Αξιολογείστε παρακαλώ το τέστ (τι τραβάμε εμείς οι καθηγητές!)

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορεί να στρογγυλοποίησε το 36.5/14 προς τα πάνω και το 87/14 επίσης, βγαίνουν 3 άνθρακες και 7 υδρογόνα, μια χαρά με βάση το λάθος απο πάνω :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι αυτό το μαθηματικούλι λάθος λοιπον! Μήπως ήσαστε πολύ επιεικής με το 0 ????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι μαθηματικό λάθος, όπως θέλεις στρογγυλοποιείς, ανάλογα με την περίσταση.
Στο συγκεκριμένο είδος ασκήσεων βέβαια στρογγυλοποιείς στον κοντινότερο ακέραιο, οπότε είναι όντως λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά εντάξει, πάντα ανάλογα με την περίσταση. Όταν ομως μιλάμε για κλασικά, πεπατημένα ασκησάκια του σχολείου είναι κάπως παράλογο το 6,2 να το κανεις 7...Στα θεωρητικά μαθηματα πάντα ακολουθείς τους θεωρητικούς κανόνες. Αυτά τα 6,2=7 είναι για τους μηχανικους και τις μηχανες τους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
<- ταβάνι
<- πάτωμα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οκ...Πάντως όντως με την ευκαιρία αυτή έμαθα και κάτι που δεν ήξερα σχετικά με τα πειραματικώς εξαγόμενα νούμερα...Θα μου χρησιμεύσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Οκ...Πάντως όντως με την ευκαιρία αυτή έμαθα και κάτι που δεν ήξερα σχετικά με τα πειραματικώς εξαγόμενα νούμερα...Θα μου χρησιμεύσει...
Ένα από τα πρώτα "σοκ" που παθαίνουν οι Έλληνες μαθητές όταν πάνε στο πανεπιστήμιο είναι ακριβώς αυτό! Εκεί που περιμένουν να βρουν ένα νούμερο που τους δίνει κάποια σχέση, βγαίνει ένα νούμερο που με την πρώτη ματιά φαίνεται τελείως άσχετο.... ένα από τα δύσκολα κομμάτια στις θετικές επιστήμες είναι το εξαγόμενο νούμερο από το πείραμα να το συσχετίσεις με την θεωρία και να εντοπίσεις που βρίσκονται τα σφάλματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Θα το κάνω! Τι να πω.... Τα παιδιά σήμερα έχουν πολυεπίπεδες πιέσεις, οι οποίες μάλιστα πολλές φορές δεν είναι και εμφανείς!

Τελικά τον βρήκα σήμερα! Τον ρώτησα εάν μετά από μία ημέρα, σκέφτηκε αυτό που έκανε και πως το κρίνει;

Η απάντηση:"Δεν σκέφτομαι κύριε τι κάνω στο σχολείο, δεν με απασχολεί. Α, περιμένετε δηλαδή να σας πω συγγνώμη και τέτοια"

Του είπα ένα καλά εντάξει και έφυγα.... Την τιμωρία την έχει στο τσεπάκι του!
Την Δευτέρα δίνουμε ελέγχους... θα ενημερώσω τον υπεύθυνο να πει στους γονείς του (εάν έρθουν) ότι θέλω να τους δω. Δεν ασχολούμαι άλλο, πολύ αξία του έδωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ξερω αν η τιμωρια θα βοηθησει σε κατι, μπορει να ενταθει το προβλημα, αφου φαινεται πως το παιδι το απασχολουν αλλα πραγματα... Εγω λεω να μιλησετε πρωτα στους δικους του και μετα αν θελετε να τον τιμωρησετε καντε το, μιας και δε γινεται να ξεσπαει σε σας τα οποια προβληματα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά είναι αλήτης. Αξίζει την τιμωρία του όσο ένας δολοφόνος τα ισόβια...Με το να μην καταλαβαίνει τις συνέπειες οταν βρίζει κάποιον που οφείλει να σέβεται δεν γίνεται καλύτερος...Μάλλον πρέπει να τη δει κι απο την ανάποδη λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Κύριε καθηγητά, κατά τη γνώμη δεν πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψη το γραπτό αυτό, αλλά ούτε και η συμπεριφορά, αν όπως λέτε ο μαθητής είναι πολύ καλός. Να τους βάλετε ένα προειδοποιημένο διαγώνισματάκι και ένα απροειδοποίητο τεστ. Αν τα πάει καλά συμαίνει ότι ήταν μία κακή στιγμή(η κακή επίδοση, όχι συμπεριφορά...), αν δεν τα πάει καλά συνυπολογίστε το και ξετινάξτε τον!!!:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η συμπεριφορα του πάντως είναι κάτι που πρέπει να αντιμετωπιστεί άμεσως, όχι φυσικά με τη βαθμολογία, αλλά με τα διάφορα μέτρα που προσφέρει ο κανονισμός του σχολείου...Εγω στη θέση σας θα έθετα το ζήτημα στη συνεδρίαση του Συλλόγου των Καθηγητών ζητωντας απο όλους να αποφασίσουν για το τι μορφης τιμωρία πρέπει να εφαρμοστεί και αν πρέπει να εφαρμοστεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Η απάντηση:"Δεν σκέφτομαι κύριε τι κάνω στο σχολείο, δεν με απασχολεί. Α, περιμένετε δηλαδή να σας πω συγγνώμη και τέτοια"

