Αναγνώριση των ιδιωτικών κολεγίων στην Ελλάδα

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και επισης,το λεβελ του πανεπιστημιου μετραει στην δουλεια.

Εδώ σου βγάζω κόκκινη κάρτα!Ούτε καν...

Εκτός αν είσαι απόφοιτος ενός εκ των πρώτων 10-15 πανεπιστημίων του κόσμου,οπότε απλώς θα σου δοθούν μερικές ευκαιρίες παραπάνω από τους υπόλοιπους και μέχρι εκεί!Αν δεν μπορείς να το "υποστηρίξεις" ανάλογα έφυγες όπως είσαι (γιατί άσχετοι υπάρχουν παντού)...
Όλοι οι υπόλοιποι γνώσεις,επαγγελματική εμπειρία,συστάσεις,γνωριμίες (με τη σειρά που τα βλέπεις) και άγιος ο Θεός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή:

Το θέμα ανοίγει ξανά φρέσκο και καθαρό. Μείνετε μέσα στο θέμα μακριά από σχολιασμούς ψήφων και λοιπούς χαρακτηρισμούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
@princess
Να σου πω αρχικά ότι οι περισσότεροι φοιτητές ΔΕΝ είναι ξύστες που γυρίζουν όλη μέρα από καφετέρια σε καφετέρια, παίζοντας τάβλι και γυρίζοντας τα βράδια από μπαρ σε μπαρ για να πηδήξουν (γαμώ τα στερεότυπα, γαμώ) και στη συνέχεια ότι αν κάποιος θέλει μία τέτοιου είδους «παιδεία» του κώλου με τριετή μπάτσελορ από κολεγιάκια που διδάσκουν απόφοιτοι ΑΕΙ ή άντε το πολύ κάτοχοι master, ας πάνε, αλλά να μην το αποκαλούν αυτό Παιδεία, μόρφωση και βαθειά κατανόηση ενός αντικειμένου και να μην απαιτούν ίσα δικαιώματα με το απόφοιτο ΑΕΙ.


Το προγραμμα μου ειναι 4-ετες δημοσιου πανεπιστημιου της Αγγλιας με πολυ αξιολογα προγραμματα υγειας, ιδια υλη με του Χαροκοπειου, οι καθηγητες μας εχουν διδακτορικα (σου στελνω και τα προφιλ τους που βρηκα αν θες), με 1000 ωρες πρακτικη σε νοσοκομεια (Σισμανογλειο), κλινικες κτλ. Με ποιο δικαιωμα, γνωση και αποδειξεις ερχεσαι και μου λες οτι δεν εχω τις γνωσεις να εξασκησω το επαγγελμα μου στην Ελλαδα (γιατι στην υπολοιπη ΕΕ το εχω);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
γιατι να μην αναγνωριστουν ρε παιδια; συγγνωμη κιολας αλλα οταν ο μεσος ελληνας φοιτητης ειναι καραξυστης, δε μαθαινει τιποτα και παιρνει πτυχιο, ενω καποιοι αλλοι μεσω κολεγιων, εχουν κανει πολυ καλυτερη δουλεια, εγω συμφωνω με την αναγνωριση, εαν φυσικα δεν γινεται μονο με εναν σκοπο, την ικανοποιηση οικονομικων συμφεροντων.

ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΑΙΤΙΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΦΡΑΠΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είμαι η πρώτη που λέω ότι υπάρχουν και καλά κολλέγια.
Το αν έχεις τις γνώσεις να εξασκήσεις το επάγγελμά σου στην Ελλάδα θα το κρίνει ο κατάλληλος φορέας. Και είναι το σωστότερο.

ΑΛΛΑ

Το ότι κάτι είναι από ξένο πανεπιστήμιο δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και καλό. Γι αυτό και χρειάζεται η αξιολόγηση. Απλά να σας πω ότι μεταπτυχιακά από το UCL έχουν αναγνωριστεί με χίλια εμπόδια και βάσανα από τον ΔΟΑΤΑΠ. Μπορεί να υπάρχει ένα όνομα (που αυτά τα πανεπιστήμια που έχουν ανοίξει εδώ παραρτήματα δεν έχουν καν όνομα στις περισσότερες των περιπτώσεων) αλλά αυτό δεν κάνει ένα πτυχίο αξιόλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
γιατι να μην αναγνωριστουν ρε παιδια;

Δεν τίθεται θέμα,έχουν αναγνωριστεί ουσιαστικά εδώ και πάρα πολύ καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στο πανεπιστημιο δεν πληρωνεις.Αυτο ονομαζεται δωρεαν.Τα αλλα τα ακουω βερεσε,εδω και χρονια.

