Απιστίες

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Θα απατούσατε ποτέ άτομο με το οποίο έχετε σχέση?
Για ποιο λόγο? Θεωρείτε ότι είναι σωστό?
Πως θα αντιδρούσατε αν σας απατούσε το αγόρι/η κοπέλα σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οχι.
N/A.
Οχι.
Θα πληγωνόμουν αφάνταστα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οχι.
N/A.
Οχι.
Θα πληγωνόμουν αφάνταστα.
:P


Κρου, ξέρω ένα καλό εργαλειάκι για να βγάζεις τη στάχτη από τα μάτια....

θα στο δώσω σε τιμή ευκαιρίας και 5 άτοκες δόσεις... :P:P:P:P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ ποτε δεν εχω απατήσει σε σχέση (και για να λέμε την αλήθεια, είχα αρκετές σχέσεις-δεν είμαι του φασώματος) ούτε πρόκειται να το κάνω. Το θεωρώ ηλίθιο. Αν ο άλλος δεν σε γεμίζει, απλως χωρίζεις και προχωρας. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και όλους όταν αποφασίζουμε να δεσμευτούμε άλλωστε. Αν με απατούσε, θα πληγωνομουν παρα πολυ, θα απογοητευόμουν και από εκείνον και από τον εαυτό μου προσπαθώντας να καταλάβω αν φταίω. Η απιστία δεν είναι σωστή σε καμία περίπτωση-ούτε φυσικά στην ηλίθια περίπτωση "με απάτησε, αρα θα κάνω το ίδιο". Αυτό δείχνει χαμηλό επίπεδο. Εκδίκηση με αυτόν τον τρόπο..πφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Έχω απατήσει μια φορά και το έχω μετανιώσει αφάνταστα..
Δεν με έχουν απατήσει απ' όσο ξέρω (:P) αλλά με έχουν πληγώσει πρόσφατα παίζοντας μαζί μου..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγω δεν έχω απατήσει ποτέ γιατί νταξ, δε με θέλει και καμία, οπότε δεν υπάρχει πειρασμός κιόλας :P . Οχι οτι θα το έκανα αν υπήρχε πειρασμός, αλλά αυτό απλοποιεί αρκετά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για μενα η απιστια δεν ειναι λογος χωρισμου, ιδιως σε παντρεμενα ζευγαρια. Οποιοσδηποτε σε καποια φαση εχει δικαιωμα να κανει το σφαλμα κι αν δεν υπαρχει μεταμελεια και συγχωρεση, αλλα χωρισμος, τοτε δεν βγαινει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ωραία, αλλά γιατί να κάνεις απιστία σε μία σχέση που έχεις στην εφηβία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατι καθε ανθρωπος παραμενει ανθρωπος κι επηρεαζεται απο χιλιαδες πειρασμους, ασχετα αν ειναι σε μια σχεση ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Γιατι καθε ανθρωπος παραμενει ανθρωπος κι επηρεαζεται απο χιλιαδες πειρασμους, ασχετα αν ειναι σε μια σχεση ή οχι.

από την στιγμή όμως που γνωρίζεις ότι επηρεάζεσαι από πειρασμούς, δεν δεσμεύεσαι. δεν πιστεύω πως είναι τόσο δύσκολο να αντισταθείς άλλωστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ολοι ανεξαιρετως επηρεαζονται. Απλως αλλοι το ελεγχουν, αλλοι οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν επηρεάστηκα ποτέ γιατί είμαι ο τύπος ατόμου που αφοσιώνεται στο άτομο που έχει δίπλα του.. φυσικά και μου περνάει από το μυαλό ότι "ωραίος ο τάδε" αλλά δεν θυσιάζω την καλή σχέση που έχω με ένα άτομο το οποίο πραγματικά αγαπάω για να ικανοποιήσω μία "όρεξη" της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εισαι και κοριτσακι, γι'αυτο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
διαφωνώ. ο Anarki τι είναι ξέρω γω?
και αλλωστε σε σχέση δύο χρόνων που είχα παλιότερα, το παιδί που ήμασταν μαζί, πως αντιστάθηκε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εγω δεν έχω απατήσει ποτέ γιατί νταξ, δε με θέλει και καμία, οπότε δεν υπάρχει πειρασμός κιόλας :P . Οχι οτι θα το έκανα αν υπήρχε πειρασμός, αλλά αυτό απλοποιεί αρκετά τα πράγματα.

Oύτε εμένα με ήθελε καμία αλλά έτυχε τότε να πέσουν 2 μαζί...
Μην τις αφήσουμε και τις 2 παραπονεμένες (ήταν και φίλες:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν επηρεάστηκα ποτέ γιατί είμαι ο τύπος ατόμου που αφοσιώνεται στο άτομο που έχει δίπλα του.. φυσικά και μου περνάει από το μυαλό ότι "ωραίος ο τάδε" αλλά δεν θυσιάζω την καλή σχέση που έχω με ένα άτομο το οποίο πραγματικά αγαπάω για να ικανοποιήσω μία "όρεξη" της στιγμής.


