Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
DarthFederer λες:
Απο το να θεωρει καποιος τους γκει ψυχασθενεις και μιασμα στην κοινωνια μεχρι να τους επιβραβευει υπαρχουν πολλα σταδια

Ναι οκ αλλά πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι η Ελλάδα τουλάχιστον σε σχέση με το θέμα της ομοφυλοφιλίας είναι πολύ πίσω, υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετοπίζουν τους γκέι πολύ ρατσιστικά. Θέλει θάρρος τουλάχιστον από έναν ομοφυλόφιλο να το δηλώσει.. Από το να το ανακοινώσει στην οικογένεια/κοινωνικό περίγυρο μέχρι το να βγει με τον σύντροφο του βόλτα και να συμπεριφέρονται όπως τα στρέιτ ζευγαράκια. Εσύ δεν το θεωρείς κατόρθωμα αλλά σκέψου λίγο σε ποια χώρα ζεις και πως θα αντιμετοπιζόταν αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν είπα ότι δεν υπάρχει στην δημόσια σφαίρα όπως το λές.Λέω ότι δεν αποτελεί σοβαρό στοιχείο προσωπικότητας.Αν εσένα σε ενδιαφέρει κάποιος άν έχει ωραία η μέτρια γκόμενα,άν είναι γκέι η άν κάνει καθημερινό σέξ με την κοπέλα του η μια φορά το δίμηνο για να τον κρίνεις σοβαρά,εμένα απο την άλλη δεν ενδιαφέρει.Προέχουν άλλα πράγματα σημαντικότερα.

Μα δεν συζητάμε για το αν η σεξουαλικότητα αποτελεί στοιχείο προσωπικότητας που θα έπρεπε να επιβραβεύεται ή όχι. Προφανώς και είναι απλά μια σεξουαλική κατεύθυνση που δεν λέει τίποτα για το χαρακτήρα κάποιου. Αυτό που λέω είναι ότι η σεξουαλικότητα εκφράζεται ΚΑΙ στην καθημερινότητα ενός ανθρώπου (άρα δεν περιορίζεται "στο κρεβάτι" όπως λέγεται συχνά) και ενώ τα στρέητ ζευγάρια απολαμβάνουν την ελευθερία να εκφράζουν δημόσια τον προσανατολισμό τους, τα γκέι ζευγάρια αν εκφράσουν δημόσια τον δικό τους ή αν γίνει αντιληπτό ότι είναι γκέι, εισπράττουν επικριτικά σχόλια, ειρωνίες, βρισιές, χλευασμό, γενικότερα bullying. Αρα να μην υπάρχει η αυταπάτη ότι η κοινωνία έχει αποδεχτεί την ομοφυλοφίλια , από τη στιγμή που οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι κρίνονται για το γεγονός ότι είναι ομοφυλόφιλοι και απαιτείται από αυτούς να μην εκφράζονται δημόσια όπως οι ετεροφυλόφιλοι.

Μου φαινεται πως εχετε μπερδεψει κατι. Απο το να θεωρει καποιος τους γκει ψυχασθενεις και μιασμα στην κοινωνια μεχρι να τους επιβραβευει υπαρχουν πολλα σταδια. Ο περισσοτερος κοσμος κινειται καπου ενδιαμεσα. Το οτι ειναι ισοτιμα μελη της κοινωνιας ελευθερα να ζησουν τη ζωη τους οπως καθε αλλος ανθρωπος δεν σημαινει οτι πρεπει να τους χειροκροτουμε ή να τους εχουμε στο απυροβλητο και οτι και να κανουν να τους λεμε και μπραβο. Απο το ενα ακρο των προηγουμενων δεκαετιων που θεωρουσαν την ομοφυλοφιλια ως ψυχικη ασθενεια εχουμε φτασει στο αλλο ακρο. Μην τολμησουμε και πουμε κατι εναντιον των γκει.



ξερεις πολυ κοσμο να σταματαει αλλους και να τους βριζει? Οταν βλεπεις κατι σε δημοσιο χωρο που δεν σου αρεσει μπορει να κανεις οποιοδηποτε σχολιο θελεις. Οπως καποιος αλλος να κανει για εμενα, ετσι κι εγω μπορω να κανω για αυτους. Και δεν μιλησα για προκλητικα ρουχα, μιλησα για ντυσιμο τσουλας.



