Αντικατοπτρίζει πλήρως ο βαθμός του σχολείου τις ικανότητες ενός ατόμου;

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
δεν ξερω τι αντιληψεις σου περασανε
αλλα πιστεψε με αυτος που βγαζει 14 δεν ειναι πιο χαζος απο αυτον που βγαζει 19 [ασε το οτι μπορει να παιζουν κιαλλα πραγματα ρολο -πχ δυσλεξια-]
και αν θες και κανα παραδειγμα
einstein ο ανθρωπος παρατησε το σχολειο
παρολλα αυτα διατυπωσε τον νομο της σχετικοτητας -και οχι μονο-

- That's all Folks -

Εγώ θεωρώ πως είναι χαζός με την έννοια ότι δεν σκέφτεται το μέλλον του, και όταν κάποιος δεν νοιάζεται για τον εαυτό του, δεν νοιάζεται ούτε για τους άλλους. Επίσης δεν μαθαίνει να αξιοποιεί τον χρόνο του σωστά και αποτυχάνει παταγωδώς σαν άνθρωπος. Πετυχημένος άνθρωπος είναι αυτός που έχει ανοδική διαγενεακή κοινιτηκότητα, με άλλα λόγια καταφέρνει να γίνει καλύτερος από τους γονείς του.
-------------------------

Ο βαθμός είναι ένα μέσω κοινωνικοποίησης στην νεαρή κοινωνία των ατόμων, καθώς αυτά επιδικνύουν και συγκρίνουν τις δεξιότητες, επίσης οι νέοι είναι πιο ευαίσθητοι σε ρατσιστικές κοροϊδίες και κατά την γνώμη μου χλευάζουν ότι το διαφορετικό και όχι μόνο αυτούς που αποκαλούν ΦΥΤΑ # ή ΣΤΟΥΡΝΑΡΙΑ αλλά και αυτούς που έχουν διαφορετικό βάρρος ύψος παρέες ρουχισμό κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Διαφωνώ μαζί σου, διότι κάποιος μαθητής που έχει χάλια βαθμούς μπορεί να έχει τελείως διαφορετικά ενδιαφέροντα και το μέλλον του να στηρίζεται σε τελείως διαφορετικούς τομείς από αυτούς που προσφέρει το σχολείο. Παραδειγμα? Αθλητισμός, τέχνη. Μπορεί να ήταν στουρνάρι στο σχολείο, αλλά το μέλλον του μπορεί να είναι λαμπρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ναι όμως δεν μπορεί να προβλέψει ότι θα επιτύχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Όσο μπορεί να προβλέψει ένας μαθητής πόσο θα γράψει τόσο μπορεί και κάποιος στα παραδείγματα που έφερα. Ίσως όχι τόσο στην τέχνη, γιατί είναι υποκειμενικό, οκ.

Πετυχημένος άνθρωπος είναι αυτός που έχει ανοδική διαγενεακή κοινιτηκότητα, με άλλα λόγια καταφέρνει να γίνει καλύτερος από τους γονείς του.

Πετυχημένος άνθρωπος είναι αυτός που του αρέσει ό,τι κάνει και το έχει επιλέξει για τους δικούς του λόγους. Ακόμα και αν δουλεύει για να βγάζει χρήματα μόνο, αυτό επέλεξε και σε αυτό προοδεύει και γι'αυτό, εγώ, τουλάχιστον θα τον θεωρήσω επιτυχημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Λοιπόν θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική.

Υπάρχουν τρεις τύποι μορφωμένων ανθρώπων.

-Οι 'ακαδημαϊκά' μορφωμένοι.
-Οι 'κοινωνικά' μορφωμένοι.
-Οι 'ακαδημαϊκά ΚΑΙ κοινωνικά' μορφωμένοι.

