Αξίζει να είσαι καλός μαθητής στο Γυμνάσιο;

Kwnstantina99

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αν δεν διαβάζεις στο γυμνάσιο και δεν είσαι καλός μαθητής λέγοντας ότι το γυμνάσιο δεν ειναι σημαντικό και ότι το λύκειο ειναι που μετράει είναι πολύ λάθος.Πώς χωρίς να έχεις καλές βάσεις απο το γυμνάσιο θα γίνεις αριστούχος στο λύκειο? Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να γινει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται να είσαι αριστούχος (όλα 19 και 20) απλά να έχεις ένα πρόγραμμα και να έχεις μάθει να διαβάζεις έτσι ώστε να έχεις καλές βάσεις για το λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
νομιζω οτι και να μην διαβαζει κανεις στο γυμνασιο δεν τρεχει κατι , γιατι αν οντως θελει να κανει κατι στο λυκειο , προλαβαινει με ενα χαλαρο προγραμμα να βγαλει την υλη που δεν εκανε π.χ στην τριτη γυμνασιου .
δεν ειναι δυσκολα ,τα κενα του γυμνασιου ευκολα τα καλυπτεις , βεβαια θα μου πει κανεις ποιος καθεται καλοκαιριατικο να διαβαζει ...σωστο δε λεω..
παντως και στην πρωτη λυκειου ακομα προλαβαινει κανεις να κανει μια καλη αρχη , με ενα κανονικο διαβασμα , βεβαια σιγουρα ολα θα ειναι ευκολοτερα αν διαβαζει απο νωρις λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
κι όμως,εγώ στο γυμνάσιο που διάβαζα συνεχώς και ήμουν πρώτη στην τάξη, κατάλαβα πόση αξία είχε και όταν πάτησα στο λύκειο...(όχι το ότι έπαιρνα βραβεία,αλλά το ότι δεν άφηνα κανένα κενό.τα 20άρια σε όλα προσπαθούσα πάντα να τα πάρω απλά επειδή ήθελα να είμαι καλή μαθήτρια και συνεπής παντού,στο λύκειο φυσικά και δεν έχει αξία αν ήσουν του 20 στο γυμνάσιο :) )..καταρχήν,είναι όλα πιο εύκολα για΄μένα από κάποιον που έχει αφήσει πολλά κενά πχ στα αρχαία..συμφωνώ εν μέρει στο ότι προλαβαίνει κανείς και από την α'΄λυκείου σε θεωρητικά μαθήματα ας πούμε...αλλά πρέπει να φτυσει και λιγο αιμα,ενω εγω που τα ειχα καλυψει ολα στα 3 προηγούμενα χρόνια,ήμουν πολύ πιο χαλαρή...συμφωνώ επίσης στο ότι υπήρχαν και μερικά άχρηστα μαθήματα στο γυμνάσιο και δεν το αρνούμαι ότι κι εγώ τα χρησιμοποιούσα χρησιμοθηρικά και μόνο για να εξασφαλίσω το 20 γενικό..αλλά τα αρχαία,τα κείμενα και τη γλώσσα ειδικά τα εμβάθυνα από τότε και ειλικρινά,κερδισμένη μόνο βγήκα..την έκφραση,το λόγο,τον τρόπο να σκέφτομαι και να διαβάζω τα διαμόρφωσα πολύ καλά από τότε,τώρα θα δυσκολευόμουν αν τα άφηνα πίσω...στα θετικά μαθήματα επίσης!στα μαθηματικά ειδικά αν δεν έχεις βάσεις από το γυμνάσιο,καλύτερα να εγκαταλείψεις την ιδέα θετικής κατεύθυνσης στο μέλλον ή τεχνολογικής,καθώς θα βρεις τεράστιες δυσκολίες..φυσική και χημεία,εντάξει,κι εκεί ισχύει το ίδιο,αλλά στο γυμνάσιο είναι πιο πολύ θεωρίες..φυσικοχημεία καλύτερα να έχεις τα μάτια σου 14 από την α' λυκείου,στο γυμνάσιο απλά μην αφήνεις κενά..αλλά στα μαθηματικά και στ'αρχαία τεράστια προσοχή!