[...]Το πανεπιστημιο δεν το πληρωνεις.Τα βιβλια δεν τα πληρωνεις.

Εδώ και πόσα χρόνια σπουδάζεις και τα ακούς βρε παιδάκι μου; Τελοσπάντων, δεν έχει σημασία.

Εγώ (και πολλοί άλλοι) πληρώνω στέγαση, σίτιση και μεταφορικά, επειδή το πανεπιστημίο δεν τα παρέχει σε όλους τους φοιτητές (βασικα ούτε στους μισούς καλά-καλά). Επίσης έχουμε πληρώσει πακέτο με σημειώσεις του καθηγητή (επειδή τα ξενόγλωσσα συγγράμματα δεν έρχονται ποτέ) και φυσικά τα λεξικα. Και τα λεξικα κοστίζουν πολύ. Και μη μου πεις να διάβαζα να μην περνούσα επαρχία, έννοια σου κι η σχολη είναι μοναδική στην χώρα. Μακάρι να ήταν δωρεάν, αλλά δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Το πανεπιστημιο δεν το πληρωνεις.Τα βιβλια δεν τα πληρωνεις.

Καλά Χριστούγεννα.

Ενδεικτικά, πληρώνω 1 κώδικα, Σύνταγμα και 2 Συγγράμματα σε αυτό το εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το προγραμμα μου ειναι 4-ετες δημοσιου πανεπιστημιου της Αγγλιας με πολυ αξιολογα προγραμματα υγειας, ιδια υλη με του Χαροκοπειου, οι καθηγητες μας εχουν διδακτορικα (σου στελνω και τα προφιλ τους που βρηκα αν θες), με 1000 ωρες πρακτικη σε νοσοκομεια (Σισμανογλειο), κλινικες κτλ. Με ποιο δικαιωμα, γνωση και αποδειξεις ερχεσαι και μου λες οτι δεν εχω τις γνωσεις να εξασκησω το επαγγελμα μου στην Ελλαδα (γιατι στην υπολοιπη ΕΕ το εχω);
Χέσε με, ρε κρου. Πρώτον, μιλάμε για παραρτήματα πανεπιστημίων σε άλλες χώρες και δεύτερον, όλοι γνωρίζουμε τι αξία έχουν τα δημόσια πανεπιστήμια σε Αγγλία και ΗΠΑ. Είναι ποτέ δυνατόν τα τέσσερα χρόνια Ιατρικής που θα κάνεις να εξισώνονται με τα έξι; Δηλαδή, σκέψου, κάτι παραπάνω θα κάνουν αυτοί οι άνθρωποι.
Όσο για το τι γίνεται στην υπόλοιπη ΕΕ... Να χέσω την ΕΕ και τις ΗΠΑ... Είναι γνωστό τοις πάσι η τάση που υπάρχει να καταφέρουν αυτές οι χώρες να βγάζουν εργαζόμενους με τις ελάχιστες δυνατές γνώσεις για την άσκηση κάποιου επαγγέλματος και αυτό φαίνεται και από τη διάρκεια του πτυχίου και από τις πιστωτικές μονάδες ects που χρησιμοποιούν και από την ύλη που διδάσκονται κλπ.
Τέλος πάντων, το θέμα δεν είναι προσωπικό και νιώθω διπλά την ανάγκη να το διευκρινίσω, γιατί είχαμε και στο παρελθόν παρόμοια συζήτηση για άλλο ίδρυμα, είναι καθαρά ένα ζήτημα Παιδείας και της κατάντιάς της.