- Οι ακαδημαϊκά μορφωμένοι, σ'ένα κόσμο που για να επιβιώσεις πια χρειάζεσαι τουλάχιστον πτυχίο, πιο επιτυχημένοι στην καριέρα θα είναι προφανώς οι ακαδημαϊκά μορφωμένοι άνθρωποι. Χωρίς την κοινωνική μόρφωση όμως δε μπορούν να εξελιχθούν οι ίδιοι όσο θα μπορούσαν, πνευματικά μιλώντας.

- Οι άνθρωποι που έχουν μια κοινωνική μόρφωση, ακόμη κι αν δεν έχουν ακαδημαϊκή μόρφωση, είναι άνθρωποι πνευματώδεις, κτλ κτλ. Αν και τις περισσότερες φορές η ακαδημαϊκή μόρφωση ανοίγει τους ορίζοντες κι επεκτείνει και τις δυνατότητες κοινωνικής μόρφωσης, υπάρχουν οι εξαιρέσεις. Αυτοί οι άνθρωποι όμως θα έχουν μάλλον ασταθές μέλλον, ιδιαίτερα σε λίγα χρόνια που θα είναι ελάχιστοι αυτοί που δε θα έχουν ακαδημαϊκή μόρφωση. Εκτός αν είσαι δισεκατομμυριούχος και θέλεις να σπουδάσεις.. την τέχνη των καταστημάτων και των διακοπών.

- Οι άνθρωποι που τα συνδυάζουν ΚΑΙ τα δύο είναι οι πιο επιτυχημένοι. Πετυχαίνουν και σε προσωπικό και σε ομαδικό επίπεδο, είναι χρήσιμοι ΚΑΙ στην οικονομία ΚΑΙ στην κοινωνία...


Οι μαθητές που έχουν σχετικά καλούς βαθμούς στο σχολείο μπορούν να πετύχουν την πρώτη ή την τρίτη κατηγορία. Οι κακοί βαθμοί αποκλείουν ένα καλό επαγγελματικό μέλλον. Η μόνη διέξοδος είναι η κοινωνική μόρφωση, που όπως είπα, πιστεύω ότι έρχεται μαζί με την ακαδημαϊκή τις πλείστες φορές. Αυτοί που 'μπορούν αλλά δε θέλουν' είναι κατά τη γνώμη μου άξιοι της μοίρας τους, γιατί απλούστατα δεν τους ενδιαφέρει το μέλλον τους. Δεν είναι ελαφρυντικό το να λέτε πως κάποιος 'μπορούσε' αλλά δεν ήθελε. Τον υποτιμά πολύ. Καλύτερα κάποιος να μην έχει τα μυαλά παρά να τά'χει και να μην τα χρησιμοποιεί.


Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
+1000000000000000 στην Χριστίνα, παρουσίασε μια πιο εξειδικευμένη πτυχή των απόψεων που διατυπώθηκαν εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χριστινάκι, πραγματικά με εντυπωσίασες! :)

Και απλά για να δώσω κι ένα προσωπικό παράδειγμα.. την Γ' Γυμνασίου την τελείωσα με 18. Όταν πήγα Α' Λυκείου, δεν είχα καθόλου διάθεση για διάβασμα, με αποτέλεσμα στο πρώτο τρίμηνο να βγάλω μ.ο. μετά βίας 15. Μερικές μέρες μετά τους βαθμούς, ο καθηγητής της Άλγεβρας ζήτησε να σηκώσουν το χέρι τους, όσοι είχαν τελειώσει την Γ' Γυμνασίου με βαθμό μεγαλύτερο του 17 (δεν θυμάμαι γιατί). Σήκωσα χωρίς σκέψη και το δικό μου και μόλις με είδε άρχισε να ..γελάει και να λέει πως δεν με πιστεύει! Αντί να πάρω το αποδεικτικό να του το τρίψω στη μούρη, έκανα το άλλο: άρχισα να ασχολούμαι με το μάθημα. Μέχρι το τέλος της χρονιάς, είχαμε καταλήξει σε εντελώς άλλη σχέση: έβαζε άσκηση και έλεγε "αν βγάλετε ό,τι έβγαλε η καγίρα, τότε είναι σωστό!" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
απλα απαντω στην αρχικη ερωτηση ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

Απλά νιώθεις λίγο άσχημα όταν όλοι σου λένε 'Ε και σιγά, αφού όλες οι στατιστικές λένε ότι οι μαθητές του 19 και του 20 τελικά αποτυγχάνουν στη ζωή, και εκείνοι του 15 παίρνουν τα λεφτά'...