Γελαω με ο,τι μου φαινεται αστειο. Ειτε αυτο ειναι ενας θηλυπρεπης γκει, ειτε ειναι μια θεια που ντυθηκε λες και ειναι εικοσι χρονων, ειτε ειναι ενας καγκουρας που το αμαξι του αγγιζει την ασφαλτο ειτε ειναι ο κολλητος μου που ηρθε 12 το βραδυ φορωντας καπελο. Το τι βρισκω αστειο και τι οχι ειναι δικια μου υποθεση και δεν ζητησα συμβουλες απο κανενα. Ειπα ξεκαθαρα οτι θεωρω τους θηλυπρεπεις γκει αστειους. Οπως αστειο μπορει να βρισκει καποιος αλλος εμενα για Χ,Ψ λογους ετσι βρισκω και καποιον εγω.



Απο τη μια μου λες οτι ειναι δικαιωμα μου να τον θεωρω γελοιο αλλα προσοχη!!!!!!!! Μην τολμησουμε και εκφρασουμε αυτο που σκεφτομαστε. Απαραδεκτο. Αισχος. Δεν πιστευω οτι υπαρχει ανθρωπος στην κοινωνια που να μην εχει ακουσει αρνητικα σχολια για την εμφανιση του, εμενα μ την ελεγαν για το ντυσιμο μου, οτι δν ντυνομουν οπως οι υπολοιποι. Ναααααααααα. Χεστηκα. Κανω αυτο που θεωρω εγω καλυτερο για τον εαυτο μου. Σε αλλον αυτο που θεωρουσα εγω καλο δεν αρεσε και αντιστροφα. Αν το εγκρινουν ή οχι δεν δινω δεκαρα.

Μαν, έχεις πολλά στερεότυπα στο μυαλό σου. Δεν είπε κανείς ότι πρέπει να επιβραβεύουμε τους ομοφυλόφιλους για τον προσανατολισμό τους. Κάθε άλλο. Θα ήταν σαν να επιβραβεύουμε κάποιον επειδή είναι αριστερόχειρας ξερωγω.

Επίσης τι σεξιστικά είναι αυτά, "προκλητικό" ντύσιμο, "ντύσιμο τσούλας" κλπ; Εχει κάτι κακό το γυναικείο σώμα ώστε θα πρέπει να καλύπτεται πάση θυσία ώστε να μην θεωρηθεί "πουτάνα"; Και τι πάει να πει "προκλητικό"; Κάποιος επιλέγει να ντυθεί με τον τρόπο που αισθάνεται άνετα για τον ίδιο, όχι για να προκαλέσει. Αρκετά με την μονομανία της σεξουαλικής διάστασης του σώματος.

Το να μην σ΄αρέσει μια θηλυκή συμπεριφορά από έναν γκέι, δεν μπορεί να στο απαγορεύσει κανείς, αλλά αυτό από το να χλευάζεις κάποιον για την εμφάνιση με την οποία νιώθει άνετα δεν είναι το ίδιο. Εγώ δεν καταλαβαίνω καν γιατί ένας άντρας δεν έχει το δικαίωμα να είναι θηλυκός. Είναι κάτι κακό η θηλυκότητα; ή πρέπει να αποτελεί αποκλειστικά γυναικείο προνόμιο;
Φυσικά σου είπα ότι έχεις το δικαίωμα να μην σου αρέσει και να το λες, αντίστοιχα κι εγώ έχω το δικαίωμα να θεωρώ ότι τέτοιες απόψεις είναι κεκαλυμένα ομοφοβικές. Πιστεύω ότι οι άνθρωποι πρέπει να εξοικειωθούν με την εικόνα διαφορετικών ανθρώπων. Εσύ δεν θέλεις, δικαίωμά σου, αλλά εδώ μας λες ότι τους θα χλευάζεις κι από πάνω. Ποιος γίνεται τελικά γελοίος?

