Αντοχή στο διάβασμα

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αχ, δεν είμαι ο μόνος που κοιμάται με τα βιβλία του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaki

Νεοφερμένος

Η Danaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδιά καλημέρα , αφορά κάτι για την αντοχή για αυτό κάνω το πόστ αυτό εδώ ...έχω το εξής πρόβλημα , όταν γράφω διαγωνίσματα στο σχολείο ή στο φροντιστήριο παθαίνω μια κρίση ενώ τα ξέρω ...και τα παρατάω , έρχομαι στο σπίτι και τα λύνω όλα ... γιατί τα παίρνω μετά στο σπίτι τα θέματα...τι να κάνω ρε γαμώτο ? Έχουμε φτάσει στο τέλος και φοβάμαι μην κάνω τίποτα τέτοιο στις πανελλαδικές ... τι φταίει ? Ξέρει κανείς ?
κλασικο......εγω εχω χασει ολοκληρα θεματα επειδη δεν εβγαιναν οι σχεσεισ που ειχα φτιαξει και οταν γυριζα σπιτι ελυνα το διαγωνισμα σε 1.30 ωρα και ολοσωστο!
το θεμα ειναι οτι την ωρα εκεινη εχουμε το γνωστο..."θολωμα" βρισκομαστε κατω απο πιεση και αγχοσ και δεν δινουμε το χρονο στον εγκεφαλο μασ να λειτουργησει.....σε τετοιεσ καταστασεισ λειτουργει η παρορμητικοτητα και καθολου μα καθολου η λογικη!
προσωπικα απο τοτε που συνειδητοποιησα τι φταιει προσπαθησα να ηρεμησω γτ ετσι χανονταν πολυτιμα μορια!
δεν ειναι τπτ....μην αγχωνεσαι.....δεν χαζεψεσ στα ξαφνικα!!ηρεμησε και ολα θα πανε μια χαρα....εμενα με επεισε ο χημικοσ μου με την εξησ φραση "ή θα πασ τρεμοντασ και θα χαραμισεισ τοσο διαβασμα ή θα χαλαρωσεισ και θα πασ να τουσ παρεισ τα σωβρακα" και εχει απολυτο δικιο!
απλωσ ηρεμησε και......"θα τουσ παρεισ τα σωβρακα"!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εμένα δεν με φτάνει ποτέ ο χρόνος στα διαγωνίσματα και συχνά κάνω λάθη από βιασύνη αλλά όταν τα κάνω αργά χωρίς άγχος δεν με φτάνει ο χρόνος. γενικότερα σκέφτομαι αργά. τι θα συνιστούσατε να κάνω για να βελτιωθώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Atsallica

Νεοφερμένος

Ο Atsallica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλα...οταν εχεις να διαβασεις αοδε ουτε ενεσεις με redbull δεν βοηθανε...!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα. ρε παιδια τωρα που οι πανελλαδικες εφτασαν στο τελος για τις ενδοσχολικες τι θα κανουμε. νταξει τωρα ενοειται το αγχος μου εφυγε απλα σκεφτομαι οτι πραγματικα για τις ενδοσχολικες ειμαι τελειως αδιαφορος και αποκλειεται να διαβασω. δεν εχω ουτε τη δυναμη ουτε και το κουραγιο. δεν διαβαζα ολη τη χρονια και τωρα σε μια μερα σκεφτομαι τι να πρωτοκανω. ολο το διαβασμα το αφιερωσα στις πανελλαδικες και σιγουρα καλα εκανα. εσεις τι θα κανετε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Τι να σου πω! Εγώ του χρόνου θα τα περάσω αυτά. Φέτος που επικεντρωνόμουν στα θεωρητικά έγγραψα καλά σε αυτά (Ιστορια γεν, αρχαια γεν, κείμενα γεν , αρχαια κατ , λατινικά κατ , θρησκευτικά κ.λ.π) και έγγραψα χάλια στην άλγεβρα , στην γεωμετρία και στην φυσική.
Ήθελα , όμως , να ρωτήσω κάτι άλλο : οι βιταμίνες βοηθάνε καθόλου ;;; Είδατε δηλαδή διαφορά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.... οι βιταμίνες βοηθάνε καθόλου ;;; Είδατε δηλαδή διαφορά;;
Η μητέρα μου είναι γιατρός. Είναι εναντίον στις βιταμίνες από το φαρμακείο. Συνιστά βιταμίνες από τη λαϊκή αγορά:
(Έχω όμως την εντύπωση ότι μαζί μου το έχει παρακάνει λίγο ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
"Θα σου φέρω το στηθοσκόπιο στο κεφάλι" αυτή ήταν η αντίδραση του γιατρού, όταν τον πιέζα να μου προτείνει "καλά" βιταμινούχα συμπληρώματα προκειμένου να ανταπεξέλθω στο εξωφρενικό πρόγραμμα των πανελλαδικών και συνέχιζε "ΡΕ φάε φρούτα, με καταλαβαίνεις φρούτα!"...

