Απορίες για κατατακτήριες

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Και εγώ είμαι 21, φοιτώ στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών και θα δώσω και εγώ κατατακτήριες, όχι βέβαια επειδή μισώ το τμήμα μου η οτιδήποτε τέτοιο.
Όντως στην Αθήνα γίνεται χαμός από ενδιαφερομένους για κατατακτήριες ΑΛΛΑ μην ξεχνάς ότι αρκεί σε πολλές περιπτώσεις να γράψεις απλά πάνω από 10/20 σε κάθε ένα από τα 3 μαθήματα. Σε μερικές περιπτώσεις βέβαια χρειάζεσαι ακόμα παραπάνω γιατί καλύπτονται οι θέσεις με μεγαλύτερες βαθμολογίες.
Το θέμα για εμένα είναι καθαρά γνωστικό. Από Δ.Ε σε πληροφορική δεν έχεις σχεδόν κανένα γνωστικό υπόβαθρο, επομένως οι κατατακτήριες θα σου είναι βουνό!! Αυτό πρέπει να είναι που πρέπει να μελετήσεις και να σκεφτείς!

Καλα και σαν Αθηναιος το βλεπω οτι δν με παιρνει αλλο εδω..Θελω να παω καπου επαρχια ειναι πιο ευκολο σχετικα να μπεις με κατατακτηριες και ειδικα σε κατι που μου αρεσει..2 τμηματα εχω βαλει στο ματι Συρο και Σαμο τα οποια δν εχουν καμια σχεση με την σχολη μου αλλα δν με απασχολει αυτο...Μου αρεσει το αντικειμενο..Το οικονομικο παιζει να το λυσω γιατι ειναι και ηταν παντα το μεγαλυτερο θεμα αλλα γενικα το βλεπω πολυ πιο σφαιρικα το θεμα και πραγματικα αυτην την στιγμη θελω 100% να το κανω..Οταν κανεις λαθος επιλογες μετα τις πληρωνεις ακριβα και τωρα εμενα μου ηρθε ο λογαριασμος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πάντως δεν είναι ποτέ αργά! Μην εγκαταλειψεις το όνειρο σου να κανεις τη ζωή σου όπως επιθυμείς, με επιμονή και προσπάθεια όλα θα τα πετύχεις! Αν έχεις ανασφαλεια, έχω ακούσει και για φροντιστήρια αποκλειστικά για κατατακτήριες! Ψάξτο και πάνω απο όλα αισιοδοξία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στην σχολή ψυχολογίας. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με το ποσοστό επιτυχίας; Πόσο δύσκολο είναι; Δεν με απασχολεί η τοποθεσία καθόλου και εκτός κι αν οι διάφορες στην ποιότητα της εκπαίδευση είναι τεράστιες, ούτε ποια σχολή είναι καλύτερη. Πέραν του προφανές ότι φαντάζομαι στις 2 σχολές της Αθήνας ειναη πιο δύσκολο να μπεί κάποιος λόγο ανταγωνισμού (κάνω λάθος;), σε ποιά από τις 4, είναι πιο εύκολο να περάσεις;; Είτε λόγο μαθημάτων, είτε λόγω ζήτησης κτλ. Θα εκτιμούσα πολύ κάποια βοήθεια, καθοδήγηση σχετικά :)

