Ανάποδα μηνύματα και άλλες προπαγάνδες

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σας πάντως εγώ είμαι της άποψης ο,τι για ν'ακούσει κάποιος ανάποδα ένα τραγούδι ψάχνόντας για σατανιστικούς στίχους πάει να πει ότι ήθελε να τους ακούσει.Το θέμα ειναι ότι εμείς που ακούμε το τραγούδι κανονίκα καταλαβαίνουμε το κανονικό νόημα (αν υπάρχει επείτηδες) και αυτό είναι το πραγματίκο νόημα για μας.Ίσως το όλο θέμα να έχει γίνει από αυτους που θέλουν να γίνουμε σατανιστές χώρις τη θέλησή μας αφού αυτά που ακούσαμε ανάποδα αποθηκέυονται στο υποσυνήδητό μας και ακομα και όταν δεν τα θυμόμαστε ίσως να ξαναέρθουν στην επιφάνεια και να επηρεάσουν τις σκέψεις και κατόπιν τις πράξεις μας.Πόσο όμως πρέπει να προσπαθήσουμε για να κρατήσουμε ακαίρεο το χαρακτήρα μας;

Αν κάποιοι θέλουν να υμνήσουν το σατάνα (ας κάνουν ό,τι θέλουν δικαιωμά τους ειναι)γιατί δειλιάζουν και δεν το κάνουν ανοιχτά και να γράψουν πάνω στο cd "ύμνοι προς το σατανα" να το πάρει όποιος θέλει να το ακούσει (αν και στην Ελλάδα δεν γίνεται γιατι έχουμα κόμπλεξ με τη διαφορετικότητα);
Εκεί στηρίζεται όλη μου η άποψη ,ότι το κάνουν υποχθόνια.Το όλο θέμα είναι ψυχολογικό.Πόσοι θα πάρουν ένα cd που το λέει ξεκάθαρα και πόσοι μόνο απο περιέργεια θα γυρίσουν το τραγούδι ανάποδα να το ακουσουν;(τα συμπεράσματα δικά σας)

Υ.Γ δεν έχω κάτι εναντίον της ποκ και μέταλ, όλα τα τραγούδια μπορεί να κρύβουν μηνύματα.
Υ.Γ. 2 καλύτερα να γράψετε ένα τραγούδι ανάποδα και να το διαβάσετε αν σας τρώει τόσο πολύ η περιέργεια.


Παρα πολυ σωστη σε βρισκω.. Μπραβο για το σκεπτικο σου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αυτό ειναι το θέμα οταν το ακουμε προσεκτικα το αποθηκευουμε καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι που λέγεται κρίση όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι που λέγεται κρίση όμως...

Την οποια δεν μπορεις να εχεις σωστη οταν εισαι προκατελημενος η εχει απο κατω ενα αναποδο τραγουδι subtitles...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Την οποια δεν μπορεις να εχεις σωστη οταν εισαι προκατελημενος η εχει απο κατω ενα αναποδο τραγουδι subtitles...

Ναι και αυτό, αλλά εγώ εννοούσα ότι υπάρχει και η κρίση όταν ακούς για σατανιστικά κτλ, δε σημαινει ότι σου γίνεται πλύση εγκεφάλου επειδή άκουσες ένα τραγούδι ανάποδα... είναι σαν τα βιντεοπαιχνίδια, παίζεις και σκοτώνεις αντιπάλους, αλλά δε γίνεσαι κατ'ανάγκην δολοφόνος και στην πραγματικότητα. Κι εγώ ακούω ένα σωρό black τραγούδια που μιλάνε κυρίως για το σατανισμό, δεν ειμαι σατανίστρια όμως...Για να γίνει πλύση εγκεφάλου υπάρχουν συγκεκριμένες μέθοδοι... όχι κάνοντας κάτι οικειοθελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ακριβως... Πλυσηεγκεφαλου θα ηταν πχ να αγοραζεις ενα cd των cradle of filth και να σου εχει δωρο dvd με σατανιστηκες τελετες και βιβλιαρακι με τιτλο : "Σατανισμος, η θρησια ολων μας,μαθε τα μυστικα της"
Εγω προσωπικα δεν εχω πετυχει πουθενα τετοια εκδοση σε κανενα black/death metal συγκροτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Znekekyth

