Αντοχή στο διάβασμα

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τι σχολή θες??

Επιπλέον,Κυριάκο δεν νομίζω ότι στην κατά τα άλλα αξιοκρατική χώρα στην οποία ζούμε το διάβασμα από μόνο του να μας πάει μπροστά..Το μέσο σίγουρα ναι...

Εχω ηδη ξεκαθαρισει τις 4 πρωτες μου επιλογες, αλλα δεν τις λεω για να μην το γκαντεμιασω:P
Επισης συμφωνω στο δευτερο σκελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
σίγουρα, μα ξέρεις τί είναι το θέμα ρε συ Ορέστη ? Μαρέσει το διάβασμα δεν το κάνω απο αγγαρεία , απλά με αγχώνει που δεν μπορώ να τα καταλάβω και χρείαζομαι αρκετές ώρες με αποτέλεσμα μένω πίσω στην ύλη. Δεν το κάνω επειδή πρέπει το κάνω επειδή το γουστάρω και θέλω να πάω μπροστά . Γιατί θέλεις δεν θέλεις με αυτά θα πάς μπροστά . !!!
Μην αγχωνεσαι δεν εισαι το μονο παιδι που χρειαζεται αρκετες ωρες για να κατανοησει κατι και εγω ετσι ημουν.ΑΟΔΕ πχ,που ηταν θεωρητικο μαθημα διαβαζα 15 φορες την καθε παραγραφο και την ελεγα αλλες τοσες απ'εξω μου για να την θυμαμαι.Οποτε, κουραγιο,δεν εισαι ο μονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αναφερω καποια σοφα λογια:
-Με αυτα και με εκεινα, μου εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι φετος θα ειναι μια χρονια σκλαβιας. Απο τα οσα ακουω, νομιζω οτι θα πρεπει να διαβαζω 63526234634 ωρες την μερα. Ειναι δυνατον αυτο;

Λοιπον, κοιταξε: Τα παντα γινονται, αν μπορεσεις να κανεις εναν καλο καταμερισμο των ωρων που εχει η καθε μερα της εβδομαδας. Σε καθε περιπτωση, μην παραμελεις την ημερησια ξεκουραση σου, οσο αυτο γινεται. Θα σου προτεινα αν μπορεις, να χωρεσεις στο προγραμμα σου εναν μεσημεριανο 45λεπτο υπνο. Προσεξε ομως, οχι παραπανω! 45 λεπτα υπνου ειναι ακριβως οσα χρειαζεται ο οργανισμος σου για να τονωθει μεχρι το τελος της μερας. Αν κοιμηθεις παραπανω, θα πεσεις σε βαθυτερο υπνο, και θα ξυπνησεις σκατα.

Επισης, προσπαθησε την καθε ωρα διαβασματος σου να την σπασεις σε 50 λεπτα διαβασμα και 10 λεπτα διαλλειμα. Στο διαλλειμα σου, πηγαινε και ριξε λιγο νερο στα μουτρα σου, βγες στο μπαλκονι να παρεις λιγο καθαρο αερα, κανε και κανενα ντουζ αν προλαβαινεις. Οσον αφορα τα 50 λεπτα διαβασματος, φροντισε να ειναι διαβασμα και οχι πασαλειματα.

Κρατα σημειωσεις σε ο,τι δεν καταλαβαινεις, ετσι ωστε να ξεκαθαρισεις τα θολα σημεια οσο πιο γρηγορα γινεται με τον καθηγητη σου. Και προσπαθησε να μην σου αποσπαει την προσοχη τιποτα. Κινητα, pc, τηλεορασεις κτλ, καλο θα ειναι να ειναι εξαφανισμενα στο δωματιο που διαβαζεις. Λιγο μουσικουλα παντως, νομιζω κανει καλο :) [Αρκει να μην ειναι καμια μεταλλια :ΡΡ].

Επισης, ποτε μα ποτε μην παραλειπεις τον βραδινο σου υπνο. Μην κοιμηθεις ποτε λιγοτερο απο 7-8 ωρες. Ο βραδινος υπνος ειναι αυτος που θα σε κρατησει την επομενη μερα ορθιο. Και πιστεψε με, 7-8 ωρες βραδινου υπνου δεν αναπληρωνονται ουτε με 15 ωρες ημερησιου υπνου.

