Αλ τσαντίρι νιούζ: η γνώμη σας

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
κάνει κακό στη νεολαία, δλδ σε όλους μας.

Και που το στηρίζεις αυτό;


By the way,αυτή η επιμονή σου με τους ομοφυλόφιλους και το πάθος σου να αποδείξεις ότι είσαι straight με βάζει σε σκέψεις.
Relax,δεν χρειάζεται να το αποδείξεις εδώ,θα το αποδείξεις στην ώρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
κάνει κακό στη νεολαία, δλδ σε όλους μας.

Γιατί κάνει κακό στη νεολαία?...Κ καταρχήν εσύ νομίζεις ότι αυτό το ξέρουν ή τους νοιάζει όλους?...δεν είναι κομπλεξικοί όλοι σαν μερικούς μερικούς...κ τελοσπάντων η προσωπική ζωή του καθενός δεν επηρεάζει κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
πού να το στηριζει μωρε ? λετε να εχει ερεισματα αυτη η ομοφοβικη θεση του ?? αμαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Και που το στηρίζεις αυτό;


By the way,αυτή η επιμονή σου με τους ομοφυλόφιλους και το πάθος σου να αποδείξεις ότι είσαι straight με βάζει σε σκέψεις.
Relax,δεν χρειάζεται να το αποδείξεις εδώ,θα το αποδείξεις στην ώρα του.

:lol::lol:Για αυτό είσαι φίλος μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
λάθος (υποσυνείδητα) πρότυπα ;)

Αυτό θα έστεκε λογικά ("λογικά"-γιατί ούτε έτσι ειναι) αν προέβαλε τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Αυτό θα έστεκε λογικά ("λογικά"-γιατί ούτε έτσι ειναι) αν προέβαλε τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

+1:no1:Συμφωνώ κ με την Κρου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και που το στηρίζεις αυτό;


By the way,αυτή η επιμονή σου με τους ομοφυλόφιλους και το πάθος σου να αποδείξεις ότι είσαι straight με βάζει σε σκέψεις.
Relax,δεν χρειάζεται να το αποδείξεις εδώ,θα το αποδείξεις στην ώρα του.

τι να αποδείξω ρε? Είναι αυτονόητο ότι δεν είμαι γκέουλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ΟΚ, θα κάτσω να τον δω όποτε προλάβω γιατί έχει αντικειμενικά πολύ γέλιο, αλλά νομίζω μερικές φορές το παρακάνει σε ορισμένα θέματα...

τι να αποδείξω ρε? Είναι αυτονόητο ότι δεν είμαι γκέουλας...
Ps. Μικρέ σταμάτα πια να είσαι τόσο απόλυτος σε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ παρακολουθώ όταν έχω χρόνο την εκπομπή του. Καλή είναι αλλά μερικές φορές το παρακάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Kάποιες φορές παρακολουθώ και εγώ την εκπομπή του...πιο πολύ πέρσυ βασικά. Έχει γέλιο και πολλά θέματα που αναφέρει είναι σωστά και αντιπροσωπεύουν την άποψη πολλών. και όντως κάποιες φορές γίνεται παραπάνω από όσο πρέπει σαρκαστικός και το παρακάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Αν τύχει τη βλέπω.
Λίγο το χάλασε το πράγμα. Το έκανε πιό κατινίστικο.

Το έβλεπα φανατικά όταν ήταν ντυμένος γύφτος και έκανε σάτιρα πάνω στο αγροτικό.
Βέβαια τότε δεν έκανε νούμερα αλλά ήταν φανταστικός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Τον παρακολουθώ ανελλιπώς,είναι σίγουρα η καλύτερη σατιρική εκπομπή τα τελευταία χρόνια και τα νούμερα τα οποία κάνει δεν είναι τυχαία.Αφουγκράζεται τον μέσο Έλληνα και προβάλλει τις σκέψεις και τα παράπονα του.Σίγουρα,έχει κάποιες εμμονές και ίσως σε κάποια θέματα γίνεται γραφικός,αλλά στην πλειοψηφία τους,τα θέματα που θίγονται είναι αυτά που απασχολούν τον μέσο Έλληνα.

