Απορίες για κατατακτήριες

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Τέλειωσα την ιατρική τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε.Ψάχνω καμιά ενδιαφέρουσα σχολή να περάσω με κατατακτήριες.Πιο πολύ για σφαιρικές γνώσεις.Όχι για επαγγελματική αποκατάσταση.Σκέφτομαι για ιστορικό ή για πολιτικές επιστήμες.
Επίσης σκέφτομαι και το μαθηματικό γιατι στο σχολείο τα μαθηματικά ήταν το αγαπημένο μου μάθημα αλλα δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατι έχω χάσει την επαφη με το αντικείμενο.
Γενικά θα ήθελα να μου προτείνετε σχολές που δεν έχουν εργαστήρια ή υποχρεωτικές παρακολουθήσεις.Να μπορώ να πηγαίνω μόνο για εξετάσεις.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πείτε καμιά ιδέα.Πραγματκά δε μπορώ να αποφασίσω αλλά πρέπει σύντομα να αρχίσω προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseflower

Νεοφερμένος

Η roseflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
σε οικονομικο μπορεις? δε ξερω και πολυ καλα γιατι ειμαι στον 2ο χρονο φοιτησης οποτε δε το εχω ψαξει και πολυ το θεμα. Πιστευω θα ηταν ενδιαφερον αφου το θες για σφαιρικες γνωσεις και θα εισαι παντα μεσα στα πραγματα ;)
τι ειδικοτητα εχεις Ιατρε μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
σε οικονομικο μπορεις? δε ξερω και πολυ καλα γιατι ειμαι στον 2ο χρονο φοιτησης οποτε δε το εχω ψαξει και πολυ το θεμα. Πιστευω θα ηταν ενδιαφερον αφου το θες για σφαιρικες γνωσεις και θα εισαι παντα μεσα στα πραγματα ;)
τι ειδικοτητα εχεις Ιατρε μου?

Έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις ή εργαστήρια;

Τώρα τέλειωσα.Θα κάνω ειδικότητα στην παθολογία αλλά θα περιμένω μέχρι να αρχίσω και λέω να εκμεταλλευτώ το μεσοδιάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πείτε καμιά ιδέα.Πραγματκά δε μπορώ να αποφασίσω αλλά πρέπει σύντομα να αρχίσω προετοιμασία.

κάνε μια αίτηση για αργοτικό και άρχισε ειδικότητα και άσε τις θέσεις για τα παιδιά που πραγματικά θέλουν να σπουδάσουν (είναι κριμα να στερείς μια θέση από ένα παιδί άλλο).

Τώρα αν θέλεις μια σχολή οπωσδήποτε ωραίο θα ήταν κανά τμήμα ΤΕΙ φωτογραφίας (:D) αν δε θέλεις εργατήρια πήγαινε Οικονομικά (βαρετό) ή ιστορία (ωραίο :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseflower

Νεοφερμένος

Η roseflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις ή εργαστήρια;

το δικο μου τμημα (λογιστικη) εχει μονο 1 εργαστηριο ανα εξαμηνο και ειναι 2 φορες την εβδομαδα υποχρεωτικες παρακολουθησεις δεν εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
κάνε μια αίτηση για αργοτικό και άρχισε ειδικότητα και άσε τις θέσεις για τα παιδιά που πραγματικά θέλουν να σπουδάσουν (είναι κριμα να στερείς μια θέση από ένα παιδί άλλο).

Τώρα αν θέλεις μια σχολή οπωσδήποτε ωραίο θα ήταν κανά τμήμα ΤΕΙ φωτογραφίας (:D) αν δε θέλεις εργατήρια πήγαινε Οικονομικά (βαρετό) ή ιστορία (ωραίο :D)

Με κατατακτήριες θα περάσω,όχι με πανελλήνιες.

