Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
@miv οι αλλοδαποι ηρθαν περιπου μετα το 1990 αρα περιπου μπορω να προσδιορισω αν η οικογενεια μου ειναι αλλοδαπη η ελληνικη πριν το 1990 υπηρχε σχετικη ομοογενεια στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Γιατί απομονώνεις το θέμα μόνο στους αλβανούς????Δεν είναι μόνο αλβανοί οι αλλοδαποί που ζουν στην Ελλάδα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
οι αλλοδαποι ηρθαν περιπου μετα το 1990 αρα περιπου μπορω να προσδιορισω αν η οικογενεια μου ειναι αλλοδαπη η ελληνικη πριν το 1990 υπηρχε σχετικη ομοογενεια

Μέχρι το 1912 σε όλες τις περιοχές βόρεια της Λάρισας κατοικούσαν Σλάβοφωνοι, Βούλγαροι, Τούρκοι και Εβραίοι...Αποδεδειγμένα οι ελληνόφωνοι ήταν μειονότητα (μην αρχίσετε εσεις οι Μακεδόνες...).
Ανακατατάξεις στον ελλαδικό χώρο γίνονται εδώ και 3 χιλιάδες χρόνια, δεν περίμεναν το 1990...
Οι ομοιογένεια ετσι όπως έχει επικρατήσει να εννοείται, παίρνει τη μορφής εθνοκάθαρσης και ανάγεται σε τακτικές του Χιτλερ. Όταν μιλάμε για ομοιογένεια εννοούμε γλωσσική και πολιτισμική. Εθνική ομοιογένεια είναι ακριβώς αυτό. Δεν υπάρχει Έλληνας "επειδή είναι απο παλιά" και μη-Έλληνας "επειδή είναι καινούριος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μέχρι το 1912 σε όλες τις περιοχές βόρεια της Λάρισας κατοικούσαν Σλάβοφωνοι, Βούλγαροι, Τούρκοι και Εβραίοι...Αποδεδειγμένα οι ελληνόφωνοι ήταν μειονότητα (μην αρχίσετε εσεις οι Μακεδόνες...).
Ανακατατάξεις στον ελλαδικό χώρο γίνονται εδώ και 3 χιλιάδες χρόνια, δεν περίμεναν το 1990....

Αυτά είναι γνωστά κι απ' την ιστορία της β και γ γυμνασίου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Καταρχήν διαφωνώ και εγώ με το να παίρνει τη σημαία ο αριστούχος. Η σημαία δεν είναι βραβείο, είναι ένα σύμβολο το οποίο θα πρέπει να έχει δικαίωμα να σηκώσει όποιος θέλει ανεξάρτητα της βαθμολογίας του.

Σχετικά με τους αλλοδαπούς σημαιοφόρους: δικαίωμα του Αλβανού, του Τούρκου και του κάθε αλλοδαπού είναι να σηκώνει τη δικη του σημαία όχι την ελληνικη. Αλλά να μπορεί να τη σηκώνει παντού: και στην Αλβανία και στην Τουρκία αλλά και στην Ελλάδα. Να έχουν το δικαίωμα να γιορτάζουν και αυτοί τις δικές τους εθνικές γιορτές στην Ελλάδα και να κάνουν τις δικές τους παρελάσεις με τις δικές τους σημαίες και στο κέντρο της Αθήνας και στην Κομοτηνή και στη Θράκη και όπου αλλού βρίσκονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Το θέμα σημαία-βαθμός καλύτερα να μην το θείξουμε γιατί θα βγούμε off-topic!!!
Πάντως για το δεύτερο που λες δεν μπορεί να γίνει εύκολα!! Μπορεί να υπάρχουν διαπολιτισμικά σχολεία αλλά δεν είναι τόσο εύκολα να ακολουθούν τα έθιμά τους παραβλέποντας το γεγονός οτί ζουν σε μια άλλη χώρα!!!! Για παράδειγμα οι Έλληνες στην Αμερική ή στη Γερμανία γιορτάζουν την Επανάσταση του 1821 ως αργία ή την 28η Οκτωβρίου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Πάντως για το δεύτερο που λες δεν μπορεί να γίνει εύκολα!! Μπορεί να υπάρχουν διαπολιτισμικά σχολεία αλλά δεν είναι τόσο εύκολα να ακολουθούν τα έθιμά τους παραβλέποντας το γεγονός οτί ζουν σε μια άλλη χώρα!!!! Για παράδειγμα οι Έλληνες στην Αμερική ή στη Γερμανία γιορτάζουν την Επανάσταση του 1821 ως αργία ή την 28η Οκτωβρίου??

