Αξιωματικών αστυνομίας μόνο για αστυνομικούς εκ του σώματος 2023.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
4o Θέμα:
Ευσταθεί ο ισχυρισμός "καμία ποινή χωρίς νόμο";
Αυτο εχει αυξημενο βαθμο δυσκολιας και θελει να επικαλεστεις και το αντιστοιχο αρθρο του Συνταγματος
Κατι του στυλ: "Απαρριθμηστε τις διαταξεις της ελληνικης εννομης ταξης, οι οποιες καταπονται απο τα αστυνομικα οργανα οταν προβαινουν στην αδικαιολογητη χρηση κροτων λαμψης", θα ηταν πιο ταιριαστο
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αυτο εχει αυξημενο βαθμο δυσκολιας και θελει να επικαλεστεις και το αντιστοιχο αρθρο του Συνταγματος
Κατι του στυλ: "Απαρριθμηστε τις διαταξεις της ελληνικης εννομης ταξης, οι οποιες καταπονται απο τα αστυνομικα οργανα οταν προβαινουν στην αδικαιολογητη χρηση κροτων λαμψης", θα ηταν πιο ταιριαστο
Εάν Ραπαν-Σαφν-Αρεν(εαακ) έβαζαν θέματα:
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αντε να πιασει δουλεια η οππι μπας και μπειτε σε πανεπιστημιο της προκοπης
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

USER45

Νεοφερμένος

Ο USER45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Άντε για...

Χθες στην πολυτεχνική πάλι warmup έκαναν για την 6η Δεκέμβρη.
Είσαι αξιωματικός του στρατού και είσαι τόσο κατά του κράτους και της αστυνομίας; Από τα σχόλιά σου θυμίζεις ακροαριστερο. Πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Είσαι αξιωματικός του στρατού και είσαι τόσο κατά του κράτους και της αστυνομίας; Από τα σχόλιά σου θυμίζεις ακροαριστερο. Πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό
Έφεδρος, ναι.

Το ότι είμαι κατά της διανοητικής υπεροψίας των χωροφυλάκων δεν με κατατάσσει στους αντικρατιστές.

Κάνε λίγο ένα πρακτικό πείραμα: πάρε όλους τους χωρο/αστυφύλακες που ξέρεις, και ζήτα τους να σου διαβάσουν όχι το Σύνταγμα, όχι το "Πόλεμος και Ειρήνη" του Τολστόι αλλά ένα μικρό απόσπασμα από τον Κοντορεβιθούλη. Μέτρα μέσα σε 30 λεπτά πόσες λέξεις θα ψαλιδίσουν εντελώς. Έλα μετά πες μου πόσα δίκαια κάνετε στην σχολή και πόσο μορφωμένοι είστε.
 

USER45

Νεοφερμένος

Ο USER45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έφεδρος, ναι.

Το ότι είμαι κατά της διανοητικής υπεροψίας των χωροφυλάκων δεν με κατατάσσει στους αντικρατιστές.

Κάνε λίγο ένα πρακτικό πείραμα: πάρε όλους τους χωρο/αστυφύλακες που ξέρεις, και ζήτα τους να σου διαβάσουν όχι το Σύνταγμα, όχι το "Πόλεμος και Ειρήνη" του Τολστόι αλλά ένα μικρό απόσπασμα από τον Κοντορεβιθούλη. Μέτρα μέσα σε 30 λεπτά πόσες λέξεις θα ψαλιδίσουν εντελώς. Έλα μετά πες μου πόσα δίκαια κάνετε στην σχολή και πόσο μορφωμένοι είστε.
Οκ επιβεβαίωσα το κομπλεξ που έχεις με την αστυνομία. Καλή συνέχεια καραβαναδες💪
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Petros.21

Νεοφερμένος

Ο Petros.21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
18.200
 

vbvbvbv

Νεοφερμένος

Η vbvbvbv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καθόμουν και διάβαζα το τι αναφέρθηκε πιο πάνω και αυτό που έχω να πω είναι..ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!
Ο καθένας θα κάνει αυτο που εχει στόχο και όνειρο, ο,τι γνώμη και αν έχει ο αλλος για αυτο, όσες φόρες και αν προσπαθήσει. Μην υποτιμάμε τίποτα και κανεναν.
 

M0123

Νεοφερμένος

Ο M0123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Υπάρχει κάποια ομαδική για τους επιτυχοντες φετος εκ του σώματος;
 

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Dannymanic

Νεοφερμένος

Ο Dannymanic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είναι αλήθεια ότι εδώ μέσα πραγματικά ρωτάνε ότι να ναι..
Υποβαθμιζουν το forum.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πραγματικά όσοι χλευαζουν τις αστυνομικές και στρατιωτικές σχολές, συνήθως καταλήγουν υπάλληλοι στον Σκλαβενίτη, σε κομμωτήρια ή σερβιτόροι. Που να γράψουν 15000 μορια+
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
συνήθως καταλήγουν υπάλληλοι στον Σκλαβενίτη, σε κομμωτήρια ή σερβιτόροι. Που να γράψουν 15000 μορια+
Γιατί ευτυχώς εμείς που γράψαμε πάνω από 15.000 μόρια θα καταλήξουμε κάπου αλλού. Μη γίνεστε ελιτιστές για να απαντήσετε σε όσους έχουν κόμπλεξ με την αστυνομία.
 

th.kremast

Νεοφερμένος

Ο th.kremast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
..
 
