού. Είναι απαραίτητο το φροντιστήριο ή μπορώ να διαβάσω και μόνος μου;

*παντειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Ευχαριστώ Foko!!
Γιάννη τα είδα τα άρθρα που παραθέτεις αλλά δυστυχώς είναι λάθος το σημείο που αναφέρεται ότι υπάρχουν ακόμη τμήματα που δέχονται με βαθμό πτυχίου. Πήρα τηλ στο ΑΠΘ

Μπορεις να μας ενημερωσεις και εμας ; Ποια τμηματα σου ειπαν οτι τελικα δεν δεχονται με το βαθμο πτυχίου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Κανένα δεν δέχεται πλέον. Μόνο με κατατακτήριες. Απορώ πως δημοσίευσαν κάτι τέτοιο χωρίς να το ελέγξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AL7

Νεοφερμένος

Ο AL7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα και από μένα,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος ισπανικής γλώσσας και φιλολογίας και ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο ιστορικό αρχαιολογικό Αθηνών την περίοδο 2017-2018.Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε τις εξής ερωτήσεις. Α)Έχω πιθανότητες να μπω στο τμήμα με Μ.Ο 7,27 (αν τον έχω υπολογίσει καλά :P ) κάπου άκουσα ότι παίζει ένα ρόλο η βαθμολογία για ρωτάω Β)Μπορώ να διαβάσω μόνη μου ή να γραφτώ σε φροντιστήριο; Γ)Τα βιβλία τα αγοράζουμε ή μας τα δίνουν δωρεάν οι καθηγητές;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά καλημέρα και από μένα,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος ισπανικής γλώσσας και φιλολογίας και ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο ιστορικό αρχαιολογικό Αθηνών την περίοδο 2017-2018.Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε τις εξής ερωτήσεις. Α)Έχω πιθανότητες να μπω στο τμήμα με Μ.Ο 7,27 (αν τον έχω υπολογίσει καλά :P ) κάπου άκουσα ότι παίζει ένα ρόλο η βαθμολογία για ρωτάω Β)Μπορώ να διαβάσω μόνη μου ή να γραφτώ σε φροντιστήριο; Γ)Τα βιβλία τα αγοράζουμε ή μας τα δίνουν δωρεάν οι καθηγητές;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

1) Για να μπεις θα πρέπει να γράψεις όσο μεγαλύτερο βαθμό μπορείς στα 3 μαθήματα που θα δώσεις (για να κριθείς θα πρέπει να έχεις πιάσει οπωσδήποτε τουλάχιστον τη βάση στο καθένα από αυτά). Από αυτό μόνο θα εξαρτηθεί η εισαγωγή σου. Φέτος θα εισαχθούν στη σχολή μέσω των κατατακτηρίων 24 άτομα. Αν ισοψηφίσεις με τον 24ο τότε μόνο θα μετρήσει ο βαθμός του προηγούμενου πτυχίου σου και θα εισαχθεί όποιος έχει τον μεγαλύτερο βαθμό.
2) Οι εξετάσεις γίνονται μέσα στο διάστημα από 1 μέχρι 20 Δεκεμβρίου. Κανονικά θα σου έλεγα να διαβάσεις μόνη σου αλλά το διάστημα που μεσολαβεί είναι πολύ μικρό και ο ανταγωνισμός μεγάλος. Γιαυτό και μόνο ίσως θα πρέπει να βοηθηθείς από κάποιο ειδικό φροντιστήριο. Αν ξεκίναγες την προετοιμασία σου νωρίτερα δεν θα συνέτρεχε λόγος να ζητήσεις βοήθεια.
3) Τα βιβλία πρέπει να τα βρεις μόνη σου, δεν χορηγούνται από τους καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μπορεις να παρακολουθεις τα μαθηματα αυτο το εξαμηνο πχ αρχαια 1 που απο οσο θυμαμαι ειναι παλουκακι στις κατατακτηριες με μετρο γραμματικη κτλ.Καποτε το εκανε η Μακρυγιαννη με την οποια το ειχα περασει .τωρα νομιζω ο Παπαθωμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις, ομολογώ να πω με διαφωτίσατε σε πολλά θέματα, να είστε πάντα καλά ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Πλεον δινονται δωρεαν συγγραματα για αποκτηση 2ου πτυχίου κατ' εφαρμογή του άρθρου 65 του Ν. 4386/2016 (ΦΕΚ Α 83/11-5-2016).


πηγή : www.math.auth.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλεον δινονται δωρεαν συγγραματα για αποκτηση 2ου πτυχίου κατ' εφαρμογή του άρθρου 65 του Ν. 4386/2016 (ΦΕΚ Α 83/11-5-2016).


πηγή : www.math.auth.gr

ΝΑΙ. Και το καλό είναι ότι συμπεριλαμβάνοντας στην τρέχουσα ή σε μελλοντική δήλωση μαθημάτων, τα μαθήματα των προηγούμενων ετών που δεν έχει περάσει, δικαιούται να πάρει συγγράμματα και γι αυτά. Τουλάχιστον να χάσει τα συγγράμματα μόνο όσων μαθημάτων έχει περάσει πριν τη δημοσίευση του Νόμου. Κάτι είναι κι αυτό! Σαφές είναι βέβαια ότι οι πιο τυχεροί είναι οι πρωτοετείς σε δεύτερη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δηλαδή μπορούμε να κάνουμε δήλωση στον Εύδοξο και να τα προμηθευτούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πάσο δεν μας δίνουν ούτε για ν χρόνια αλλά τουλάχιστον μας δίνουν συγγράμματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάσο δεν μας δίνουν ούτε για ν χρόνια αλλά τουλάχιστον μας δίνουν συγγράμματα :)

Eγώ είχα πάρει φοιτητική ταυτότητα που ήταν ίδιο με το πάσο μόνο που έγραφε σε ένα σημείο πως δεν ισχύει για μετακινήσεις. Το χρησιμοπιούσα για σινεμα, για τα macro (:whistle: εδώ που τα λέμε και τώρα το χρησιιμοποιώ).

