Απορίες για κατατακτήριες Μαθηματικό ΕΚΠΑ

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Γεια σας,
Περιμένω τα φετινά αποτελέσματα των κατατακτηρίων. Είναι λίγο μαρτύριο η όλη αναμονή. Λόγω της κατάληψης η επιτροπή του τμήματος δεν επικυρώνει τα αποτελέσματα, αλλά άλλα τμήματα του ΕΚΠΑ που τελούν υπό κατάληψη βλέπω να τα ανακοινώνουν σιγά σιγά καθώς περνάνε οι ημέρες. Γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι αντίστοιχο και το τμήμα των Μαθηματικών;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Γεια σας,
Περιμένω τα φετινά αποτελέσματα των κατατακτηρίων. Είναι λίγο μαρτύριο η όλη αναμονή. Λόγω της κατάληψης η επιτροπή του τμήματος δεν επικυρώνει τα αποτελέσματα, αλλά άλλα τμήματα του ΕΚΠΑ που τελούν υπό κατάληψη βλέπω να τα ανακοινώνουν σιγά σιγά καθώς περνάνε οι ημέρες. Γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι αντίστοιχο και το τμήμα των Μαθηματικών;
Θα τα βγάλει, μην αγχώνεσαι.

Δεν δίνουν πολλοί για αυτό το τμήμα.

Ως -πρώην- συνάδελφος, καλή επιτυχία!
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

carnage

Νεοφερμένος

Ο carnage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αφού ήσασταν 17 και παίρνουν 24, αν έχεις γράψει πάνω από τη βάση (5/10 ή 10/20), σε πήραν.
Χαίρετε, ναι, τα γνωρίζω αυτά. Το πρόβλημα είναι ότι η όλη φάση λόγω της κατάληψης βρίσκεται στον "αέρα". Το εξάμηνο έχει ήδη ξεκινήσει και δεν έχουμε ιδρυματικούς λογαριασμούς (αυτό δημιουργεί πολλά προβλήματα, π.χ. δήλωση μαθημάτων, εύδοξος, χωρισμός τμημάτων με βάσει τον αριθμό μητρώου, εργασίες που στηρίζονται στα ψηφία του αριθμού μητρώου, αυτοματοποιημένη σύνδεση στα εξ'αποστάσεως μαθήματα χωρίς την έγκριση του διδάσκοντα). Αυτή τη στιγμή έχω διαλέξει ένα ρίσκο, παρακολουθώ τα εξ'αποστάσεως μαθήματα χωρίς να ξέρω αν έχω περάσει, αν όμως γνώριζα ότι δεν έχω περάσει στα σίγουρα θα διάβαζα για να ξαναδώσω. Ελπίζω να μπορέσουν να συνεδριάσουν και να ανακοινώσουν τα αποτελέσματα σύντομα.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Χαίρετε, ναι, τα γνωρίζω αυτά. Το πρόβλημα είναι ότι η όλη φάση λόγω της κατάληψης βρίσκεται στον "αέρα". Το εξάμηνο έχει ήδη ξεκινήσει και δεν έχουμε ιδρυματικούς λογαριασμούς (αυτό δημιουργεί πολλά προβλήματα, π.χ. δήλωση μαθημάτων, εύδοξος, χωρισμός τμημάτων με βάσει τον αριθμό μητρώου, εργασίες που στηρίζονται στα ψηφία του αριθμού μητρώου, αυτοματοποιημένη σύνδεση στα εξ'αποστάσεως μαθήματα χωρίς την έγκριση του διδάσκοντα). Αυτή τη στιγμή έχω διαλέξει ένα ρίσκο, παρακολουθώ τα εξ'αποστάσεως μαθήματα χωρίς να ξέρω αν έχω περάσει, αν όμως γνώριζα ότι δεν έχω περάσει στα σίγουρα θα διάβαζα για να ξαναδώσω. Ελπίζω να μπορέσουν να συνεδριάσουν και να ανακοινώσουν τα αποτελέσματα σύντομα.
Αν σου λέει κάτι, και εγώ ως επιτυχών με κατατακτήριες στη Νομική ΑΠΘ δεν έχω πάρει ακόμη κωδικούς σισ.

Μόνο εγγραφή έχω κάνει.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αν σου λέει κάτι, και εγώ ως επιτυχών με κατατακτήριες στη Νομική ΑΠΘ δεν έχω πάρει ακόμη κωδικούς σισ.

