Αξίζει να φοιτήσεις στην Ιατρική μετά το καινούριο νομοσχέδιο στην υγεία;

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η παλιά εποχή έχει τελειώσει γενικώς. Όσοι πηγαίνουν, επειδή το αγαπούν και το θέλουν θα βρουν την άκρη, όσοι από την άλλη πηγαίνουν για τους καθαρά ελληνικούς λόγους,ίσως δεν τα βρουν όπως τα περίμεναν. Όπως με όλα τα πράγματα στη ζωή άλλωστε. Η κρίση δεν είναι μόνο οικονομική, αλλά και αξιών και νοοτροπιών, για αυτό ίσως δυσκολευόμαστε τόοοοοοοοοσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Tι περισσοτερο προσφερουν βιοχημικες σχολες στην ερευνα; Aπ' οτι ακουω, στην ιατρικη υπαρχουν πολλες δυνατοτητες για ερευνα, δημοσιευσεις, συνεδρια και δε συμμαζευεται..

Οι σοβαρές έρευνες στην Ιατρική γίνονται κυρίως σε βιοχημικό επίπεδο. Γι' αυτό λέω ότι αν ο στόχος είναι η έρευνα δεν υπάρχει λόγος να πας Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Οι σοβαρές έρευνες στην Ιατρική γίνονται κυρίως σε βιοχημικό επίπεδο. Γι' αυτό λέω ότι αν ο στόχος είναι η έρευνα δεν υπάρχει λόγος να πας Ιατρική.


αυτό ακριβώς

η βιοχημεία και η μοριακή βιολογία είναι οι κλάδοι που πραγματοποιούν την οπιαδήποτε έρευνα

η Ιατρική απλά τα εφαρμόζει

μπορείς βέβαια τελειώνοντας την Ιατρική να κάνεις μεταπτυχιακό στην Ιατρική Βιοχημεία και έτσι να ασχοληθείς στον τομέα αυτό , έχοντας έτσι και μια γενικλη ιδέα γύρω απο την Ιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
κάποιος σοφός εδώ μέσα είχε πει ότι αν δεν υπήρχαν πανελλήνιες, οι πρωτοετείς Έλληνες του Τμήματος Ιατρικής θα γέμιζαν όλο το ΟΑΚΑ...

και τα συμπεράσματα δικά σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blue Dog

Νεοφερμένος

Η Blue Dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γιατι να περιοριστει το ευρος της ερευνας επι της ζωης στο επιπεδο της βιοχημειας;
Η λειτουργιες του ανθρωπινου σωματος μπορουν αφενος να συνδεθουν με πληθωρα επιστημων περαν της βιολογιας και της χημειας, πχ απο μαθηματικα μεχρι πληροφορικη και απο αστρονομια μεχρι κοινωνιολογια και αφετερουουτε το επιχειρημα για σημαντικοτητα ευσταθει, καθοτι η ερευνα για τεχνητη νοημοσυνη και τα συναφη απασχολουν το pick της σημερινης επιστημονικης κοινοτητας.

Η εφαρμοσμενη ιατρικη εφαρμοζει. Η ερευνητικη ερευνα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
η τεχνητή νοημοσύνη χρειάζεται το πεδίο των υπολογιστικών μαθηματικών (numerical/ computational/ applied mathematics) και της πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blue Dog

