Απορίες για κατατακτήριες

καλλιανα

Νεοφερμένος

Η καλλιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΣΟΣ: μπορει καποιος να με διαφωτησει γιατι δεν εχω ιδεα;;;;;ενδιαφερομαι για εισαγωγη σε τμημα ψυχολογιας με κατατακτηριες.υπαρχουν συκεκριμενες σχολες τις οποιες πρεπει να εχεις τελειωσει για να δωσεις κατατακτηριες σε ψυχολογια ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;;;:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ΣΟΣ: μπορει καποιος να με διαφωτησει γιατι δεν εχω ιδεα;;;;;ενδιαφερομαι για εισαγωγη σε τμημα ψυχολογιας με κατατακτηριες.υπαρχουν συκεκριμενες σχολες τις οποιες πρεπει να εχεις τελειωσει για να δωσεις κατατακτηριες σε ψυχολογια ή δεν παιζει ρολο αυτο;;;;;:/::/::/:

οποιαδηποτε σχολη τριτοβαθμιας αν εχεις τελειωσει μπορεις να δωσεις μια χαρα..δεν υπαρχει καποιος περιορισμός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καλλιανα

Νεοφερμένος

Η καλλιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:)
οποιαδηποτε σχολη τριτοβαθμιας αν εχεις τελειωσει μπορεις να δωσεις μια χαρα..δεν υπαρχει καποιος περιορισμός..
Ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κετελνη

Νεοφερμένος

Η κετελνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας. Είμαι καινούρια στην παρέα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με την ύλη και τα θέματα των κατατακτηρίων της Αλεξανδρούπολης για το παιδαγωγικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hector de Lotos

Νεοφερμένος

Ο Hector de Lotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από εμένα.

Πριν λίγες μέρες αποφοίτησα από το Παιδαγωγικό της Πάτρας. Ενδιαφέρομαι πολύ για δεύτερο πτυχίο Ψυχολογίας καθώς και αργότερα για ένα εξειδικευμένο μάστερ. Διάβασα παραπάνω ότι το τμήμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ έχει μια ροπή προς την παιδοψυχολογία κάτι που συνάδει με το πρώτο πτυχίο μου. Τα εξεταζόμενα μαθήματα (και κάποια από τα συγγράμματα) τα είχαμε διδαχθεί στην σχολή. Θεωρείτε ακατόρθωτη την εισαγωγή κάποιου στο τμήμα μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων, ο οποίος θα διαβάζει μόνος του (όπως και στις Πανελλήνιες);

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από εμένα.

Πριν λίγες μέρες αποφοίτησα από το Παιδαγωγικό της Πάτρας. Ενδιαφέρομαι πολύ για δεύτερο πτυχίο Ψυχολογίας καθώς και αργότερα για ένα εξειδικευμένο μάστερ. Διάβασα παραπάνω ότι το τμήμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ έχει μια ροπή προς την παιδοψυχολογία κάτι που συνάδει με το πρώτο πτυχίο μου. Τα εξεταζόμενα μαθήματα (και κάποια από τα συγγράμματα) τα είχαμε διδαχθεί στην σχολή. Θεωρείτε ακατόρθωτη την εισαγωγή κάποιου στο τμήμα μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων, ο οποίος θα διαβάζει μόνος του (όπως και στις Πανελλήνιες);

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Όχι, σε καμία περίπτωση δεν είναι ακατόρθωτη η επιτυχία στις κατατακτήριες εξετάσεις με προσωπικό διάβασμα. Αν κάνεις μια οργανωμένη προσπάθεια και ξεκινήσεις από νωρίς την προετοιμασία, τότε είναι πάρα πολλές οι πιθανότητες εισαγωγής στο τμήμα της αρεσκείας σου.

Σου μιλάω από προσωπική πείρα, καθώς αποφοίτησα κι εγώ από το παιδαγωγικό του ΔΠΘ και μπήκα με κατατακτήριες εξετάσεις στο Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής του Βόλου, χωρίς να σκάσω τα λεφτά μου σε κάποιο φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hector de Lotos

Νεοφερμένος

Ο Hector de Lotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όχι, σε καμία περίπτωση δεν είναι ακατόρθωτη η επιτυχία στις κατατακτήριες εξετάσεις με προσωπικό διάβασμα. Αν κάνεις μια οργανωμένη προσπάθεια και ξεκινήσεις από νωρίς την προετοιμασία, τότε είναι πάρα πολλές οι πιθανότητες εισαγωγής στο τμήμα της αρεσκείας σου.