Μόνο εγγραφή έχω κάνει.
Καλά 2 εβδομάδες σχεδόν (γιατί σκ ολιγον χλωμό το κόβω) ακόμα ένα sms δεν έχουν στείλει;
Μήπως να έστελνες κανα εμαιλ ως επιτυχών, μήπως και απαντήσουν;
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Καλά 2 εβδομάδες σχεδόν (γιατί σκ ολιγον χλωμό το κόβω) ακόμα ένα sms δεν έχουν στείλει;
Μήπως να έστελνες κανα εμαιλ ως επιτυχών, μήπως και απαντήσουν;
ΤΟυς έστειλα.

Η απάντηση που έλαβα είναι πως λόγω καταλήψεων δεν είναι στην γραμματεία, και για να κάνουν την εγγραφή μου πρέπει να έχουν φυσική παρουσία εκεί.

Οπότε αυτό, λένε, θα γίνει αφού ανοίξει η σχολή από τις καταλήψεις.

That's the official story, I guess.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ΤΟυς έστειλα.

Η απάντηση που έλαβα είναι πως λόγω καταλήψεων δεν είναι στην γραμματεία, και για να κάνουν την εγγραφή μου πρέπει να έχουν φυσική παρουσία εκεί.

Οπότε αυτό, λένε, θα γίνει αφού ανοίξει η σχολή από τις καταλήψεις.

That's the official story, I guess.
Πωω κατάλαβα, καλή υπομονή!
 

NamelessHero

Νεοφερμένος

Ο NamelessHero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ έστειλα ένα e-mail στην γραμματεία. Αυτό μου έστειλαν :
Το Τμήμα Μαθηματικών τελεί υπό κατάληψη, σύμφωνα με απόφαση του συλλόγου
των φοιτητών. Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία θα παρακολουθείτε τις
ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα του Τμήματος Μαθηματικών.
:) Θα πρέπει να περιμένουμε.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Γεια σας, τώρα που πέρασε το νομοσχέδιο για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια γράφτηκε σε αυτό το ποστ ότι ο σκοπός είναι να συνεχιστούν οι καταλήψεις ... Επίσης έχουν γράψει στο τέλος του ποστ για απεργίες στις 17 Απρίλη.

Οι επιτροπές των κατατακτηρίων γιατί δεν παίρνουν θέση; Έτσι θα μας αφήσουν; Η επικύρωση των αποτελεσμάτων απλά μία ψηφιακή υπογραφή θέλει, οπότε γιατί κολλάει η όλη διαδικασία;
 

Συνημμένα

  • foit.png
    foit.png
    398 KB · Εμφανίσεις: 25

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Γεια σας, τώρα που πέρασε το νομοσχέδιο για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια γράφτηκε σε αυτό το ποστ ότι ο σκοπός είναι να συνεχιστούν οι καταλήψεις ... Επίσης έχουν γράψει στο τέλος του ποστ για απεργίες στις 17 Απρίλη.

Οι επιτροπές των κατατακτηρίων γιατί δεν παίρνουν θέση; Έτσι θα μας αφήσουν; Η επικύρωση των αποτελεσμάτων απλά μία ψηφιακή υπογραφή θέλει, οπότε γιατί κολλάει η όλη διαδικασία;
... και στους φαντάρους που διαμαρτύρονται

Μπρο, που κολλάνε οι στρατεύσιμοι σε όλο αυτό;
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
... και στους φαντάρους που διαμαρτύρονται

Μπρο, που κολλάνε οι στρατεύσιμοι σε όλο αυτό;
Ε που μίλησα για στρατό; Επιτροπές κατατακτηρίων είπα.

Update:
Α, τώρα είδα το προτελευταίο bullet, ναι, δεν ξέρω που κολλάει, όλο το κείμενο μιλάει για συντονισμό συνελεύσεων και για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Ε που μίλησα για στρατό; Επιτροπές κατατακτηρίων είπα.

Update:
Α, τώρα είδα το προτελευταίο bullet, ναι, δεν ξέρω που κολλάει, όλο το κείμενο μιλάει για συντονισμό συνελεύσεων και για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια.
Ό,τι ναναι κοινώς.

Υπομονή (πρώην) συνάδελφε, λογικά τώρα με το νομοσχέδιο θα αρχίσουν να αραιώνουν οι καταλήψεις εκτιμώ.
 

ElHombre

Νεοφερμένος

Ο ElHombre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα αδερφέ, που έμαθες τα αποτελέσματα; Δεν τα βλέπω κάπου. Θενξ!
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καλημέρα αδερφέ, που έμαθες τα αποτελέσματα; Δεν τα βλέπω κάπου. Θενξ!
Μου απάντησε η γραμματεία που είναι υπεύθυνη για τις κατατακτήριες. Τα αποτελέσματα μου είπανε πως πρόκειται να ανέβουν σύντομα στην ιστοσελίδα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top