Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ πάντως έγω γνωρίσει περί τους σαράντα αλβανούς (στο Λασίθι δεν υπάρχει ούτε μισός επειδή οι ντόπιοι τους διώχνουν γιατί κάνουν σκάρτη δουλειά και ζητάνε πολλά) μόνο ο ένας άξιζε κάπως, αλλά κι αυτός πάει να χαλάσει τώρα. Έχει μπλέξει με κάτι κουμάσια συμπατριώτες του. Πέρυσι ήταν πολύ καλό παιδί και ευγενικός... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α, ενώ αν έμπλεκε με τους Κρητικούς τους χασισέμπορους και τους παράνομους οπλοκατέχοντες θα γινόταν πολύ πιο αξιόλογος...Έλεος...
Εγώ ξέρω οτι οι αλήτες ειναι παντού οι ίδιοι. Όπως και οι καλοί άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Α, ενώ αν έμπλεκε με τους Κρητικούς τους χασισέμπορους και τους παράνομους οπλοκατέχοντες θα γινόταν πολύ πιο αξιόλογος...Έλεος...
Εγώ ξέρω οτι οι αλήτες ειναι παντού οι ίδιοι. Όπως και οι καλοί άνθρωποι.

Χασισέμποροι είναι τα μουσκάρια. Οι Κρητικοί της προκοπής (Λασιθιώτες :p ) ούτε όπλα έχουνε, ούτε ναρκωτικά καλλιεργούν και είναι και ομιλητικοί, όχι τάφοι σαν τους χανιώτες και τους ρεθυμνιώτες...


Και για να επιστρέψουμε στο θέμα, έπρεπε σήμερα να έχω ηχογραφήσει τους αλβανους εργάτες στην από δίπλα οικοδομή. Κάνανε κάτι βλακείες, χτυπιότανε μεταξύ τους , γκαρίζανε, πίνανε μπύρες και χαχανίζανε δυνατά. Αν αυτό λέγεται εργατικότητα, πάσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όπως υπάρχουν Αλβανοι-μουσκάρια και Αλβανοί της προκοπής. Και στην τελική όπως υπάρχουν άνθρωποι μουσκάρια κι άνθρωποι της προκοπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω το θέμα πρεπει να διαχωριστεί και να γινει κάτι σχετικο με τους αλλοδαπούς και τη μετανάστευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
υπαρχουν παιδια Ελληνες στα ελληνικα σχολεια που ειναι πολυ χειροτεροι απο αλλοδαπους σε θεμα σχολικης αποδοσης(δεν αναφερομαι μονο σε αλβανους)και φυσικα αξιζουν για το μυαλο τους πολλα βραβεια και καλη σχολικη σταδιοδρομια και καλους βαθμους!!Αλλα αν και θα φανω ρατσιστρια δεν θεωρω σωστο σε καμια περιπτωση το γεγονος της αρσης της ελληνικης σημαιας απο αλλοδαπο οσο και αν αγαπα την πατριδα που τον φιλοξενει(φιλικα και σε ηπιους τονους παντα τα λεγομενα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛΛΗΝ

Νεοφερμένος

Ο ΕΛΛΗΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Επειδή βλέπω να κάνετε πολύ την χρήση της λέξεως "ρατσισμός" χωρίς βέβαια να ξέρετε οι πιο πολύ τι σημαίνει και πια είναι η ιδαιτερότητα της, αφού βέβαια οι πιο πολύ θεωρείται τον "ρατσισμό" σύμφωνα με τα σημερινά δέδομενα, έτσι οπως μας έχουν μάθει να τον καταλαβαίνουμε , κάτι κακό.

Απόσπασμα απο το βιβλίο "Φύση και ρατσισμός"

1.ΡΑΤΣΑ - ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

Η λέξη ράτσα προέρχεται απο την πρώτο Ελληνική γλώσσα.
Είναι η λέξη "ΡΑΤΣΑ" η διαφοροποιήση της λέξεως ΡΙΣ =ρισός(ριζός
= ρίζα στην Αχαική διάλεκτο της Χάλκης . Ενώ "ρις" στην πρώτο
Ελληνική γλώσσα σημαίνει "ρίζα μικρή άγρια" , το "ράς" σημαίνει στην
πρώτο Ελληνική γλώσσα "ρίζα φυτού χρήσιμη, ανθρώπου χρήσιμη"
και αυτή η λέξη "ΡΑΣ=ΡΑΤΣΑ" διασώθηκε μόνον στην Αχαική ελληνική προφορική διάλεκτο...