Σου μιλάω από προσωπική πείρα, καθώς αποφοίτησα κι εγώ από το παιδαγωγικό του ΔΠΘ και μπήκα με κατατακτήριες εξετάσεις στο Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής του Βόλου, χωρίς να σκάσω τα λεφτά μου σε κάποιο φροντιστήριο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Σκέφτομαι να ξεκινήσω τώρα διάβασμα για τις εξετάσεις του Δεκεμβρίου... Είναι λίγο αργά αλλά για να πάρω μια εικόνα. Είναι και ο στρατός στη μέση! Εσύ επέλεξες να δώσεις αμέσως κατατακτήριες ή ολοκλήρωσες τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις πρώτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Σκέφτομαι να ξεκινήσω τώρα διάβασμα για τις εξετάσεις του Δεκεμβρίου... Είναι λίγο αργά αλλά για να πάρω μια εικόνα. Είναι και ο στρατός στη μέση! Εσύ επέλεξες να δώσεις αμέσως κατατακτήριες ή ολοκλήρωσες τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις πρώτα;

Δεν είναι καθόλου αργά!! Αν έχεις βρει τα βιβλία και ξεκινήσεις να διαβάζεις 3 με 4 ώρες την ημέρα, δε θα έχεις θέμα πιστεύω.

Εγώ έδωσα εξετάσεις ενώ ήμουν ακόμα φαντάρος. Για την ακρίβεια διάβαζα κυρίως στο στρατόπεδο:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hector de Lotos

Νεοφερμένος

Ο Hector de Lotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου αργά!! Αν έχεις βρει τα βιβλία και ξεκινήσεις να διαβάζεις 3 με 4 ώρες την ημέρα, δε θα έχεις θέμα πιστεύω.

Εγώ έδωσα εξετάσεις ενώ ήμουν ακόμα φαντάρος. Για την ακρίβεια διάβαζα κυρίως στο στρατόπεδο:P.

Να είσαι καλά! Σε ευχαριστώ και πάλι για το κουράγιο. Καλή συνέχεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλημερα παιδια..εδωσα φετος πανελληνιες και περιμενω με τεραστια αγωνια τις βασεις..το θεμα ειναι οτι δυστυχως για λιγο δεν πιανω την πρωτη μου επιλογη(δημοσιογραφια,Αθηνα)και λογικα θα βρισκομαι απο φετος στο τμημα κοινωνικης πολιτικης,Παντειος..!θα ηθελα να ρωτησω..αν κανω κατατακτηριες σε ποιο εξαμηνο θα μπω;πιστευω οτι δεν θα ειμαι στο πρωτο μιας και κατα την γνωμη μου τα τμηματα εχουν σχετικη συναφεια!ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Μπορει να δεις στην ανακοινωσειτου τνηματος που σε ενδιαφερει σε ποιο ετος κατατασεσαι ανα λογα με το α πτυχιο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρια δρ.24

Νεοφερμένος

Η μαρια δρ.24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια..αποφασησα φετος να δωσω κατατακτηριες στο τμημα αγγλικης φιλολογιας στη θεσσαλονικη.
γνωριζετε μηπως πως μπορω να προμηθευτω τα βιβλια ή καποιο site των φοιτητων οπου μπορω να απευθηνθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γεια σας παιδια..αποφασησα φετος να δωσω κατατακτηριες στο τμημα αγγλικης φιλολογιας στη θεσσαλονικη.
γνωριζετε μηπως πως μπορω να προμηθευτω τα βιβλια ή καποιο site των φοιτητων οπου μπορω να απευθηνθω?

Δες παραπάνω την ανάρτησή μου με αριθμό 967.΄Ισως να μπορέσεις να βρεις κάποια άκρη και από εδώ https://el-gr.facebook.com/Aristoteleio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooba

Νεοφερμένος

Η marooba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο οικονομικό του ΟΠΑ ή του ΠΑΠΕΙ.
Υπάρχει κανείς που να έχει βιώσει αυτή την εμπειρία; Θα ήθελα πολύ να ακούσω σχόλια κι εντυπώσεις :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν τελειώσω τη σχολή που ξεκίνησα φέτος, θα δώσω κατατακτήριες στο τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων του Πειραία, γιατί θεωρώ ότι ένα οικονομικό τμήμα θα μου είναι πιο χρήσιμο από το τμήμα κοινωνιολογίας. Και τα δύο εξάλλου μου αρέσουν σχεδόν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Όταν τελειώσω τη σχολή που ξεκίνησα φέτος, θα δώσω κατατακτήριες στο τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων του Πειραία, γιατί θεωρώ ότι ένα οικονομικό τμήμα θα μου είναι πιο χρήσιμο από το τμήμα κοινωνιολογίας. Και τα δύο εξάλλου μου αρέσουν σχεδόν το ίδιο.

Βρε Τεσα, πραγματικά μπράβο σου!Φαίνεται πως αγαπάς πραγματικά την γνώση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εξαιρετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ, συναδέλφια, για τα καλά σας λόγια. Είμαι υπέρ της δια βίου εκπαιδευσης, ιδεολόγος μέχρι το μεδούλι, δεν με ενδιαφερει κάποια διοικητική θέση. Καλή επιτυχία σε όσους/ες θα δώσουν κατατακτήριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ξέρετε αν γινεται να δωσεις κατατακτηριες απο το 2ο ετος του πρωτου κυκλου σπουδών χωρις να παρεις πτυχιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ξέρετε αν γινεται να δωσεις κατατακτηριες απο το 2ο ετος του πρωτου κυκλου σπουδών χωρις να παρεις πτυχιο

Αν ειναι τετραετους φοιτησης και ανω η πρωτη σχολη, οχι σε καμια περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top