το δικο μου τμημα (λογιστικη) εχει μονο 1 εργαστηριο ανα εξαμηνο και ειναι 2 φορες την εβδομαδα υποχρεωτικες παρακολουθησεις δεν εχει

Ηλογιστική πρέπει να έχει πολλά μαθηματικά.Το ΟΔΕ έχει δύσκολα μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Με κατατακτήριες θα περάσω,όχι με πανελλήνιες.

και στις κατατακτήριες παίρνεις θέσεις. το 5% περίπου είναι για αποφοίτους ΑΕΙ .:P εντάξει δικαίωμα σου είναι αν το θέλει καποιος περισσότερο ας διαβάσει ή βγαλει παραπάνω βαθμό από σένα στο προπτυχιακό παραπάνω από σένα και περάσει.

εμενα θα μου άρεσε το τμήμα κινηματογράφου θεσσαλονίκης
ή κανά παιδαγωγικό τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πείτε καμιά ιδέα.Πραγματκά δε μπορώ να αποφασίσω αλλά πρέπει σύντομα να αρχίσω προετοιμασία.
Βάσει κριτηρίων που θέτεις. Πολιτικές Επιστήμες είναι άριστη επιλογή. Ευρύ πτυχίο, δεν απαιτεί παρακολούθηση, εργαστήρια κτλ. Εξίσου καλή επιλογή, όμως με δύσκολες εισαγωγικές εξετάσεις, η Νομική. Ίσως και ξένες φιλολογίες να πληρούν τα κριτήριά σου.

Ιστορικό πληροί μεν τα κριτήριά σου, όμως δεν το συστήνω, γιατί θέλει βάσεις σε αρχαία Ελληνική και Λατινική γραμματεία, που δεν έχεις, και τα αντίστοιχα μαθήματα θέλουν παρακολούθηση, για να τα κατανοήσεις.

Εν κατακλείδι, ψήφος στις Πολιτικές Επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Βάσει κριτηρίων που θέτεις. Πολιτικές Επιστήμες είναι άριστη επιλογή. Ευρύ πτυχίο, δεν απαιτεί παρακολούθηση, εργαστήρια κτλ. Εξίσου καλή επιλογή, όμως με δύσκολες εισαγωγικές εξετάσεις, η Νομική. Ίσως και ξένες φιλολογίες να πληρούν τα κριτήριά σου.

Ιστορικό πληροί μεν τα κριτήριά σου, όμως δεν το συστήνω, γιατί θέλει βάσεις σε αρχαία Ελληνική και Λατινική γραμματεία, που δεν έχεις, και τα αντίστοιχα μαθήματα θέλουν παρακολούθηση, για να τα κατανοήσεις.

Εν κατακλείδι, ψήφος στις Πολιτικές Επιστήμες.

Κι εγώ για πολιτικές επιστήμες κλίνω πιο πολύ.Νομική δε πάω γιατί πρώτον θα είναι δύσκολες οι εξετάσεις για να μπω και δεύτερον δε πρόκειται να ασκήσω το επάγγελμα οπότε δε βλέπω το λόγο να πάω.Στο ιστορικό έχει αρχαία και Λατινικά;Πραγματικά δεν το ήξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Πολιτικες επιστημες αλλιως εαν θελεις κατι καλλιτεχνικο εαν τοχεις οπως λεει κ ο φωκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
και στις κατατακτήριες παίρνεις θέσεις. το 5% περίπου είναι για αποφοίτους ΑΕΙ .:P εντάξει δικαίωμα σου είναι αν το θέλει καποιος περισσότερο ας διαβάσει ή βγαλει παραπάνω βαθμό από σένα στο προπτυχιακό παραπάνω από σένα και περάσει.

εμενα θα μου άρεσε το τμήμα κινηματογράφου θεσσαλονίκης
ή κανά παιδαγωγικό τμήμα.