-Δηλαδη, κομμενες οι βολτες;

Οχι φυσικα. Εννοειται οτι θα βγαινεις και εξω με τους φιλους σου. Αν στο κοψουν και αυτο, κανε ο,τι περναει απο το χερι σου για να το διεκδικησεις. Καθε στιγμη μεσα στην μερα που βλεπεις οτι σου περισσευει [οσο λιγες και αν σου φαινονται], ειναι δικη σου, οπως φυσικα και το Σαββατοβραδο. Απλα φροντισε να κανεις πραγματα που σε κανουν να ξεσκας και μην βαραινεις το μυαλο σου παραπανω. Βγες εξω και περπατα, πανε και πιες κανεναν καφε, πηγαινε και κανε σεξ με τον φιλο/η/εαυτο σου, ακου μουσικη, αλλα μην μου πας και γινεις λιαρδα απο το ποτο, μην αποβλακωθεις σε κανεναν υπολογιστη οπως τωρα καλη ωρα, και προπαντος: απεφυγε καθε ειδους καυγα με γονεις, φιλους, γκομενους. Αν δεις οτι σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να το αποφυγεις, τοτε τι να σου πω... Κανε ο,τι σε φωτισει :)


Sourotiri TM
:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
πηγαινε και κανε σεξ με τον φιλο/η/εαυτο σου

Πρόσξε μην παρεκτραπείς σε αυτά που λες γιατί μας διαβάζουν και 15χρονα.....:D
Είναι βέβαια και αυτό απαραίτητο...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χαχαχαχ οντως, ειναι μια απο τις ορθοτερες προτασεις του κειμενου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Eγώ θα πρόσθετα επίσης στο κείμενο:

"Μην κάνεις σοβαρή σχέση και κολλήσεις γιατί μετά δεν θα μπορείς να διαβάσεις. Προτίμησε παροδικές λύσεις."....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Α, οχι δεν ισχυει.
Και μην λες τετοια γιατι εχω σχεση δυο χρονια :mad: :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Α, οχι δεν ισχυει.
Και μην λες τετοια γιατι εχω σχεση δυο χρονια :mad: :p

Kαι εγώ έχω 4 μήνες αλλά ευτυχώς δεν έχει account εδώ και δεν βλέπει αυτά που γράφω.:no1::no1:
Εγώ βασικά αναφέρομαι σε αυτούς που θα κάνουν μία καινούρια σχέση τώρα γιατί έχω παράδειγμα που αποσπάστηκε το συγκεκριμένο άτομο από το διάβασμα.
Αν βέβαια η σχέση πρυπήρχε ίσα ίσα που είναι και ένα μέσο εκτόνωσης όπως λέγαμε παραπάνω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Eγώ θα πρόσθετα επίσης στο κείμενο:

"Μην κάνεις σοβαρή σχέση και κολλήσεις γιατί μετά δεν θα μπορείς να διαβάσεις. Προτίμησε παροδικές λύσεις."....:no1:

συμφωνώ απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τι σχολή θες??

Επιπλέον,Κυριάκο δεν νομίζω ότι στην κατά τα άλλα αξιοκρατική χώρα στην οποία ζούμε το διάβασμα από μόνο του να μας πάει μπροστά..Το μέσο σίγουρα ναι...

+100000 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
οταν εγραφα εξετασεις στην δευτερα, τα γαριδακια με βοηθουσαν.
Αλλα οχι για ολα τα μαθηματα, αρχαια, γλωσσα, μαθηματικα και ιλιαδα.
Αυτα χρειαζονται διαβασμα πανω απο 4 ωρες για να γραψεις καλα!
Χεχεχεχ στα αγγλικα εγραψα 20 χωρις διαβασμα!
ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
οταν εγραφα εξετασεις στην δευτερα, τα γαριδακια με βοηθουσαν.
Αλλα οχι για ολα τα μαθηματα, αρχαια, γλωσσα, μαθηματικα και ιλιαδα.
Αυτα χρειαζονται διαβασμα πανω απο 4 ωρες για να γραψεις καλα!
Χεχεχεχ στα αγγλικα εγραψα 20 χωρις διαβασμα!
ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ!

