Αποκλίσεις στα γραπτά των πανελληνίων.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το θεωρώ απίθανο να ανέβουν οι νομικές 600 μόρια. Για την Κομοτηνή βλέπω γύρω στο 18100, Σαλόνικα 18500-18600 και Αθήνα 18800-18900.
Απ'το στομα σου και στου θεου το αυτιιιιιιιιιιιιι να πιασω Θεσσαλονικη!!!!!!!αλλιως Κομοτηνη και μετα μεταγραφη και βουρ για Αθηνα και δεν με πολυτρελαινει η ιδεα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στη Βιολογια Κατευθυνσης περιμενα 100. Στη χειροτερη 95. Και δεν το λεω επειδη ετσι μου ηρθε, αλλα ειδα τις απαντησεις απο 3 διαφορετικα φροντιστηρια στο διαδυκτιο και τα ειχα γραψει ολα. Και μαλιστα παπαγαλια, ακριβως οπως τα λεει το βιβλιο. Μονο ενα ερωτημα το ειχα γραψει με δικα μου λογια (αυτο στο 3ο θεμα που επιανε 12 μοναδες). Αλλα και παλι περιεγραψα ολα οσα ελεγε, απλως οχι με τη συνταξη του βιβλιου. Επισης σε ενα ερωτημα στο 4ο εγραψα παραπανω, ομως ειχα γραψει και αυτα που εδιναν τα φροντιστηρια. Και βλεπω να μου εχουν βαλει 80 ο ενας και 89 ο αλλος!! Αν ειναι δυνατον! Ξερω οτι δεν θα αλλαξει κατι αλλα εχω μεινει με την απορια: απο που στο διαολο μου κοψανε τοσες μοναδες (ειδικα ο πρωτος)! Το θυμηθηκα και νευριασα! Και στο μεταξυ στα υπολοιπα επεσα μεσα με ακριβεια δεκατου και στην εκθεση πηρα παραπανω απ' οσο περιμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εμενα στην ιστορια ο πρωτος εβαλε 54 ο δευτερος 37 -αποκλιση 17 μορια-και ο τριτος 45
αρχαια 70 ο ενας 59 ο αλλος 11 μορια διαφορα
και εκθεση 65 και 76 παλι 11 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ειχα κι εγω αποκλιση 11 μοριων! Στα Μαθηματικα! 47 ο ενας, 58 ο αλλος. Αλλα μου αξιζε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εγώ είχα πολύ μικρές αποκλίσεις.. η μεγαλύτερη ήταν 7 μονάδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicktoria

Νεοφερμένος

Η Βικτωρια-οι φιλοι βικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εμενα στην εκθεση ο ενας μου εβαλε 74 και ο αλλος 55

:'(


και ο τριτος νομιζω 64

τελικα ο βαθμος μου ειναι 13,6 στην εκθεση

θα ειχα κοντα 15 αν δεν εβαζε αυτος 55....ΑΜΑΝ!!!!


αποκλειση

19 μοναδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flying Monarch

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
εμένα έκθεση ο ένας 70 και ο άλλος 82 (για ένα δεν πήγε για αναβαθμολόγηση)

Μαθηματικά γενικής, ενώ είχα λάθος μόνο το υποερώτημα με το πια μπαταρία μας συμφέρει να αγοράσουμε ο ένας 95 και ο άλλος 86....αν είναι δυνατόν....

και σε μια φίλη μου που ξέχασε τη τριβή στη φυσική ο ένας της έβαλε 100...χτυπάς ή δε χτυπάς κάτω το κεφάλι σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
εμενα στην εκθεση ο ενας μου εβαλε 74 και ο αλλος 55

:'(


και ο τριτος νομιζω 64

τελικα ο βαθμος μου ειναι 13,6 στην εκθεση

θα ειχα κοντα 15 αν δεν εβαζε αυτος 55....ΑΜΑΝ!!!!


αποκλειση

19 μοναδες!!!

...

Μετράνε οι δύο υψηλότεροι βαθμοί (η μέση τιμή τους, στην περίπτωση σου (64+74)/2 = 69 = 13,8). Εξήγησε μου πώς πίστευες 15 όταν όλοι σου οι βαθμοί ήταν κάτω από 15, οι 2 μάλιστα αρκετά κάτω;








έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εμενα στην εκθεση ο ενας μου εβαλε 74 και ο αλλος 55

:'(


και ο τριτος νομιζω 64

τελικα ο βαθμος μου ειναι 13,6 στην εκθεση

θα ειχα κοντα 15 αν δεν εβαζε αυτος 55....ΑΜΑΝ!!!!


αποκλειση

19 μοναδες!!!