Νεοφερμένος

Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως όλη αυτή η θεωρία περί κρυφών (ανάποδων) μηνυμάτων είναι καθαρά δημιουργία κακο-ιδεολόγων (με την κακή έννοια φυσικά) . . .
Πολύ απλά δεν θέλανε μία μουσική η οποία μιλάει στην ψυχή του ακροατή και μέσα από τους στίχους της περνάει μηνύματα είτε πολιτικά είτε αγανάκτησης , μηνύματα δηλαδή που είναι αληθινά και αποτελούσαν / αποτελούν φαινομενα της εποχής . . . Ο τρόπος δράσης αυτών των κακο-ιδεολόγων μου θυμίζει τον τρόπο εξόντωσης που χρησιμοποιήθηκε για την εξαφάνιση των παιδιών των λουλουδιών . . . . . . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τυπικό παράδειγμα πλύσης εγκεφάλου είναι οι διαφημίσεις στην τηλεόραση, κυρίως γιατί είναι επαναλαμβανόμενες για μεγάλα χρονικά διαστήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πέρα απο τις μπούρδες που ακούω, υπάρχουν και αλλού κρυφα μηνύματα

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=u-KMFxzA_Lk[/ame]

απλά θεός, δείτε στο 5:36
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ελεος ρε συ τι ηταν αυτο...Δε νομιζω να παιζει να ειναι real:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εμένα αυτό το βίντεο μου θυμίζει αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=y-wF3pHpEt8

Ο καθένας ακούει ό,τι θέλει..



Εγώ το πόσταρα το βίντεο...

το κρασακι του τσου βρηκες να βαλεις!?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δηλαδη το παρακατω βιντεο μας προωθει τη βια η απλα μας ξυπναει ?
Ολες οι βλακιες περι προωθησης της βιας ειναι απο αυτους που μας θελουν κοιμησμενους...

https://www.youtube.com/watch?v=xHGlGWEKkhI


Hotel California!!!!!!!!

they stab it with the steely knives but they just can't kill the beast
και μετα δεν ειναι σατανικα τραγουδια !!!!
:D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Δες όλο το τραγούδι,έχει ένα βαθύτερο νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ελεος ρε συ τι ηταν αυτο...Δε νομιζω να παιζει να ειναι real:P

Και όμως.

James David Richard aka Aphex Twin

Ο τύπος είναι απλά ιδιοφυϊα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δες όλο το τραγούδι,έχει ένα βαθύτερο νόημα.


Εεεελα, τι μας λες
και νομιζα οτι ειχαν κανει συμφωνια με το διαολο...

P.S. εχετε ακουσει την εκτελεση στο hell freezes over την ακουστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο reversed Numb δεν ακούω τους στίχους που δείχνει.
Θα συμφωνήσω με την Krou. Όταν σου βγάζουν στίχους από κάτω, προσπαθείς να ακούσεις αυτούς στο τραγούδι. (αυθυποβολή);)


ακριβως.κι εγω μονο το smash ακουω.ειχαν πολλη φαντασια αυτοι που το εφτιαξαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Παιδια δε θα το πιστεψετε...βρηκα αναποδο μηνυμα στο jingle bells...Ακουστε προσεκτικα και θα καταλαβετε...Ουτε υποτιτλους εχει απο κατω ακουγεται ξεκαθαρα αρκει να προσεχεις τους στιχους !

https://www.youtube.com/watch?v=UE5943HXZqM

Τι λετε ? :jumpy:

οτι η κολαση ειναι γεματη με ανθρωπους σαν εσενα



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κατάλαβα περί τίνος πρόκειται απο τα related videos που έβγαλε, χεχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliosparos

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γεια σας. τυχαια βρηκα το σαιτ σας,διαβασα τα μηνυματα και θελω να πω οτι περισσοτερο πρεπει να προσεχουμε τα ευθυ μηνυματα παρα τα ''αναποδα''.
οσο για το ''Χοτελ Καλιφορνια'',με ενα προγραμμα εγω και ενας φιλος μου ακουσαμε το κομματι αναποδα και δεν ακουσαμε τιποτα σατανιστικο.
σε ενα σημειο ακουγεται κατι σαν ''ξι ξι ξι"...το οποιο με λιγη φαντασια γινεται στα αφτια των προκατηλημενων.....σιξ σιξ σιξ (666).
το θεωρω παρατραβηγμενο. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Βασικα δεν ειναι μονο στην rock κ metal εγω εχω ακουσει ου λενε για της madona και της μαριλενας τραγουδια οποτε μην το παιζετε κατατρεγμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top