Επειδή στην Πάτρα είναι γύρω στο 1.80 η διαδρομή το λεωφορείο (εφόσον μένεις κέντρο στην Πάτρα) συμφέρει οικονομικά αλλά και πρακτικά η αγορά μικρού αυτοκινήτου ή μηχανακίου. Γλυτωνεις και χρόνο και χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasots

Νεοφερμένος

Η vasots αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχει κάποιος που να έχει μπει με κατατακτήριες Ψυχολογία (Πάντειο), να του κάνω κάποιες ερωτήσεις??


Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_stem

Νεοφερμένος

Ο thanos_stem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Έχω ενα θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο και θα ηθελα την αποψη σας.Ειμαι 28 χρονων και εχω τελειωσει τη φαρμακευτικη.Εχω παει και στρατο.Δεν εχω λεφτα ομως να ανοιξω φαρμακειο και η εργασια ως υπαλληλος δεν ειναι οτι καλυτερο.Το θεμα μου ομως δεν ειναι εκει.Πάντα ηθελα να γινω γιατρος.Στη φαρμακευτικη μπηκα γιατι δεν επιανα τα μορια.Και εχει αρχισει να μου μπαινει η ιδεα να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη.Το σκεφτομαι συνεχεια τον τελευταιο καιρο και το εχω ψαξει το θεμα.
Αλλα δεν ξερω αν ειμαι αρκετα μεγαλος πλεον για να το επιχειρησω.Εχω ολη την καλη διαθεση να το προσπαθησω αλλα σε οσους το εχω πει το βλεπουν αρνητικα.
Επισης κατι ακομη.Κοιταζοντας τις προκυρηξεις για κατατακτηριες μου εκανε κατι εντυπωση.Γιατι απο φαρμακευτικη μπαινεις με κατατακτηριες στο α εξαμηνο στην θεσσαλονικη οταν στην αλεξανδρουπολη απο φαρμακευτικη μπαινεις στο γ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Έχω ενα θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο και θα ηθελα την αποψη σας.Ειμαι 28 χρονων και εχω τελειωσει τη φαρμακευτικη.Εχω παει και στρατο.Δεν εχω λεφτα ομως να ανοιξω φαρμακειο και η εργασια ως υπαλληλος δεν ειναι οτι καλυτερο.Το θεμα μου ομως δεν ειναι εκει.Πάντα ηθελα να γινω γιατρος.Στη φαρμακευτικη μπηκα γιατι δεν επιανα τα μορια.Και εχει αρχισει να μου μπαινει η ιδεα να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη.Το σκεφτομαι συνεχεια τον τελευταιο καιρο και το εχω ψαξει το θεμα.
Αλλα δεν ξερω αν ειμαι αρκετα μεγαλος πλεον για να το επιχειρησω.Εχω ολη την καλη διαθεση να το προσπαθησω αλλα σε οσους το εχω πει το βλεπουν αρνητικα.
Επισης κατι ακομη.Κοιταζοντας τις προκυρηξεις για κατατακτηριες μου εκανε κατι εντυπωση.Γιατι απο φαρμακευτικη μπαινεις με κατατακτηριες στο α εξαμηνο στην θεσσαλονικη οταν στην αλεξανδρουπολη απο φαρμακευτικη μπαινεις στο γ;

Γιατι υπάρχουν περισσότερα κοινά μαθηματα με τη σχολη σου , θα σ πρότεινα πάντως να δώσεις για εναεπαρχιακο τμήμα καθώς υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να το πιάσεις , πχ της κρητης , για αθηνα κ Θεσσαλονίκη μη το σκέφτεσαι καν ,παιζει πολυ το μέσο εκει , τωρα όσον αφορά την ηλικία σου , πες οτι βγάζεις τη σχολη σε 6 χρονια ακριβώς άρα πας 34 , παίρνεις κ μια ειδικότητα ,δε ξερω ποια θα πάρεις ας πούμε οτι εχει 4 χρονια ,πας 38 , μια χαρα σε βρικσω , σε τέτοια ηλικία βέβαια κάποιοι που εχουν τελειώσει ιατρική παίρνουν μεταπτυχιακά ωστόσο εσυ θα εχεις κ δευτερο πτυχίο της φαρκαμεκευτικη , εγω θα σ πρότεινα να το κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaMp

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση...πάντα ο στόχος μου ήταν η νομική ( οχι βέβαια για δικηγορία ) και μιας και δεν πέρασα εστω για λίγα μόρια σκέφτομαι να δώσω κατακτητήριες με το που τελειώσω τη σχολή μου... Εσείς τί λέτε? Θα αξίζει ή τζάμπα θα φάω τα χρόνια μου? ( να ξαναδώσω πανελλήνιες? ) . Επιπλέον ό,τι γνωρίζετε για κατακτητήριες νομικής ( ΤΟΥ ΑΠΘ κυρίως ) θα βοηθούσε αρκετά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Τι ετος εισαι? Δεν μπορεις να κανεις 10%?

Αν δεν μπορεις γιατι εισαι στο τελος των σπουδων σου και το θελεις τοσο πολυ δωσε κατατακτηριες..ΑΛΛΑ αν εχεις ή θα εχεις καποια δουλεια οταν αποφοιτησεις καλυτερα να προτιμησεις να εργαστεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top