Νεοφερμένος

Η Blue Dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ευχαριστω για τη διορθωση, εννοουσα ερευνα που συσχετιζει υπολογιστικες μοναδες και εγκεφαλο..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
απλά μια επεξήγηση έκανα... :P
ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποκωδικοποιείται και αναλύεται μέσω μαθηματικών τεχνικών νευρωνικών δικτύων, μη γραμμικής δυναμικής (μη γραμμικής πολυπλοκότητας και χάους), ολοκληρωτικών μετασχηματισμών τύπου Fourier (όπου συμμετέχει η ανάλυση μιγαδικών συναρτήσεων αλλά και ειδικά θέματα από συναρτησιακή ανάλυση όπως χώροι p ολοκληρώσιμων συναρτήσεων),...κ.α. ενοτήτων από εφαρμοσμένα μαθηματικά
μετά έρχεται ο κλάδος των υπολογιστικών μαθηματικών και της πληροφορικής να εφαρμόσει τα παραπάνω μαθηματικά μοντέλα (εξισώσεις) με μορφή κώδικα μέσω κατάλληλων αλγορίθμων βελτιστοποίησης με στόχο την εξαγωγή ποιοτικών συμπερασμάτων στην ιατρική κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
απλά μια επεξήγηση έκανα... :P
ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποκωδικοποιείται και αναλύεται μέσω μαθηματικών τεχνικών νευρωνικών δικτύων, μη γραμμικής δυναμικής (μη γραμμικής πολυπλοκότητας και χάους), ολοκληρωτικών μετασχηματισμών τύπου Fourier (όπου συμμετέχει η ανάλυση μιγαδικών συναρτήσεων αλλά και ειδικά θέματα από συναρτησιακή ανάλυση όπως χώροι p ολοκληρώσιμων συναρτήσεων),...κ.α. ενοτήτων από εφαρμοσμένα μαθηματικά
μετά έρχεται ο κλάδος των υπολογιστικών μαθηματικών και της πληροφορικής να εφαρμόσει τα παραπάνω μαθηματικά μοντέλα (εξισώσεις) με μορφή κώδικα μέσω κατάλληλων αλγορίθμων βελτιστοποίησης με στόχο την εξαγωγή ποιοτικών συμπερασμάτων στην ιατρική κτλ...
Με κόλασες πάλι είχες δεν είχες!!!! :P

Περιμένω άρθρο σου με όλες τις "ανατριχιαστικές" λεπτομέρειες!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

18nikoletta

Νεοφερμένος

Η 18nikoletta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κι όμως όλοι πάνε για το χρήμα. Εξάλλου οι γιατροί φημίζονται ως παραδόπιστοι. Τα περί ιδεολογίας και έρευνας είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου. Και οι ελάχιστοι ρομαντικοί που ίσως υπάρχουν, μετά το πρώτο έτος έχουν ήδη αλλάξει γνώμη.



Νομίζεις.
εγω διαφωνω..και εγω σκεφτομαι την ιατρικη για επιλογη και αμα μπω θα ηθελα ν δουλεψω στο εσυ για να προσφερω και σε ανθρωπουσ που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα..εξαλλου και εγω αμα παθαινα κατι μπορει να μην μπορουσα να παω σε ιδιωτη,..η ιατρικη ειναι λειτουργημα και δυστυχωσ υπαρχουν καποιοι γιατροι π κοιτανε μονο πωσ θα βγαλουν λεφτα και αυτο ειναι τραγικο..ειδικα αμα ο κοοσ σου για να μπεισ στην ιατρικη ειναι μονο αυτο η το να εχεισ κυροσ..ο σκοποσ σου πρεπει ειναι να βοηθασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946

Κι όμως όλοι πάνε για το χρήμα. Εξάλλου οι γιατροί φημίζονται ως παραδόπιστοι. Τα περί ιδεολογίας και έρευνας είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου. Και οι ελάχιστοι ρομαντικοί που ίσως υπάρχουν, μετά το πρώτο έτος έχουν ήδη αλλάξει γνώμη.


και όμως έχεις απόλυτο δίκιο ειδικά εδώ:

Και οι ελάχιστοι ρομαντικοί που ίσως υπάρχουν, μετά το πρώτο έτος έχουν ήδη αλλάξει γνώμη.

βλέπεις 18nikoletta, αυτή είναι μια πικρή αλήθεια :P
μην αναιρούμε την Νεοελληναράδικη πραγματικότητα
όλοι ξεκινούν και επιλέγουν την Ιατρική από το 1987 (που άλλαξε το εκπαιδευτικό σύστημα) με στόχο τον άνθρωπο (και άλλες μαλακίες που γράφουμε στην έκθεση πανελληνίων για να περάσουμε στο Πανεπιστήμιο), την κλασική καραμέλα, η οποία από το πολύ γλύψιμο δεν έχει πια άλλη γεύση...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Και οι ελάχιστοι ρομαντικοί που ίσως υπάρχουν, μετά το πρώτο έτος έχουν ήδη αλλάξει γνώμη.