Κι εγώ βλέπω κάθε φορά την εκπομπή του και συμφωνώ με τα όσα είπε ο Μπάμπης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δεν το παρακολουθω γιατί εκφράζει πολιτικες πεποιθείσεις πργμα που δεν το βρισκω σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ενα εχω να ανακοινωσω: Ο Λακης ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!:no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έκατσα μια φορά να τον δω και βαρέθηκα... Γενικά το όλο στυλ του πανηγυριού δε μου αρέσει... Όταν είναι να πούμε για κάτι σοβαρό, θα μιλήσουμε σοβαρά, και όταν είναι να κάνουμε πλάκα, θα κάνουμε πλάκα και θα κάνουμε και πανηγύρια. Και με συγχωρείτε, αλλά αν η κόντρα του Κούγια με τη γυναίκα του είναι ένα θέμα που αγγίζει το σύγχρονο Έλληνα, τότε μάλλον ούτε σοβαρό είναι το θέμα της εκπομπής του ούτε σχέση έχει με πλάκα...
Καλός σατιρικός είναι αυτός που ξέρει να σατιρίζει τον εαυτό του πάνω απ' όλους, κι αυτό σπανίζει στις μέρες μας... Το να πιάνω ένα-ένα διάφορα δημόσια πρόσωπα και να τα γελοιοποιώ δε μου αρέσει... Ειδικά όταν δεν είναι μπροστά για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους. Αυτό δείχνει δειλία.
Τώρα, το αν η εκπομπή του προκαλεί γέλιο είναι άλλο θέμα...

Ο ρόλος της σάτιρας είναι να θίξει σοβαρά θέματα μέσω της ελαφράς οδού. Και μερικά από τα μεγαλύτερα θέματα έτσι ευαισθητοποίησαν και ευαισθητοποιούν τον κόσμο. Καλά κάνει που γελοιοποιεί το κάθε σούργελο, σόρρυ κιόλας. Δεν λέει τίποτα πίσω από την πλάτη κανενός. Σε κανάλι βγαίνει κι όποιος θέλει μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του μέσω της δικαστικής οδού. Αυτό που απλώς επεσήμανα ότι η σάτιρα έχει πάντοτε όρια, τα οποία ο Λαζόπουλος πολλές φορές ξεπερνάει, καταλήγωντας να λαικίζει και να ψευτομοντερνίζει, ακυρώνοντας έτσι το σατιρικό του ρόλο, πολλές φορές όντως ασχολείται με βλακείες και για μένα το βασικότερο είναι ότι δεν κρύβει τις πολιτικές του αδυναμίες. Ας υποστηρίζει όποιον θέλει, ελεύθερος πολίτης και δημόσιο πρόσωπο είναι, αλλά όχι μέσα από την εκπομπή που υποτίθεται ότι πρέπει να σατιρίζει τη λεγόμενη ελληνική πραγματικότητα και όχι στοχευμένα όποιον ο Λαζόπουλος τυχαίνει να βρίσκει cult.

ένας κομπλεξικός κρυπταδερφή είναι με αηδιάζει η εκπομπή του, δεν την βλέπω ...

Δεν είναι κρυπταδερφή, δεν κρύβει τις προτιμήσεις του. Ακόμη κι αν τις έκρυβε, από τη στιγμή που δεν σου ζήτησε να του κάτσεις, ασχολήσου με κάτι άλλο που σε αφορά...

Πάντως αφού οι περισσότεροι σνομπάρετε και λέτε πως δεν τον βλέπετε,πώς άραγε έχει αυτά τα νούμερα;

Προφανώς για να έχεις άποψη για κάτι πρέπει να το παρακολουθείς. Πάντως εδώ να σημειώσουμε ότι οι οικιακές συσκευές τηλεοπτικών μετρήσεων (που μου ζήτησαν κι εμένα να τοποθετήσω στο σπίτι μου από την AGB Nielsen) συνδέονται με το κεντρικό σύστημα της εταιρείας και κανένας δεν εγγυάται ότι τα αποτελέσματα είναι αξιόπιστα. Δεν αμφισβητώ τον καθαρό ερευνητικό ρόλο της εταιρείας, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Άλλωστε πραγματικά το 63% το βρίσκω υπερβολή.

Αυτό θα έστεκε λογικά ("λογικά"-γιατί ούτε έτσι ειναι) αν προέβαλε τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

Έτσι είναι.

τι να αποδείξω ρε? Είναι αυτονόητο ότι δεν είμαι γκέουλας...