Του είπα ένα καλά εντάξει και έφυγα....

Καλά έχει και θράσος....Συνάδελφε, όντως πολύ ασχοληθήκατε!!! :iagree:

Πάντως να ενημερώσετε γονείς οπωσδήποτε, μην το αφήσετε έτσι γιατί σας πρόσβαλλε πολύ άσχημα..... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι κωλόπαιδο και θέλει κλωτσιές...Άντε γιατι όταν ακούς τέτοιες αλητείες ουτε που μπορείς να κρατήσεις επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Κύριε καθηγητά, κατά τη γνώμη δεν πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψη το γραπτό αυτό, αλλά ούτε και η συμπεριφορά, αν όπως λέτε ο μαθητής είναι πολύ καλός.
Άλλο βέβαια καλές επιδόσεις και άλλο καλή συμπεριφορά! Θα διαφωνήσω ότι πρέπει να αντιμετωπιστεί με απροειδοποίητο τεστ (οι άλλοι 26 τι μου φταίνε?).

Το θέμα δεν είναι να τον "εκδικηθεί" κανείς, αλλά να του δείξει ότι ξεπέρασε τους κανόνες και σε αυτή την περίπτωση υπάρχει τιμωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σωστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Η κατάληξη ευτυχώς ήταν καλή... πήγα σήμερα στον διευθυντή και του εξιστόρησα τα γεγονότα. Του εξήγησα βέβαια ότι δεν θέλω να πάρει ολοήμερη αποβολή ο μαθητής και ότι ίσως θα τον συμμόρφωνε εάν του στερούσαμε ένα "δικαίωμα" του όπως για παράδειγμα την τριήμερη εκδρομή. Με αυτά και με τα άλλα και μετά από συζήτηση του μαθητή με τον διευθυντή μας.... ήρθε και μου ζήτησε συγγνώμη! Του εξήγησα ότι για μένα είναι σαν να μην έγινε το περιστατικό.... αρκεί βέβαια να μην επαναληφθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ό,τι λόγο και να είχε, μόνο το γεγονός οτι ζήτησε συγγνώμη αφού παρενέβη η διεύθυνση κάνει τον καθένα να καταλαβαίνει αρκετά, άσχετα αν δεν τον γνωρίζουμε ή όχι.
Όσο για τους "μάγκες του γλυκού νερού" δεν κάνω κανένα σχόλιο. Έχω αποδείξει στη ζωή μου, εσείς βέβαια λογικό να μην το γνωρίζετε, πως κάτι τέτοια παιδάκια που έχουν συνηθίσει να λένε "πέρασα", αλλά "με άφησε" με βρίσκουν μπροστά τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν θα κάτσω να ξαναπλακωθώ με κάποιον που δε σέβεται την προσωπική μου εκτίμηση. Καληνύχτα σου.
Αυτα τα "μου προκαλείς γέλιο" και "μάγκες της φακής" η όπως αλλιώς τα είπες μου δίνουν πάτημα για σ'αρχισω στα καντήλια επειδή με προκαλείς με flames, αλλά επειδή αποφάσισα απο δω και μπρος να δείξω λιγη καλη θέληση στην εικονική μας παρέα δεν το αρχίζω καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για πρόσεξε λιγάκι πως μου μιλάς εδω μέσα γιατί θα χεις πρόβλημα. Τις αλητειες σου πάρκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top