Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη (ειδικά για κοπέλες)

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ένας τρόπος για να προστατευτείς 100% δεν υπάρχει. Κατά τη γνώμη μου τι καλύτερο είναι το προφυλακτικό, όχι αυτό από το περίπτερο με το 1, 2?, αλλά από φαρμακείο. Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις χάπια. Καλό είναι να τα αποφεύγουμε, ακόμη και τα αναβράζον. Βέβαια δεν είμαι εγώ ο ειδικός. Απλά τη γνώμη μου λέω. Υπάρχουν και μερικοί ακόμη τρόποι για να μειώσεις τις πιθανότητες. Πχ αν ο σύντροφός σου πριν την πράξη κάνει ένα ζεστό μπάνιο, μειώνει την πιθανότητα, αφού το σπέρμα χρειάζεται χαμηλές θερμοκρασίες για να λειτουργήσει

στο φαρμακειο τις ιδιες μαρκες πουλανε σχεδον
αυτο για το μπανιο εχεις καποια επιστημονικη πηγη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εμενα παλι με εχουν βοηθησει πολυ τα αντισυλληπτικα και στους πονους της περιοδου. Δεν πινω ουτε ενα παυσιπονο πλεον. Οι παρενεργειες μηνα με το μηνα φευγουν, πλεον μονο μια μου χει μεινει, μια αισθηση αηδιας που νιωθω για 2-3 μερες τη δευτερη βδομαδα, ειναι πολυ ενοχλητικο αλλα το υπομενω γιατι τα οφελη ειναι περισσοτερα.

Μετά τον μήνα δηλαδή ήσουν οκ? Γιατί εγώ έναν μήνα άντεξα.:P






Συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτη, αλλά τι εννοείς;

Ότι την έχω πατήσει με αυτόν τον τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Ένας τρόπος για να προστατευτείς 100% δεν υπάρχει. Κατά τη γνώμη μου τι καλύτερο είναι το προφυλακτικό, όχι αυτό από το περίπτερο με το 1, 2?, αλλά από φαρμακείο. Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις χάπια. Καλό είναι να τα αποφεύγουμε, ακόμη και τα αναβράζον. Βέβαια δεν είμαι εγώ ο ειδικός. Απλά τη γνώμη μου λέω. Υπάρχουν και μερικοί ακόμη τρόποι για να μειώσεις τις πιθανότητες. Πχ αν ο σύντροφός σου πριν την πράξη κάνει ένα ζεστό μπάνιο, μειώνει την πιθανότητα, αφού το σπέρμα χρειάζεται χαμηλές θερμοκρασίες για να λειτουργήσει

τα αγοραζεις χονδρικη τη χιλιαδα 120ευρω απο γνωστο μου και δεν εχεις κανενα προβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δηλαδή για να πιάσει κάποιο ζευγάρι στανταρ παιδί πρέπει να τρέχει στους Πόλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μπα και η αλασκα κανει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μετά τον μήνα δηλαδή ήσουν οκ? Γιατί εγώ έναν μήνα άντεξα.:P

Ναι μηνα με το μηνα μειωνονταν οι παρενεργειες, το δευτερο μηνα για παραδειγμα δεν ειχα καθολου κατακρατηση υγρων και φυσικα ουτε τους υπολοιπους. Θελει υπομονη, ειναι μεγαλη αλλαγη για τον οργανισμο και χρειαζεται χρονος για να συνηθισει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
στο φαρμακειο τις ιδιες μαρκες πουλανε σχεδον
αυτο για το μπανιο εχεις καποια επιστημονικη πηγη;

Δεν έχω επιστημονική πηγή και δεν μπορώ να θυμηθώ που το άκουσα, αλλά απ' όσο ξέρω ισχύει. Οι όρχεις βρίσκονται έξω από το σώμα γιατί χρειάζονται θερμοκρασία μικρότερη του σώματος για να λειτουργήσουν. Με ένα ζεστό μπάνιο επομένως, τους "βραχυκωκλώνεις" για λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ένας τρόπος για να προστατευτείς 100% δεν υπάρχει. Κατά τη γνώμη μου τι καλύτερο είναι το προφυλακτικό, όχι αυτό από το περίπτερο με το 1, 2?, αλλά από φαρμακείο. Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις χάπια. Καλό είναι να τα αποφεύγουμε, ακόμη και τα αναβράζον. Βέβαια δεν είμαι εγώ ο ειδικός. Απλά τη γνώμη μου λέω. Υπάρχουν και μερικοί ακόμη τρόποι για να μειώσεις τις πιθανότητες. Πχ αν ο σύντροφός σου πριν την πράξη κάνει ένα ζεστό μπάνιο, μειώνει την πιθανότητα, αφού το σπέρμα χρειάζεται χαμηλές θερμοκρασίες για να λειτουργήσει
Σορρυ κιόλας αλλά πρέπει να αλλάξεις καφετζού. Αφού ο ίδιος ο κόλπος είναι ζεστός. Απλά το πολύ πολύ να μειωθεί λίγο η παραγωγή αλλά και πάλι δεν νομίζω να ισχύει. Σαν το άλλο το κουλό που ακουγόταν πολύ πριν μερικά χρόνια με την κοκα κολα, έλεος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
νομιζω οτι εχουν μεγαλυτερη θερμοκρασια και ειναι πολυ ζεστο σημειο γιατι καταληγουν εκει εκατονταδες νευρικες αποληξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αλλα απο τη στιγμη που κανεις μπανιο μεχρι την εξπερματηση μπορει να εχουν κρυωσει αρκετα ωστε να λειτουργουν μια χαρα...
Βασικα ετσι κ αλλιως κατα τη διαρκεια της σεξουαλικης πραξης η θερμοκρασια της περιοχης εκει περα ζεστη δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
δεν είμαι ειδικός. κάτι που άκουσα αναφέρω. Νομίζω όμως ότι παίζει και η κατάσταση που θα βρίσκεται πριν ακόμα βρεθεί στον κόλπο. Όπως είπα εξάλλου, απλά μειώνει λίγο τις πιθανότητες. δεν προστατεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine34294