Στην αρχαία Ελληνική Αχαική διάλεκτο η λέξη "ράς"."ράσα" "ράτσα"
σήμαινε ρίζα όπως έχει προαναφερθεί και η λέξη "ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ" ήταν
ο χαρακτηρισμός του ευγενούς υποστηρικτή της ρίζας του, του γένους του δηλαδή.
Το πόσο είναι δεμένο το αρχαίο με το νέο φαίνεται στην
Αχαική φυλή της Μακεδονίας , όπου ακόμη και τώρα οι άνθρωποι
ονομάζουν χάριν αστειότητας τις τρίχες στο πώγωνα "ράσα" = γένια ή "γένια" =
γενιά .
Αυτές οι δύο λέξεις αλληλοσυμπληρώνονται ή λέγονται μαζί , ρίζα
του γένους , γένος, ρίζα.Λέγονται επιπλέον μεταφορικά και χάριν
αστειότητας στους νέους όταν βγάλουν τρίχες(ρίζες) στον πώγωνα
ότι είναι καιρός να βάλουν την δική τους "ράσα" (ρίζα) και γενιά
(οικογένεια) στην Μακεδονική αχαική , ελληνική κοινωνία.
Στα αρχαία χρόνια ήταν τιμή στους νέους αχαιούς να είναι τιμητές
της ράτσας τους δηλαδή ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ.Αυτό απέδειξε και ο Μέγας αλέξανδρος
, ο Ελλην αχαιός, όταν ξεκίνησε ολόκληρη εξστρατεία για να τιμωρήσει τους
εθχούς του ΄γενους του, τους Πέρσες, για το κακό που έκάναν αυτοί με τον πόλεμο στους έλληνες.

Αυτές τις πληροφορίες έκανα καιρό να τις βρώ, διότι το ίντερνετ έχει γεμίσει άρθρα με τον ρατσισμό που έχουν βγάλει την σημασία τους σήμερα.
Επίσης όπως όπως φαίνεται ο ρατσισμός είναι ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΚΟ και πάνω από όλα δεν είναι ο ρατσισμός που εννοούν σήμερα.

ΟΤΑΝ έρχεσε σε αντιπαράθεση με την φύση σου τότε γίνεσε "Ρατσιστής (με την σημερινή ένοια) στην ράτσα σου.

Τώρα θα ξέρετε και εσείς άμα το ψάξετε και λίγο ότι η λέξη (ρατσισμός) που αναφέρετε συνέχεια ως κάτι το κακό και διαβολικό είναι υ φύση σου και η συνέχεια στην γενιά σου.
Επίσης ο
Θουκυδίδης

είχε πει ότι τότε" οι κοσμοεξουσιαστές για να πετύχουν αυτό που θέλαν , άλλαζαν και την σημασία των λέξεων, φυσικά τότε το είχε πει τότε για τους αθηναίους."

Έτσι οι τωρινή κοσμοεξουσιαστές "εβραίοι' διαστρέβλωσαν την λέξη "Ρατσισμός" και την ταύτησαν ότι σημαίνει ,το μίσος προς κάποια άλλη φυλή.