Εγώ σου προτείνω να δεις το βιντεάκι που ανέβασα, 15 λεπτά είναι , θα δεις μια τελείως διαφορετική εικόνα από αυτή που έχεις στο μυαλό σου για τους γκέι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
απανταω αρχικα στην ερωτηση του τοπικ..δεν θα αντιδρουσα καπως, δεν μου πεφτει και λογος στο κατω κατω για τις προτιμησεις του. Παιδια εγω το βλεπω σαν προτιμηση καθαρα, οποτε φυσιολογικο και μη δεν εχει να κανει..κανει αυτο που του αρεσει..βασιζομενος στο γεγονος οτι σ καποιες χωρες η ομοφυλοφιλια αντιμετωπιζεται πολυ ασχημα και παρολα αυτα υπαρχουν γκει κ εκει, ε οχι ρε παιδια δεν ειναι επιλογη! σιγουρα αν δω δυο αντρες να φιλιουνται δεν θα μ αρεσει σαν θεαμα οσο το να δω δυο γυναικες, αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι θεμα δικης μου προτιμησης και δεν ειναι ρατσιστικο θελω να πιστευω! τελος μου την δινει η αποψη που λενε καποιοι σ φαση αν δεν μου την πεσει, ολα μια χαρα..λες και οτι ειναι γκει θα σου την πεσει επι τοπου! αα τωρα π το θυμηθηκα , η προτιμηση δεν εχει να κανει με τον χαρακτηρα του καθενος, γιατι ξερω γκει που ειναι πολυ πιο αντρες απο καποιους στρειτς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis18

Νεοφερμένος

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
συμφωνω με ολους σας, γιατι να χλευαζεται ενας ομοφυλοφιλος αντρας επειδη εχει θυληκα στοιχεια; δεν βλαπτει κανεναν. γελειο δεν ειναι να εκφραζεσαι οπως επιθυμεις. οπως εκφραζεται ενας straight αναλογα με την προτιμηση του ετσι ενας γκει μπορει να εκφρασει την θυληκοτητα του οσο θελει, και να κουνηθει μπορει και οτι θελει. εσυ δεν θελεις να μπορεις να εκφρασεις την δυναμικοτητα σου; δεν εχεις κανενα δικαιωμα να χλευαζεις τον αλλον εειδη δεν σου αρεσει κατι επανω του, εξαλου ενας θυληπρεπεις γκει ειναι αντρας, και υπαρχουν πολυ γκει οπου ουτε που φαινονται οπως και που φαινονται δεν προκαλουν κανεναν, εσυ προκαλεις κοροιδευοντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Νομίζω ότι εξίσου είναι λιγάκι υπερβολικό να βλέπεις και έναν ετεροφυλόφιλο να το διατυμπανίζει επιδεικτικά. Προσωπικά δεν μ' αρέσει να βλέπω να σαλιαρίζει ένας μαντραχαλάς με μια κοπέλα στο παγκάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
συμφωνω με ολους σας, γιατι να χλευαζεται ενας ομοφυλοφιλος αντρας επειδη εχει θυληκα στοιχεια; δεν βλαπτει κανεναν. γελειο δεν ειναι να εκφραζεσαι οπως επιθυμεις. οπως εκφραζεται ενας straight αναλογα με την προτιμηση του ετσι ενας γκει μπορει να εκφρασει την θυληκοτητα του οσο θελει, και να κουνηθει μπορει και οτι θελει. εσυ δεν θελεις να μπορεις να εκφρασεις την δυναμικοτητα σου; δεν εχεις κανενα δικαιωμα να χλευαζεις τον αλλον εειδη δεν σου αρεσει κατι επανω του, εξαλου ενας θυληπρεπεις γκει ειναι αντρας, και υπαρχουν πολυ γκει οπου ουτε που φαινονται οπως και που φαινονται δεν προκαλουν κανεναν, εσυ προκαλεις κοροιδευοντας
Την πια; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComUsr

Νεοφερμένος

Ο ComUsr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά δεν είναι αυτή η άποψη μου ότι θα τον απέφευγα... Αντίθετα θα τον υποστήριζα.... Αλλά είναι αστείο αν σκεφτείς πεσ μ Τον φίλο σου να σου πω ποιοσ είσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis18