<<Ειδικότερα, από φέτος σε περίπτωση αναβαθμολόγησης ο τελικός βαθμός θα προκύπτει από τον μέσο όρο του βαθμού του αναβαθμολογητή και του μεγαλύτερου βαθμού από αυτούς που έχουν δώσει οι δύο βαθμολογητές >>

άρα δεν έχεις λόγο να παραπονιέσαι για το 55.. μπορείς όμως να αρχίζεις να παραπονιέσαι για το 64 του αναβαθμολογητή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
...

Μετράνε οι δύο υψηλότεροι βαθμοί (η μέση τιμή τους, στην περίπτωση σου (64+74)/2 = 69 = 13,8). Εξήγησε μου πώς πίστευες 15 όταν όλοι σου οι βαθμοί ήταν κάτω από 15, οι 2 μάλιστα αρκετά κάτω;








έλεος
μαλλον εννοει οτι αν ο δευτερος βαθμολογητης συμφωνουσε με τον πρωτο και εβαζε 74-75 κι αυτος θα επαιρνε 15..κατι καλυτερο δεν μπορω να σκεφτω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicktoria

Νεοφερμένος

Η Βικτωρια-οι φιλοι βικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εννοω πως αν μου εβαζαν και οι 2 74 τοτε θα ειχα περιπου 15!!

πολυ μυαλο θελει??





ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολύ μυαλό δε θέλει. Πολλή φαντασία θέλει. Διότι προφανώς το 55 δεν ήταν 75 για κάποιο λόγο. Και δε νομίζω πως ο λόγος ήταν οτι ο διορθωτής βρήκε τη γυναίκα του στο κρεβάτι με τον κουμπάρο το προηγούμενο βράδυ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι αλλα ο ενας εκρινε οτι το γραπτο αξιζει για 74. Αληθεια ποτε δεν καταλαβα γιατι στην εκθεση υπαρχουν τετοιες διαφορες. Δεν υπαρχουν καποια standards στην διορθωση; Μπορει ο καθενας να βαθμολογει οπως θελει; Παντως εγω στην εκθεση εντυπωσιαστηκα, μολις 1 μοριο διαφορα ειχα (83/84). Δεν το περιμενα με τιποτα. Ουτε τοσο υψηλη βαθμολογια περιμενα για να ειμαι ειλικρινης, δεδομενου οτι τα εκανα σαλατα στην περιληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε μάθημα χωρίς συγκεκριμένη ύλη κι ερωταπαντήσεις είναι ρευστή η κατάσταση στη διόρθωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι, αλλα η επιτροπη διορθωσης δεν δινει στους βαθμολογητες υποδειξεις για το πως πρεπει να διορθωσουν; Ποια επιχειρηματα επρεπε να αναφερθουν, ποια ειναι τα κυρια στοιχεια του κειμενου προς περιληψη κλπ; Μονο η εκφραση θεωρω οτι ειναι ρευστη αλλα και παλι κοντα 20 μορια αποκλιση δε μου φαινεται σοι... Επισης ειδα απο γνωστη μου στα αρχαια κατευθυνσης 26 μορια αποκλιση και ο τριτος καπου στη μεση... (90-64-75). Εν τω μεταξυ αυτη περιμενε 80! Ουτε το 90 δικαιολογειται, ουτε το 64. Μονο το 75 ειναι κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγκεκριμένα επιχειρήματα δε μπορούν να δωθούν στους εξεταστές γιατί αυτό θα ήταν λογοκρισία. Η μόνη οδηγία είναι απλώς οτι πρέπει να υπάρχει τεκμηρίωση. Απο κει και πέρα ειναι στη γνώμη καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι όντως τους δίνουν επιχειρήματα που πρέπει να αναφερθούν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι όντως τους δίνουν επιχειρήματα που πρέπει να αναφερθούν :hmm:
Κι εγω... αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι δεσμευτικα. Αλλιως θα ηταν οντως λογοκρισια. Οποιοδηποτε τεκμηριωμενο και λογικο επιχειρημα εντος του θεματος ειναι δεκτο απο τους διορθωτες. Π.χ. οταν εγραψα εκθεση και μετα ειδα τις λυσεις στο διαδικτυο, ειδα καμια 10ρια επιχειρηματα που θα επρεπε να αναπτυχθουν. Απο αυτα ανεπτυξα τα 6 και εγραψα ενα που δεν το ανεφερε κανενας. Και τα πηγα πολυ καλα (16.7), δεδομενου οτι εκανα απαραδεκτη περιληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ναι εννοείται. Νομίζω υπάρχουν κάποια που πρέπει να αναφερθούν στα σίγουρα...κάτι τέτοιο. Πάντως με φοβίζουν αυτές οι τεράστιες αποκλίσεις στην έκθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εμενα με φοβιζαν και τελικα ειχα μολις 1 μοριο αποκλιση... στα αλλα ειχα πιο μεγαλες αλλα και παλι κανενα γραπτο μου δεν πηγε σε τριτο βαθμολογητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top