Τώρα για τις παρελάσεις νομίζω όχι μόνο σημαιοφόρος , αλλά και η συμμετοχή στην παρέλαση δεν πρέπει αν υπάρχει.
Στον σημαιοφόρο ας δώσουν ένα έπαινο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει τι πραγματικά σημαίνει η λέξη, αλλά το πως το έχει ορισθεί η έννοιά της στην συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ο Πλεύρης ξέρει καλό προγραμματισμό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, ο ρατσισμός, όμως, σήμερα σημαίνει άλλο πράγμα. Στοιχηματίζω ότι υπάρχει κι άλλη έννοια (πχ. πατριωτισμός) που να εκφράζει στα νέα ελληνικά αυτό που εσύ λες ότι εξέφραζε ο ρατσισμός στην αρχαική. Και το τραπέζι εγώ μπορεί να ήθελα να το λέω καρέκλα, αλλά η σύμβαση λέει ότι το λέμε τραπέζι, χωρίς ν'αποκλείει την περίπτωση η σύμβαση ν'αλλάξει στο μέλλον.
Εγώ πάντως θεωρώ Έλληνα όποιον επιθυμεί να τιμήσει το έθνος μου σε κάποια παρέλαση και σαφώς έχει δικαίωμα και στη συμμετοχή και στη σημαία. Διαφορετικά ας έδιωχναν και το Λόρδο Μπάιρον απ'το Μεσολόγγι που πολεμούσε στις τάξεις των Ελλήνων για τους Έλληνες. Και ο Ζυλ Ντασέν δεν είχε ελληνική ρίζα. Αλλά ήταν Έλληνας. Πρώτα απ'ολα γιατί έτσι ένιωθε ο ίδιος και δεύτερον γιατί έκανε πολλά περισσότερα για την Ελλάδα απ'οσα έκαναν ορισμένοι περιθωριακοί ελληνόφωνοι και πατριδόκαυλοι γραικύλοι, για να χρησιμοποιήσω και λίγο το λεξιλόγιο του σχιζοφρενούς φασίστα Πλεύρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Tι κάθεσαι μωρέ κι ασχολείσαι, δεν είδες τι έγραψε για τους Εβραίους; Ρώτημα θέλει; Ένας των χρυσών αυγών είναι ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν τρώω "Χρυσά Αυγά". Παλιά ναι, τώρα μόνο βιολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Koροϊδεύω τη νεοναζιστική οργάνωση στην οποία μάλλον έχει προσχωρήσει, κύριε χιουμορίστα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Επίσης όμως δεν συμφωνώ με το "πρώτος μαθητής" και γι'αυτό λεω οτι λάθος στη σημαιοφορία δεν είναι μόνο αυτό, αλλά και πολλά άλλα. Ένα εθνικό σύμβολο δεν έχει να κάνει ούτε με τάξεις, ούτε με επίδοση. Αν μιλήσω και τελείως λαικά, οι βλάχοι κι οι αγράμματοι πολέμησαν για τη σημαία, δεν πολέμησαν οι αριστούχοι.
Θεωρώ τουλάχιστον βλακεία να σέρνεις παιδιά στην παρέλαση που δε νιώθουν οτι παρελαύνουν για να τιμήσουν κάποιους ήρωες και το έθνος. Θεωρώ ανήθικο και ίσως το μεγαλύτερο πρόβλημα των παρελάσεων, να μετατρέπονται αυτές σε πασαρέλα για το κάθε ξέκωλο (ας μου συγχωρεθεί η φράση) μόνο και μόνο για να δείξουν τα σχολεία ότι πολλοί μαθητές κατεβαίνουν στην παρέλαση...
Για μένα Έλληνας σωστός πρέπει όχι μόνο να κρατάει τη σημαία, αλλά και να παρελαύνει. Έλληνας που να μιλάει την εθνική μας γλώσσα, αλλά πάνω απ'όλα να νιώθει αυτό που κάνει. Αν έχει καταγωγή απο την Αλβανία με ενδιαφέρει λίγο, φτάνει να νιώθει Έλληνας. Αντίθετα, οι καταγόμενοι από την Ελλάδα δεν είναι πάντα σωστοί Έλληνες...
Γενικά οι συμμετάσχοντες σε μια παρέλαση, πόσο μάλλον ο σημαιοφόρος, πρέπει να είναι εθελοντικοί. Να πηγαίνει αυτός που νιώθει το νόημα της απόδοσης των τιμών στους νεκρούς του έθνους κι αυτός να κρατάει τη σημαία, ακόμη κι αν το κάθε σχολείο τελικά κατέβει στην παρέλαση με 1 ή 2 παιδιά. Για το πρακτικό του θέματος, ας γίνεται κληρωση μεταξύ των ενδιαφερόμενων για το ποιος θα κρατήσει τη σημαία...