Βρισκεσαι σε topic της Γ'Λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινούλα

Νεοφερμένος

Η Κατερινούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν σας τυχαίνει να μην μπορείτε να διαβάσετε..??να νιώθετε κουρασμένοι.?τι κάνετε τότε.?το παθαίνω αρκετά σύχνα!!και ειναι η χρονιά που χρειάζεται αδιάκοπο διάβασμα!και η σχολή που επιθυμώ να εισαχθώ δεν έχει και λίγα μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν το καταλαβαινω αυτο.Βαζεις σε προτεραιοτητα τους στοχους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
δεν σας τυχαίνει να μην μπορείτε να διαβάσετε..??να νιώθετε κουρασμένοι.?τι κάνετε τότε.?το παθαίνω αρκετά σύχνα!!και ειναι η χρονιά που χρειάζεται αδιάκοπο διάβασμα!και η σχολή που επιθυμώ να εισαχθώ δεν έχει και λίγα μόρια!

Το αδιακοπο διαβασμα που λες ειναι τελειως λαθος :nono: Πολλοι το κανουν γι'αυτο και τα παρατανε 2-3 μηνες πριν τις Πανελληνιες λογω της κουρασης. Ειναι λογικο να κουραζεσαι. Κανε συχνα διαλειμματα για να καθαρισει το μυαλο σου. Τα Χριστουγεννα χαλαρωσε λιγο και μη σκεφτεσαι συνεχεια τις Πανελληνιες...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
δεν σας τυχαίνει να μην μπορείτε να διαβάσετε..??να νιώθετε κουρασμένοι.?τι κάνετε τότε.?το παθαίνω αρκετά σύχνα!!και ειναι η χρονιά που χρειάζεται αδιάκοπο διάβασμα!και η σχολή που επιθυμώ να εισαχθώ δεν έχει και λίγα μόρια!

Αν και δεν είμαι πια μαθητής, και όταν ήμουν δεν είχα διαλέξει θεωρητική (αν και το θέμα δε νομίζω ότι έχει σχέση με τις κατευθύνσεις), θα σου πω τι έκανα εγώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Απολύτως τίποτα. Προσπαθούσα να απασχολώ τον εαυτό μου με πράγματα που με χαλάρωναν και άφηναν μακριά το άγχος των εξετάσεων. Κοιμόμουν ίσως λίγο. Πάντως, οτιδήποτε με ξεκούραζε. Μετά είχα περισσότερη όρεξη και διάθεση για διάβασμα. Βγες μια βόλτα ή κοιμήσου όταν το παθαίνεις. Ίσα ίσα να πάρει λίγο "αέρα" το κεφάλι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Αν παραπάρει όμως αέρα να το κοπανήσεις στο γραφείο(Μπακαλόγατος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
οταν εγραφα εξετασεις στην δευτερα, τα γαριδακια με βοηθουσαν.
Αλλα οχι για ολα τα μαθηματα, αρχαια, γλωσσα, μαθηματικα και ιλιαδα.
Αυτα χρειαζονται διαβασμα πανω απο 4 ωρες για να γραψεις καλα!
Χεχεχεχ στα αγγλικα εγραψα 20 χωρις διαβασμα!
ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ!

χαχαχαχα...τα παιδια εδω σου λενε για καθημερινο διαβασμα πανελλαδικων φιλε μου!!!!χαχαχαχα δεν μπορω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
δεν σας τυχαίνει να μην μπορείτε να διαβάσετε..??να νιώθετε κουρασμένοι.?τι κάνετε τότε.?το παθαίνω αρκετά σύχνα!!και ειναι η χρονιά που χρειάζεται αδιάκοπο διάβασμα!και η σχολή που επιθυμώ να εισαχθώ δεν έχει και λίγα μόρια!

και γω το παθαίνω αυτό.....το μόνο που κάνω είναι να τα παρατάω όλα και μόλις ξεκουραστώ αρχίζω πάλι απ την αρχή..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia17princess

Νεοφερμένος

Η Nasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
βρες τροπους που σε χαλαρωνουν!εμενα πχ με βοηθανε τα ελαια,τα 10 λεπτα ξεκουρασης και οι καφεδες(οχι και πολυ καλη επιλογη το τελευταιο αλλα τελος παντων)και μην διαβαζεις ωρες ατελειωτες οταν την επομενη μερα εχεις σχολειο τωρα που μπορεις κοιμησου θα ερθουν και χειροτερα!:)υπομονη 5 μηνες ειναι θα περασουν:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top