Λοιπόν μακρυά απο συμπληρώματα διατροφής, Red bull-ίνια, lucozade και όλα τα συναφή. Δεν έχουν τίποτα να μας προσφέρουν... ή όπως νομίζετε εσεις καλύτερα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ρε θα χαπακωθείτε για τις πανελλλήνιες? Πάτε καλά? Φρούτα και φυσικοί χυμοί. ΟΧΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cather

Νεοφερμένος

Η Cather αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάστρας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομίζω πως μία διατροφή πλούσια σε θρεπτικά συστατικά θα ήταν ιδιαίτερα ωφέλιμη...Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις τις βιταμίνες.Εμένα με βοήθησαν ιδιαίτερα..Το κυριότερο όμως είναι να έχεις σωστό προγραμμα έτσι ώστε να μην εξαντλείς τον εαυτό σου κατα την διάρκεια της ημέρας...Κάνε συχνά διαλειμματα και να κοιμάσαι για λίγο το μεσημεράκι...:)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αν κοιμηθώ το μεσημέρι μετά σηκώνομαι με πονοκέφαλο. Το έκανα μέσα στις εξετάσεις σε ένα μάθημα και υπέφερα το απόγευμα και δεν μπορούσα να διαβάσω . Με έφαγε το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι και εγω το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Κατά το διάβασμα πολλοί θα έχουν νιώσει ότι θα θέλανε να κοιμηθούνε παρά να συνεχίσουνε το διάβασμα, για πείτε συμβουλές τι κάνετε όταν σας πιάνει ο ύπνος κατά το διάβασμα; Μερικοί πίνουνε καφέ άλλοι πάλι πάνε και κοιμούνται για κάμποση ώρα εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Aκουω 10 λεπτα μουσικη (ενταση στο full-ακουστικα) η πινω καφε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά πίνω καφέ καθώς με κρατά σε εγρήγορση για λίγο ακόμα και έτσι καταφέρνω να τελειώσω το διάβασμα μου.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά πίνω καφέ καθώς με κρατά σε εγρήγορση για λίγο ακόμα και έτσι καταφέρνω να τελειώσω το διάβασμα μου.!!

Αν πίνεις καφέ από την Α λυκείου για να διαβάσεις, τότε στη Γ τι θα κάνεις; Στη θέση κάθε γεύματος θα πίνεις καφέ;! :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Να τα κλείσεις και να τα ξαναπιάσεις αφού ξεκουραστείς ίσως? Ο καφές είναι μεγάλος μύθος, περισσότερο placebo αν θέλετε τη γνώμη μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
αν καταλαβαίνεις ότι νυστάζεις και δεν αποδίδεις δεν έχει νόημα να κάτσεις ξύπνιος κοροϊδεύοντας τον εαυτό σου. ( εκτός κι αν την άλλη μέρα δίνεις προφανώς )

Κοιμάσαι λίγες ώρες, ξυπνάς με ξυπνητήρι, κάνεις ένα μπάνιο, πίνεις ένα δυνατό καφέ και συνεχίζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αν πίνεις καφέ από την Α λυκείου για να διαβάσεις, τότε στη Γ τι θα κάνεις; Στη θέση κάθε γεύματος θα πίνεις καφέ;! :confused: :P

Ε βασικά μόνο μία μέρα της εβδομάδος που έχω πολύ διάβασμα το κάνω αυτό... Στην Γ' υποθέτω κάθε μέρα ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kοιμάμαι 30-40 λεπτά. Βοηθάει πολύ. Nα και ένα ενδιαφέρον βίντεο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top