υ.γ. εκτός αυτού λαμβάνεις και ένα βασικό γνωστικό υπόβαθρο ώστε να ολοκληρωθεί μετέπειτα η γενική παιδεία σου...το πώς θα ολοκληρωθεί εσύ θα το ορίσεις,απλά το γυμνάσιο είναι μια καλή ευκαιρία να πάρεις καλές και βασικές γνώσεις γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
κατα την δικη μου αποψη ενας καλος μαθητης διαβαζει απο το δημοτικο μεχρι και το τελος των σπουδων του! τωρα αν καποιοι γινονται αστερια μονο στις πανελληνιες τι να πω.... χαρα στο κουραγιο τους! εγω πιστευω πως αμα δεν παρεις τις βασεις απο την αρχη μετα σωστη δουλεια δεν γινεται... ολο και κατι θα σου ξεφυγει κατι δεν θα το κατανοεισεις οπως θα επρεπε .... ενα λεω συστηματικο διαβασμα και μονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Απ'ότι βλέπω το ischool εχει πολλούς αριστούχους στο γυμνάσιο (και όχι μόνο). Προβληματίζομαι σχετικά με το εξής:

Πολλά από τα παιδιά του λυκείου λένε ότι το λύκειο δεν έχει καμία σχέση με το γυμνάσιο. Πως και 20 να βγάζεις στο γυμνάσιο, στο λύκειο μπορεί να πάρεις 12. Πολλοί άλλοι λένε ότι χάνεις τον χρόνο σου διαβάζοντας για τα μαθήματα του γυμνασίου, ενώ μπορείς να απασχοληθείς με άλλα θέματα (όπως να βγαίνεις καθημερινά έξω με φίλους και να γράφεις το διάβασμα στα παλιά σου τα παπούτσια, να είσαι όλη μέρα με το ταίρι σου κ.α.). Στην τελική, έχει νόημα να διαβάζεις στο γυμνάσιο; Γιατί να παίρνει κανείς καλούς βαθμούς;

Κατά την γνώμη μου και έχοντας υπάρξει και στα 2 άκρα (και στο 19 και στο 12) πιστεύω ότι καλό είναι να κρατάς ισορροπίες.Να είσαι επιμελής μαθητής στο γυμνάσιο,γιατί αν δεν είσαι θα τα βρεις μπροστά σου, και φυσικά να βγαίνεις την βόλτα σου με τους φίλους σου,να ασχολείσαι με κάτι που σε ενδιαφέρει (ένα άθλημα,μουσικό όργανο,οτιδήποτε).Το νόημα του Γυμνασίου δεν είναι ο καλός μέσος όρος, είναι να τεθούν κάποιες βάσεις για το λύκειο και να μάθεις να οργανώνεις το διάβασμα σου.
Με την αντίθετη λογική, και το λύκειο είναι άχρηστο και φτάνει να διαβάζεις μόνο στην Γ'. Δεν είναι έτσι όμως, είδα παιδιά που το προσπάθησαν και απέτυχαν. Κατά κανόνα αυτό γίνεται.
Επιπλέον, αν οι βαθμοί σου είναι ικανοποιητικοί θα έχεις και λιγότερους τσακωμούς και προβλήματα με τους γονείς σου,και αυτό θα σε ευνοήσει και στο να βγεις την βόλτα σου, χωρίς γκρίνια ότι "δεν διάβασες τίποτα πάλι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
μμμ.... τι να σου πω γνωμες του καθενα μας ειναι αυτες εγω νομιζω οτι αξιζει γιατι οπως ειπε και πιο πανω καποιος μπαινεις στη λογικη της λεξης "διαβαζω μαθηματα σχολειου" , μετα ειναι και το θεμα (νομιζω εγω τουλαχιστον) του να παρεις σωστες βασεις γτ αν δεν παρεις βασεις στο γυμνασιο απο οσα εχω ακουσει στο λυκειο (που τα πραγματα ζοριζουν) θα σε φανε λαχανο ..... Για μενα τωρα το να παρω ενα χααρτι που θα λεει για τα αριστεια μου παντελως αχρηστο , ασχετα που περυσι επιδιωξα και το πηρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κατα την δικη μου αποψη ενας καλος μαθητης διαβαζει απο το δημοτικο μεχρι και το τελος των σπουδων του!