βλέπεις 18nikoletta, αυτή είναι μια πικρή αλήθεια :P
μην αναιρούμε την Νεοελληναράδικη πραγματικότητα
όλοι ξεκινούν και επιλέγουν την Ιατρική από το 1987 (που άλλαξε το εκπαιδευτικό σύστημα) με στόχο τον άνθρωπο (και άλλες μαλακίες που γράφουμε στην έκθεση πανελληνίων για να περάσουμε στο Πανεπιστήμιο), την κλασική καραμέλα, η οποία από το πολύ γλύψιμο δεν έχει πια άλλη γεύση...;)

Οι ελάχιστοι ρομαντικοί αλλάζουν γνώμη αρκετά μετά το 1ο έτος πιστεύω.
Αλλά για το γεγονός αυτό δεν είναι υπεύθυνη η "Νεοελληναράδικη πραγματικότητα" (τουλάχιστον όχι αυτή από μόνη της).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Οι ιατροί και οι νοσηλευτές αμείβονται πολύ λιγότερο από ότι πρέπει στο ΕΣΥ. ΄Ένας νοσηλευτής παίρνει περίπου 1150 με τις υπερωρίες. (Ο ειδικευόμενος ιατρός παίρνει χωρίς εφημερίες μόλις 1100 ) Το ωράριο είναι καθαρό οκτάωρο και κυκλικό ενώ η ευθύνη είναι πάρα πολύ μεγάλη γιατί έχουμε να κάνουμε με ανθρώπινες ζωές. Ένας καθηγητής δευτεροβάθμιας δημοσίου παίρνει τα ίδια λεφτά ο οποίος δουλεύει λιγότερο από 8 ώρες την ημέρα κάθεται το μισό χρόνο και πληρώνεται επιπλέον για τα γραπτά που διορθώνει στις πανελλαδικές και έχει πολύ λιγότερη ευθύνη και δε δουλεύει στις αργίες.


Πολλοί ασθενείς και συγγενείς έχουν αρκετές απαιτήσεις παράλογες και είναι ιδιαίτερα εγωκεντρικοί.

Επίσης ποτέ δεν έχω δει ιατρό να ζητά φακελάκι (πολλοί ασθενείς δίνουν φακελάκι χωρίς να το ζητήσει ο ιατρό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Επίσης ποτέ δεν έχω δει ιατρό να ζητά φακελάκι (πολλοί ασθενείς δίνουν φακελάκι χωρίς να το ζητήσει ο ιατρό).
Εγω παντως ξερω οτι πριν κατι μηνες που χρειαστηκα να παω σε εναν γιατρο, μου εγινε η εξεις ερωτηση :
"Θελετε και αποδειξη ή οχι ; " τα συμπερασματα δικα σας. ;)
Σιγουρα ποτε δεν θα σου πει ο γιατρος "δωστε μου φακελακι" , ειπαμε υπαρχει καποιο θρασος αλλα οχι και τοσο...
θα στο πουν με εμμεσο τροπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Εγω παντως ξερω οτι πριν κατι μηνες που χρειαστηκα να παω σε εναν γιατρο, μου εγινε η εξεις ερωτηση :
"Θελετε και αποδειξη ή οχι ; " τα συμπερασματα δικα σας. ;)
Σιγουρα ποτε δεν θα σου πει ο γιατρος "δωστε μου φακελακι" , ειπαμε υπαρχει καποιο θρασος αλλα οχι και τοσο...
θα στο πουν με εμμεσο τροπο :P

Σε ρώτησε ο άνθρωπος αν θέλεις να πληρώσεις ΦΠΑ ή όχι. (το ίδιο κάνουν και οι ταξιτζήδες, οι περιπτερούχοι κ.ο.κ. Τα φακελάκια δίνονται στο δημόσιο νοσοκομείο όπου οι εργαζόμενοι πληρώνονται από το δημόσιο
Προφανώς πηγές σε ιατρείο ιδιωτικό στο δημόσιο η πληρωμή δε γίνεται άμεσα στον ιατρό αλλά στο λογιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Γενικότητες του τύπου όλοι είναι καλοί και οι άλλοι κακοί πρέπει να σταματήσουν.. Έλεος, δεν ζητούν όλοι οι γιατροί φακελάκι και δεν είναι όλοι πρόβατα που τους εκμεταλλεύονται. Όλοι όσοι ζούμε σ αυτή τη χώρα,ξέρουμε ποιο είναι το πρόβλημα..ΠΟΥΛ ΜΟΥΡ...Πρέπει να καταλάβουμε πια ότι αλλού είναι οι αξίες και οι δρόμοι προς την ευτυχία και όχι στην άσπρη ποδιά και τους χαρτοφύλακες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Κακά τα ψέματα η ιατρική είναι ένας κλάδος με πολύ πουλ μουρ διεθνώς.και αυτό το βλέπουμε στην τηλεόραση.