να σου πω την αλη8εια, εγω πιστευω οτι σε ηλικια 17 ετων δν μπορεις να εχεις ολοκληρωμενη αποψη για το τι ειδους ατομο εισαι σε μια σχεση.
υπαρχουν πολλοι παραγοντες που μπορει να σε οδηγησουν στην απιστια ακομα κ αν ο συντροφος σου ειναι ιδανικος κ εσυ ερωτευμενη μαζι του[καλα οκ, καπου 8α υπαρχει κ το "πετραδακι"]
πχ. πες οτι μεθας σε ενα παρτυ χωρις τον/την συντροφο και δν 3ερεις τι κανεις.
ή οτι μια αιθερια υπαρξη σε αποπλανει χαχ η κατι τελος παντων μπορουν να συμβουν διαφορα!

προσωπικα, στην εφηβεια κ στις σχεσεις που εχω μεχρι τωρα η βαση ειναι να περναω καλα οχι μονο εγω φυσικα αλλα κ ο αλλος διπλα μου. γι αυτο το λογο πιστευω οτι ειναι απαραιτητο να καθοριζουμε απο πριν τα ορια. θεωρω βαρια κουβεντα το "με απατησε" σε μια τετοια σχεση....
ναι, κ μου το εχουν κανει κ το εχω κανει τωρα να σας πω την αληθεια δεν εγινε κ μεγαλη φασαρια γιατι πολυ απλα ειχαμε ξεκαθαρισει τη θεση μας απλα μετα συνεχισαμε αλλιως.... :/

τωρα για μια πιο σοβαρη σχεση και στην μετεπειτα ζωη πιστευω πως θα συγχωρουσα απιστια γτ ανθρωποι ειμαστε κ πολλες φορες δν μπορουμε να ελεγξουμε τον εαυτο μας. κ επισης δν νιωθω καλα να απαιτω πολλα πραγματα απο καποιον που δεν ειμαι και σιγουρη οτι μπορω αν του τα προσφερω ισαξια...
αυτο ομως δν σημαινει οτι συγχωρω την απιστια κατ'εξακολουθηση ε ντα3 γτ τοτε ειναι απλα βλακεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
κοίτα δεν έχεις άδικο, αλλά μετά από πολλές αποτυχημένες και μία επιτυχημένη σχέση, πιστεύω έχω καταλάβει πως λειτουργώ. Στα 17 ναι, είναι δύσκολο αλλά, προσωπικά, στην σταθερή σχέση που είχα απ τα 14 μέχρι τα 16 μου κατάλαβα πολλά. Όπως και στις σχέσεις που ακολούθησαν στην συνέχεια. Ξέρω τα όρια μου και πως λειτουργώ απέναντι στον άλλον. Είμαι γενικά ελεινά ανασφαλές άτομο, και όταν αγαπάω και αφοσιώνομαι. Δεν είμαι ζηλιάρα, ούτε θα φοβόμουν να πάω με κάποιον άλλον μπας και το μάθει το αγόρι με το οποίο είμαι. Απλά δεν είναι του χαρακτήρα μου το να το κάνω. Θεωρώ πως αν άλλος δεν με συμπληρώνει ή αν θελήσω κάτι ποιο χαλαρό, θα σταματήσω πρώτα την σχέση και μετά θα κανω ό,τι είναι να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι, ετσι οπως το θετεις ειναι απολυτα λογικο.

αλλα τι γινεται οταν τα πραγματα γινονται πιο σοβαρα?
σε εναν γαμο ας πουμε.
δεν ειναι τοσο ευκολο να βαλεις τελος. υπαρχουν τοσοι κ τοσοι παραγοντες που σε κρατανε. ας πουμε παιδια, ανασφαλεια, ο φοβος της μοναξιας, οικονομικη δυσχερεια
ε κ γι'αυτο μπορει ναι μεν να εχεις σοβαρο δεσμο αλλα ο ανθρωπος που ειναι μαζι σου να μην σε καλυπτει στη σχεση σας..κι ομως δεν μπορεις να το τελειωσεις εκει.
τοτε τι κανεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν έχεις λόγο να απιστήσεις όταν οι υπόλοιποι άνθρωποι είναι... απλοί άνθρωποι σε σύγκριση μ' αυτήν που 'χεις δίπλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Το αν θα απατήσεις εξαρτάται από το πόσο δεμένος είσαι με το άτομο αυτό, αν η σχέση πάει κατά διαόλου δεν αντέχεις άλλο θα απατήσεις σίγουρα πριν χωρήσεις, αν η σχέση είναι δύνατη δεν νομίζω κανένα από τα δύο άτομα να κάνει την κακή αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top