Παγιωμενες στερεοτυπικες αντιληψεις ατομων χωρις κριτικη σκεψη που κατεβαζουν και αναπαραγουν αμασητο οτι τους δινεται απο τον σαπιο κοινωνικο περιγυρο . Προσωπικα απο το δημοτικο εμαθα μονο αναγνωση και τις βασικες πραξεις στα μαθηματικα τιποτε αλλο . Στο γυμνασιο εμαθα επισης ελαχιστα πραγματα άρα το οποιο διαβασμα εκανα ηταν σε καποιο βαθμο ασκοπο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Είχα ακουσεί οτί σε μια δουλεία αν υπαρχεί προυπόθεση να εχεις τελειωσει το γυμνασιο θα παρούνε αυτό που ειχε το καλύτερο απολυτήριο βαθμό π.χ θα προτιμήσουνε σε μια προκήρυξη έναν που είχε στο γυμνασιο 20 και θα αγνοησουν καποιον που στο γυμνασιο ειχε 16 και το λυκειο το περασε με 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Είχα ακουσεί οτί σε μια δουλεία αν υπαρχεί προυπόθεση να εχεις τελειωσει το γυμνασιο θα παρούνε αυτό που ειχε το καλύτερο απολυτήριο βαθμό π.χ θα προτιμήσουνε σε μια προκήρυξη έναν που είχε στο γυμνασιο 20 και θα αγνοησουν καποιον που στο γυμνασιο ειχε 16 και το λυκειο το περασε με 20
ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο και γενικα στο γυμνασια δεν αξιζει να ξεσκιζεσαι ενα κλασικα διαβασμα μιας ωρας αν κανεις καθε μερα παρακολουθεις στην παραδοση πανω απο 19 εγγυημενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Α Χ Ρ Ε Ι Α Σ Τ Ο !!!!!


Πραγματικά στο γυμνάσιο το διάβασμα είναι της μιας ώρας το πολύ...αντε να διαβάζει κάποιος γενικά για να μην πάθει την πλάκα του μετα στο λύκειο...ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ!!!!

Πραγματικά δεν έχει νόημα να διαβάζεις πάνω απο δυο ώρες ούτε σε πρώτη ούτε δευτέρα λυκείου....το σύστημα είναι έτσι που όλη η "παιδεία" που παίρνει κάποιος κρίνεται σε μια χρονιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μπορείς να πας για βόλτα στο γυμνάσιο,σα να πήγαινες για καφέ;
Μπορείς να μη προσέχεις;
Μπορείς να διαβάσεις στο λύκειο πηγαίνοντας με νοοτροπία δημοτικού;

Αν ναι τότε καλή τύχη.Εγώ νομίζω πως δε μπορείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Α Χ Ρ Ε Ι Α Σ Τ Ο !!!!!


Πραγματικά στο γυμνάσιο το διάβασμα είναι της μιας ώρας το πολύ...αντε να διαβάζει κάποιος γενικά για να μην πάθει την πλάκα του μετα στο λύκειο...ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ!!!!

Πραγματικά δεν έχει νόημα να διαβάζεις πάνω απο δυο ώρες ούτε σε πρώτη ούτε δευτέρα λυκείου....το σύστημα είναι έτσι που όλη η "παιδεία" που παίρνει κάποιος κρίνεται σε μια χρονιά....
Ναι αλλα αμα διαβαζεις λιγο περισσοτερο στη Β λυκειου μετα στη Γ εισαι πολυ πιο χαλαρος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ναι αλλα αμα διαβαζεις λιγο περισσοτερο στη Β λυκειου μετα στη Γ εισαι πολυ πιο χαλαρος.:D

Ισχύει προσομοιώνεσαι σε κάποιο βαθμό και εξοικειώνεσαι με το διάβασμα ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ...

Μπορείς να πας για βόλτα στο γυμνάσιο,σα να πήγαινες για καφέ;
Μπορείς να μη προσέχεις;
Μπορείς να διαβάσεις στο λύκειο πηγαίνοντας με νοοτροπία δημοτικού;

Αν ναι τότε καλή τύχη.Εγώ νομίζω πως δε μπορείς :)

εεεε δεν είπαμε και έτσι απλά το γυμνάσιο έπρεπε να είναι ο συνδετικός κρίκος γνώσεων ανάμεσα σε δημοτικό και λύκειο και ανταυτού δεν έχει να επιδείξει τίποτα!:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Α Χ Ρ Ε Ι Α Σ Τ Ο !!!!!


Πραγματικά στο γυμνάσιο το διάβασμα είναι της μιας ώρας το πολύ...αντε να διαβάζει κάποιος γενικά για να μην πάθει την πλάκα του μετα στο λύκειο...ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ!!!!

Πραγματικά δεν έχει νόημα να διαβάζεις πάνω απο δυο ώρες ούτε σε πρώτη ούτε δευτέρα λυκείου....το σύστημα είναι έτσι που όλη η "παιδεία" που παίρνει κάποιος κρίνεται σε μια χρονιά....