Νεοφερμένος

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν πετυχα την λεξη, ας πουμε τον χαρακτηρα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αρχικά, ξεκαθαρίζω πως δεν έχω τίποτα κατά των ομοφυλοφίλων.
Επιτρέψτε μου όμως να πιστεύω πως αν η πλειοψηφία των ομοφυλοφίλων δε συμπεριφερόταν προκλητικά προς όλους όσους την κατακρίνουν, τα πράγματα θα έβαιναν κάπως καλύτερα για αυτούς. Τι θέλω να πω; Για παράδειγμα όλοι ακούσαμε και πολύ παρακολούθησαν από κοντά το σκηνικό στα Θεοφάνεια πριν λίγους μήνες, όπου ομοφυλόφιλα ζευγάρια έσκασαν μπροστά στις εκκλησίες και επιδεικτικά εναγκαλίζονταν περιπαθώς, ως απάντηση στην καταπίεση που έχουν υποστεί από τη θρησκεία. Καταλαβαίνω απόλυτα τι τους προκάλεσε να επιδοθούν σε αυτή την πράξη, όντως είμαστε πίσω σε σχέση με άλλες πολιτισμένες χώρες και το γεγονός πως στην Ελλάδα η λέξη "αδερφή" θεωρείται βρισιά υψίστου βαθμού για τα περισσότερα αγοράκια της χώρας μας είναι πραγματικά λυπηρό και σε βάζει σε σκέψεις. Ωστόσο, το μόνο που κατάφεραν οι προαναφερθέντες (η ομοφυλοφιλική κοινότητα) με την αντίδραση τους αυτή, ήταν να εξοργίσουν ακόμη περισσότερο τους αντιπάλους τους και να τους "δικαιώσουν", δίνοντας τους το εφαλτήριο για περαιτέρω φανατισμούς.
Το ίδιο αποτέλεσμα επιφέρουν και οι παρελάσεις τους, τα λεγόμενα "Gay Pride"... προκαλούν. Με άλλα λόγια ο μόνος λόγος για τον οποίο υπάρχουν άτομα τα οποία αντιτίθενται στους ομοφυλόφιλους, είναι οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι οι οποίοι συνεχώς ρίχνουν λάδι στη φωτιά. Κανείς στις μέρες μας, ούτε ο πιο φανατίλας παπάς δεν έχει κάτι ενάντια σε λαμπρές προσωπικότητες όπως ήταν ο Κωνσταντίνος Καβάφης ή ο Μάνος Χατζιδάκις, οι οποίοι ήταν ομολογουμένως και απροκάλυπτα ομοφυλόφιλοι. Σε παγκόσμιο επίπεδο υπάρχουν άπειρα τέτοια παραδείγματα, όπως ο Alexander McQueen, o Freddie Mercury,ο Patrick Harris και πάει λέγοντας. Αποτελούν πρόσωπα σεβασμού με την αξία τους και όσοι τους κατακρίνουν ή τους κατέκριναν αποτελούν ένα αμελητέο ποσοστό ηλιθίων. Το πρόβλημα σήμερα είναι πως οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι πιστεύουν πως όλος ο κόσμος θα πρέπει να τους σέβεται αποκλειστικά και μόνο βάσει της σεξουαλικής τους ταυτότητας, κάτι το οποίο δεν στέκει επ'ουδενί. Είναι σαν εγώ να απαιτώ να μου δώσουν παράσημο που είμαι ετεροφυλόφιλος. :confused: Εν κατακλείδι, οι πράξεις μου και οι προσωπικότητα μου είναι που με καθιστούν αντικείμενο αποστροφής ή σεβασμού, όχι οι σεξουαλικές μου προτιμήσεις. Και έλεος πια, πιστεύω πως όλοι σιχαινόμαστε να βλέπουμε τα straight ζευγαράκια να φασώνονται σαν τα ζωάδια μεσ'τη μέση του δρόμου όσο ακριβώς θα σιχαινόμασταν και ένα gay ζευγάρι. Ο έρωτας είναι προσωπική υπόθεση για όλους, όσο κι αν κάποιοι δεν το σέβονται. Βγήκα τελείως off-topic. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δεν θα έκανα τίποτα. Είναι ένα εντελώς προσωπικό θέμα η σεξουαλικότητα μας. Απο εκεί και πέρα εννοείται πως θα τον στήριζα, θα τον βοηθούσα ή θα του έδινα συμβουλές αν μου το ζητούσε όπως θα έκανα και με ένα ετερόφυλο φιλικό μου άτομο. Εξάλλου έχω άτομο στο περιβάλλον μου που έλκεται και από τα δυο φύλα και δεν καταλαβαίνω που βρίσκεται το πρόβλημα για να διακόψουμε τη φιλία μας. Δηλαδή απο τη στιγμή που μου είπε ότι είναι by άλλαξε κάτι μεταξύ μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Νομίζω στα λόγια όλοι καλοί είμαστε. Ας δούμε πόσο εύκολα διαλύονται οι φιλίες στις μέρες μας...και τι μοναξιά υπάρχει στον (νέο) κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Θα του εξηγούσα ότι είμαι straight καταρχάς για να μην υπάρξει κάποια... άβολη στιγμή.
Έπειτα θα το έβρισκα πολύ ενδιαφέρον να ερευνήσω τον τρόπο σκέψης μιας διαφορετικής κατηγορίας ανθρώπων.
Πάντως δε θα διέλυα τη φιλία μας. Πραγματικά όπως αν μου έλεγε ότι είναι αριστερόχειρας ξέρω γω έτσι θα τον αντιμετώπιζα αν μου έλεγε ότι ήταν γκέι. Εκτός βέβαια αν είχε κόμπλεξ με τις προτιμήσεις του και προέβαινε σε γελοιότητες για να αποδείξει ότι είναι κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Θα του εξηγούσα ότι είμαι straight καταρχάς για να μην υπάρξει κάποια... άβολη στιγμή.
Έπειτα θα το έβρισκα πολύ ενδιαφέρον να ερευνήσω τον τρόπο σκέψης μιας διαφορετικής κατηγορίας ανθρώπων.
Πάντως δε θα διέλυα τη φιλία μας. Πραγματικά όπως αν μου έλεγε ότι είναι αριστερόχειρας ξέρω γω έτσι θα τον αντιμετώπιζα αν μου έλεγε ότι ήταν γκέι. Εκτός βέβαια αν είχε κόμπλεξ με τις προτιμήσεις του και προέβαινε σε γελοιότητες για να αποδείξει ότι είναι κάποιος.