Φέτος υπήρξε ένα ρεκόρ συμμετοχής στο τμήμα του εκπα, 300 περίπου άτομα δήλωσαν συμμετοχή, βέβαια στο τελευταίο μάθημα έμεινε μόνο ένα μεγάλο αμφιθέατρο, οπότε γύρω στα 100 άτομα θα ήταν ...και πέτυχαν εισαγωγή οι 18..ο ανταγωνισμός δηλαδή είναι σχετικά μεγάλος..αλλά αν προετοιμαστείς από καιρό αξίζει να δώσεις!!η ίδια περίπου κατάσταση είναι και στην παντειο..προσωπικά πάντως πιστεύω μεταξύ των 2 τμημάτων της αθήνας, καλύτερα να δώσεις στο εκπα, η ύλη είναι λίγο πιο εύκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βρε συντρόφια, ακούω και στην καθημερινότητα μου κι εδώ νέους ανθρώπους να προβληματίζονται να δώσουν εξετάσεις κάπου που θέλουν "λόγω ηλικίας". Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η βιολογική μας ηλικία δεν πρέπει να εκλαμβάνεται ως εμπόδιο για κανένα θέμα, αλλά ιδιαίτερα για δύο: τον έρωτα:P:inlove::kissing: και τη μόρφωση.:pc::rtfm::book:
Εγώ όταν τελειώσω μ' αυτό που κάνω θα δώσω κατατακτήριες στο τμήμα κοινωνιολογίας.
Δεν με απασχολεί καθόλου το γεγονός ότι θα είμαι 35+ και θα έχω έχω συμφοιτήτριες -αν πρώτα ο θεός περάσω- 18χρονες. Το πολύ πολύ θα κοιτάω τι φοράνε κι αυτές και θα φοράω κι εγώ τα ίδια να νεαροδείχνω και θα είμαι σε όλα μέσα και στις εκδρομές και στο κλαμπακιές και στις πορείες κτλ.:P
Τα εννοώ όλα αυτά.:P
Ακόμα κι αν φαίνεται οξύ το χιούμορ μου, η πρόθεσή μου είναι να ενθαρρύνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ως προς την ηλικία συμφωνώ και εγω! Δεν θα πρεπει να αποτελέσει εμπόδιο στα όνειρα μας και κυρίως στην απόκτηση της γνωσης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γενικα ναι εχετε δικιο στο θεμα απο αποψη ηλικιας..Αν θες να κανεις κατι αλλο και γενικα απο λαθη και τους Α Β λογους δν μπορεσες εξαρχης μετα εχεις και αλλες ευκαιριες..Απλα αν υπαρχουν και απο το περιβαλλον σου πιεσεις και αλλα πολλα καπου το θεμα γινεται παλουκι..Σε φαση ''και στρατο ποτε θα κανεις?'' ή ''ελα τωρα ρε και 4 χρονια στην μια σχολη τσαμπα?παλι θα σπουδαζεις μεχρι τα 27-28 σου?''..Σωστα ερωτηματα αλλα αν προκειται να πας για κατι που θα το γουσταρεις μετα εγω ψηφιζω ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μου τη σπάνε εντελώς αυτές οι ερωτήσεις και τα πρεπει... Καλο ειναι να μην μας μείνει απωθημένο εφόσον έχουμε τη δύναμη να διορθώσουμε κάποια λάθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικα ναι εχετε δικιο στο θεμα απο αποψη ηλικιας..Αν θες να κανεις κατι αλλο και γενικα απο λαθη και τους Α Β λογους δν μπορεσες εξαρχης μετα εχεις και αλλες ευκαιριες..Απλα αν υπαρχουν και απο το περιβαλλον σου πιεσεις και αλλα πολλα καπου το θεμα γινεται παλουκι..Σε φαση ''και στρατο ποτε θα κανεις?'' ή ''ελα τωρα ρε και 4 χρονια στην μια σχολη τσαμπα?παλι θα σπουδαζεις μεχρι τα 27-28 σου?''..Σωστα ερωτηματα αλλα αν προκειται να πας για κατι που θα το γουσταρεις μετα εγω ψηφιζω ναι