Τελευταία επεξεργασία:

vbvbvbv

Νεοφερμένος

Η vbvbvbv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα, θέλω να σας παραθέσω τον δικό μου προβληματισμό. Έδωσα πανελλήνιες πριν 2 χρόνια, με 1η επιλογή αξιωματικών αστυνομίας και δεύτερη αστυφυλάκων στην οποία και είχα περάσει. Έχοντας ολοκληρώσει 1 χρόνο εκπαίδευσης, αποφάσισα να κάνω 10% για πυροσβεστική κυριως γιατί σκεφτόμουν ότι αν παρέμενα στο σώμα θα έπρεπε να κατά πάσα πιθανότητα κάτσω 15+ χρόνια στην Αθήνα, την οποία απεχθάνομαι και δε Μ αρέσει ο τρόπος ζωής στη μεγαλούπολη, ενώ με τη πυροσβεστική οι μεταθέσεις είναι κάπως καλύτερα. Ωστόσο το όνειρο μου ήταν η αστυνομία, παρόλο που είδα και πολλά από τα στραβά της έχοντας ενταχθεί στο σώμα. Όταν έκανα πρακτική, στη δουλειά πήγαινα σχεδόν πάντα χαρούμενος και πρόθυμος, κάτι το οποίο δεν γίνεται στη παρούσα κατάσταση με την πυροσβεστική. Δεν έχω δηλαδή την ίδια πρόθεση και τον ζήλο με τον αστυνομία. Όταν είχαν βγει τα αποτελέσματα του 10% και είχα περάσει πυροσβεστική η απόφαση μου να αφήσω την αστυνομία ήταν εξαιρετικά δύσκολη, ίσως η πιο δυσκολη απόφαση της ζωής μου ως τώρα. Όταν πήγα στο τμήμα και παραιτήθηκα το έκανα με μισή καρδιά, δεν παραιτήθηκα χαρούμενος. Ο προβληματισμός λοιπόν είναι ο εξής: αξίζει να δώσω πανελλήνιες για αξιωματικών αστυνομίας; Την πρώτη φορά που έδωσα ήμουν αρκετά κοντά στη βάση, άσχετα που πιστεύω ότι χαντακωθηκα και άξιζα να γράψω περισσότερο. Διαφωτιστε με και πείτε μου τη γνώμη σας.
Να κανεις αυτο που αγαπας περισσοτερο..ειναι πολλα τα χρονια εργασιας για να πηγαινουμε με μιση καρδια
 

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα, θέλω να σας παραθέσω τον δικό μου προβληματισμό. Έδωσα πανελλήνιες πριν 2 χρόνια, με 1η επιλογή αξιωματικών αστυνομίας και δεύτερη αστυφυλάκων στην οποία και είχα περάσει. Έχοντας ολοκληρώσει 1 χρόνο εκπαίδευσης, αποφάσισα να κάνω 10% για πυροσβεστική κυριως γιατί σκεφτόμουν ότι αν παρέμενα στο σώμα θα έπρεπε να κατά πάσα πιθανότητα κάτσω 15+ χρόνια στην Αθήνα, την οποία απεχθάνομαι και δε Μ αρέσει ο τρόπος ζωής στη μεγαλούπολη, ενώ με τη πυροσβεστική οι μεταθέσεις είναι κάπως καλύτερα. Ωστόσο το όνειρο μου ήταν η αστυνομία, παρόλο που είδα και πολλά από τα στραβά της έχοντας ενταχθεί στο σώμα. Όταν έκανα πρακτική, στη δουλειά πήγαινα σχεδόν πάντα χαρούμενος και πρόθυμος, κάτι το οποίο δεν γίνεται στη παρούσα κατάσταση με την πυροσβεστική. Δεν έχω δηλαδή την ίδια πρόθεση και τον ζήλο με τον αστυνομία. Όταν είχαν βγει τα αποτελέσματα του 10% και είχα περάσει πυροσβεστική η απόφαση μου να αφήσω την αστυνομία ήταν εξαιρετικά δύσκολη, ίσως η πιο δυσκολη απόφαση της ζωής μου ως τώρα. Όταν πήγα στο τμήμα και παραιτήθηκα το έκανα με μισή καρδιά, δεν παραιτήθηκα χαρούμενος. Ο προβληματισμός λοιπόν είναι ο εξής: αξίζει να δώσω πανελλήνιες για αξιωματικών αστυνομίας; Την πρώτη φορά που έδωσα ήμουν αρκετά κοντά στη βάση, άσχετα που πιστεύω ότι χαντακωθηκα και άξιζα να γράψω περισσότερο. Διαφωτιστε με και πείτε μου τη γνώμη σας.
Αστυνομία είναι το καλύτερο!
Στην Ελλάδα ζωή υπάρχει μόνο Αθήνα, στο χωριά είναι μαύρη ζωή και μιζέρια
Πυροσβεστική θα περάσεις άσχημα, βαρετά και μη παραγωγικός και θα είσαι ο χαμάλης.
Αστυνομια δεν μπορείς να ξανά εισαχθείς στο σώμα εφόσον παρατηθηκες. Έφαγες θέση άλλου που πραγματικά την ήθελε και δεν συμπληρώνεται μετά.
Όποτε η αξιωματικών Πυροσβεστικής η λιμενικού
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top