Ναι, ναι...αχρείαστο...και το δημοτικό είναι αχρείαστο...εγώ λέω να ξυπνάμε μια φορά στα 17 μας και να πηγαίνουμε σχολείο απλά για να δώσουμε πανελλήνιες. (αφού είναι η νοοτροπία μας τέτοια ώστε να διαβάζουμε μόνο όταν κινδυνεύουν να πάρουν φωτιά οι κώλοι μας)

[btw πήγαινε τρίτη λυκείου χωρίς να έχεις πρώτα περάσει από τις τάξεις του γυμνασίου και του λυκείου για να δεις πόση..."παιδεία" θα πάρεις]

Αυτό που δεν είναι υποχρεωτικό είναι το λύκειο. Τελειώνοντας το γυμνάσιο λοιπόν, θα πρέπει να έχεις ασχοληθεί μαζί του όσο γινόταν και να έχεις αποκομίσει 2-3 βασικότατα πράγματα, όχι για να γράψεις ένα y αριθμό μορίων τρία χρόνια μετά, αλλά για να ξέρεις τι σου γίνεται ως άνθρωπος, να μην σε εκμεταλλεύονται οι άλλοι όπως θέλουνε κ.ο.κ. Για όσους έχουν την άποψη "έλα ρε ποιος φλώρος διαβάζει στο γυμνάσιο, στο λύκειο θα διαβάσω εγώ", υπάρχει ένα χωρίο από τη Βίβλο για μια σπορά κι ένα θέρισμα που ταιριάζει γάντι στην περίσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ναι, ναι...αχρείαστο...και το δημοτικό είναι αχρείαστο...εγώ λέω να ξυπνάμε μια φορά στα 17 μας και να πηγαίνουμε σχολείο απλά για να δώσουμε πανελλήνιες. (αφού είναι η νοοτροπία μας τέτοια ώστε να διαβάζουμε μόνο όταν κινδυνεύουν να πάρουν φωτιά οι κώλοι μας)

[btw πήγαινε τρίτη λυκείου χωρίς να έχεις πρώτα περάσει από τις τάξεις του γυμνασίου και του λυκείου για να δεις πόση..."παιδεία" θα πάρεις]

Αυτό που δεν είναι υποχρεωτικό είναι το λύκειο. Τελειώνοντας το γυμνάσιο λοιπόν, θα πρέπει να έχεις ασχοληθεί μαζί του όσο γινόταν και να έχεις αποκομίσει 2-3 βασικότατα πράγματα, όχι για να γράψεις ένα y αριθμό μορίων τρία χρόνια μετά, αλλά για να ξέρεις τι σου γίνεται ως άνθρωπος, να μην σε εκμεταλλεύονται οι άλλοι όπως θέλουνε κ.ο.κ. Για όσους έχουν την άποψη "έλα ρε ποιος φλώρος διαβάζει στο γυμνάσιο, στο λύκειο θα διαβάσω εγώ", υπάρχει ένα χωρίο από τη Βίβλο για μια σπορά κι ένα θέρισμα που ταιριάζει γάντι στην περίσταση.

Γιαυτο λοιπον,στο γυμνασιο διαβαζουμε εξωσχολικα μπας και γινουμε Ανθρωποι,οσα περισσοτερα μπορουμε,γιατι μετα ερχονται κατευθυνσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γιαυτο λοιπον,στο γυμνασιο διαβαζουμε εξωσχολικα μπας και γινουμε Ανθρωποι,οσα περισσοτερα μπορουμε,γιατι μετα ερχονται κατευθυνσεις.:)
Υπερβολές και με τις κατευθύνσεις μπορείς να διαβάζεις εξωσχολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Υπερβολές και με τις κατευθύνσεις μπορείς να διαβάζεις εξωσχολικά.

Δεν ειπα οτι δεν μπορεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μην σας νοιάζουν οι βαθμοί, όσο οι βάσεις που πρέπει να πάρει ο μαθητής στο Γυμνάσιο.
Τριά αριστεία έχω απ΄το Γυμνάσιο. Σε τι χρησιμεύουν;
Λίγο χρησιμεύουν οι περγαμηνες σου απ΄το Γυμνάσιο.
Είναι σημαντικό να θέσετε βάσεις σε Αρχαία, Μαθηματικά και Έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Γιαυτο λοιπον,στο γυμνασιο διαβαζουμε εξωσχολικα μπας και γινουμε Ανθρωποι,οσα περισσοτερα μπορουμε,γιατι μετα ερχονται κατευθυνσεις.:)
δωσε ρε χαουζ:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top