Δεν μπορείς να καταδικάσεις τον εαυτό σου κάνοντας μια ζωή κάτι το οποίο δεν σε ενδιαφέρει. Ακόμα και αυτοί που αναγκάζονται να δουλέψουν σε ένα διαφορετικό αντικείμενο από αυτό που επιθυμούν, ευελπιστούν πως κάποια στιγμή θα τους δοθεί η ευκαιρία να απασχοληθούν στον τομέα τους. Τα 3-4 χρόνια που θα αφιερώσεις είναι σταγόνα στον ωκεανό μέσα σε μια ολόκληρη ζωή. ΄Οσο για το ότι τα χρόνια που διέθεσες στην προηγούμενη σχολή είναι τσάμπα, είναι από τις μεγαλύτερες κουταμάρες που μπορεί κάποιος να πει. Αν είναι δυνατόν να θεωρούμε πεταμένα τα χρόνια που αποκτήσαμε γνώσεις και ωριμάσαμε τη σκέψη μας. Για τον στρατό, που πράγματι είναι ένα άγχος, μπορείς να τον κάνεις εμβόλιμα των σπουδών σου. Υπάρχουν παιδιά που πηγαίνουν στρατό πριν ακόμα πάρουν πρώτο πτυχίο (κερδίζοντας έτσι και την φοιτητική άδεια στον στρατό που είναι 3 ημέρες για κάθε πλήρες δίμηνο στρατιωτική θητείας) ή μεταξύ πτυχίου και μεταπτυχιακού. Εσύ μπορείς να πας, αν θες, πριν δώσεις κατατακτήριες. Ψυχραιμία, αισιοδοξία και προγραμματισμός χρειάζεται και όλα γίνονται. Και κυρίως κλείνουμε τα αυτιά μας στους "παντογνώστες" γύρω μας και κάνουμε αυτό που θέλουμε για τη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Γενικα ναι εχετε δικιο στο θεμα απο αποψη ηλικιας..Αν θες να κανεις κατι αλλο και γενικα απο λαθη και τους Α Β λογους δν μπορεσες εξαρχης μετα εχεις και αλλες ευκαιριες..Απλα αν υπαρχουν και απο το περιβαλλον σου πιεσεις και αλλα πολλα καπου το θεμα γινεται παλουκι..Σε φαση ''και στρατο ποτε θα κανεις?'' ή ''ελα τωρα ρε και 4 χρονια στην μια σχολη τσαμπα?παλι θα σπουδαζεις μεχρι τα 27-28 σου?''..Σωστα ερωτηματα αλλα αν προκειται να πας για κατι που θα το γουσταρεις μετα εγω ψηφιζω ναι

Κάνε αυτό που θεωρείς σωστό. Εσύ είσαι κύριος του εαυτού σου κι έχεις δικαίωμα να αποφασίζεις εσύ για τη ζωή σου.
Αφού με το καλό αποφοιτήσεις, δώσε κατατακτήριες εκεί που θέλεις. Λογικά γίνονται διευκολύνσεις στους εργαζόμενους. Η ζωή έχει γίνει πολύ απαιτητική και πρέπει διαρκώς να μορφωνόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Γενικα ναι εχετε δικιο στο θεμα απο αποψη ηλικιας..Αν θες να κανεις κατι αλλο και γενικα απο λαθη και τους Α Β λογους δν μπορεσες εξαρχης μετα εχεις και αλλες ευκαιριες..Απλα αν υπαρχουν και απο το περιβαλλον σου πιεσεις και αλλα πολλα καπου το θεμα γινεται παλουκι..Σε φαση ''και στρατο ποτε θα κανεις?'' ή ''ελα τωρα ρε και 4 χρονια στην μια σχολη τσαμπα?παλι θα σπουδαζεις μεχρι τα 27-28 σου?''..Σωστα ερωτηματα αλλα αν προκειται να πας για κατι που θα το γουσταρεις μετα εγω ψηφιζω ναι