Ναι γιορτάζουν και κάνουν και παρελάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω οι εργαζόμενοι δεν έχουν αργία. Τώρα αν τα παιδιά που πάνε στα ελληνικά σχολεία κάνουν παρέλαση, δεν τό ξέρω, αλλά θα ρωτήσω!Πάλι off-topic μας βλέπω να βγαίνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω οι εργαζόμενοι δεν έχουν αργία. Τώρα αν τα παιδιά που πάνε στα ελληνικά σχολεία κάνουν παρέλαση, δεν τό ξέρω, αλλά θα ρωτήσω!Πάλι off-topic μας βλέπω να βγαίνουμε!

Άλλο πράγμα είναι η αργία άλλο η ευκαιρία εορτασμού μιας εθνικής επετείου.

Για περισσότερα EΔΩ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Είχα άκουσει κάποια πράγματα αλλά δεν είχα δώσει μεγάλη σημασία! Τεσπα, για να επιστρέψουμε στο θέμα, πιστεύω ότι οι αλλοδαποί που γεννήθηκαν ή ζουν στην Ελλάδα και πηγαίνουν σχολείο στην Ελλάδα έχουν το δικαίωμα να γιορτάζουν τις εθνικές εορτές και να συμμετέχουν στις παρελάσεις της χώρας που είναι σαν πατρίδα γι' αυτούς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το θέμα σημαία-βαθμός καλύτερα να μην το θείξουμε γιατί θα βγούμε off-topic!!!
Πάντως για το δεύτερο που λες δεν μπορεί να γίνει εύκολα!! Μπορεί να υπάρχουν διαπολιτισμικά σχολεία αλλά δεν είναι τόσο εύκολα να ακολουθούν τα έθιμά τους παραβλέποντας το γεγονός οτί ζουν σε μια άλλη χώρα!!!! Για παράδειγμα οι Έλληνες στην Αμερική ή στη Γερμανία γιορτάζουν την Επανάσταση του 1821 ως αργία ή την 28η Οκτωβρίου??


Γενική αργία δεν είναι ούτε εδώ αυτές οι μέρες...
Αλλα άλλο πράγμα η αργία, άλλο ο εορτασμός, το έχω ξαναπεί αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Είχα άκουσει κάποια πράγματα αλλά δεν είχα δώσει μεγάλη σημασία! Τεσπα, για να επιστρέψουμε στο θέμα, πιστεύω ότι οι αλλοδαποί που γεννήθηκαν ή ζουν στην Ελλάδα και πηγαίνουν σχολείο στην Ελλάδα έχουν το δικαίωμα να γιορτάζουν τις εθνικές εορτές και να συμμετέχουν στις παρελάσεις της χώρας που είναι σαν πατρίδα γι' αυτούς!!