Νεοφερμένος

Η Γιασεμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
οχι οχι οχι οχι
και το χαπι της επομενης μερας προληψη ειναι, αν εχει γινει το κακο πριν το παρεις δε κανει τιποτα. Εκτος αν δεν εχει φτασει ακομα στη μητρα, δηλαδη το χαπι κανει ο,τι και τα αντισυλληπτικα, απλα πιο γρηγορα. Κανει τη μητρα ακαταλληλη για να συγκρατησει γονιμοποιημενο ωαριο και σταματαει τις ωοθηκες απο το να παραγουν ωαρια.

και εχει σημασια σε ποια μερα το κυκλου εισαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αυτο δε το ξερω. παντως οι πιο γονιμες μερες ειναι στη μεση του κυκλου, 2 βδομαδες περιπου μετα την αρχη της περιοδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Τα προφυλακτικά κατασκευάζονται από εταιρείες που έχουν σκοπό το κέρδος... απλά να έχετε και αυτή την παράμετρο στο νου σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλες οι εταιρείες το κέρδος έχουν στο νου τους. Και;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Παρόλο που κάποτε είχα κάνει εξετάσεις και ο γυναικολόγος μου σύστησε συγκεκριμένα αντισυλληπτικά, τα πήρα μόνο 5 μέρες. Δεν άντεξα παραπάνω γιατί μου προκαλούσαν αηδία και τάση προς "εξαγωγή" και πονοκέφαλο.

Προτιμώ το προφυλακτικό. Βέβαια πάντα το ελέγχω μετά την πράξη για τυχόν "διαρροές" μιας και αυτή την περίοδο της ζωής μου δεν θα ήθελα να μείνω έγκυος λόγω διαφόρων άλλων υποχρεώσεων που εκκρεμούν, αν και ο σύντροφός μου έχει αντίθετη άποψη και θέλει πολύ να κάνουμε παιδί.

Αυτό που έχω να πω ως μεγαλύτερη από τους περισσότερους εδώ μέσα, είναι να προσέχετε ό,τι κι αν κάνετε και με όποιον το κάνετε για να αποφύγετε ανεπιθύμητες καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παρόλο που κάποτε είχα κάνει εξετάσεις και ο γυναικολόγος μου σύστησε συγκεκριμένα αντισυλληπτικά, τα πήρα μόνο 5 μέρες. Δεν άντεξα παραπάνω γιατί μου προκαλούσαν αηδία και τάση προς "εξαγωγή" και πονοκέφαλο.

Προτιμώ το προφυλακτικό. Βέβαια πάντα το ελέγχω μετά την πράξη για τυχόν "διαρροές" μιας και αυτή την περίοδο της ζωής μου δεν θα ήθελα να μείνω έγκυος λόγω διαφόρων άλλων υποχρεώσεων που εκκρεμούν, αν και ο σύντροφός μου έχει αντίθετη άποψη και θέλει πολύ να κάνουμε παιδί.

Αυτό που έχω να πω ως μεγαλύτερη από τους περισσότερους εδώ μέσα, είναι να προσέχετε ό,τι κι αν κάνετε και με όποιον το κάνετε για να αποφύγετε ανεπιθύμητες καταστάσεις.

Είσαι σε καλή ηλικία πάντως. Άντε να βγαλεις κι απόγονο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Είσαι σε καλή ηλικία πάντως. Άντε να βγαλεις κι απόγονο. :P

Το ξέρω ότι είμαι σε καλή ηλικία και μου αρέσουν τα παιδιά, αλλά αν έρθει ένα παιδί αυτή τη στιγμή με πάει πίσω σε υποχρεώσεις που ήδη τρέχουν και θέλουν τουλάχιστον μια 2ετία να ολοκληρωθούν. :)
Καλά εννοείται πως αν τύχει εγκυμοσύνη, με το καλό να μου έρθει και με λίγη οργάνωση και υπομονή θα δω πως θα τακτοποιήσω όλα τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν έχω επιστημονική πηγή και δεν μπορώ να θυμηθώ που το άκουσα, αλλά απ' όσο ξέρω ισχύει. Οι όρχεις βρίσκονται έξω από το σώμα γιατί χρειάζονται θερμοκρασία μικρότερη του σώματος για να λειτουργήσουν. Με ένα ζεστό μπάνιο επομένως, τους "βραχυκωκλώνεις" για λίγο

Σε αυτό έχει δίκιο γι αυτό λένε οτι τα πολύ κολλητά εσώρουχα στην περιοχή αυτή προκαλεί στήρωση το άκουσα σε μια σοβαρή έρευνα γι αυτό αγόρια προτιμίστε τα μποξεράκια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Προτιμώ το προφυλακτικό. Βέβαια πάντα το ελέγχω μετά την πράξη για τυχόν "διαρροές" μιας και αυτή την περίοδο της ζωής μου δεν θα ήθελα να μείνω έγκυος λόγω διαφόρων άλλων υποχρεώσεων που εκκρεμούν, αν και ο σύντροφός μου έχει αντίθετη άποψη και θέλει πολύ να κάνουμε παιδί.
Εγω πάλι φοβάμαι να τελειώσω μέσα παρόλο που φοράω προφυλακτικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top