Στο μοναδικό που θα συμφωνήσω με το περιβάλλον σου ειναι το θεμα του στρατου. Πήγαινε με το που τελειώσεις τη σχολή, γιατι οσο μεγαλώνεις θα σου φαίνεται βουνό. Δυστυχώς ειναι αναγκαίο κακό, οποτε οσο νωρίτερα ξεμπερδεψεις με αυτο τόσο το καλύτερο. Σκέψου, για παράδειγμα, οτι αργοτερα θα θες να μπεις στον εργασιακό στίβο και η ανεκπλήρωτη στρατιωτική θητεία θα αποτελεί ενα μεγάλο προβλημα;). Προσωπικά έδωσα κατατακτηριες ενώ ήμουν ακόμη φαντάρος (διάβαζα στη μονάδα) και τα κατάφερα! Εναλλακτικά μπορείς να κανεις αυτο που προτείνει η Λένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι για την εύρεση εργασίας ειναι εμπόδιο αν δεν έχεις κανει στρατό... Πάντως εγω δεν καταλαβαίνω το διάβασμα στο στρατό... Μου φαίνεται αδύνατο με αυτα που πρεπει να κανεις εκει και αν βάλεις και την κουραση, πού χρόνος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι ο στρατος γενικα ειναι ενα θεμα..Μετα οντως για ευρεση εργασιας δν θα πρεπει να εχεις αυτο το βαρος πανω σου..Μεχρι να τελειωσω την σχολη που ειμαι τωρα βλεπουμε..Ευελπιστω να μην με πιασει απελπισια και να μην παρατησω τις φιλοδοξιες μου..Το καλο ειναι οτι η μητερα μου με ενθαρρυνει οτι μικρος ειμαι και εχω ολο το μελλον μπροστα μου..Το μονο που μενει ειναι οταν βγω να το παρω πραγματικα αποφαση και να παω στην σχολη που θελω και ας ειναι και επαρχια..Το οικονομικο θα το πελεψω μονος μου κυριως..Ευχαριστω για τις απαντησεις παρεπιπτοντως γενικα βοηθανε πολυ..Δεν ειναι και μικρη αποφαση οπως και να το κανεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Απλά προσπάθησε να μην συμβιβαστείς με κατι το οποίο δεν σε κανει χαρούμενο, εξαιτίας του οτι το να αλλάξεις τη ζωή σου είναι δυσκολο... Πάνω απο όλα αισιοδοξια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι για την εύρεση εργασίας ειναι εμπόδιο αν δεν έχεις κανει στρατό... Πάντως εγω δεν καταλαβαίνω το διάβασμα στο στρατό... Μου φαίνεται αδύνατο με αυτα που πρεπει να κανεις εκει και αν βάλεις και την κουραση, πού χρόνος;;;

Κατα γενική ομολογία, μετα το τελος της βασικής εκπαιδευσης και των ΣΠΕΝ (1 με 2 μήνες), όπου και να σε στείλουν εισαι πολυ πιο χαλαρά. Και να διαβάσεις μπορείς και να λουφαρεις και να ξεκουραστείς. Προφανώς και υπάρχουν κάποιες μερες που ειναι δυσκολότερες απο τις άλλες, αλλα γενικά ειναι διαχειρίσιμη η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κι εγώ μέχρι τα 35 μου ζούσα, όπως ήθελαν οι άλλοι/ες, για να είμαι -υποτίθεται- "το καλό παιδί". Ένα πρόβλημα υγείας με τα λευκά μου αιμοσφαίρια, ευτυχώς όχι σοβαρό, με έκανε να αλλάξω νοοτροπία και να θυμηθώ ότι οι προτιμήσεις της Τέσας έχουν μεγαλύτερη αξία από έναν καλό λόγο των "σημαντικών" άλλων για την κομφορμιστική της συμπεριφορά. Tα δύο τελευταία χρόνια κάνω αυτό που θέλω αγνοώντας τι θα πουν για εμένα! Δεν ενοχλώ κανέναν/μία με το να αποφασίζω για τη ζωή μου και για το τι θα σπουδάσω. Anyway! Στο θέμα μας! Πολλοί/ες μου έχουν πει ότι είναι λανθασμένη επιλογή το να σπουδάσω κοινωνιολογία, αφού τελειώσω τη σχολή μου και πώς θα ήταν καλύτερο να διαλέξω νομική, πληροφορική κ.ά. (αξιόλογες επιστήμες και με το παραπάνω). Εγώ όμως με την κοινωνιολογία έχω τρέλα και διαθέτω και γνωστικό υπόβαθρο καλό. Από νομικά ξέρω ελάχιστα. Πώς θα ανταποκριθώ; Σημασία έχει να μας αρέσει αυτό που σπουδάζουμε. Το θέλω τόσο πολύ που αν χρειαστεί θα κάνω και φροντιστήριο. Θέλω να πιστεύω ότι είναι λογικές οι τιμές. Μιας και εργάζομαι βέβαια, θα παρακολουθώ τα απογευματινά μαθήματα, αν περάσω-πρώτα ο Θεός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κι εγώ μέχρι τα 35 μου ζούσα, όπως ήθελαν οι άλλοι/ες, για να είμαι -υποτίθεται- "το καλό παιδί". Ένα πρόβλημα υγείας με τα λευκά μου αιμοσφαίρια, ευτυχώς όχι σοβαρό, με έκανε να αλλάξω νοοτροπία και να θυμηθώ ότι οι προτιμήσεις της Τέσας έχουν μεγαλύτερη αξία από έναν καλό λόγο των "σημαντικών" άλλων για την κομφορμιστική της συμπεριφορά. Tα δύο τελευταία χρόνια κάνω αυτό που θέλω αγνοώντας τι θα πουν για εμένα! Δεν ενοχλώ κανέναν/μία με το να αποφασίζω για τη ζωή μου και για το τι θα σπουδάσω. Anyway! Στο θέμα μας! Πολλοί/ες μου έχουν πει ότι είναι λανθασμένη επιλογή το να σπουδάσω κοινωνιολογία, αφού τελειώσω τη σχολή μου και πώς θα ήταν καλύτερο να διαλέξω νομική, πληροφορική κ.ά. (αξιόλογες επιστήμες και με το παραπάνω). Εγώ όμως με την κοινωνιολογία έχω τρέλα και διαθέτω και γνωστικό υπόβαθρο καλό. Από νομικά ξέρω ελάχιστα. Πώς θα ανταποκριθώ; Σημασία έχει να μας αρέσει αυτό που σπουδάζουμε. Το θέλω τόσο πολύ που αν χρειαστεί θα κάνω και φροντιστήριο. Θέλω να πιστεύω ότι είναι λογικές οι τιμές. Μιας και εργάζομαι βέβαια, θα παρακολουθώ τα απογευματινά μαθήματα, αν περάσω-πρώτα ο Θεός.