Και πάλι γενικεύουμε όμως...Όχι, όποιος δε νιώθει Έλληνας δεν θα σηκώνει την εθνική σημαία, άσχετα αν βρίσκεται στην Ελλάδα. Και το ξαναπα, δε νιώθουν Έλληνες όλοι οι αλλοδαποί...Και δεν είναι σαν πατρίδα...Υπάρχουν επίσης κι εκείνοι που βλέπουν την Ελλάδα σαν ένα τόπο όπου θα βγάλουν χρήματα και θα γυρίσουν να τα σπαταλήσουν. Όχι, αυτοί είναι επισκέπτες εδώ και δεν έχουν καμια δουλειά με τα εσωτερικά εθνικά ιδεώδη...
Τις δικές τους εορτές, με προυπόθεση να μην προκαλείται το δημόσιο αίσθημα, ας παίρνουν άδεια απο την ΕΛΑΣ κι ας τις κάνουν όπου και όποτε θέλουνε με τα δικά τους σύμβολα. Βέβαια δεν είναι όλοι οι μετανάστες το ίδιο. Είναι πρόκληση να δώσεις άδεια σε αλβανούς να κατέβουν σε αλβανική παρέλαση με λάβαρα της "Μεγάλης Αλβανίας" μέχρι την Πρέβεζα, ή στους Σλαβομακεδόνες να σκάσουνε με λαβαρα με το Λ. Πυργο μέσα στην ίδια χώρα που προσβάλλουν με τις βλέψεις τους...Οι Πακιστανοί ας κατεβάσουν όσα "Μεγάλα Πακιστάν" θέλουνε...Αφού είναι Ελλάδα εδω και όχι Ινδία, λίγο με αφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
εγω παντως δεν θελω να περασω ρατσιστικα μηνυματα αλλα αφου το τοπικ αυτο εχει θεμα που σχετιζεται γενικοτερα με τον ρατσισμο θα χρησιμοποιησω, Διαφωνω ετσι απλα με τους αλλοδαπους σημαιοφορους ,Νομιζω οτι οι σημαιοφοροι σηκωνουν την ελληνικη σημαια και οχι την αλβανικη αν οι αλλοδαποι θελουν πολυ απλα να ικανοποιησουν την ματαιοδοξια τους ας παρουν επαινο οχι τη σημαια.

Μεγάλε συμφωνώ μαζί σου:iagree: Δεν λέω να μην τους βραβεύσουμε (ας πάρουν ένα άλλο βραβείο για την επίδοσή τους ) αλλά οχι και με τη σημαία! :nono: Δεν είμαι ρατσιστής με τους αλλοδαπούς αλλά προσωπικά πιστεύω οτι η σημαία πρέπει να σηκώνεται μόνο απο Έλληνες και αυτό γιατί η σημαία δεν είναι ένα βραβείο για τον καλύτερο μαθητή αλλά ένα εθνικό σύμβολο του οποίου την αξία αισθάνονται και νιώθουν μόνο οι Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το τι είναι τελικά ο Έλληνας λοιπόν είναι το πρόβλημα...
Ας νιώθει Έλληνας αυτός που τη σηκώνει και δε με νοιάζει απο που ήρθε...Η ντροπή για μένα είναι να τη σηκώνουν "Έλληνες" και να μην το νιώθουν. Αν κάποιος πάλι δε νιώθει Έλληνας και σηκώνει μια σημαία επι ματαίω, τότε μάλλον αυτός είναι που θα πρέπει να ντρέπεται. Εγω δεν θα τον κρίνω και φυσικά η σημαία δε ντροπιάζεται απο κανέναν τέτοιο, είτε είναι Έλληνας κατ'όνομα, είτε είναι ξένος που το παίζει Έλληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με τίποτα...

Δε γίνεται να πολεμούνε οι πρόγονοί μας για τόσα χρόνια και μετά να μου 'ρχεται ο αλβανός να σηκώνει τη σημαία.

Αν θέλει να σηκώσει σημαία, να γυρίσει στη χώρα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με τίποτα...

Δε γίνεται να πολεμούνε οι πρόγονοί μας για τόσα χρόνια και μετά να μου 'ρχεται ο αλβανός να σηκώνει τη σημαία.

Αν θέλει να σηκώσει σημαία, να γυρίσει στη χώρα του...


