Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
σπάνια το κουβαλάω στο σχολείο

ακτινοβολία κιέτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν το πήρα...δε μου χρειάστηκε και ποτέ άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εγω παντα το επερνα και το παιρνω , μα το εχω κλειστο στην τσαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Το εχω ανοικτο, στο αθορυβο σχεδον παντα μαζι μου, απο την δευτερα γυμνασιου και μετα. Νιωθω μια ασφαλεια. Οτι αν χρειαστω κατι, μπορω να τηλεφωνησω οπου κι αν ειμαι.
Εμας φετος μας ειπαν παλι τα ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Το εχω ανοικτο, στο αθορυβο σχεδον παντα μαζι μου, απο την δευτερα γυμνασιου και μετα. Νιωθω μια ασφαλεια. Οτι αν χρειαστω κατι, μπορω να τηλεφωνησω οπου κι αν ειμαι.
Εμας φετος μας ειπαν παλι τα ιδια.

+1.:D
Κι εμας τα ιδια ρε γαμωτο, οτι εχουμε και καρτοτηλεφωνο λες και ΝΑΙ, θα κυκλοφορω εγω με την τηλεκαρτα, και επισης οτι μπορουμε να παιρνουμε τηλεφωνα απο το τηλεφωνο του γραφειου.
ΜΟΥΑΑΑΧΑΧΑΧΑ, ναι, θα δωσω εγω λογαριασμο στην καθε σκυλιασμενη υποδιευθυντρια ποιον θελω να παρω και γιατι.-.-
Αφηστε μας ρε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Το μονο που σκεφτομαι καμια φορα και το αφηνω σπιτι το καταραμενο ειναι η ακτινοβολια.
Αλλα και παλι τοση θα φαω απο τα κινητα των συμμαθητων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω ποτε μα ποτε δεν ειδα κανεναν να σεβαστει αυτην την '' απαγορευση''

εδω ενος καθηγητη μου χτυπησε μεσα στην ταξη και το σηκωσε και αρχισε συζητηση...

τους εγραφα κανονικα και το επαιρνα μαζι μου και μηνυματακια εστελνα και τηλεφωνα επαιρνα,οποτε χρειαζονταν

αν ερχοτανε κανεις να μου πει τιποτα,απλα το εβγαζα και εκανα πως μιλουσα!:P

μην τα πιστευετε αυτα ρε ,αν θελουν να μην εχουμε κινητα ,να βαλουν τα αντιστοιχα μηχανιματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^IoaNNa^

Νεοφερμένος

Η Ioanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδιά έλεος! τι απάγορευσεις και βλακείες αν είναι δυνατόν κάθε μέρα το χω μαζί μου και τα περισσότερα παιδία στο τμήμα μου:D πολλές φορές έχει χτυπήσει μέσα στο μάθημα και οι καθηγητές αφασία :lol: αν και φροντίζω να το έχω στο αθόρυβο όταν είμαι μέσα και στην τσεπούλα....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Απαράδεκτη κατά την άποψή μου είναι η χρήση του κινητού κατά τη διάρκεια του μαθήματος, και μάλιστα να σου έχει ήδη γίνει παρατήρηση από τον καθηγητή. Πόσο πιο πολλή ασέβεια πια? :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
παντα το παιρνω γιατι αν πχ θελω να παω για καφε μετα δν χρειαζεται να παω σπιτι να πω τη μανα μ της στελνω μνμ...κ εξαλλου μεσα στην ταξη το χω αθορυβο....κι αν θελουν να μην εχουμε κινητα ας βαλουν πολλους τηλεφωνικους θαλαμους στο σχολειο(με πορτα μν γινουμε ρεζιλι)να περνουμε απο κει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Στην ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας για την απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στα σχολεία γράφει:"Στην εξαιρετική περίπτωση που ο μαθητής έχει στην κατοχή του κινητό τηλέφωνο υποχρεούται, καθʼ όλη τη διάρκεια της παραμονής του εντός του σχολικού χώρου, να το έχει εκτός λειτουργίας και μέσα στην τσάντα του."Χθες, όμως, εμάς μας είπε η διευθύντρια να μην αφήνουμε τα κινητά και τα λεφτά μας στις τσάντες μας γιατί μπορεί να μας τα κλέψουν (είναι 2 λύκεια μαζί). Τώρα;;:hmm: Όταν θα έχουμε γυμναστική που θα αφήνουμε τα κινητά μας;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ κάθε μέρα το έχω μαζί μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
κ εγω. μας ειπαν οτι απαγορευεται, μα επισης ειπαν οτι αν καποιος το χει μαζι του, να το εχει κλειστο κ κρυμμενο σε ολη τη διαρκεια του σχολειου κ οταν τελειωσει το σχολειο στο 7ωρο ή στο 6ωρο δηλαδη να το βγαλει εξω, να το ανοιξει αλλα εξω απ το χωρο του σχολειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimacos

Νεοφερμένος

Ο Jimacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και εγώ κάθε μέρα το έχω μαζί μου!!(λολ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω ξέρω οτι αυτο δεν αφορά μόνο τους μαθητες αλλα και τους καθηγητες.Οχι να χτυπάει το κινητό και αντί να πει σθγγνώμη παιδια που το ξεχασα λέει σθγγνωμη παίδια ειναι επείγον και βγαινει εξω απο τη τάξη για να μιλήσει...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ο,τι ισχυει για μας , ισχυει και για τους καθηγητες. τουλαχιστον σε μας ετσι ειπαν.
παντως εγω το βρισκω τελειως παραλογο για καποιες και μονο περιπτωσεις.
Πχ αν καποιος ακουει μουσικη την ωρα του διαλλειματος χωρις να ενοχλει κανεναν ή ακομα να μιλαει και παλι χωρις να ενοχλει κανενα στο διαλλειμα και πεταχτει κανας καθηγητης απ το πουθενα (οπως μονο αυτοι ξερουν:P) , θα του το παρει??















δηλαδη ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εγώ πέρσυ μίλαγα συνέχεια στα διαλείμματα και δεν μου το παιρναν γιατι του έλεγα οτι εχω συγγενη στο νοσοκομειο και παιρνω να δω τη κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
:lol::lol:



καλα εμεις εχουμε τα μεγαλυτερα περιστατικα-καθηγητες.
αν τους πεις αυτη τη δικαιολογια σου λενε οτι περα απ το καρτοτηλεφωνο που υπαρχει , μπορουμε να παρουμε τηλ κ απ το γραφειο της διευθυντριας.....













































δηλαδη ο,τι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
α καλά! σε μας ήταν του ύπνου,γιατί καρτοτηλέφωνο δεν έχουμε και από της διευθύντριας με τίποτα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
α καλά! σε μας ήταν του ύπνου,γιατί καρτοτηλέφωνο δεν έχουμε και από της διευθύντριας με τίποτα...!
τουλαχιστον σας αφηναν να χετε κινητο μαζι...:)
εμας παλι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top