Αυτο ακριβως μακαρι να το ειχαμε ολοι...Να μην δινουμε δεκαρα για το τι μας λενε οι ''αλλοι'' και να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα..Αυτο μας εχει φαει τοσα χρονια..Π.χ ''Θες να περασεις ''εκει''?και τι θα κανεις μωρε μετα?που θα βρεις δουλεια?''..Εχουμε καταντησει να γινομαστε ερμαιο των αναγκων των γυρω μας και οχι των δικο μας αναγκων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αυτο ακριβως μακαρι να το ειχαμε ολοι...Να μην δινουμε δεκαρα για το τι μας λενε οι ''αλλοι'' και να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα..Αυτο μας εχει φαει τοσα χρονια..Π.χ ''Θες να περασεις ''εκει''?και τι θα κανεις μωρε μετα?που θα βρεις δουλεια?''..Εχουμε καταντησει να γινομαστε ερμαιο των αναγκων των γυρω μας και οχι των δικο μας αναγκων..

Στην περίπτωσή μου το γήρας έκανε το έργο του:P Κατά κανόνα με την ηλικία αλλάζουμε και αρχίζουμε να αδιαφορούμε για το τι θα πει ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αυτο ακριβως μακαρι να το ειχαμε ολοι...Να μην δινουμε δεκαρα για το τι μας λενε οι ''αλλοι'' και να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα..Αυτο μας εχει φαει τοσα χρονια..Π.χ ''Θες να περασεις ''εκει''?και τι θα κανεις μωρε μετα?που θα βρεις δουλεια?''..Εχουμε καταντησει να γινομαστε ερμαιο των αναγκων των γυρω μας και οχι των δικο μας αναγκων..

Το καλύτερο που έχουμε να κανουμε είναι να κλείσουμε τα αυτιά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχουμε να κανουμε είναι να κλείσουμε τα αυτιά μας...

Αυτό ακριβώς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Στην περίπτωσή μου το γήρας έκανε το έργο του:P Κατά κανόνα με την ηλικία αλλάζουμε και αρχίζουμε να αδιαφορούμε για το τι θα πει ο κόσμος.

Ποιό γηρας ρε κοπελιά; Νεότατη είσαι ακόμα, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top