Συμφωνώ με αυτά που λες...εθελοντικά. Με το να σηκώνει τη σημαία μόνο ο καλύτερος μαθητής του σχολείου, έχουν εμφανιστεί νέες ομάδες βαθμοθήρων με τη σκέψη 'παίρνω βαθμό για τη σημαία και την τιμή που θα επιφέρει αυτό'. Δεν λένε τρανταχτά το δεύτερο, αλλά υπονοείται. Κι ύστερα, φαίνεται στις φάτσες τους εν ώρα παρέλασης. Τα μάτια τους όπου να 'ναι θα κλείσουν από τη βαρεμάρα. Έχουν χάσει τελείως την ουσία της παρέλασης και τη σημασία της Ελληνικής σημαίας.

(Εννοείται ότι μιλώ για το σχολείο μου κι όχι γενικά, αλλά για να συμβαίνει αυτό σε εμάς θα πρέπει να συμβαίνει κι αλλού :bye:)

Και, όπως είπες, αν γίνεται εθελοντικά δεν με ενδιαφέρει η εθνικότητα του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εσεις τι πιστευετε?θα επρεπε αλλοδαποι να εκλεγονται σημαιοφοροι?

Κοιτα...Αρχικα μπορει να κολλαω λιγο αλλα οταν συνειδητοποιω οτι κι αυτο το παιδι με τον κοπο του κ την αξια του τα καταφερε..(ισως κ με περισσοτεροι προσπαθεια γιατι κ μερικοι καθηγητες ειναι λιγο της παλαιας σχολης κ ρατσιστες)τοτε 1000 μπραβο..Απ την αλλη ομως λεω φτου μας κ ντροπη μας που εμεις που ξερουμε κ την γλωσσα πολυ καλυτερα κ ειμαστε σε ενα περιβαλλον οικειο(μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι αλλοδαποι δεν τα καταφερνουν να προσαρμοστουν να κανουν παρεες. ολα επιρρεαζουν την ψυχοψυνθεση του ατομου) κ ''ισως'' εχουμε κ λιγο μεσο(ο μπαμπας ειναι συμπεθερος του μπατζανακη της θειας της μανας του) δεν τα καταφερνουμε κ πατωνουμε...ενω οι αλοδαποι σε τοσο ''αντιξοες'' συνθηκες τα βγαζουν τοσο καλα περα.....Συγχαρητηρια τους.....:no1:

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να παίρνει τη σημαία ο καλύτερος μαθητής. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να τη δίνουν σε κάποιον από εκείνους που εκδηλώνουν ενδιαφέρον με κάποιο τρόπο, πχ κλήρωση. Εγώ δυστυχώς ήμουν σημαιοφόρος δύο τρείς φορές στη ζωή μου και έκανα ότι μπορούσα για να αποφύγω τις υποχρεώσεις γιατί για μένα η σημαία ποτέ δε σήμαινε κάτι. Γιατί λοιπόν να την πάρω εγώ και όχι κάποιος για τον οποίο ίσως να σημαίνει κάτι ή να το θεωρεί τιμή και όχι υποχρέωση;

Όσο για το θέμα των αλλοδαπών, θεωρώ πως οι "κανονικοί" Έλληνες προσβάλλουν αρκετά καθημερινά την ιστορία που εξαγγέλουν πως έχουν, πολύ περισσότερο από τα παιδιά που θέλησαν να πάρουν τη σημαία αλλά γεννήθηκαν σε μια άλλη χώρα και πέσανε να τα φάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Χώσε, qwerty! :D

Εμ, μάλλον οι βαθμοί δεν πρέπει να είναι το κριτήριο του σημαιοφόρου. Δεν ξέρω τι πρέπει να είναι, αλλά όχι οι βαθμοί πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Την σημαία, καλώς ή κακος, την σηκώνει ο καλύτερος σε βαθμούς μαθητής. Τώρα, δεν καταλαβαίνω, εφ' όσον ενας αλλοδαπός μαθητης ειναι καλύτερος για ποιο λόγο να μην τη σηκώνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Χώσε, qwerty! :D

Εμ, μάλλον οι βαθμοί δεν πρέπει να είναι το κριτήριο του σημαιοφόρου. Δεν ξέρω τι πρέπει να είναι, αλλά όχι οι βαθμοί πάντως.

Που και τι να χώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ενάντια στο Αβγό/Αυγό, ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top