Αυτονόητο είναι μόνο ότι κάποια μέρα ο Κύριος θα σε πάρει κοντά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Κι εγω βελεπω Λακη! Ειναι πολυ καλος κατα την αποψη μου!:no1:
Δινει πολυ γελιο και μαρεσει που στο τελος λεει διαφορα τραγουδια ή καλει καποιους τραγουδιστες και τραγουδανε παρεα!
Εκει πραγματικα το χαιρομαι το τσαντιρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ένας καθηγητής μου, είχε αποκαλέσει το Λαζόπουλο "χαμερπές σκουλήκι"!:jumpy:
Εγώ πάντως τον προτιμούσα στους 10 Μικρούς Μήτσους... Έχει πολλή πλάκα και συμφωνώ σε πολλά μαζί του αλλά θεωρώ οτι λαϊκίζει. Συμφωνώ οτι η πολιτική και κοινωνική κατάσταση εχει φτασει στο απροχώρητο, συγκινούμαι όταν βλέπω έναν παππού οδοκαθαριστή ή οικοδόμο που αντί να παίζει με τα εγγόνια του, κάνει τόσο κοπιαστικές δουλειές αλλά όταν αρχιζει και λέει : "Δες αυτόν τον παππού, που παλεύει για να ζησει, με τι πόνο ψυχής μιλάει και τι πόνο βγάζει από τα σπλάχνα του, σε τι κατάσταση τον έφερε η άδικη ετούτη μοίρα..."και δε συμμαζεύεται...ε, δεν μπορώ!!!Αλλάζω κανάλι! Επίσης βριζει την Ντενίση (η οποία,εντάξει, είναι ατάλαντη:D), την Μπεζεντάκου κ.λπ, αλλά καταδέχεται να τους ενσωματώσει στην εκπομπή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι εγω βελεπω Λακη! Ειναι πολυ καλος κατα την αποψη μου!:no1:
Δινει πολυ γελιο και μαρεσει που στο τελος λεει διαφορα τραγουδια ή καλει καποιους τραγουδιστες και τραγουδανε παρεα!
Εκει πραγματικα το χαιρομαι το τσαντιρι!:)

Το καλλιτεχνικό μέρος ναι, είναι υπέροχο γιατί φέρνει συνήθως μερικούς από τους πλέον αξιόλογους καλλιτέχνες και κάνει τρελό πάρτυ.:D

Ένας καθηγητής μου, είχε αποκαλέσει το Λαζόπουλο "χαμερπές σκουλήκι"!:jumpy:
Εγώ πάντως τον προτιμούσα στους 10 Μικρούς Μήτσους... Έχει πολλή πλάκα και συμφωνώ σε πολλά μαζί του αλλά θεωρώ οτι λαϊκίζει. Συμφωνώ οτι η πολιτική και κοινωνική κατάσταση εχει φτασει στο απροχώρητο, συγκινούμαι όταν βλέπω έναν παππού οδοκαθαριστή ή οικοδόμο που αντί να παίζει με τα εγγόνια του, κάνει τόσο κοπιαστικές δουλειές αλλά όταν αρχιζει και λέει : "Δες αυτόν τον παππού, που παλεύει για να ζησει, με τι πόνο ψυχής μιλάει και τι πόνο βγάζει από τα σπλάχνα του, σε τι κατάσταση τον έφερε η άδικη ετούτη μοίρα..."και δε συμμαζεύεται...ε, δεν μπορώ!!!Αλλάζω κανάλι! Επίσης βριζει την Ντενίση (η οποία,εντάξει, είναι ατάλαντη:D), την Μπεζεντάκου κ.λπ, αλλά καταδέχεται να τους ενσωματώσει στην εκπομπή του...

Καλά ο καθηγητης σου...ασχολίαστος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πέρυσι έβλεπα ανελλιπώς Λαζόπουλο (ειδικά όταν είχε καλεσμένους διάφορους τραγουδιστές) αλλά φέτος δεν έχω παρακολουθήσει εκπομπή του (εκτός απο κάποια αποσπάσματα σε εκπομπές... κοινωνικής κριτικής :P). Δεν ξέρω, απο ένα σημείο και μετά γινεται υπερβολικός και δέν μου αρέσει. Αλλά όταν τα χώνει σε σούργελα τύπου Σαρρή, Μπεζαντάκου κλπ, λύνομαι στο γέλιο! :P Ειδικά όταν είχε κατέβει η Σαρρή (Ιφιγένεια Ταρινίδου :p) στις εκλογές έκανα θεραπεία γέλιου βλέποντας Λαζόπουλο και Ελληνοφρένεια! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top