Ανώτερη Φιλοσοφική Συζήτηση

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω και καθε αρνητικο του ερωτα το βλεπω θετικο.....το πιο σημαντικο πραγμα στη ζωη ειναι η αγαπη και ο ερωτας, τπτ σημαντικοτερο τους. σας ευχομαι να αγαπησετε και να αγαπηθειτε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
πολυ αγαπη πεφτει ρε παιδια τι γινεται?

εγω πιστευω στον νομοτελειακο χαρακτηρα αυτου που εσεις λετε ερωτα,τα θυληκα διαλεγουν τα καλυτερα αρσενικα για να κανουν τους πιο ευρωστους απογονους και να εχουν τις περισσοτερες πιθανοτητες για επιβιωση ,τιποτα παραπανω ,τιποτα παρακατω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αν θες να το εξετασουμε βιολογικα και γεννετικα,ειναι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
πολυ αγαπη πεφτει ρε παιδια τι γινεται?

Ε, τι να κάνουμε, εμείς τα ψάρια τα βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα, πιο ρομαντικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
For love … has two faces; one white, the other black; two bodies; one smooth, the other hairy. It has two hands, two feet, two tails, two, indeed, of every member and each one is the exact opposite of the other. Yet, so strictly are they joined together that you cannot separate them.
Virginia Woolf

άμα το δεις μεταφορικά συμπυκνώνει όλο το νόημα το έρωτα, έχει δύο άρρηκτα συνδεδεμένες πλευρές σε πολλά επίπεδα
από τη μια σε κάνει νιώθεις εξαίσια από την άλλη μπορείς να πληγωθείς πολύ άσχημα
το ένα από τα δύο σώματα που αναφέρει
είναι το θετικό και το άλλο το αρνητικό
αλλά χρειάζονται και τα δύο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πραγματι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ts1li

Νεοφερμένος

Ο ts1li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
"το λακωνιζειν εστιν φιλοσοφειν" μακαρι να το μαθαιναν στις γυναικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μακαρι...αλλα μακαρι και να φιλοσοφουσαν λιγο, να φυγει η γκρινια και η υστερια, να επερθει η σκεψη και η ηρεμια...αλλα αν ηταν εδω θα με ελεγε αχαρηστο και θα ειχε δικιο διοτι στις συζητησεις ειναι σωκρατης κανονικος και το εκτιμω...

για το αμορε μιλαω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Λέτε να είναι στη φύση μας να μιλάμε πολύ? Δε νομίζω... Εχω γνωρίσει και κοπέλες που λένε μόνο όσα πρέπει. Εγώ από την άλλη μιλάω πολύ εκεί που ξέρω ότι με πέρνει, ειδάλλως λέω μόνο τα απαραίτητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ μιλάω πάντα και λέω τη γνώμη μου και ο,τι βγει
που συνήθως βγαίνει :PPP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι η αγάπη (όχι μόνο ο έρωτας, η αγάπη) είναι το ένα από τα 2 συναισθήματα που μας κάνουν ανθρώπους (το άλλο είναι ο φόβος). Και δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να το εξηγήσει σωστά τι είναι, μπορούμε μόνο με ένα απλό συνδυασμό Βιολογίας - Ψυχολογίας να το περιγράψουμε μόνο από τη μια όψη του νομίσματος. Είναι το πιο γλυκό, ξεχωριστό, μελαγχολικό και συνάμα ευχάριστο και μοναδικό συναίσθημα στο κόσμο για το καθένα όπως μοναδικός είναι και ο τρόπος με τον οποίο το αισθάνεται ο καθένας. Ακόμη και σε παράνομους έρωτες και σε ερωτικές απογοητεύσεις δε περιγράφεται η μαγεία η οποία βγαίνει από το ερωτευμένο άτομο ακόμη και χωρίς τη θέλησή του. Είναι ίσως η τελειότητα που όλοι αναζητάμε, το πιο ωραίο δώρο της ζωής και το μόνο πράγμα που μπορεί να ξεχάσουμε αλλά ποτέ να ξεπεράσουμε, και η μοναδική ασθένεια που δε βελτιώνεται ούτε με χάπια, ούτε με εγχειρήσεις ούτε με τίποτα, αλλά από την άλλη δεν είναι και ασθένεια εφόσον δεν εισέβαλλε στο σώμα μας άλλο είδος ζωής εκτός από αυτό που αγαπάμε εμεις, παρότι εισέβαλλε μέσα στη ψυχή μας χωρίς να μας ρωτήσει. Είναι ίσως παράλογή η αγάπη, αλλά ίσως να είναι και το πιο λογικό συναίσθημα στο κόσμο, ένα συναίσθημα που αν δεν το έχει νιώσει είναι σαν να μην έζησε ποτέ.

Πωωω, πολύ φιλοσοφία έριξα! Λοιπόν, μόνη μου το έβγαλα το κείμενο, και μη με παρεξηγήσει κανείς απλά είμαι ερωτευμένη με κάποιον που δεν πρέπει και η φιλοσοφία μου βγαίνει χωρίς προσπάθεια... :redface::) Από περιέργεια ρωτάω, κατάλαβε κανείς τι έγραψα ή μόνο εγώ τα κατάλαβα επειδή τα νιώθω;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πολυ αληθινα τα οσα λες και συμφωνω απολυτα, με εξεφρασες παρα πολυ. που δν πρεπει??? ξαδερφο??

εγω ειμαι με την ιδια κοπελα 9 χρονια ερωτευμενος και η φιλοσοφια με εχει κυριεψει εντελως:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
πολυ αληθινα τα οσα λες και συμφωνω απολυτα, με εξεφρασες παρα πολυ. που δν πρεπει??? ξαδερφο??
Όχι αιμομιξία... Βασικά είναι κατά πολύ μεγαλύτερος, και εεεμμμμ........................... είναι καθηγητής.... :redface::redface::redface::redface::redface::redface:
Ουφ, το'πα! Είμαι για μπάτσες ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οχι καθολου....μπορει να παιξει κατι εκτος αν εχει οικογενια...τοτε νταξ μη χαλασεις το σπιτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
οχι καθολου....μπορει να παιξει κατι εκτος αν εχει οικογενια...τοτε νταξ μη χαλασεις το σπιτι :P
Δε σκοπεύω να κάνω κάτι μαζί του, θα'ναι ζόρικο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αραγε ο ερωτευμενος αμα λειξει ο ερωτας του και χωρισουν μετανιωνει για οτι καλο προσφερε στον αγαπημενο του?? :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
αραγε ο ερωτευμενος αμα λειξει ο ερωτας του και χωρισουν μετανιωνει για οτι καλο προσφερε στον αγαπημενο του?? :hmm: :hmm:
Εγώ προσωπικά δε θα το μετάνιωνα...
Γιατί να το μετανιώσω; Επειδή έδειχνα στον πρώην σύντροφο κάθε μέρα την αγάπη που ένιωθα έστω παλιότερα; Δε προσφέραμε εμείς μόνο σε αυτή τη σχέση, αλλά και ο άλλος μας έδωσε την αγάπη του. Και κατά τη γνώμη μου οι πραγματικοί έρωτες δε λήγουν ΠΟΤΕ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ουτε εγω, απλα θελω να ακουσω γνωμες, τη δικη μου τη ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Γιωργία! Με κάλυψε πλήρως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
κι εμενα και αληθεια οι μεγαλοι ερωτες ειναι αιωνιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top