Είναι λίγο upsetting. :) Αλλά λέω ότι δεν έχει πάντα σχέση ο βαθμός και γενικά η ακαδημαϊκή μόρφωση, όντως, αλλά μη λέμε κι ό,τι θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

Απλά νιώθεις λίγο άσχημα όταν όλοι σου λένε 'Ε και σιγά, αφού όλες οι στατιστικές λένε ότι οι μαθητές του 19 και του 20 τελικά αποτυγχάνουν στη ζωή, και εκείνοι του 15 παίρνουν τα λεφτά'...

Είναι λίγο upsetting. :) Αλλά λέω ότι δεν έχει πάντα σχέση ο βαθμός και γενικά η ακαδημαϊκή μόρφωση, όντως, αλλά μη λέμε κι ό,τι θέλουμε.

Ρε σεις αν το καλοσκευτειτε οι βαθμοι 1,2,3, γυμνασιου και 1ης λυκειου ειναι απλως για να περασουμε την ταξη αυτοι οι βαθμοι της 2ας και της 3ης λυκειου ειναι αυτοι που μετρανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Πρώτη φορά θα ασχολειθώ με αυτό το θέμα και πιστεύω να είναι η τελευταία...
Όπως ανέφερε μια κοπελιά παραπάνω ο γενικός μου και στις τρείς τάξεις του γυμνασίου δεν είχε πέσει κάτω από 18..
Με το που ανέβηκα στο Λύκειο δεν είχα την όρεξη να διαβάζω και έτσι αναπαύτηκα σε ένα 14,5 που βγήκε χωρίς να έχω ανοίξει βιβλίο!
Αυτό πάει να πεί ότι είμαι χαζός και δεν θα πετύχω...
Είσαι ακόμη πολύ μικρός (12 απ ότι γράφεις) για να λές τέτοια πράγματα..
Είμαι τόσα χρόνια στα θρανία (υπάρχουν και άλλοι περισσότερα χρόνια από μένα) που έχουν δεί αρκετά τα μάτια μου..
α)Γλύψιμο μαθητών-μαθητριών σε καθηγητές-καθηγήτριες..
β)Ανταλλάγματα ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΕ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ παρακαλώ (ελπίζω να καταλαβαίνετε τι πάει να πει αυτό)
γ)Αλλοιώσεις βαθμολογιών λόγω πατεράδων που είχαν υψηλόβαθμα πόστα..
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...
Τώρα δηλαδή ο 12 χρονος φίλος μας θα λέει ότι είμαι ένας αποτυχημένος και ότι δεν θα καταφέρω τίποτα στην ζωή μου...

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥ ΦΙΛΟΥ:
Aρχές 3ης Λυκείου και το παιδί έβγαζε στις προηγούμενες τάξεις 19,10..
Αποτελέσματα ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ??? 13,900
Γιατί???Το παιδί αυτό σχετικά με τα κριτήρια σου έπρεπε να περάσει και μάλιστα ΓΙΑΤΡΟΣ (Αυτό που ήθελε δηλαδή..)
Το παιδί όμως το έπαθε αυτό γιατί:
Η μάνα του από Α' Γυμνασίου γύριζε σε όλους τους καθηγητές (Ο γιόκας μου θα περάσει γιατρός,θα γίνει λαμπρός επιστήμονας)
Είχε πάρει ΤΟΝ ΑΕΡΑ και γύριζε σε όλο το χωριό δείχνωντας τον έλεγχο του λές και ποιός είναι..
ΌΛΟΙ έλεγαν ότι αυτός θα έχει λαμπρό μέλλον μπροστά του..ΕΓΩ ΟΧΙ!
ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΣΟ!
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΔΙΝΕ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ??
Εγώ με το παιδί κάνω από εκείνη την στιγμή πολύ παρέα γιατί κατάλαβε το λάθος του...
Ήταν μικρός και ανώριμος τότε σας εσένα αλλά το κατάλαβε πολύ ΑΡΓΑ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΥΑΛΟ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ...
Πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί να ξαναεπέμβω στο θέμα αλλά αν υποθεί κάτι για μένα πιστέψτε με ότι θα το κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τώρα δηλαδή ο 12 χρονος φίλος μας θα λέει ότι είμαι ένας αποτυχημένος και ότι δεν θα καταφέρω τίποτα στην ζωή μου...
το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? :lol:

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΥΑΛΟ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ...
θες κι άλλο αποδεικτικό στοιχείο? Δες στο θέμα "ακούτε μουσική στην τάξη?" και θα καταλάβεις! :mad:

einstein ο ανθρωπος παρατησε το σχολειο
παρολλα αυτα διατυπωσε τον νομο της σχετικοτητας -και οχι μονο-
μόνο αυτό θα πώ: Ζαν Ζακ Γρεφ- Όλα είναι σχετικά, όπως λέει ο Αϊνστάιν
εκδόσεις Κέδρος


διάβασέ το και μετά τα ξαναλέμε! :)

για να καταλήξω και δεν ξαναασχολούμαι, είναι πρόβλημά του που δεν νοιάζεται για το μέλλον του. Ήρθε να μας κάνει τον έξυπνο λέγοντας μας ότι "πέφτει πολλή φωτοσύνθεση" και να κάνει το μάγκα λέγοντας πως ακούει μουσική σε όσα μαθήματα δεν τον ενδιαφέρουν! (μετρήστε τα και θα σας βγούν τα μάτια)


αυτά, αυτά κι αυτά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Όπως ανέφερα και αλλού πιστεύω ότι οι βαθμοί δεν σημαδεύουν τόσο πολύ ένα άνθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
+1 στον El Barto
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως, χωρίς να θέλω να διαφωνήσω μαζί σας όσον αφορά τον qwertyuiop, πολλοί απο εσάς κάνετε ακριβώς το ίδιο πράγμα που κάνει αυτός για το γυμνάσιο-λύκειο, όσον αφορά το πανεπιστήμιο: Θεωρείτε οτι γνωρίζετε και κάνετε σχόλια για αυτό (πχ η χριστίνα ανέφερε αν δεν κάνω λάθος οτι η ακαδημαϊκή μόρφωση αποκτάται απο το πανεπιστήμιο) χωρίς να έχετε πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
αν δεν αποκτάται από το πανεπιστήμιο, τότε από που αποκτάται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είπα οτι δεν αποκτάται απο το πανεπιστήμιο. Αυτό που λέω είναι οτι δεν αποκτάται μόνο απο το πανεπιστήμιο, ούτε αποκτούν ακαδημαική μόρφωση όλοι οι φοιτητές.
Αφενός μεν μπορεί κάποιος να αποκτήσει πλούσια ακαδημαϊκή μόρφωση απο προσωπική ενασχόληση και αφετέρου δεν νομίζω οτι ο συνήθης φοιτητής που ανοίγει σημειώσεις (ούτε καν βιβλίο) μόνο στην εξεταστική αποκτά κάποια ακαδημαϊκή μόρφωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
α καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δεν είπα ότι όοοολοι είναι μορφωμένοι.
Μίλησα για τους τρεις τύπους μορφωμένων ανθρώπων.
Δεν είπα ότι όοοοολοι όσοι παν πανεπιστήμιο μορφώνονται κιόλας. Αν αντιγράφουν, πώς θα μορφωθούν; :lol: Πέρα απ'την πλάκα, μόνο αν καταλάβεις το νόημα της μόρφωσης θα μορφωθείς ο ίδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Επίσης αν δεν έχεις όρεξη για παραπάνω ψάξιμο και άνοιγμα βιβλίων ... δε γίνεται τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top