Στην αθήνα θέλω γιατί εδώ μένω.Το παιδαγωγικό έμαθα θέλει να πηγαίνεις για πρακτική.Δε θα μπορώ γιατί θα κάνω τότε και ειδικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στην αθήνα θέλω γιατί εδώ μένω.Το παιδαγωγικό έμαθα θέλει να πηγαίνεις για πρακτική.Δε θα μπορώ γιατί θα κάνω τότε και ειδικότητα.


Σκέψου φίλε μου να είσαι ιατρός στην ειδικότητα και παράλληλα φοιτητής παιδαγωγικού και να κάνεις πρακτικήσ παιδάκια δημοτικού. (δε νομίζω να κουραστείς και ιδιαίτερα) :D πλάκα θα έχει.


Οι δασκάλες , οι φοιτήτριες θα σε έχουν για Θεό. :P
και την σχολή να μην βγάλεις θα περάσεις καλά.

Εγώ πάντως όταν τελειωσω ιατρική σκέφτομαι για οδοντιατρική (αλλά δυστυχως δε με βλέπω να αντέχω) οποτε ίσως πάω σε κανά παιδαγωγικό (θα μου άρεσε να κάνω το δάσκαλο).

Τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Μάλλον για πολιτικές επιστήμες θα δώσω.Απλά έλεγα μήπως μου προτείνετε κάποια σχολή που δεν τη σκέφτηκα.Βασικό κριτήριο να μπορώ να πηγαίνω μόνο για εξετάσεις και να είναι στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κι εγώ για πολιτικές επιστήμες κλίνω πιο πολύ.Νομική δε πάω γιατί πρώτον θα είναι δύσκολες οι εξετάσεις για να μπω και δεύτερον δε πρόκειται να ασκήσω το επάγγελμα οπότε δε βλέπω το λόγο να πάω.Στο ιστορικό έχει αρχαία και Λατινικά;Πραγματικά δεν το ήξερα.

Ναι έχει αρχαία και Λατινικά το Ιστορικό και μάλιστα μπόλικα. Από τα δύσκολα μαθήματά τους.

Αφού είσαι Αθήνα, θα πρέπει να αποφασίσεις σε ποιο από τα δύο τμήματα θα δώσεις. Του Παντείου ή του Καποδιστριακού; Πάντως οι Πολιτικές Επιστήμες θα είναι συν στο βιογραφικό σου και στην πορεία σου ως γιατρός. ;) Αν ξεκινήσεις απο τώρα προετοιμασία, είσαι μέσα. ;)

Παρεμπιπτόντως, συγχαρητήρια για το πτυχίο και καλή σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Νομίζω έχει ψηφιστεί νόμος για αυτούς που είναι πτυχιούχοι και δεν δικαιούναι συγγράματα...Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να πας σε κάποια σχολή (αφου δεν σε ενδιαφέρει το πτυχίο και δεν θες παρακολουθήσεις και εργαστήρια). Μπορείς να ασχοληθείς μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
To ΟΔΕ είναι πάρα πολύ καλό τμήμα και δεν έχει πολλά μαθηματικά. Προτείνω ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Νομίζω έχει ψηφιστεί νόμος για αυτούς που είναι πτυχιούχοι και δεν δικαιούναι συγγράματα...Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να πας σε κάποια σχολή (αφου δεν σε ενδιαφέρει το πτυχίο και δεν θες παρακολουθήσεις και εργαστήρια). Μπορείς να ασχοληθείς μόνος σου.

Το ξέρω ότι θα τα πληρώσω.Αλλά θέλω να πάω για τις γνώσεις και την εμπειρία.
Όταν πήγα ιατρική μου λέγανε ότι πάω για τα λεφτά και τέτοια.Τώρα που θα κάνω κάτι εντελώς ανιδιοτελώς πάλι τα ίδια;Έλεος δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D εγώ μετά την ιατρική θα δώαω για παιδαγωγικά και θα ξαναγράφω πάλι στο ischool γιατί θα είμαι και πάλι φοιτητής

* έχω πει πιο παλιά πως θα σταματήσω να γράφω στο forum όταν πάψω να είμαι φοιτητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top