συμφωνω :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
έχω φίλους ομοφυλόφιλους!τι με νοιαζουν οι σεξουαλτικες προτιμησεις του καθενος για να ειναι φιλος μου?!?? ,στο 2014 ζούμε εξάλλου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα ενοιωθα αβολα...δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει!
Αν δεν το δειχνει ισως τον εκανα παρεα αν το εδειχνε οχι!
Και μη με πει κανενας ρατσιστη γτ οι περισσοτεροι ετσι σκεφτονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα ενοιωθα αβολα...δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει!
Αν δεν το δειχνει ισως τον εκανα παρεα αν το εδειχνε οχι!
Και μη με πει κανενας ρατσιστη γτ οι περισσοτεροι ετσι σκεφτονται
Το αν ειναι καποιος ρατσιστης δεν εξαρτάται απο το αν σκέφτονται το ιδιο με αυτον πολλοι ή λιγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλα οκ απλα εγω ειπα την γνωμη μου για το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω προσωπικα θα ενοιωθα αβολα...δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει!
Αν δεν το δειχνει ισως τον εκανα παρεα αν το εδειχνε οχι!
Και μη με πει κανενας ρατσιστη γτ οι περισσοτεροι ετσι σκεφτονται
Προφανώς υποσυνείδητα πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιο λάθος σ' αυτό που εξέφρασες γι' αυτό και προσπαθείς να χώσεις τη ρατσιστική σου αντίληψη μέσα στη γενικότεη αντίληψη της μάζας περί του θέματος για να νιώσεις εσύ καλύτερα, για να καμουφλαριστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ε και που το ξερεις εσυ αυτο? Αν εμενα με ενοχλει κατι απλα το ανεχομαι και σεβομαι την επιλογη του..δεν ειμαι αναγκασμενος να τον κανω παρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ε και που το ξερεις εσυ αυτο? Αν εμενα με ενοχλει κατι απλα το ανεχομαι και σεβομαι την επιλογη του..δεν ειμαι αναγκασμενος να τον κανω παρα!

Well, εδώ που τα λέμε, μιλάμε για ελευθερία επιλογών. Στο συγκεκριμένο έχει δίκιο, ανεξάρτητα από το αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top