Greys Anatomy (ιατρική σειρά), στην Ελλάδα είχαμε το ιατρικό απόρρητο.
Στο lost ο βασικός πρωταγωνιστής ο jack ήταν ιατρός
Στο prison break ο βασικός ήρωας πρωταγωνιστής ερωτεύτηκε την γιατρίνα της φυλακής.
Στο Patty o πατέρας της Πάττυ (είναι παιδίατρος)
Στο ζωή της άλλης πάρα πολλοί πρωταγωνιστές είναι ιατροί.


Είναι το μοναδικό επάγγελμα στην Ελλάδα που μπορείς να κάνεις διατριβή (ενώ δουλεύεις full time) χωρίς καν μεταπτυχιακό....


προσωπικά και λέω την αλήθεια αν δεν ήταν τόσο μουράτο το επάγγελμα του ιατρού δε θα έδινα για ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Έχεις ένα δίκιο, άλλα ότι είναι για λαϊκή κατανάλωση δεν πρέπει να υιοθετείται και να γίνεται τρόπος ζωής (κακά τα ψέματα, στην Ελλάδα το έχουμε ξεφτιλίσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Εγώ είμαι νοσηλευτής και δουλεύω 2 χρόνια και ο κόσμος ανεξαρτήτως ηλικίας με αντιμετώπιζε σαν να έχω βγάλει μια διετή σχολή (με δυσκολία προσπαθούσα μεταπείσω ιατρούς να αλλάξουν κάποιες οδηγίες ή να τειρούν τους κανόνες της μονάδας για να αποφευχθούν κάποιες ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις )....


.Από τότε που πέρασα στην ιατρική ξαφνικά έγινα μορφωμένος.... (και αυτοματα αλλάξανε όλοι στάση απέναντι μου από γονείς μέχρι συναδέφλους).... Στην νοσηλευτική μπορούσα να κάνω μεταπτυχιακό και διαδακτορικό στην αλλά πάλι πολλοί θα με αντιμετώπιζαν σαν αμόρφωτο (όπως αντιμετωπίζουν αρκετούς)
στην Ελλάδα αυτό που κοιτάνε δεν είναι αυτά που ξέρεις αλλά αυτό που δηλώνεις (που έχεις σπουδάσει).

Νοσηλευτής έγινα γιατί μου αρέσει να βοηθώ τον κόσμο (καθαρά ανθρωποκεντικό επάγγελμα).
Ιατρός θα γίνω για το κύρος

Σας αφήνω τώρα γιατί πάω για δουλειά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγώ είμαι νοσηλευτής και δουλεύω 2 χρόνια και ο κόσμος ανεξαρτήτως ηλικίας με αντιμετώπιζε σαν να έχω βγάλει μια διετή σχολή (με δυσκολία προσπαθούσα μεταπείσω ιατρούς να αλλάξουν κάποιες οδηγίες ή να τειρούν τους κανόνες της μονάδας.

.Από τότε που πέρασα στην ιατρική ξαφνικά έγινα μορφωμένος.... (και αυτοματα αλλάξανε όλοι στάση απέναντι μου).... Μπορούσα να κάνω μεταπτυχιακό και διαδακτορικό στην νοσηλευτική αλλά πάλι πολλοί θα με αντιμετώπιζαν σαν αμόρφωτο.
στην Ελλάδα αυτό που κοιτάνε δεν είναι αυτά που ξέρεις αλλά αυτό που δηλώνεις (που έχεις σπουδάσει).

Νοσηλευτής έγινα γιατί μου αρέσει να βοηθώ τον κόσμο (καθαρά ανθρωποκεντικό επάγγελμα).
Ιατρός έγινα για το κύρος

Σας αφήνω τώρα γιατί πάω για δουλειά. :)
Ζήτω το Ελλαντα....Τι περνάμε σ αυτή τη χώρα.....Λες και μας κάνουν λοβοτομή στο μαιευτήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top