ΥΓ: Ξανα-καλωσήρθες στο forum μετά από χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οπως και να εχει,ο χαρακτηρας της δωρεαν παιδειας εχει κατακρεουργηθει αρκετα,αλλα οχι ολοκληρωτικα.Το πανεπιστημιο δεν το πληρωνεις.Τα βιβλια δεν τα πληρωνεις.

Ναι, αλλά από δω και πέρα θα τα πληρώνουμε. :P Αυτό είναι μία άλλη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
τελειως κατα!γενικα δεν υποστηριζω ενα συστημα στο οποιο θα εχει την ιδια αξια το πτυχιο απο σχολη στην οποια μπηκες με το σπαθι σου με το πτυχιο ενος ιδιωτικου κολλεγιου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χέσε με, ρε κρου. Πρώτον, μιλάμε για παραρτήματα πανεπιστημίων σε άλλες χώρες και δεύτερον, όλοι γνωρίζουμε τι αξία έχουν τα δημόσια πανεπιστήμια σε Αγγλία και ΗΠΑ. Είναι ποτέ δυνατόν τα τέσσερα χρόνια Ιατρικής που θα κάνεις να εξισώνονται με τα έξι; Δηλαδή, σκέψου, κάτι παραπάνω θα κάνουν αυτοί οι άνθρωποι.
Όσο για το τι γίνεται στην υπόλοιπη ΕΕ... Να χέσω την ΕΕ και τις ΗΠΑ... Είναι γνωστό τοις πάσι η τάση που υπάρχει να καταφέρουν αυτές οι χώρες να βγάζουν εργαζόμενους με τις ελάχιστες δυνατές γνώσεις για την άσκηση κάποιου επαγγέλματος και αυτό φαίνεται και από τη διάρκεια του πτυχίου και από τις πιστωτικές μονάδες ects που χρησιμοποιούν και από την ύλη που διδάσκονται κλπ.
Τέλος πάντων, το θέμα δεν είναι προσωπικό και νιώθω διπλά την ανάγκη να το διευκρινίσω, γιατί είχαμε και στο παρελθόν παρόμοια συζήτηση για άλλο ίδρυμα, είναι καθαρά ένα ζήτημα Παιδείας και της κατάντιάς της.

ΥΓ: Ξανα-καλωσήρθες στο forum μετά από χρόνια.

Προφανως δε ξερεις για τα δημοσια πανεπιστημια της Αγγλιας καθως δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με τα δημοσια στις ΗΠΑ -- οσα φερουν τον τιτλο University ειναι δημοσια στην Αγγλια και ειναι τα καλυτερα στη χωρα.

Ποιος μιλησε για ιατρικη 4 ετη;!

Ναι ολες οι υπολοιπες χωρες ειναι ασχετοι απο παιδεια και η Ελλαδα ειναι η καλυτερη ... Αυτα πιστευουμε και δεν προχωραει τιποτα σε αυτη τη χωρα. Γιατι με ολα τα παραπανω που λες αυτο δειχνεις πως πιστευεις, οτι εμεις ξερουμε καλυτερα και οι αλλοι οχι.