Ηρέμησε που πολέμησαν κι οι προγονοί σου...Λες και ξέρεις ποιανού Σλάβου ή Τούρκου ελληνοποιημένος απόγονος είσαι...Το αυτό ισχύει για όλους μας. Δε μπορώ να ακούω καρατζαφερικές βλακείες εδω μέσα.
Δείτε το πρόβλημα στην ουσία του. Αυτό που με απασχολεί είναι το πανηλίθιο καθεστώς του "πρώτου μαθητή", όπως βέβαια και η άρση της σημαίας από μη-Ελληνες, στην καρδια, όχι στα χαρτια...Τα υπόλοιπα αλυτρωτικα που μου θυμιζουν σκοπιανούς που διαδηλώνουν για το Μ. Αλέξανδρο εμένα προσωπικα με αφήνουν αδιάφορο. Πατριώτης ήμουν και θα είμαι, όχι όμως φασίστας, μισαλλόδοξος, ισοπεδωτής κι ακραίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το παιδί που έχει γεννηθεί και έχει μεγαλώσει εδώ είναι Αλβανός; Επειδή τον γέννησαν Αλβανοί γονείς δηλαδή; Εγώ που έχω Γερμανίδα μητέρα και Έλληνα (απο άποψης υπηκοότητας δηλαδή) πατέρα τί είμαι; Μπάσταρδο; :P

Άσχετα αν προτιμάω να μην κατηγοριοποιώ τον εαυτό μου σε κανένα έθνος, όπου γη και πατρίς που λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ανάλογα το παιδί. Είπαμε, αλλοι νιώθουν Έλληνες, άλλοι όχι...Δεν υπάρχει γενικός κανόνας. Δίνω περισσότερη σημασία σε αυτό που νιώθει ο καθένας παρά σε τόπο γέννησης και καταγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ravenclaw

Νεοφερμένος

Ο Ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μέχρι το 1912 σε όλες τις περιοχές βόρεια της Λάρισας κατοικούσαν Σλάβοφωνοι, Βούλγαροι, Τούρκοι και Εβραίοι...Αποδεδειγμένα οι ελληνόφωνοι ήταν μειονότητα (μην αρχίσετε εσεις οι Μακεδόνες...).
Ανακατατάξεις στον ελλαδικό χώρο γίνονται εδώ και 3 χιλιάδες χρόνια, δεν περίμεναν το 1990...
Οι ομοιογένεια ετσι όπως έχει επικρατήσει να εννοείται, παίρνει τη μορφής εθνοκάθαρσης και ανάγεται σε τακτικές του Χιτλερ. Όταν μιλάμε για ομοιογένεια εννοούμε γλωσσική και πολιτισμική. Εθνική ομοιογένεια είναι ακριβώς αυτό. Δεν υπάρχει Έλληνας "επειδή είναι απο παλιά" και μη-Έλληνας "επειδή είναι καινούριος".


Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω, παρόλο που είμαι από τη Μακεδονία. Το "αίμα" δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο εθνικότητας γιατί όλα τα έθνη έχουν ανάμεικτο αίμα, δεν υπάρχουν καθαρόαιμοι Έλληνες, Άγγλοι, Γάλλοι, Αλβανοί ...
Μια διευκρίνιση μόνο: οι Σλάβοι είχαν φτάσει μέχρι την Πελοπόννησο το 6ο μ.Χ αιώνα, ενώ στην Αττικοβοιωτία το 12ο με 14ο αιώνα είχαν μαζευτεί χιλιάδες Αλβανοί, και μάλιστα τα περισσότερα τοπωνύμια ήταν Αλβανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω, παρόλο που είμαι από τη Μακεδονία. Το "αίμα" δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο εθνικότητας γιατί όλα τα έθνη έχουν ανάμεικτο αίμα, δεν υπάρχουν καθαρόαιμοι Έλληνες, Άγγλοι, Γάλλοι, Αλβανοί ...
Μια διευκρίνιση μόνο: οι Σλάβοι είχαν φτάσει μέχρι την Πελοπόννησο το 6ο μ.Χ αιώνα, ενώ στην Αττικοβοιωτία το 12ο με 14ο αιώνα είχαν μαζευτεί χιλιάδες Αλβανοί, και μάλιστα τα περισσότερα τοπωνύμια ήταν Αλβανικά.


Καλά σαν παράδειγμα ανέφερα τη Μακεδονία που ο πολυφυλετισμός ηταν πολύ πιο προσφατος σε σχέση με πιο νότια. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει το γεγονός των επιμιξειών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top