Δεν το παιρνω προσωπικα, αλλα αυτη η σταση με στεναχωρει γιατι θεωρω οτι ειναι αδικη γιατι δεν ξερεις τι δουλεια γινεται. Τον πρωτο χρονο ημουν πολυ σκεπτικη για την ποιοτητα των σπουδων που θα λαβω εκει, αλλα ευτυχως ανατραπηκε η γνωμη μου δεδομενου οτι οι καθηγητες γνωριζουν το αντικειμενο τους και ΘΕΛΟΥΝ να διδαξουν (δεν ειναι εκει οπως καποιοι καθηγητες του δημοσιου που εχουν βολευτει, κλανουν τους φοιτητες και ασχολουνται μονο με την precious ερευνα τους) αλλα και το προγραμμα σπουδων ειναι ανταξιο των προσδοκιων μου (δε βγηκα χτες απο το σχολειο) - και του επιπεδου στην Ελλαδα.
Το πιθανοτερο ειναι οτι εσυ δε θελεις να το πιστεψεις αυτο - οτι δηλαδη τα προγραμματα των Κολλεγιων ειναι πολυ καλα οποτε μαλλον δε προκειται να αλλαξεις γνωμη, αλλα θα σου προτεινα να εχεις πιο ανοιχτο μυαλο σε αυτο. Οχι γιατι ειμαι υπερ της ιδιωτικης παιδειας - ισα ισα θα προτιμουσα να μην υπηρχε κατι τετοιο (ομως η αναγκη τη δημιουργησε) αλλα γιατι οι φοιτητες αυτων των σχολων κανουν συνηθως την ιδια προσπαθεια που κανει και ενας φοιτητης καλος στο δημοσιο και πολλες φορες περισσοτερη διοτι πολλοι προερχονται απο αλλες κατευθυνσεις στο λυκειο (διοτι επελεξαν λαθος με το καλο συστημα που εχουμε) και ειχαν την ευκαιρια να βρουν τη διεξοδο αυτη προς κατι που τους αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Τέλος πάντων. Το ξέρω ότι με αυτά που λέω κατά καιρούς, κάνω μερικούς ανθρώπους να αισθάνονται άσχημα και επειδή δεν το θέλω (το κάνω, όμως, ενίοτε, για να πω και την άποψή μου) θα το σταματήσω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
όταν λες ''η αναγκη το δημιουργησε'' φαντάζομαι καταλαβαίνεις ποια είναι αυτή η ανάγκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Das Kapital...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
όταν λες ''η αναγκη το δημιουργησε'' φαντάζομαι καταλαβαίνεις ποια είναι αυτή η ανάγκη...

η αναγκη εννοω το χαλια συστημα εισαγωγης της ελλαδας που δημιουργει το κενο στο οποιο στηριχτηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
η αναγκη εννοω το χαλια συστημα εισαγωγης της ελλαδας που δημιουργει το κενο στο οποιο στηριχτηκαν

δεν το βρισκω και τοσο χαλια..με καποιες σημαντικες τροποποιησεις και αλλαγες(αλλα ο κορμος να μεινει ο ιδιος-εννοω να υπαρχουν οι εξετασεις και να παιζουν μεγαλο ρολο) μπορει να ειναι παρα πολυ καλο!!ειναι απο τα λιγα πραγματα που λειτουργουν σωστα και αξιοκρατικα στη χωρα μας..κανενας δεν ευνοειται!!ο,τι αξιζουμε παιρνουμε..σαφεστατα υπαρχουν και ατυχιες στις πανελληνιες αλλα μπορεις να δωσεις οσες φορες θελεις η αν εχεις χρηματα να πας εξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν το βρισκω και τοσο χαλια..με καποιες σημαντικες τροποποιησεις και αλλαγες(αλλα ο κορμος να μεινει ο ιδιος-εννοω να υπαρχουν οι εξετασεις και να παιζουν μεγαλο ρολο) μπορει να ειναι παρα πολυ καλο!!ειναι απο τα λιγα πραγματα που λειτουργουν σωστα και αξιοκρατικα στη χωρα μας..κανενας δεν ευνοειται!!ο,τι αξιζουμε παιρνουμε..σαφεστατα υπαρχουν και ατυχιες στις πανελληνιες αλλα μπορεις να δωσεις οσες φορες θελεις η αν εχεις χρηματα να πας εξω..

Το θεμα δεν ειναι οι εξετασεις αλλα ο τροπος που καλεισαι να επιλεξεις σχολη, χωρις τις περισσοτερες φορες να εχεις ιδεα τι επιλεγεις, και αμα κανεις λαθος μετα πρεπει να περασεις απο την αρχη τα ιδια για να επιλεξεις παλι κατι για το οποιο μπορει και να εχεις λανθασμενη εικονα για το τι ειναι.
Ειναι αλλο θεμα αυτο ομως ας μη ξεφυγουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ίσως τα κολλέγια να εξυπηρετούν κάποια συμφέροντα...
Αλλά το Ελληνικό πανεπιστήμιο εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα, πολύ χειρότερα.

Φαίνεται και σε μερικούς εδώ μέσα... Ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ίσως τα κολλέγια να εξυπηρετούν κάποια συμφέροντα...
Αλλά το Ελληνικό πανεπιστήμιο εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα, πολύ χειρότερα.

Φαίνεται και σε μερικούς εδώ μέσα... Ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top